Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko
  • »zucky_85« je autor ove teme

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 02. Novembar 2006

Šta da se probudite jedno dana i bude vam saopšteno da bolujete od ...

Šta da se probudite jednog dana i bude vam saopšteno da bolujete od neizlečive bolesti i da vam lekar da rok življenja od mesec dana?
Zanima me kako da se suočimo sa tom situacijom,kako da preživimo taj predviđeni ostatak-pasti u ludilo,očaj,momente depresije...
Svima onima koji se ovo zapitaju možda ćemo pružiti trunku saosećanja.

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

2

Aman, o cemu sve ne razmisljate dobro vas naslo. Zucky, a sta ti pade nom da otvoris ovu temu u podforumu za Knjizevnost?

Ne znam sad kako bi bas bilo, ali mislim da bih se potrudila da tih poslednjih mesec dana zivota na ovom svijetu , koliko je to u skladu sa bolescu i bolovima moguce, provedem najlepse. Zaboravila bih na sve materijalno i nista me briga ne bi bilo, sekirala se ne bih ni za sta. Trudila bih se da svima halalim i da mi svi halale. Provela bih to vreme sa svojim najblizima. Trudila bih se da budem vesela. Ako vec imam samo jos tu trohu vremena onda ne moram i nju provesti u ocajanju i kukanju i zaljenju nego makar tih par sedmica da provedem u veselju ako zdravlja vec nemam.
Sto da umrem prije smrti?

A Zucky sta bi ti cineo?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

3

Eto nisam ni primetila đe sam umetnula temu al' prvi sneg me valjda skroz pomutio,no never mind.
To je vrlo neizbežna tema,padaju mi ovako u ovim sumornim danima na pamet neki ljudi koji su se isto to pitali a ja nisam znala kako im je ili čak nisam ni smela da se poistovetim s njihovim stanjem.
A šta bih ja radila,bolje da nikad i ne saznam,Bog nam daje samo onaj teret koji možemo podneti.
Stoga ,verovatno mi zbog toga još taj hal i nije dat...

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

4

prvo pitanje u datom momentu je: zasto bas ja? mi smo sebicna bica i to je to! verujte mi ;)

da me ne shvatite pogresno,ali, nek smo svi mi zivi i zdravi jos jako jako dugo!
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

5

Vise bih volela da mi ne kazu da mi je ostalo jos mesec dana zivota...

U praksi bi to trebalo biti pravilo jer nikad ne znas koliko su ljudi jaki ili slabi i kako ce primiti takvu informaciju...neki mogu da odluce da uskrate sebi i taj mesec dana :(

S druge strane, ako vec moram da znam da imam jos mesec dana zivota, volela bih da to znam samo ja.
Kako god da zelite da provedete te zadnje dane, necete moci od sazaljenja ljudi iz vase okoline...a to mi je vec gore od same bolesti.

U svakom slucaju, trudila bih se da prema ljudima budem sto bolja...iako bi to trebalo biti uobicajena stvar, a ne samo kad nam je tesko...

I da mi ti dani prolaze sto normalnije, kao i do tad... :)
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

6

Petak, 03. Novembar 2006

Zucky ti jos ne rece sta bi ti radila i kako bi se ponasala u ovakvoj situaciji?

P.S. Oprosti sto sam ti se obracala u muskom rodu.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

7

Petak, 03. Novembar 2006

Mislim da bih se tad najviše trudila da ne postanem ogorčena i bez vere u sebi.
Prevelika okrenutost prema ljudima-ne baš ,ja sam i po prirodi "samotnjak" tako da mislim da bi mi i u tim momentima samoća više odgovarala,sažaljenje je od ljudi neizbežno.
Mislim da bi se trudila da se jedino Allahu okrenem.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

8

Petak, 03. Novembar 2006

ovo je stvarno tuzna temaa.. nekada ovo pitanje zvuci nemoguce..ali desava see :( nazalost..
..takav slican slucaj se dogodioo i u mojoj sredini.. i tu sam se osvijestila i shvatila da je to moguce :(

neznam kako bih se ponijela u toj situacijii.. mislim ipak da je to jak udarac za osobuu i da je svakom potreban neko da ga u tako teskom trenutkuu podrzii.. ma koliko to bolno biloo i za tu drugu osobuu..
..tu je potrebnaa ogromnaa snagaa i borbaa.. covjek i ako zna da mu nema spasa.. treba da se ipak nada necemu dobrom pa cak to bilo i nemogucee... jer ako se odmah preda i kaze.. "gotovo jee.. nema vise nistaa".. onda ta osoba kao sto je kazala pink cini mi se.. umire (psihicki) prije vremjenaa..

