Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

41

Subota, 30. August 2003

Izgleda mi zanimljivo ovo istraživanje sa vitaminom C budući da je ovaj vitamin (kao i vitamini E i A) dobar antioxidans!!!
Sit Hungry Doesn't Believe

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

42

Subota, 06. Septembar 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Da, vitamin "C", prestavlja jedan od najvažnijih hidrosolubilnih vitamina, kojega naš organizam nije u stanju proizvoditi, pa se zato mora unositi putem hrane.

Preporučujem našim članovima, a i šire, da dnevno unose od 500-1000mg vitamina "C", u oblicima u kojima mogu doći do njega, šumeće tablete, obične tablete, unoseći voće i povrće putem svakodnevne ishrane, itd.

Dnevna doza za vitamin "C", iznosi oko 500mg, ali treba znati da se on ne može predozirati i u medicini nije poznat slučaj trovanja, niti predoziranja vitaminom "C", zato navalite...

Pozdrav

P.S.
Više o vitaminu "C", nekom drugom prilikom, obzirom da komp nosim ove nedelje u NIŠ.

Pozdrav

43

Subota, 06. Septembar 2003

Nije sad nista vezano direktno za temu, samo mala primatacija vezana za sledece:

Citirano

treba znati da se on ne može predozirati i u medicini nije poznat slučaj trovanja, niti predoziranja vitaminom "C", zato navalite

Naime, bas kad sam bio dole ne dnevniku je bila vest, kao vazna predstavljena, a citao sam o istome i na netu, da su britanksi (cini mi se), naucnici-doktori-istrazivaci dosli do otkrica da je ipak predoziranje vitaminom C moguce, sto se smatralo suprotnim do tada. Secam se da su rekli da se vitaminoza, tj predoziranje ne uocava, ali da to sve, kako je istrazivanje pokazalo, ima uticaja na dalji razvoj organizma, i da CAK ima i neka kancerogena svojstva.

Sa medincinskog aspekta ja nisam u stanju ovo da prokomentarisem, ali kad oni tako kazu verujem im, a verujem im jos vise zbog toga sto verujem da je svako preterivanje stetno, pa cak i preterivanje u dobrom.
mogu ja da se potpisem i bolje...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

44

Srijeda, 17. Septembar 2003

SMRT uzrokovana pusenjem

Cigarete su ubile skoro PET miliona ljudi u 2000 (podjednako u bogatim kako i u siromasnimzemljama).
Muskarci pretstavljaju 75% mrtvih u bogatim i 84% u siromasnim zemljama.

Prerana SMRT uzrkoobvana tabakom

Muskarci 3.84 miliona
Zene 1 miliona

Siromasne zemlje 2.41 miliona
Bogate zemlje 2.43 miliona
ukupno 4.84 miliona

Principalni uzroci smrti

Kardiovaskularne bolesti 1.69 miliona
Hronicna upala pluca 970 000
Rak pluca 850 000
malo za promenu

45

U Tokiju zabranjeno pusenje na ulici.
Iz obzira prema nepusacima dozovljeno je pusiti samo u zato predvidjenim prostorijma.
Za one koji ovakvo jedno pravilo/zabranu ne shvataju ozbiljno postoji lepa kaznica od nekih 30-ak $ .

Ja kazem: Svaka cast Japancima! :]
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

46

Pinki nije to slucaj samo u Japanu.. ja upravo o tome pricah par postova unazad. Nisam siguran kakve su kazne, al sam svedok da se ovde ljudi tog zakona, onako vise stihijski po inerciji, bar u 90% slucajeva pridrzavaju. Pusi se samo na mestima za pusace, a gotovo svi lokali su podeljeni na pusacki i nepusacke delove. Da se na ulicama pusi je malo verovatno jer ovde gotovo da nikad nikog nema po ulicama :)) :)) :))
mogu ja da se potpisem i bolje...

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

47

Četvrtak, 18. Septembar 2003

Biće i kod nas tako kad se uvedu kazne i počnu da se naplaćuju. A ako hoćemo u Evropu moraće i to kod nas da se uvede i sprovede.

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

48

Ponedjeljak, 29. Septembar 2003

Predlazem da se kod nas uvede javno kamenovanje pusaca recimo petkom posle Dzuma namaza (jer je tad dosta ljudi na ulici) i da na taj nacin odvracamo ljude od te poshasti...Kandidate za kamenovanje cemo birati na osnovu spiskova koje ce voditi prodavci cigareta (neke cemo infiltrirati u nase forum - drushtvo)...Sta mislite o ovome??? :rolleyes:

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

49

Ponedjeljak, 29. Septembar 2003

Facje samo mi reci u koju ce te dzamiju da znam da ne dolazim ili ne prolazim tu negde ... :)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

50

Srijeda, 01. Oktobar 2003

Kamenovanje nece biti u dzamiji vec recimo na centru (kod pecurke), i to bas u vrijeme kad je tada najvise ljudi na ulkici! Oni koji dolaze sa Dzume + deca koja idu i vracaju se iz skole (tzv. trziste), posto se to vrijem otprilike uklapa... Ali dok to ne stupi na snagu mozes da uzivas u UDAHU SLOBODE :) ;) :) ;)

• »DreamKiller« je muško
  • »DreamKiller« je zabranjen

Datum registracije: 03.10.2003

• Poruku poslati

51

Srijeda, 08. Oktobar 2003

Selam alejkum Boshnjakinje i Boshnjaci.

