Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

161

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

Takodje, pozivaš se vrlo gordo na sebe samu

molim?? gde to?

Citirano

Pravilno bi bilo da ponizno pred Bogom misliš i zatim napišeš: "Ja mogu voljom da sputam izražavanje zelje, ali ne i da se odreknem same želje. Greh je jači od mene, ali Bog je jači od greha, uzdam se u Njega i On će me osloboditi od želje!"

ako malo logicno razmislis, docices do zakljucka da ja bas to i radim. ovo moje sto si citirao:

Citirano

Mi necemo biti kaznjeni za nase misli..jer ne uticemo na njih. Vec za dela odnosno nedela.

je dokaz da sam ja svesna da ne mogu sama nista bez Bozije volje. kontas?? ako ja kazem da mi nemamo direktno uticaja na nesto, ja sam istovremeno rekla da mi nemamo moc, pa otkud ti ideja da se pozivam na svoju moc i pobedu?? zaista, nesto kontradiktirnije nisam nikada procitala niti cula.

Citirano

imaju mnostvo pravila koja uopste ne zahtevaju reformu motiva ljudskog srca da bi se drzala.

ne poznajes Kuran ali znas da ima mnostvo pravila?
nije tacno to sto govoris. Itekako je bitno da ocistimo nasa srca od losih misli i zelja. Ali ti ne pravis razliku izmedju losih zelja i ljudkih slabosti. Nije isto dijete koje zeli da prebije drugo dijete, ili ono koje voli slatkise. Staviti na isti stepen oboje je nemoguce.

Citirano

Ne zahtevaju nikakvo iskustvo duhovnog novorodjenja, jer mogu da se drze svojom voljom, bez potrebe coveka da se osloni na Boga.

je li ne shvatas ili ne zelis da shvatis, ili jednostavno ne citas sto ti se kaze. Nije tacno ovo sto govoris. Musliman se mora osloniti na Boga, musliman mora biti svestan da nista ne bi mogao postici niti biti bez Boga. U kuranu pise da Bog nocu uzima dusu, i da bi nam je mogao lahko zadrzati..pa mi kada zaspemno nikada ne znamo da li cemo se probuditi..vec smo svesni da jedini Bog to odlucuje i da mi bez Njegove MIlosti nista nismo u stanju da uradimo.

Citirano

Za razliku od licemerja katolicanstva gde covek svoje gresne zelje ugusuje i ponasa se formalno ispravno, kod Jehovinih svedoka i muslimana sam primetio da nema nekih pravila koja se ticu obuzdavanja (sem sto se tice alkohola i duvana, ali su obe naknadno nastale), vec su to pravila koja nemaju veze sa losim pobudama tj. koja ne zahtevaju reformu srca i karaktera, pa bi mogao da ih drzi i ateist

ne, i opet ne. navedi mi jedno pravilo !

Citirano

"da najniže skorove spremnosti za pomirenje postižu oni koji se deklarišu kao ´ubeđeni vernici koji prihvataju sva učenja svoje religije i po njima se ponašaju´. Potom slede vernici koji ne prihvataju baš sve zahteve svoje vere, koji takođe imaju niže skorove od ostalih neodlučnih, nezainteresovanih i nereligioznih." (Dr. Nebojša Petrović, Psihološke osnove pomirenja, 265, 2005)

ovo je zakljucak, a ne i istrazivanje. ako postoji istrazivanje, onda reci koliko osoba je ispitano, sta su bila pitanja..pod kojim uslovima i gde je izvrseno istrazivanje .. itd.. puno logicniji zakljucak bi bio da iz razloga sto se ateisti ne plase Boga, oni kada im se pruzi prilika ce ucineti zlo jer ne osecaju nikakvu motivaciju da
odustanu od toga..jer ne veruju u Boziju kaznu..

Citirano

Zato je tako kako je. I nemojte onda licemerno očekivati od drugih religija ono što svojim iskustvom sami niste u stanju da ponudite drugima. S

a to je??

Citirano

Smeta vam tudje licemerstvo

ako nisi primetio, ti si poceo o licemrstvu :rolleyes:

Citirano

a svoje smatrate da će Bog da vam oprosti, jer "nema drugog Boga osim Alaha". Pa to isto kazu i ostali za svoje bogove i osecaju se isto toliko privilegovani kao i vi da mogu slobodno da grese vise nego ateisti.

da li si drzak, bezobrazan ili samo ignorantan ne znam..
otkuda ti ideja da mozemo "vise gresiti nego ateisti".
PO serijatu muslimani se kaznjavaju za neke grehe, za koje se ne kaznjavaju nemuslimani.. krivicno pravo vazi za sve, ali recimo porodicno, nasledno, bracno itd.. mogu hriscani po svome da regulisu. u ispravnoj serijatskoj drzavi musliman mora da posti, ali ne ateista.. ima dosta primera gde greh (a greh je nap. ne postiti ) se kaznjava samo musliman, ali ne i nemusliman.. sam priznajes da nista ne znas o Kuranu i muslimanima, a ovamo donosis zakljucke koji samo pokazuju tvoje srce i misli.

izvini, ali tesko je sa tobom voditi bilo kakvu konstruktivnu raspravu jer iznosis neistine. da li iz neznanja ili zlonamerno, ne znam.. nadam se da je ovo prvo..medjutim sa tvojim penetrantnim naturanjem licemerstva i u svemu trazeci samo ono najgore.. moguce je i da je ovo zadnje..

ali barem hriscanstvo bi trebao poznavati.. i shvatiti da je ovo

Citirano

ali jeste pokrenut na drzanje Bozjih zapovesti strahom. No i to je licemerstvo:

glupost. hoces ti da nam navedes (ili ja to da uradim) citate iz svog svetog pisma, da Bog od nas zeli da smo bogobojazni, i da se drugih ne bojimo osim Njega. Po tvome, to je licemerno.. po tvojoj logici Bog od nas trazi licemerstvo. zapravo, ako je po tvome shvatanju iskusenje vec licemerstvo onda me i ne cudi sto po tvojoj sjajnoj analogiji ispada ne samo da nas Bog cini licemernima (kada nam daje iskusenja) vec to i zeli da budemo.. :S

ti ni ne znas sta zapravo zelis. cas kazes kako nas islam cini depresivnima i imamo osecaj krivice, cas kazes da nam daje zeleno svetlo da radimo sta hocemo i da nas ne grize savest. pored toga da i jedno i drugo nije tacno, ti zaboravljas (,ignrorises ili ne znas)da u islamskom ucenju se deca radjaju bezgresna i ne nose greh .. uci nas da niko ne odgovara za tudje grehe.. niti mora da se oseca krivim za ono sto nije uradio. ako je "prvi" greh razlog sto se osecas tako isfrustrriranim da svugde vidis licemerstvo i sve najgore, mogu te utesiti..Bog te ne kaznjava za ono sto nisi ti uradio, i na sta nemas uticaja. ;)

