Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

eki

Učenik

(10)

• »eki« je autor ove teme

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 23. April 2009

Šta treba uraditi u Novom Pazaru?

Neznam dali već postoji ova tema,ali ako ne onda evo ja je otvaram i pozivam sve vas da iznesete svoje mišljenje šta bi trebalo uraditi da bi naš Novi Pazar izgledao još ljepši(mada bi imalo puno toga da se radi)ali hajde započetak da navedemo ono glavno što nas bocka i uputimo sugestije onima što sede u pštini(valjda i oni prate teme na ovom forumu).

Za početak ja bih predložio da se pod hitno sredi nadstrešnica ili pak krov na prolazu kroz novu lučnu,to treba pothitno uraditi kako nebi neko stradao od stakla koje visi i samo čeka prolaznika da se obruši na njega.Kao što znamo u tom delu lučne zgrade gravitira najveći broj banaka i jakih butika u Novom Pazaru,tako što se tiče novca za ovu akciju nema problema samo treba neko sve to da pokrene(recimo neko iz opštine).

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 23. April 2009

Bravo za temu! Bas sam razmisljao da otvorim novu temu, ali nisam znao kako da je formulisem a da se ne shvati kao politicki topic, jer sam anti-politic.

Prvo i URGENTNO
-pod hitno smisliti resenje za ovo uzasno stanje kolovoza. Verujem da je i u doba Osmanlija bilo manje rupa po putevima. Nikad se u zivotu nisam vozio gorim putevima kao nasim, novopazarskim, i to prema svim izlazima, na svim ulicama!!! Ali pazite, NIKAD gore nije bilo!
Mozete samo zamislit kakve sve socne psovke nam upute svi koji dodju o prodju Novim Pazarom...
我还记得

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 23. April 2009

Treba svako da radi svoj posao najbolje sto moze. To Pazaru treba.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 23. April 2009

Javno wc, ovaliki grad a nema...
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 23. April 2009

Vidim snalazis se dobro,jer si nov kao i ja....

A ovom gradu treba SVE....Ne znam sta je najvaznije mozda da se pocisti malo..... :(

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 23. April 2009

Poceti prvo od zastite kulturno historiskog blaga bosnjaka:"Tesko onome ko zaboravi svoju proslost,kakva li ce mu biti buducnost" Nasta nam lici samo hamam koji osnivac Pazara pokloni svom narodu.treba li da nas je stid,da ne spominjem dalje.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

eki

Učenik

(10)

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 23. April 2009

Hvala Matrix i Hany na komlimentu,Bosnjaaak stvarno si u pravu uvijek kada prodjem pored Hamama i Granate zapitamse dali će se naći neki pametan bošnjo da tim izuzetno važnim spomenicima vrati prijašni sjaj.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 23. April 2009

Citirano

Orginalno od HANY
Vidim snalazis se dobro,jer si nov kao i ja....

Ako je ovo bilo meni, Bogomi ja nisam nov, ja sam veteran jos malo :D
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

10

Petak, 24. April 2009

Citirano

Orginalno od eki
Hvala Matrix i Hany na komlimentu,Bosnjaaak stvarno si u pravu uvijek kada prodjem pored Hamama i Granate zapitamse dali će se naći neki pametan bošnjo da tim izuzetno važnim spomenicima vrati prijašni sjaj.

Evo teme koja je otvorena 2003. godine o|.

Sada je 2009. godina i ništa se nije promenilo. U stvari jeste, Hamam je u još lošijem stanju. Pretpostavljam da čekaju da se sruši pa da sazidaju poslovno-stambeno-versko-političko-fakultetski prostor...

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

• Poruku poslati

11

Petak, 24. April 2009

Mislila sam na ekija jer je vidim novajlija,a ne na tebe....

eki

Učenik

(10)

• Poruku poslati

12

Ponedjeljak, 15. Novembar 2010

Citirano

Orginalno od eki
Neznam dali već postoji ova tema,ali ako ne onda evo ja je otvaram i pozivam sve vas da iznesete svoje mišljenje šta bi trebalo uraditi da bi naš Novi Pazar izgledao još ljepši(mada bi imalo puno toga da se radi)ali hajde započetak da navedemo ono glavno što nas bocka i uputimo sugestije onima što sede u pštini(valjda i oni prate teme na ovom forumu).

Za početak ja bih predložio da se pod hitno sredi nadstrešnica ili pak krov na prolazu kroz novu lučnu,to treba pothitno uraditi kako nebi neko stradao od stakla koje visi i samo čeka prolaznika da se obruši na njega.Kao što znamo u tom delu lučne zgrade gravitira najveći broj banaka i jakih butika u Novom Pazaru,tako što se tiče novca za ovu akciju nema problema samo treba neko sve to da pokrene(recimo neko iz opštine).

Svedoci smo da je moj prijedlog urodio plodom,prije nekoliko dana sređen je prolaz kroz novu lučnu zgradu.Tako da sada mogu iznijeti još nekoliko prijedloga,recimo most u centru Novog Pazara treba napraviti tako da odgovara svom okruženju,znamo da je oko njega puno detalja urađenih od kamena,kao što je korito rijeke Raške,jedan deo fasade opštinske zgrade i td.,takođe poznati turski putopisac Evlija Čelebi u svojoj knjizi navodi da je u vremenu njegovog zijareta Novom Pazaru u centru Novog Pazara postojao kameni most,tako da bih ja predložio da se taj most opet napravi u N.Pazaru.

eki

Učenik

(10)

• Poruku poslati

13

Utorak, 27. Decembar 2011

Hajmo što više predloga to bolje.
Ovih dana na pazarskoj televiziji opštinsko rukovodstvo je uputilo poziv građanima Novog Pazara da daju svoje prijedloge šta treba uraditi u našem gradu(nažalost adresu na koju se treba sa predlogom obratiti nisam zapamtio). :D
Moji predlozi su:
1)Sanacija postojećeg šetališta na gradskom jazu i nastavak radova na produžetku istog od stare ciglane prema Varevu.
2)Nastavak sa popločavanjem trotoara od zelene pijace magistralom prema novopazarskoj banji(samim tim bi se omogućilo lakše kretanje invalida koji se nalaze u novopazarskoj banji a da ne govorim koliko bi se ulepšao izgled tog dela grada).
3)Popločavanje trotoara kroz Salakovac od Novog Puta do Dohovića.
4)Izgradnja kamenog mosta u centru Novog Pazara.
5)Restauracija takozvane Granate u Novom Pazaru i korištenja iste za muzej.
6)...........................................

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

14

Srijeda, 28. Decembar 2011

Nasem gradu bi najprece bilo otvaranje radnih mjesta.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

• »Muhamed-Mujo« je muško

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

15

Petak, 30. Decembar 2011

1.Covek kad hoce da pocne da pravi kucu sta pravi najprvo? WC ,zivimo u dvades i prvi vek a grad nema gradski WC,ja neznam kako mogu da se organizuju tolike svecanosti da nemas gde da izadjes u wc
2.Arap Dzamija isto nema wc ,kako to moze da bude da dzamija nema wc

Social bookmarks