takodje mislim da i prema clanovima familije nije fer da se sakrije tako nesto.. ja znam da je to mnogo bolnoo.. ali ipak kada znajuu onda mogu da promijene (ako su ikad nesto pogresno uradili) da uzmu sebi vise vremjena i proveduu uz tu osobuu i da uradee sve onoo stoo je lijepoo.. jednostavno treba da iskoriste vrijeme maksimalnoo i najbolje sto je mogucee.. to jeste bolnoo i sveee.. ali ja vjerujem da bi bilo puno bolnijee kada se nebi rekloo..jer tada bi covjek uvijek zalioo "eh da sam znaoo..ovo bih drugacije uradioo..vise vremjena bi proveli skupa.." i slicnoo..

tesko jee.. nedaj Boze nikom tako nestoo.. :(
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

• Poruku poslati

9

Petak, 03. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od inaa

takodje mislim da i prema clanovima familije nije fer da se sakrije tako nesto.. ja znam da je to mnogo bolnoo..
jednostavno treba da iskoriste vrijeme maksimalnoo i najbolje sto je mogucee..

Nije fer...slazem se...samo...je li fer da svoje breme prebacujem i na druge?

Je li fer da za to vrijeme svakog trenutka gledam moju majku na ivici suza ili uplakanu cijelo vrijeme jer zna da mi ne moze pomoci?
Mislis li da su majke dovoljno jake?

Hocu da je gledam srecnu kao i do tad sto je bila...bice joj tesko kad dodje vakat, to sigurno...ali ne moram jos i da ubrzavam to.

Vrijeme koje pominjes...najbolje ce iskoristit ako ne znaju !

Gubitak deteta se nikad ne preboli.
Zasto da me izgubi prije vremena, kad sam jos uvijek tu?
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

10

Petak, 03. Novembar 2006

Ja bih se borio da prezivim do poslednje sekunde svog zivota, ma sta doktori pricali.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

11

Petak, 03. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od @ef
Ja bih se borio da prezivim do poslednje sekunde svog zivota, ma sta doktori pricali.

Slusa' ovoga, pa no sta ces no ces da prezivis do poslednje sekunde - sve dok ne riknes. Jer poslednja sekunda ne moze da dodje prije poslednje sekunde i da je prezivljavas, ona kad dodje dosla je :). Dajte mi jedan aplauz molim vas :)) (o) . P.S. Just kidding @ef-e :)

Ne samo ova situacija koja je navedena u nazivu teme, nego i bilo koja druga neprijatnost se dozivljava po odavno utvrdjenom sablonu (pitajte psihologe).

Prvo ide faza negiranja, pa faza besa, pa mirenja sa realnoscu, pa faza depresije (mislim da je redosled ovakav). Verujte to je tako, ja to stalno testiram kad mi se desi nesto ruzno. Da Bog da da nebudete imali ruznih dogadjaja, ali i ako ih ne bude vi napravite mali eksperiment (pa ga zamislite) i proverite. Radi sigurno. Cak je i Homer Simpson reagovao na isti nacin (mada su se kod njega te faze malo MNOGO brze smenjivale ;))

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

12

Petak, 03. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od siemprae [/]
Nije fer...slazem se...samo...je li fer da svoje breme prebacujem i na druge?

Je li fer da za to vrijeme svakog trenutka gledam moju majku na ivici suza ili uplakanu cijelo vrijeme jer zna da mi ne moze pomoci?
Mislis li da su majke dovoljno jake?

Hocu da je gledam srecnu kao i do tad sto je bila...bice joj tesko kad dodje vakat, to sigurno...ali ne moram jos i da ubrzavam to.

Vrijeme koje pominjes...najbolje ce iskoristit ako ne znaju !

Gubitak deteta se nikad ne preboli.
Zasto da me izgubi prije vremena, kad sam jos uvijek tu?

znas to je moje misljenjee..
..nisam rekla da je lako ako se kazee.. sigurno nijee.. to je mnogo teskoo.. alii ipak mislim ako je vec tako malo vremjena ostaloo.. da je bolje da se kazee.. jer covjek ce da pati tako ili takoo.. mislim samo da ukoliko se kaze istinaa.. da ce se to preostalo vrijeme mocii najkorisnijee provestii.. i da (i ako to boli) covjek ipak doneklee moze imatii cisti savjest jer zna da je sve ucinioo kako je najbolje mogloo... a sada ako neko nezna..vec smrt dodjee iznenadaa.. onda se tu cijelog zivotaa postavlja pitanjee.. zasto nisam znaoo .. ovo/ ili ono bih drugacije uradioo.. i sl..

oboje nije lakoo..ali ja bih se odlucila za ono sto sam i navelaa..

a znamo da svako ima pravo na svoje misljenje ;)
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

• Poruku poslati

13

Petak, 03. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od inaa

a znamo da svako ima pravo na svoje misljenje ;)

Joj :D ...i moj post predstavlja moje misljenje o tome...nisam imala nameru da ubedjujem kako su jedino moji stavovi ispravni i da svi moraju da se sloze sa mnom...

Sorry ako je tako izgledalo :)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

14

Petak, 03. Novembar 2006

Allah dz.sh je velik !

Morao sam malo da koregiram moj post,da vam predlozim nesto a ujedno i najbolji moguci odgovor da vam dam na ovoj temi.Procitajte moj potpis.
" Bilen alemlere rahmettir "

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

15

Subota, 04. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od @ef

Ovo mi djeluje kao najbolji odgovor, ali uz dovu:

Citirano

Orginalno od anonnimus
''Boze,podari mi zivot sve dok je on bolji od smrti, a podari mi smrt kada mi ona bude bolja od zivota"

Odgovorih mada mi je pokretanje ove teme nekako crnjak a i loše je baviti se stvarima ''šta bi bilo kad bi bilo...''
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

16

Subota, 04. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
mada mi je pokretanje ove teme nekako crnjak a i loše je baviti se stvarima ''šta bi bilo kad bi bilo...''

:klanja:

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

alisa-lisa

Početnik

(10)

• »alisa-lisa« je žensko

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

17

Srijeda, 28. Mart 2007

dok ovo pise ne nalazim prave reci sjecam se kao da je bilo juce kada se sve u mom zivotu promjenilo. Iz jednog trena u drugi morala sam se suocit s puno tim al kada znas sta je i koliko ce potrajat je puno lakse. Bar ja mislim tako. OD TOG VREMENA JE PROSLO 10 GODINA. Sada sam se navikla na to da nemam zivot kao ostali moji vrsnjaci al sam i svesna da moram na pred. U medju vremenu sam dobila i sina koji je razlog da se borim za dalje obisla sam sve gradove i doktore bola sam svugde al uzalud. Jeedni kazu jedni drugo mada sam srecna i zahvalna bogu za svaki tren koji provedem uz svog sina. Sada zivim drugacije nego pre svoje bolesti zahvalana sam svojoj porodici za sve sto su uradili za mene. da su bili uz mene kada mi je bilo najgore i kada sam ostala sama sa sinom podrzali su nas u svakom trenu. ZAHVALNA SAM BOGU ZA SVAKI TREN JER SAD ZNAM KOLIKO JE ZIVOT DRAGOCJEN. HVALA MOJOJ PORODICI I MOM SINU ZA SVE!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

18

Srijeda, 28. Mart 2007

Ma ljudi, pobogu, nemojte ove pesimisticke teme. Dosta je mraka oko nas!
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

19

Srijeda, 28. Mart 2007

Citirano

Orginalno od alisa-lisa
dok ovo pise ne nalazim prave reci sjecam se kao da je bilo juce kada se sve u mom zivotu promjenilo. Iz jednog trena u drugi morala sam se suocit s puno tim al kada znas sta je i koliko ce potrajat je puno lakse. Bar ja mislim tako. OD TOG VREMENA JE PROSLO 10 GODINA. Sada sam se navikla na to da nemam zivot kao ostali moji vrsnjaci al sam i svesna da moram na pred. U medju vremenu sam dobila i sina koji je razlog da se borim za dalje obisla sam sve gradove i doktore bola sam svugde al uzalud. Jeedni kazu jedni drugo mada sam srecna i zahvalna bogu za svaki tren koji provedem uz svog sina. Sada zivim drugacije nego pre svoje bolesti zahvalana sam svojoj porodici za sve sto su uradili za mene. da su bili uz mene kada mi je bilo najgore i kada sam ostala sama sa sinom podrzali su nas u svakom trenu. ZAHVALNA SAM BOGU ZA SVAKI TREN JER SAD ZNAM KOLIKO JE ZIVOT DRAGOCJEN. HVALA MOJOJ PORODICI I MOM SINU ZA SVE!

Ja ti želim sve najbolje,tužno je videti bolest oko sebe a još tužnije je videti ljude koji ne žele da krenu dalje,koji se ne žele boriti protiv nje.
Svaka čast za hrabrost!

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 29. Mart 2007

umro bih od straha ;)