:rolleyes:

Citirano

Sta ce vam dokazi, vi ste u stanju da verujete i bez dokaza.

joj, ja taman mislim ne moze neko Misha nadmasiti u donosenju ludih zakljucaka, ali eto.. zbilja vazi ona "nikad ne reci nikad". Ti si to dokazao da Bog ne postoji?? verujes izvorima koji su tvrdili da je zemlja ploca i sta sve ne.
ti verujes bez dokaza da ne postoji, ja bez dokaza verujem da postoji..izvor kojem verujem se nijedna greska nije dokazala..savremena otkrica samo potvrdjuju istinitost onoga sto se u njima nalazi. Zbog cega osecas neku speriornost i prosipas ovde neku tafru i zaista ne razumem...bez zelje da tvoje verovanje potcenim..da sam na tvom mestu stidela bih se ovako nesto da kazem, a sama da ne nudim nikakav dokaz..naprotiv, da se poziva na one koji su tako cesto gresili..

Kuran nas poziva da razmisljamo, kaze da se Boga najvise boje oni uceni ljudi... rijec "znanje" je posle "Boga" rijec koja je najcesce spomenuta u Kuranu... nauka je nama obaveza.. a ti si se dosao iismijavati..sa sobom! ovo ne govori nista o "nama" vec o tebi..
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

162

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

Orginalno od °thats_me°
Ti si to dokazao da Bog ne postoji?? verujes izvorima koji su tvrdili da je zemlja ploca i sta sve ne.
ti verujes bez dokaza da ne postoji, ja bez dokaza verujem da postoji..izvor kojem verujem se nijedna greska nije dokazala..savremena otkrica samo potvrdjuju istinitost onoga sto se u njima nalazi.

Ja nigde nisam napisao da ''Bog ne postoji'' i nemoj da me optuzujes za to. Jedinu raspravu koju smo ja i ti vodili bila je u vezi evolucije koliko se ja secam. I ne znam zbog cega mislis da evolucija na bilo koji nacin negira postojanje Boga.

Da li Bog postoji ili ne je za mene nebitno. Bog koji je okarakterisan kao beskonacan i savrsen je izvan potencijala nas, ogranicenih i nesavrsenih bica. Ja imam problem sa religijom, ne sa Bogom. Religijom koja pokusava da nam kaze kako treba da zivimo svoj zivot, kako da se oblacimo, sta da pijemo, sta da jedemo, o cemu da razmisljamo... Religiji koja ima za cilj da oslobodi nas duh, a u realnosti ga stavlja iza resetaka.
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

• Poruku poslati

163

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

Orginalno od Mandelbrot

Ja nigde nisam napisao da ''Bog ne postoji'' i nemoj da me optuzujes za to. Jedinu raspravu koju smo ja i ti vodili bila je u vezi evolucije koliko se ja secam. I ne znam zbog cega mislis da evolucija na bilo koji nacin negira postojanje Boga.

Da li Bog postoji ili ne je za mene nebitno. Bog koji je okarakterisan kao beskonacan i savrsen je izvan potencijala nas, ogranicenih i nesavrsenih bica. Ja imam problem sa religijom, ne sa Bogom. Religijom koja pokusava da nam kaze kako treba da zivimo svoj zivot, kako da se oblacimo, sta da pijemo, sta da jedemo, o cemu da razmisljamo... Religiji koja ima za cilj da oslobodi nas duh, a u realnosti ga stavlja iza resetaka.

imas problema sa tim da ti neko kaze sta da radis a sta ne? onda idi na neko pusto ostvro. Zakon ti kaze da ne smes ubiti, ukrasti, silovati..savest ti nadam se kaze da ne smijes o drugima lose govoriti, da trebas pomagati itd.. to su isto pravila, ako ti pravila kao takva smetaju i nemas nameru ih ispostovati, onda ti nije mesto medju ljudima. Sva ova gore navedena pravila promovise religija..bas bezveze
Zakon zabranjuje drogu, pih kako nazadno, jelde. Treba sve biti dozvoljeno..

sve sto je u islamu zabranjeno, ili naredjeno ima svoju svrhu.. danasnji zakoni to isto rade, samo sa drugim stvarima.. u Americi omladina tek od 21 smije piti alkohol, u drugim drzavama ranije..i sad ces ti verovatno samo zbog toga doneti zakljucak da je neko nazadan, da od nas zeli da ne razmisljamo kako mi zelimo?? koja je to logika? zasto deci nije alkohol dozvoljen.. u malim kolicinama nije opasan. Ali postoji opasnost da deca ne znaju sta je dobro..da preteraju..pa je zabranjeno..logicno.
ali je alkohol jedan od najvecih uzroka kriminala. raspitaj se koliko krivicnih dela se pocini pod uticajem alkohola. Koliko ima zavisnih, i koliko umre od trovanja alkohola..ili zato sto se neki napio, pa nije mogao da vozi pa ubio neduznu osobu..ili sto je napapo nekog jer je izgubio kontrolu nad sobom.

Vrlo bi logicno bilo da i 'savremene' drzave koje zele zastititi svoj narod zabane alkohol..sto bi za tebe znacilo da nemas pravo na sopstveno misljenje??

Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

• »Mandelbrot« je muško

• Poruku poslati

164

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

Orginalno od °thats_me°
imas problema sa tim da ti neko kaze sta da radis a sta ne?

Ne znam sto se pravis da ne znas na sta sam mislio...

Postoji razlika thats_me izmedju gradjanskog zakona koji se konstantno menja i evoluira tokom vremena i religioznoh zakona i principa. Gradjanski zakon nastaje konsenzusom, i zasnovan je na postovanju principa individualne slobode.

Dok sa druge strane religiozni zakoni su konstantni i zabranjeno je menjati ih, jer su oni navosno ''od Boga'' nama dati.

U zapadnim zemljama postoji koliko toliko racionalno objasnjenje za donosenje odredjenih zakona. Retko kad ces cuti da je tamo neki zakon usvojen zato sto im je ''Bog tako naredio''.

I zato ne znam kako mozes da poredis i stavljas znak jednakosti izmedju zakonskog sistema koji postoji u Americi recimo, i onog koji postoji u Saudijskog Arabiji ili Iranu.

Religiozni i gradjanski/sekularni zakoni nisu isti.
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

• Poruku poslati

165

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

Postoji razlika thats_me izmedju gradjanskog zakona koji se konstantno menja i evoluira tokom vremena i religioznoh zakona i principa. Gradjanski zakon nastaje konsenzusom, i zasnovan je na postovanju principa individualne slobode.

pa po gradjanskim nekim zakonima crnci su bili ljudi drugog reda.To sto se menja nije nista pozitivno...samo znaci da je nepredvidivo sta nas sutra ceka.

Citirano

Dok sa druge strane religiozni zakoni su konstantni i zabranjeno je menjati ih, jer su oni navosno ''od Boga'' nama dati.

neki se nece menjati, tacno je.. i nadam se da se nikad nece promeniti. da ce uvek zabranjeno biti ubistvo, kradja, silovanje etc.
neke stvari se prilagodjavaju, jer je islam vera za sva vremena..

Citirano

U zapadnim zemljama postoji koliko toliko racionalno objasnjenje za donosenje odredjenih zakona. Retko kad ces cuti da je tamo neki zakon usvojen zato sto im je ''Bog tako naredio''.

postoji i racijalno objasnjenje svih Bozijih zakona. :) ali ako ti o njima nisi razmisljao i ako te ne zanima, to ne znaci da ne postoji.

Citirano

I zato ne znam kako mozes da poredis i stavljas znak jednakosti izmedju zakonskog sistema koji postoji u Americi recimo, i onog koji postoji u Saudijskog Arabiji ili Iranu.

ne moze se uporediti. Po americkom zakonu je ok sto oni po citavom svetu prave nered. :) U Saudiji ne mozes kako zelis kritikovati politicare..a to je jako neisplamski. U Kuranu ces naci rijec "sura" koja znaci "dogovaranje".. kada su bitne stvari u pitanju, a i manje bitno..preporuceno je dogovaranje. Dogovaranje ko ce biti poglavar i sl. je islamski princip. Kritikovati mozes svakoga. zato zaboravi takozvane islamske drzave, jer je mnogo toga neislamski.

Citirano

Religiozni i gradjanski/sekularni zakoni nisu isti.

pa nisu. u islamu je zabranjeno svako opojno sredstvo. u sekularnom zakonu samo droga..iako alkohol nanosi vise stete(jer je dozvoljeno i nesmetano se moze konzumirati), a i jedno i drugo imaju isto dejstvo. Zanima me racionalno objasnjenje zasto ne ili oboje zabraniti, ili oboje dozvoliti.

no sve to nije tema. naravno je uredu ako imas i lose misljenje o religiji, i sasvim je uredu ako na temi o muzici i sl. okreces ocima jer ti je nesto nelogicno..tvoje misljenje koje postujem i moram postovati. ali kada mi kazes da ja verska skupina kojoj pripadam svakako "ne trazi dokaze", onda cu reagirati. ali sve razlike u islamskom i sekularnom zakonu se mogu objasniti kao racionalnije u islamskom.. i dobre na dugoj stazi. O tome mozemo na drugoj temi

pozdrav

• »Mandelbrot« je muško

• Poruku poslati

166

Utorak, 21. Juli 2009

Ti preferiras da zivis u teokratiji, a ja u sekularnom drustvu. Nema problema.

Evo ti nekoliko informacija o demokratiji u svetu:

Index demokratije u 2008:

1. Svedska
2. Norveska
3. Island
4. Holandija
5. Danska
...
144. Katar
145. Iran
146. Sudan
147. UAE
...
161. Saudijska Arabija

Hvala, ali ovo je za mene dovoljan pokazatelj.

Misha

Početnik

(10)

• »Misha« je muško

Datum registracije: 18.07.2009

• Poruku poslati

167

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

Orginalno od °thats_me°
molim?? gde to?

Ne ti, nego sam citirao Sejlu kada gordo govori: "ja mu se porugam i kažem : Nema cigareta ti moraš umrijeti od gladi , ja sam jača od tebe i ne možeš mi više naškoditit"

Citirano

ako ja kazem da mi nemamo direktno uticaja na nesto, ja sam istovremeno rekla da mi nemamo moc, pa otkud ti ideja da se pozivam na svoju moc i pobedu?? zaista, nesto kontradiktirnije nisam nikada procitala niti cula.

Izvini, ja sam pomislio da zastupas Seljine stavove, a ti si ih zapravo kritikovala. Dakle, kontradiktornost je izmedju tebe i nje, jer se ona poziva na to da je jaca od sotone, a ti dakle priznajes da nemas moci nad sobom, pa prema tome, uzdas se u Boga za razliku od Selje koja se samokontrolise u ispoljavanju porocne zelje.

Citirano

ne poznajes Kuran ali znas da ima mnostvo pravila?

Ogradio sam se od Kurana pa sam komentarisao muslimane, i ono sto sam video u njihovom iskustvu, a ne Kuran, jer ga ne poznajem.

Citirano

nije tacno to sto govoris. Itekako je bitno da ocistimo nasa srca od losih misli i zelja.

Lepo. Bolje da si ti savetovala Selju nego ja, jer ona ovako misli da imam neke zle namere da je odvratim od radosti zivljenja time sto je savetujem da probleme resi u srcu a ne spolja.

Citirano

Ali ti ne pravis razliku izmedju losih zelja i ljudkih slabosti. Nije isto dijete koje zeli da prebije drugo dijete, ili ono koje voli slatkise. Staviti na isti stepen oboje je nemoguce.

Svakako da ta deca nisu ista. Ne znam gde sam to rekao da su ista? Ko je poredio i ocenjivao sa stepenima - nije mi jasno? Ne znam koja je svrha ovih tvojih reci i zasto ih pocinjes sa "ali" u odnosu na prethodno izreceno.

Ako primer sa detetom nije adekvatan iskusenju koje ima Selja, onda nije bilo primereno da ga navodis.

Citirano

Musliman se mora osloniti na Boga, musliman mora biti svestan da nista ne bi mogao postici niti biti bez Boga. U kuranu pise da Bog nocu uzima dusu, i da bi nam je mogao lahko zadrzati..pa mi kada zaspemno nikada ne znamo da li cemo se probuditi.

Jedno je tvrditi da bez Boga nema zivota, a drugo je tvrditi da covek treba da se osloni na Boga (da se uzda u njegovu milosti i silu) da bi mogao da zivi ispravno. Ako covek nije svestan toga da je po prirodi gresan (zato sto su mu moralni kriterijumi nisko i formalni tj. ne ulaze u analizu pobuda), tada se on nece osloniti na Boga ni najmanje, jer nece imati svest o potrebi da to ucini, i on ce ostati licemer, bez obzira sto u Kuranu pise da nista ne mozemo uciniti bez Boga. Nisam video da Selja kuka nad slaboscu svoje prirode, i da velica Boga kao svoje Spasenje, vec govori nadmeno kao da je ona sama svoj spasitelj i svoj bog.

Da li su zahtevi koje Kuran stavlja pred coveka takvi da ih zaista covek ne moze ispuniti bez Bozje iontervencije u njegovom srcu ili bi jedan ateista mogao da ih imitira i ispunjava snagom svoje volje?

Ako te zahteve moze da drzi i bez Boga, on ce ih i drzati bez Boga, a ako ti zahtevi gledaju na pobude, kao Deset Bozjih zapovesti u Svetom pismu, onda ce on postati svestan da mu treba reforma koja je dublja od njegovih postupaka, misli i osecanja - da mu je potrebna reforma srca i karaktera. A kako tu reformu ne moze sam da izvede, on ce se osloniti na Boga i primice od Njega zapovesti urezane Bozjim Duhom u sopstveno srce.

Citirano

Za razliku od licemerja katolicanstva gde covek svoje gresne zelje ugusuje i ponasa se formalno ispravno, kod Jehovinih svedoka i muslimana sam primetio da nema nekih pravila koja se ticu obuzdavanja (sem sto se tice alkohola i duvana, ali su obe naknadno nastale), vec su to pravila koja nemaju veze sa losim pobudama tj. koja ne zahtevaju reformu srca i karaktera, pa bi mogao da ih drzi i ateist

ne, i opet ne. navedi mi jedno pravilo ![/quote]

Sve sto sam video da muslimani rade oni to rade tako kao da im je cilj da ispune formu, a ne smisao niti sam video da shvataju potrebu za reformom karaktera (Bozji zakon u Svetom pismu definise pobude ljudskog srca). Ali, kada vec trazis primer, onda sam "namaz" jeste primer necega sto se radi formalno. Bogosluzenje bi trebalo da bude izraz unutrasnjeg odnosa coveka sa Bogom, a instistiranje na formalnim propisima skrece paznju sa bavljenja duhom i smislom same sluzbe. Zamisli da ti adekvatno tome neko da propis kako treba da volis svog bracnog saputnika, sa najsitnijim detaljima. Ako imas duh ljubavi prema Bogu i coveku, onda nema potrebe za takvim pravilima, vec Bozji Duh ljubavi tebe navodi da razumno u skladu sa potrebama zivota ucinis ono sto je pravo. A ovde propisano pravilo nadomescuje odgovornost same licnosti inspirisane Bozjim Duhom.

Citirano

ovo je zakljucak, a ne i istrazivanje. ako postoji istrazivanje, onda reci koliko osoba je ispitano, sta su bila pitanja..pod kojim uslovima i gde je izvrseno istrazivanje .. itd..

Evo vidi ovde su cele knjige Dr. Nebojse Petrovica slobodne za ucitavanje:

http://aeiou.users.sbb.rs

Citirano

puno logicniji zakljucak bi bio da iz razloga sto se ateisti ne plase Boga,

Zar ne treba ljubav umesto straha da bude pokretacka snaga coveka da cini dobro? Ko ima strah on je prirodno licemer, jer se trudi da svoj greh ne ispolji, a nema motiv da ga pobedi u korenu, jer ni ne shvata da je los sam po sebi, vec samo zbog posledica zbog kojih ga se plasi.

Citirano

puno logicniji zakljucak bi bio da iz razloga sto se ateisti ne plase Boga, oni kada im se pruzi prilika ce ucineti zlo jer ne osecaju nikakvu motivaciju da
odustanu od toga..jer ne veruju u Boziju kaznu..

Ako ateista ima ljubav, on ce iz ljubavi ciniti ono sto je pravo isto onako kao sto ce to ciniti religiozan covek koga pokrece ljubav a ne greh. Na primer, u svojim svakodnevnim iskusenjima ateista izabira dobro, a ne zlo. A religiozan covek je cesto licemer, jer zna da Bog postoji, pa se iz straha licemerno ponasa ispravno, no on svoja pravila vremenom izdeformise pod uticajem licemerstva, tako da ona ne ulaze u njegove pobude. Ranije, dok nije postao vernik, on je preko svoje savesti bio dobro svestan da su sebicnost, sujeta, telesnost, itd - gresi. A sada kada je postao religiozan on vise razmislja da ne radi na crveno slovo, razmislja kako da ispostuje svoja religiozna pravila, dok je svest o potrebi da svoje pobude cini cistim od sebicnosti, sujete, gordosti, mrznje, itd, skoro potpuno izgubio. On vise ne vodi borbu protiv greha svoga srca, vec vodi borbu da ispostuje pravila. Stavise, u religiji nalazi izgovor za grehe, jer sada smatra da nije greh ukoliko svoju mrznju izrazava prema jereticima, svoju ponositost zadovoljava hvalisanjem svojim dobrim delima ili drzanjem religioznih pravila, itd. Samo bavljenje svojom dobrotom jeste otrov za dusu - pa Isus kaze: "Da ne zna levica sta cini vasa desnica." Svoju necistu savest koju bi ranije kao ateista covek protumacio kao znak nekog nepokajanog greha, vernik sada koristi kao pokretacku snagu za svoju religioznost.

Citirano

da li si drzak, bezobrazan ili samo ignorantan ne znam.. otkuda ti ideja da mozemo "vise gresiti nego ateisti". PO serijatu muslimani se kaznjavaju za neke grehe, za koje se ne kaznjavaju nemuslimani..

Pa to je izraz upravo te licemerne savesti, jer oni koji imaju potisnute nepobedjene slabosti uzivaju da muce i kaznjavaju one koji te iste slabosti otvoreno izrazavaju. To psiholozi poznaju kao sklonost ljudi u poznim godinama koji pocnu lazno da moralisu i osudjuju kod mladjih izrazavanje onih zelja koje bi upravo sami zeleli da zadovoljavaju, a ne smeju zbog savesti (jer kako zbog starosti ne mogu sada proglasavaju grehom). Takvi ljudi vole greh, a mrze gresnike. U Svetom pismu je naglasen uspravo suprotan duh, ljubav prema gresniku, a strogost prema grehu. Kaznjava se krivac odgovoran prema svetlosti koju je imao, ali ni tada ne sme da se mrzi.

Naravno da onda kada krivicni zakon pocne ljude da cuva od greha da je to najocigledniji primer licemerstva. Hriscani su ranije smatrali sramotom potrebu da postoji policija kao nacin resavanja problema, jer je to znacilo priznanje da u srcu nisu sa Bogom.

Citirano

krivicno pravo vazi za sve, ali recimo porodicno, nasledno, bracno itd.. mogu hriscani po svome da regulisu.

Kada je kod hriscana zakon bio upisan u njihova srca, onda su gradjanski zakoni bili jako libaralni, jer nije postojala potreba za njima. Tek sezdesetih godina proslog veka, pojavom raznih stranaca sa Balkana i muslimanskog sveta javila se potreba na Zapadu za donosenjem novih zakonskih regulativa, jer te strance iz neprosvecenih zemalja nije mogao niko drugi no krivicni zakon da obuzda.

Kada imas Bozji zakon u svom srcu onda nemas potrebe za krivicnim zakonom. U hriscanskom (protestantskom) svetu zapadne Evrope i nekada Amerike krivicni zakon je cuvao vecinu od par procenata iskvarene manjine.

Citirano

u ispravnoj serijatskoj drzavi musliman mora da posti, ali ne ateista.. ima dosta primera gde greh (a greh je nap. ne postiti ) se kaznjava samo musliman, ali ne i nemusliman.. sam priznajes da nista ne znas o Kuranu i muslimanima, a ovamo donosis zakljucke koji samo pokazuju tvoje srce i misli.

Ne secam se da sam govorio o tome. Mora da si me pomesala sa nekim drugim govornikom.

Citirano

glupost. hoces ti da nam navedes (ili ja to da uradim) citate iz svog svetog pisma, da Bog od nas zeli da smo bogobojazni, i da se drugih ne bojimo osim Njega.

Emocije i motivi nisu jedno te isto. Imati emociju straha pred Njegovim velicanstvom i podredjen stav u smislu poslusnosti ne podrazumeva imati strah kao motiv ponasanja i poslusnosti Bogu. Biblijski citati kazu ovo o strahu kao osecanju: "I očistiću ih od svakoga bezakonja njihova kojim mi sagrešiše i oprostiću im sva bezakonja njihova... i uplašiće se i drhtaće radi svega dobra i radi svega mira što ću im ja dati." (Jeremija 33,8-9) A o motivu religiozne revnosti Pismo kaze ovo: "U ljubavi nema straha, nego savršena ljubav izgoni strah napolje; jer je u strahu mučenje, a ko se boji nije se usavršio u ljubavi." (1.Jovanova 4,18) "Jer nam Bog ne dade duha straha, nego sile i ljubavi i čistote." (2.Tim.1,7) Dakle, biblijski Bog nas poziva "da mu služimo bez straha, u svetosti i u pravdi pred njim dok smo god živi." (Luka 1,74-75)

Citirano

Po tvome, to je licemerno.. po tvojoj logici Bog od nas trazi licemerstvo. zapravo, ako je po tvome shvatanju iskusenje vec licemerstvo ...

Kada covek padne u iskusenju tako sto dozvoli da njegovom voljom ovlada greh, onda moze biti licemer ukoliko te grehe zatim suzbija u izrazavanju, a moze biti i otvoreni bezakonik ukoliko ih otvoreno izrazava.

Citirano

ti ni ne znas sta zapravo zelis. cas kazes kako nas islam cini depresivnima i imamo osecaj krivice, cas kazes da nam daje zeleno svetlo da radimo sta hocemo i da nas ne grize savest.

Kada covek ima bezakonje na nivou srca, onda cesto ima potrebu da se optereti nekim pravilima cijim ce pridrzavanjem da ugusuje svoju necistu savest tako sto ce da se predstavlja sam sebi kao veoma pobozan. U katolicanstvu se ta pravila poklapaju formalno sa Bozjim zakonom, jer su introvertni stanovnivi centralne Evrope u stanju da se samokontrolisu, a kod ekstravetnih stanovnika Bliskog istoka koji nisu u stanju da se obuzdaju, njihova pravila nemaju veze sa samim gresima, pa se uzivanje u raznim telesnim uzicima ne smatra grehom, ali se zato donose neka stroga pravila sa strane, koja ne diraju u sam greh, vec pomazu coveku da njihovim pridrzavanjem sebe uverava da je na pravom putu i da je prihvacen kod Boga. Dakle, necista savest rezultuje jakom moralnoscu ali na nekom "levom" planu.

Citirano

pored toga da i jedno i drugo nije tacno, ti zaboravljas (,ignrorises ili ne znas)da u islamskom ucenju se deca radjaju bezgresna i ne nose greh

To je pogubno, jer navodi coveka da u sebi trazi dobrotu i snagu za pobedu nad iskusenjem, umesto da digne ruke od sebe i da se osloni samo na Boga kao na jedini izvor svoje dobrote.

Citirano

.. uci nas da niko ne odgovara za tudje grehe..

Ni Sveto pismo ne uci da mozemo odgovarati za tudje grehe.

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

• Poruku poslati

168

Utorak, 21. Juli 2009

ja ti vec rekoh da Saudija arabija nije islamska koliko i njeno ime. :rolleyes: Mnoge islamske zemlje to nisu. U Tunisu je zabranjeno zenama da studiraju sa maramom na glavi. Ako cemo zakljucivati po sistemima u tim zemljama na islam..onda bi to znacilo da je u islamu zabranjeno zene da studiraju sa maramama. Sto, naravno, nije tacno..kao sto vidis u muslimanskim zemljama ces naci dosta stvari koje se kose sa islamom.. u mnogima ces naci diktatore, nesposobnike etc.. sto totalno kolidira sa islamskim principima. ako pricas o islamu, onda moras sagledati islamsko ucenje..
iako u Nemackoj oficijelno vazi jednakost muskarca i zene.. realnost je drugacija. u skoro svim sektorima zene dobijaju manju platu! teorija i praksa su svugde drugacije.. nazalost. a bilo bi smesno da ja kritikujem Nemacki zakon zato sto mnogi ubijaju svoju decu i "cuvaju" ih u zamrzivacu. Ono, fakt jeste da ima dosta takvih slucajeva..ali sve dok se to u nemackom zakonu osudjuje, onda ne mozemo isti ni kriviti.

vezano za alkohol i za nazadne islamske propise, koji nas sprecavaju da uzivamo u slobodi..

"Das momentane Drogen-System ist durchweg krank und willkürlich"...
Alle Drogen sind gefährlich", sagte Nutt. "Auch solche, die Leute kennen, lieben und jeden Tag zu sich nehmen".

http://www.spiegel.de/wissenschaft/mensc…,473515,00.html

statistike o kriminalu govore sve. zato je 'lose' sto nam islam zabranjuje sta da pijemo.

misha, tebi cu ako Bog da kasnije odgovoriti..imam prekosutra ispit, a nisam ucila :D

Misha

Početnik

(10)

• »Misha« je muško

• Poruku poslati

169

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

misha, tebi cu ako Bog da kasnije odgovoriti..imam prekosutra ispit, a nisam ucila :D

I ja cu tek negde od petka uvece imati vise vremena za nastavak diskusije. Srdacan pozdrav tebi i ostalima na ovom forumu.

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

170

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

Orginalno od Mandelbrot

1. Svedska
2. Norveska
3. Island
4. Holandija
5. Danska
...

Ove drzave prednjace i po broju pedera, lezbejki, pedofila itd... Dozvoljavaju se brakovi izmedju muskaraca, izmedju ljudi i zivotinja itd...
xx(

• »Mandelbrot« je muško

• Poruku poslati

171

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

Orginalno od HamasNP

Citirano

Orginalno od Mandelbrot

1. Svedska
2. Norveska
3. Island
4. Holandija
5. Danska
...

Ove drzave prednjace i po broju pedera, lezbejki, pedofila itd... Dozvoljavaju se brakovi izmedju muskaraca, izmedju ljudi i zivotinja itd...
xx(

E jes ti i argument... :(

Ti pederi i lezbejke su makar u tim zemljama tretirani kao ljudska bica, a nisu vesani za bandere ko sto se to radi u nekim islamskim zemljama.

Ove zemlje su superiornije u svakom pogledu od islamskih zemalja, i mozes ti da pricas sta hoces ali najbolje bi ti bilo da se suocis sa istinom. A u Svedskoj broj ljudi koji nisu religiozni se procenjuje na nekih 80%... toliko o znacaju religije.

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

Datum registracije: 19.05.2008

• Poruku poslati

172

Utorak, 21. Juli 2009

Mandelbroth ova diskusija u koju si se ti ne pozvan umiješao nije razlog da poturaš phising i viruse , jer sam prilikom otvaranja linka kojeg si postavio bila bombardovana smećem kojeg si uz to prikačio ili ga je neko drugi prikačio .

I još jednom za tebe i Mischa : Nema drugog Boga osim Allaha dž.š a Muhamed je zadnji Poslanik . Bog je jedan bio ostao i traje , samo što su se Poslanici mijenjali . Nakon Muhameda sws . neće doći ni jedan drugi Poslanik .

• »Mandelbrot« je muško

• Poruku poslati

173

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

Orginalno od šejla
Mandelbroth ova diskusija u koju si se ti ne pozvan umiješao nije razlog da poturaš phising i viruse , jer sam prilikom otvaranja linka kojeg si postavio bila bombardovana smećem kojeg si uz to prikačio ili ga je neko drugi prikačio .

I još jednom za tebe i Mischa : Nema drugog Boga osim Allaha dž.š a Muhamed je zadnji Poslanik . Bog je jedan bio ostao i traje , samo što su se Poslanici mijenjali . Nakon Muhameda sws . neće doći ni jedan drugi Poslanik .

O cemu ti to bre??? Kakav link, kakav virus...??? Nemoj me optuzivat krivo.

I tvoja pozivnica mi ne treba ni za jednu temu. A to u sta ti verujes mene ne zanima. Budi ti srecna u svojoj religiji, samo je nemoj drugima nametat.

Misha

Početnik

(10)

• »Misha« je muško

• Poruku poslati

174

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

xx(

Kakva logika?! Pa kada u muslimanskim zemljama zakon ne bi zabranjivao takve skaradne odnose, mislis da ih tamo ne bi bilo jos vise?

Lepo rece u svoje vreme Tacit: "Najvise zakona ima najpokvarenija drzava!" Ako je narod prosvecen, onda on Bozji zakon nosi u svom srcu, a nema potrebe da krivicni zakom dobije ulogu cuvara mira i reda medju ljudima.

Kada serijatski zakon ne bi postojao u tim zemaljama ljudi bi se poubijali medjusobno, pljackali jedni druge, i stanje bi bilo mnogo gore nego na hedonistickom Zapadu.

Toliko o blagotvornom delovanju islama, kada moras da imas nekog spolja koji ima moc pravnog sistema da bude tvoja savest.

Ovo je tekst Borisa Dezulovica koji otkriva kako Zapad ranije nije zakonom resavao karakterne probleme naroda:

http://aeiou.users.sbb.rs/rasteulogadrzavenazapu.pdf

A ovo je jedan moj tekst na tu temu (intervju za neke novine):

http://aeiou.users.sbb.rs/nspiprosvecenost.doc

A ovo je o blagoslovu koji je reformacija dala u sferi prosvecenosti narodima zapadne Evrope (obratite paznju na ostale mape):

http://aeiou.users.sbb.rs/glava_8_blagos…osvecenosti.doc

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

• Poruku poslati

175

Srijeda, 22. Juli 2009

Koliko su muslimani prosvećeni o tome najbolje govori ovo sadašnje stanje , dok ih kršćanski barbari napadaju sa svih strana dok pale i ruše njihove biblioteke i pljačkaju njihova nacionalna i državna blaga , dotle Evropski muslimani traže način mirnog rješenja započetih ratova . Ako se pogleda period od šesnaestog vijeka pa na ovamo , muslimani nikada nisu napali neku kršćansku zemlju , nisu pravili masovne zločine nisu otvarali koncentracione logore . Da sada ne bih globalizovala , uzeću primjer stradanja muslimana na ovim prostorima , a koji je bio krvav (zbog mirnog i obrazovanog kršćanstva , šta li ?) ...
Dogma koju si ti Muscha ovdje započeo nema kraja a i ne vidim razloga da praviš toliku zaobilaznicu da bi ovdje proturio svoja sextaška gledišta , koja sa psihologijom nema ništa .

Misha

Početnik

(10)

• »Misha« je muško

• Poruku poslati

176

Srijeda, 22. Juli 2009

Citirano

Orginalno od šejla
Koliko su muslimani prosvećeni ...

Vec sam objasnio sta govori o tome koliko su muslimani posveceni kada mora jak totalitarni sistem da im odrazava mir medju njima. Samo diktatori kao sto su Sadam i sl, mogu da odrze red, jer ti ljudi svakako nemaju elementarnu svest o sopstvenoj odgovornosti da bi mogli sobom sami da upravljaju bez jakog represivnog sistema i straha od njega, jer ih jedino strah, bilo od Boga, bilo od diktatora na vlasti moze obuzdati. Kada nema totalitarne vlasti dolazi do medjusobnih sukoba na bilo kojoj osnovi i rasula.

Citirano

Orginalno od šejla
Koliko su muslimani prosvećeni o tome najbolje govori ovo sadašnje stanje , dok ih kršćanski barbari napadaju sa svih strana ...

Tebi je veci autoritet otpali hedonisticki Zapad nego Bozji zakon kojio gleda na srce, zar ne? Jer da ti je Bozji zakon autoritet, onda bi shvatila svoju sopstvenu slabost i zavisnost od Boga. Shvatila bi da islamski svet ne zivi u skladu sa Bozjim zakonom. Ali da bi izbegla suocavanje sa svojom gresnoscu ti onda trazis neki drugi autoritet sa kojim ces se uporediti, neku drugu referentnu tacku, u odnosu na koju ces se osecati pravednije i uzvisenije. Pa i ako probas da se uporedis sa duhom otpalog Zapada, moras priznati da tek od skora Zapad, i to zapravo najvise Amerika, sve vise lici na islamski svet upravo po tome sto svoje duhovne probleme resava na islamski nacin, represijom i strahom od drzavnog zakona.

Do sredine XIX veka Amerikanci su ismevali Engleze zato sto su ovi imali policiju. A i sami Englezi su smatrali da ako se u nekom mestu mora pojaviti policijska stanica da je to sramota i znak dekadencije ljudi koji u njemu zive. I kod nas se do skora smatralo da je, na prmer, sramota za direktora skole ako mora da se obrati za pomoc policiji. Danas se smatra da je direktor uradio dobra posao ako je obezbedio dezurnog policajca u skoli. Svet je krenuo u smeru islama, jer u danasnje vreme retko ko pomislja da probleme resava presipitivanjem srca i pokajanjem. To je postalo nemoderno i nepristojno. Savest se smatra prevazidjenom kategorijom, pa funkciju ljudske savesti, kao sto sam vec pisao, treba na sebe da preuzme predstavnik represivne vlasti - dezurni policajac.

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

• Poruku poslati

177

Srijeda, 22. Juli 2009

Odgovoriću ti samo na jednu rečenicu koju si spomenuo .
Svijet ide putem islama ....
Da upravo tako svijet ide putem Islama i svaki čovjek kojem u je mir u srcu i ljubav prema božijim stvorenjima on nema kud , već konvertira i postane musliman . U njemačkoj je prošle godine 16 hiljada Nijemaca prešlo na Islam . Bez prisile ! A to nekoga boli jako , pa se pobrunuo denucirati te neove konvertite ili nove muslimane poturajući im terorističke namjere i slično . Ovo vrijeme je slično onome kada je Salahadin osvajač ušao mirnim putem u Jerusalem obećavši da nikome ni dlaka neće faliti , te da kršćani mogu sasvim mirno nastaviti da pratikuju svoju vjeru , te da mogu zadržati svoj posjed i imanje jer islam ne zagovara pljačku čak ni u ratu .
Od toga se zapad uplašio i naravno traži se svaka vrsta provokacije kako bi se muslimani radikalizovali i uvukli u sukobe . Kada ni to nije uspjelo onda su srušili World Trade Centar i okrivili muslimane za taj podli čin , da bi od javnosti dobili legitimitet da napdnu islamske zemlje .
Šta je jedan Sadam Husejin prema Georgu Buchu i zločincu Dicku Cheeny-ju koji su ubili milion Iračke djece do sada . O kojoj ti dikraturi govoriš u Islamu kada su masovne grobnice pune muslimana koje su pobili pripadnici tvoje vjere .Ili si ti Saratustrin učenik o super -čovjeku , iz čega poslije nastaje super -nacija i na kraju fašizam ...

Misha

Početnik

(10)

• »Misha« je muško

• Poruku poslati

178

Srijeda, 22. Juli 2009

Citirano

Odgovoriću ti samo na jednu rečenicu koju si spomenuo .
Svijet ide putem islama ....