Ja pravo da kazem pushim iz razloga da bi mi neko reko vidi ga pushi ko Turchin. Jer mi mnogo drago kad mi to kazu. Ali sad me ovo kamenovanje prestravi, a kad che to da bude? Moram neshto drugo nach zashta che mi kazat vidi ga ko Turchin. :) Jer nebih da me kamenuje neko. Tako da me vech mozete infiltrirati u Forumsko drushtvo :)

Allahimanet.
Onaj koji nema Dostojanstva nema ni Imana.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

52

Citirano

Orginalno od DreamKiller

Ja pravo da kazem pushim iz razloga da bi mi neko reko vidi ga pushi ko Turchin. Jer mi mnogo drago kad mi to kazu. ...
...Moram neshto drugo nach zashta che mi kazat vidi ga ko Turchin. :)
Allahimanet.

A šta misliš o tome da pustiš brkove??? Nije štetno, a ima i ta asocijacija - brkat ka Turchin ;) Plus te niko neće kamenovat ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »DreamKiller« je muško
  • »DreamKiller« je zabranjen

Datum registracije: 03.10.2003

• Poruku poslati

53

Postovanje Pravedni Sanse. Pustit chu brkove jer je manje shtetno, a i neche me kamenovati. I ja mislim da time nechu izgubiti onaj efekat da mi kazzu : Vidi ga pravi Turchin !!! Hvala ti.

Allahimanet.

Onaj koji nema Dostojanstva nema ni Imana.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

54

Ma ne samo da je manje štetno, nego je čak šta više i korisno. Sitne čestice prašine ne mogu od brkova dospeti u disajne puteve.

P.S. Kad pustiš brkove- diši na nos ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

55

pushenje

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Kandidate za kamenovanje cemo birati na osnovu spiskova koje ce voditi prodavci cigareta

Pa nisu prodavci cigara take fukare da cinkaju.
Kifo te nebi opevo za neznam kake pare 8)
A ja cak i kad bi bilo kamenovanje nebih batalio. o| o| o|
Pusenje je zdravo:Ko pusi umrijece a ko ne pushi i prije ce.
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

56

Četvrtak, 09. Oktobar 2003

Ja licno nisam pusac,ali odje u Svedskoj,sto mi se jako svidja,nije dozvoljeno pusenje u javnim prostorijama ali je zato obezbedjena pusacka prostorija tako da pusaci mogu fino i na miru da stvaraju kancer u sebi.Cak sta vise nije dozvoljena prodaja cigara u bilo kojoj prodavnici osobama od 18 godina.Ako prodavac posumlja da je musterija mladja/i od 18 ima pravo da mu ne proda cigare dok ne dokaze sa licnom legitimacijom da je punoletna/an.
Sto se alkohola tice isto vazi pravilo za prodaju/kupovinu kao i za cigare.
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

57

Petak, 07. Novembar 2003

Esselamu alejkum!
Sto se mene tice ja bih duhan zabranio zakonskim aktima a posebno bi uveo rigorozne mjere za roditelje koji duhane u prostoriji gdje su sa njima i njihova djeca.

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

58

Srijeda, 03. Decembar 2003

I ja sam pusac, i to zestoki.
Moram priznati da stvarno mnogo pusim, dnevno pusim po paklicu Marlboro, a ranije sam i po dvije.

Pusenje jeste stetno za zdravlje, to svako danas zna, a bogami utice i na lepotu.
Eto naprimer, ja moram svaki dan da menjam robu, i nikad nemogu obuci istu kosulju ili djemper, jer se jako osjeca na cigare. Takodje se kosa brze masti i jako osjeca i prsti zute...

Pusim vec 7 godina, i nisam ni jednom pokusala ostavit duhan; a sigurna sam ko god ima malo volje i karaktera, moze se rijesit njega;

Imam drugaricu koja je u drugom stanju, i pusi nece da smanji duhan nema sanse; to stvarno nije ok; kada budem u drugom stanju cu ih ostavit i to 100%; necu da riskiram da rodim handikapirano ili nenormalno dijete.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

59

Četvrtak, 04. Decembar 2003

Citirano

Orginalno od Prolazzznica
Pusim vec 7 godina, i nisam ni jednom pokusala ostavit duhan; a sigurna sam ko god ima malo volje i karaktera, moze se rijesit njega;

Masallah. To je za mene nesto nenormalno, kada cujem da neko pusi vec toliko godina. Neznam zasto? Videla sam sliku pluca od osobe koja pusi, i od nepusaca, mogu reci da razliga je drasticna. Kao napr. pupoljak od ruze i ruza koja polako opada.

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

60

Četvrtak, 04. Decembar 2003

Citirano

Orginalno od Prolazzznica

...a sigurna sam ko god ima malo volje i karaktera, moze se rijesit njega;

Citirano

Pusim vec 7 godina, i nisam ni jednom pokusala ostavit duhan;

Kud nestade karakter? :O

Citirano

kada budem u drugom stanju cu ih ostavit i to 100%; necu da riskiram da rodim handikapirano ili nenormalno dijete.

Hmmm... to me malo zbunjuje... :O
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks