Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

121

Petak, 23. Mart 2007

Ja ne prezirem nikog,ne smeta mi nista,al ja ne konzumiram ni cigare ni alkohol.Savetujem meni bitne ljude da ni oni to ne rade,ali ako nece da me poslusaju ne mogu im nista..

Iman-a,ne brini,svi mi sa foruma cemo ici da se lecimo uskoro,pa neces biti sama tamo na klinici :))
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

122

Petak, 23. Mart 2007

Ortodoxni sam nepusac.
Pusaci razmislite, 6000 stetnih materija, 60 kancerogenih materija, mrtve bebe, deca sa astmom, rak grla, jezika, pluca... :))
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

123

Subota, 24. Mart 2007

Citirano

Orginalno od aka EmirAljovic
Ortodoxni sam nepusac.

(o)

Nemam,hvala Bogu,nikakvih poroka.

Ne razumem ljude koji smisao svog zivota nalaze u alkoholu,drogi pogotovo!,a i u dimu i "smradu" cigarete!!!

Sve je to slabost karaktera,ali dobro,postoje nacini za "izbavljenje" iz istih hvala Bogu :)
E,sad,ko dublje zaglibi u porocima,teze mu je da se izvuce :( Zato,bolje sto ranije traziti pomoc,a i sam se potruditi u tom pravcu;)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

124

Subota, 24. Mart 2007

Citirano

Orginalno od interesantno

Ne razumem ljude koji smisao svog zivota nalaze u dimu i "smradu" cigarete!!!

Sve je to slabost karaktera

Kad ne pushis onda chuti,nemoj pricati o necemu sto nisi probala.

Ma nemoj,slabost karaktera.Hoces reci ti ako nepusis tvoj je karakter jaci nego nekog pusaca :)) :)) :)) svasta covek napise i ostane ziv!

" Bilen alemlere rahmettir "

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

125

Nedjelja, 25. Mart 2007

Pusac sam od kako pamtim za sebe....pasivni.
Aktivni ne. Ne smatram da je moj karakter jak pa da zbog toga nisam pocela, ako vec pre bi bilo zbog toga sto bi moj karakter bio neuspesan u pokusaju da prestane, pa bi pricala kao i ostali da mogu prestati kad god hocu, a svi znamo da time lazu samo sebe. Upalila sam cigaru, probala sam. Zanimalo me sta se to toliko krije iza njih, medjutim nisam osetila nikakvog uzitka, tako da nisam nastavila sa tim.
A pijem. Pijem svaki dan, kazu i premalo. ?( Moja stetna navika je sto ne popijem dovoljno tecnosti dnevno. Alkohol naravno ne konzumiram.
Ah da, stetna navika mi je i internet. Kad sam kod kuce, retko je kompjuter ugasen. I bez obzira dal dodjem kuci u 14h, 18h ili ponoc, morat cu da ukljucim kompjuter da vidim mailove. Ako dodjem kasnije ostavljam to za ujutro ili prvu priliku kad imam vremena da upalim kompjuter.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

126

Ponedjeljak, 26. Mart 2007

Citirano

Orginalno od annonimus
Hoces reci ti ako nepusis tvoj je karakter jaci nego nekog pusaca :)) :)) :))

Izvini ako sam te uvredila i naljutila,jer nisam imala nameru.
Sto se tice jacine mog(karaktera nepusaca) i tvog karaktera(ocigledno-karaktera pusaca),mislim da imam jaci karakter,u ovom slucaju,od tebe(kad je u pitanju konzumiranje cigarete).Mislim da vecina pusaca(da ne kazem svi),pocnu sa konzumiranjem istih iz nekog osecaja nedostatka ili nemoci da pobedi eventualni "problem",nekad cak iz dosade i nepromisljenosti(i to je na neki nacin,po meni,nedostatak i slabost).Mozda nisam u pravu,ali imam takav stav.
A za ovo "SVASTA COVEK NAPISE I OSTANE ZIV!",se potpuno slazem i zato te molim da ne generalizujes moj post i shvatis ga ispravno :)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

127

Citirano

Orginalno od Roneldinho
Iman-a,ne brini,svi mi sa foruma cemo ici da se lecimo uskoro,pa neces biti sama tamo na klinici :))

Vidim, vidim da nas ima...Pa fino, nisam sama...Znate sta?! Ovo mi lici na fin biznis. Pik, pik ja otvaram taj "hotel za ljubutelje interneta" :D
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

128

Citirano

Orginalno od interesantno
se potpuno slazem i zato te molim da ne generalizujes moj post i shvatis ga ispravno :)

Cim ovako lepo molis,oprastam ti !!!
" Bilen alemlere rahmettir "

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

129

Petak, 01. Juni 2007

NOVI PAZAR- Doktor Zdravstvenog centra u Novom Pazaru Asim Leković ocenio je povodom 31. maja Svetskog dana borbe protiv pušenja rekao je da u cigareti postoji 4000 otrovnih materija. On je radiju Sto plus rekao da pasivni pušači, za razliku od aktivnih, u organizam unose mnogo više kancerogenih materija. „Pušač uzima neke materije koje nisu hemijski raložene. Nepušači udišu slobodne radikale koje ispušta duvanski dim i koji su itekakao kancerogeni. Pušenje izaziva veoma opasne bolesti“, rekao je Leković. „Postoji cela paleta oboljenja. Na prvom mestu su bronhitis i astma. Oboljevaju još i bubrezi, dojke, koža, debelo crevo ali i svako tkivo. U cigareti ima oko 200 kancerogena“, kazao je Leković.

(radio 100plus)

Ovo podvuceno sam posvetio svima onima koji su tolerantni prema pusacima.

Juce je inace u svijetu obiljezen Dan borbe protiv pusenja.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

130

Petak, 08. Juni 2007

UH STO MRZIM CIGARE
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

somborac

Početnik

(10)

• »somborac« je muško

Datum registracije: 10.11.2007

• Poruku poslati

131

Petak, 07. Decembar 2007

pusenje kao droga

Moja iskustva su veoma losa.Pusac sam vec 40 god sa oko 30 cigareta dnevno.Svi pokusaji da ostavim cigarete su propadali.Kad sam bio mlad nisam o tome razmisljao a sad kad sam omatorio sad je kasno.Volja za pusenjem me nije napustala cak ni posle operacije karcinoma pluca koji sam operisao ove godine,nadam se uspesno.Pored sveg saznanja o ovoj bolesti nemogu ostaviti cigarete.Zato mislim da je najbitnije vaspitavati decu tako da se bave nekim kreativnim zanimanjima da na vreme shvate sta je stetno za njihovo zdravlje.Kada se jednom uhvate u kolo sa dzavolom tesko je iz tog kola izaci.Nikotin je jednak kao i zavisnost na droge.Ko ne razmislja o sebi neka razmisli o nasoj deci,pomozimo barem njima.Toliko toga su izmislili a nemogu neki lek protiv pusenja,to sigurno mogu ali nesmeju jer je duvanska industrija toliko jaka da da bi sprecila pojavljivanje takvog leka,nisu bitni zivoti vec novac.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

132

Subota, 08. Decembar 2007

Meni je to prava glupost. Sve mi je jasno al mi nije jasno kako ljudi pocnu da puse. Kada neko pusi 10 20 godina cigare mu stvarno trebaju. Al me mnogo nerviraju drugovi koji sada pocinju da puse. Ne postoji pravi razlog, samo da se uklope. U sta de se uklope? To je pitanje. Znas da ti steti da moze da te ubije, da je opasno i za ljude oko tebe, pa ako imas 2 prsta obraza to neces radit.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

mrky

Početnik

(10)

Datum registracije: 31.10.2007

• Poruku poslati

133

Subota, 08. Decembar 2007

Ma samo neka se pusi...hehe

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

134

Petak, 20. Juni 2008

Na moju veliku nesrecu sam pusac,jer em sto sebi zadajem probleme sa cigaretom,toliko i jos vise smetam onima koji nepuse. Nikada ne pomisli da zapalis cigaretu!
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

135

Petak, 20. Juni 2008

Pasivni pusac cigareta i aktivni grickac zanoktica, pa ti vidi. ?(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

136

Petak, 20. Juni 2008

Citirano

Orginalno od ed
On je radiju Sto plus rekao da pasivni pušači, za razliku od aktivnih, u organizam unose mnogo više kancerogenih materija. „Pušač uzima neke materije koje nisu hemijski raložene. Nepušači udišu slobodne radikale koje ispušta duvanski dim i koji su itekakao kancerogeni.

Ovakve i slične izjave su me uvjek čudile jer se ne uklapaju u moje pojmove logike i logičkog rasuđivanja.
Naime, svi aktivni pušači koje ja znam dišu- kao i nepušači- tako da mi je totalno nelogična izjava da nepušači tj. pasivni pušači unose mnogo više štetnih materija od pušača, koji pored štetnih materija koje unesu disanjem unesu i taj deo "materija koje nisu hemijski razložene"
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

Datum registracije: 19.05.2008

• Poruku poslati

137

Subota, 18. Juli 2009

Prekinula sam pušiti kada su počeli probemi sa srcem .Doktor mi je rekao da je to zbog pušenja i da moram odmah prekinuti s tim .
Kao i sve druge poroke smatram pušenje šejtanskom obmanom i kada me god uhvati kriza , ja mu se porugam i kažem : Nema cigareta ti moraš umrijeti od gladi , ja sam jača od tebe i ne možeš mi više naškoditit , he eh he .Zvuči djetinjasto ali pali . :D

Misha

Početnik

(10)

• »Misha« je muško

Datum registracije: 18.07.2009

• Poruku poslati

138

Subota, 18. Juli 2009

Citirano

Orginalno od šejla
Prekinula sam pušiti kada su počeli probemi sa srcem .Doktor mi je rekao da je to zbog pušenja i da moram odmah prekinuti s tim .
Kao i sve druge poroke smatram pušenje šejtanskom obmanom i kada me god uhvati kriza , ja mu se porugam i kažem : Nema cigareta ti moraš umrijeti od gladi , ja sam jača od tebe i ne možeš mi više naškoditit , he eh he .Zvuči djetinjasto ali pali . :D

Ne zelim da cepidlacim i da obezvredjujem napor volje, ali se pitam da li se time oslobadjas od same zelje za duvanom, ili samo od njenog ispoljavanja kroz odricanje od cina konzumiranja duvana?!

Ako se odreknes same zelje, onda si posle pobede nad duvanom srecna i rasterecena osoba. A ako si se samo odrekla čina, onda si u biti osujećena u zadovo0ljavanju svoje želje, pa si umesto da postaneš rasterećena, pala još više u depresiju. Kako je u tom slučaju želja ostala u srcu, ona će pokušati da se zadovolji kroz neku drugu opterećenost, a same pušače ćeš prirodno početi da prezireš, jer rade nešto što bi i ti volela, ali zbog svoje savesti više ne smeš. Kako si sebe nasilno sputala u izražavanju želje, sada bi isto nasilje rado promenila i prema njima.

Dakle, hoću da kažem da smatram da je veće zlo sama želja, jer otkriva naš unutrašnji (možda duhovni problem), nego nezdrave posledice samog čina konzumiranja duvana.

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

Datum registracije: 19.05.2008

• Poruku poslati

139

Subota, 18. Juli 2009

Pa malo si iskomplikovao pa sada ne mogu tačno da rastabirim ; kakve veze to ima , na koji način se odriječemo poroka , bilo da ne želimo više konzumirati to što osjećaj zahtijeva , ili možda nemamo više osjećaj ili potrebu za tim .Svaka opcija da se prestane pušiti je dobro došla jer se radi o štetnoj navici .
Kod ovisnika je uvijek važno osloboditi se fizički i psihički pušenja . To jest automatskim pokretima koji traže kutiju pa do psihičke zavisnosti , kada se pojavljuje nervoza , znojenje , i tome slično . Ja sam izabrala neko treće rješenje na bazi religije i smatram ga najefikasnijim , što je preduslov vjerovanja u boga i meleke , pa i u šejtana (djavola )

Nevidim problem ako me zavisnost od nikotina izmaltretira , pa da počnem ponovo pušiti samo da bih ostala iskrena prema sebi i drugima , a da istovremeno riskiram rak pluća ili srčani udar .

Misha

Početnik

(10)

• »Misha« je muško

Datum registracije: 18.07.2009

• Poruku poslati

140

Subota, 18. Juli 2009

Citirano

Orginalno od šejla
Pa malo si iskomplikovao pa sada ne mogu tačno da rastabirim ; kakve veze to ima , na koji način se odriječemo poroka , ...

Mislim da je vazno iskreno ostaviti porok, a ne samo spolja promeniti ponasanje.

Govoris o Bogu. Mislis da je Bog zadovoljan tvojim spoljasnjim ponasanjem, a da ne gleda na tvoje srce?

Ako Bog postoji, onda ce On biti srecan ako si ti u srcu rasterecena od poroka, a ne ako si spolja licemerno ostavila porok, a u srcu ga i dalje zelis.

Onaj vernik ko ostavi porok duvana, a u srcu ima zelju, on tom zeljom pokazuje da mu je u srcu onaj koga on obozava i dalje bog duvana samo sto to ne moze od straha od drugog Boga spolja javno da ispolji.

Da li bi ti bila zadovoljna time da tvoj suprug tebi formalno jeste veran, a u srcu te vara sa drugom osobom?

Social bookmarks