Tu se bar slazemo.

Isus Hristos je prorekao ovo vreme sledecim recima:

"Jer ce ustati narod na narod i carstvo na carstvo; i bice gladi i pomori, i zemlja ce se tresti po svetu. ...
I sto ce se bezakonje umnoziti, ohladnece ljubav mnogih." (Matej 24,711)

Kada ljubav ohladni tada se javlja licemerstvo. Strah postaje primarniji motiv od ljubavi. Zato se i ja slazem da svet ide sve vise u smeru islama. Anarhija koju donosi hedonizam rezultuje potrebom za jakim represivnim sistemom ili autoritarnom religijom koja ce preko straha primorati ljude na formalnu poslusnost zakonu.

Citirano

Šta je jedan Sadam Husejin prema Georgu Buchu ...

Nisi razumela poentu. Nije problem u Sadamu. Problem je u mentalitetu ogromne vecine ljudi - muslimana - koji ne mogu da zivi u miru bez jednog takvog diktatora koji represijom odrazava mir medju njima.

Da li mozda znas primer nekog naroda kojeg je islam produhovio i oslobodio od potrebe za represijom?

Onda kada se ljudi Boga boje iz straha od kazne, onda im to ostaje jedini motiv iz kojeg bi ziveli i u medjosobnoj slozi.

Citirano

O kojoj ti dikraturi govoriš u Islamu kada su masovne grobnice pune muslimana koje su pobili pripadnici tvoje vjere.

Opet nelogicno zakljicivanje. Osporavas diktaturu pozivanjem na pune grobnice muslimana koje su ubili pripadnici "moje" vere. Kako mozes da osporavas diktaturu islamskog sveta pozivanjem na masovne grobnice muslimana? Dakle, Sadam nije bio diktator zato sto su muslimani stradali u Bosni? To je prvo nelogicno zakljucivanje. Drugo je u tome sto kazes da su muslimane pobili pripadnici moje vere. Kada i gde sam ja zastupao da treba pobiti muslimane da bi ti zakljucila da su to ubijanje radili pripadnici moje vere?

Citirano

Ili si ti Saratustrin učenik o super -čovjeku , iz čega poslije nastaje super -nacija i na kraju fašizam ...

Projekcija islama. Upravo islam stvara fanatizam. Evo kako: Strah od Boga radja licemerstvo (potiskivanje greha a ne pobedu nad njime). Licemerstvo radja potrebu da se oni gresi koji su kod sebe samog potisnuti prepoznaju ili projektuju drugima, i da se ti drugi zatim zbog tih greha preziru. Licemer mrzi one koji otvoreno izrazavaju one grehe u kojima bi on voleo da uziva, ali ne sme zbog svoje savesti. On bi da ih njih silom primora na potiskivanje greha isto onako kako je on primoran represijom svoje neciste savesti. Onaj autoritet straha koji njega samog preko savesti pritiska na licemerstvo, on bi jarko zeleo da upotrebi protiv tih koji iskreno i otvoreno izrazavaju greh koje on sam iz straha ne sme tako da izrazava. Necista savest dalje dovodi do paranoidnosti i sumnjicenja drugih, jer se zbog neciste savesti podsvesno u svakoj nevolji ili nesigurnosti vidi potencijalna opasnost koja podseca na Bozji sud. Zato su ljudi u islamu prozeti neprekidnim sumnjicenjem jedni drugih i svakakvim drugim strahovima. Ko se plasi Boga, plasi se i ljudi.

šatkar

Učenik

(10)

Datum registracije: 24.07.2008

• Poruku poslati

179

Srijeda, 22. Juli 2009

Gete reče na jednom mestu: „Kakav si ti, takav je i tvoj Bog“.

Većina prosvećenih naroda je odbacila teokratiju, napravila sekularne države i mirno i udobno živi. Veru drži tamo gde joj je i mesto: u srcima i bogomoljama. Ne znam čemu ovde tolika rasprava o tome?

Osim ako nas ne drma nostalgija za srednjim vijekom, jer, moliću lijepo, dok su drugi jeli rukama, mi fino, jelte, zlatnim kašikama nabodemo ... glavu pečenog vola.

Samo ima jedna nezgodna sitnica iz tog doba prepunog božanske svetlosti. Nije imalo đipova i žestokih motora. Ne verujem da bi se naše presvijetlo sveštensvo (bez obzira na konfesiju) olako odreklo tih duhovnih pomagala. Niko pametan neće s konja na magarca. Posebno oni, koji su uvijek gledali u nebo i pokazivali veliko dušebrižništvo za posrnule duhovne vrednosti a istovremeno izuzetno vešto gomilali ovozemaljske blagodeti. A sve to nekako ispadne na uštrb njihovog duhovnog stada. Pa dok osiromašeno duhovno stado bleji u nebo, čekajući odozgo da im padne naviljak trave, firma duhovnih pastira puna ka oko. Što je veća sirotinja, to ona više bleji u nebo, dok „duhovni ovnovi predvodnici“ prionu na ovozemaljske pašnjake i utofkaju se baš lepota.

Džaba hudoj ovci otvarat tor, nudit joj izlaz i slobodu, neće ona iz tora, nije navikla. Draža joj je lopata po leđima od ruke duhovnog pastira nego blagodeti evropskog zdravstvenog sistema. Živela teokratija, kakva bre demokratija.

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

• Poruku poslati

180

Četvrtak, 23. Juli 2009

Da meni je draža lopata mog pastira , nego poniženje od tuđina . O demokratiji valjda ja najbolje znam jer živim skoro 30 godina vani . Sve mi je poznato i sve što govorim to je iz iskustva . To jest , nema drugog raja od Islama a ni spasa da se ostane čovjekom izvan njega . Sve drugo je prividno -lažno i štetno po ljude i prirodu .

Danas se oni što slijede Sotonu poznaju po svojim djelima . to jest po svojim žrtvama u Iraku , Iranu , Palestini , Bosni , Dafuru , i svugdje gdje ima muslimana . Koji pametan i obrazovan čovjek bi dobrovoljno prešao na stranu ovih sotoninih drugova ili sinova . Čast izuzetcima kojih je nažalost mali broj .

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks