Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »pustinjar« je muško
  • »pustinjar« je autor ove teme

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

1

Srijeda, 18. Februar 2004

Šumaher i drugi bogati Nemci beže iz zemlje

BERLIN - Sve više Nemaca je u finansijskim nevoljama, kao i država. Poslednje službene statistike kažu da je skoro tri miliona domaćinstava bankrotiralo.

Nemački ministar finansija našao je krivce. On se na Prvom programu televizije ARD, ne birajući reči, obrušio na savremene nacionalne ikone: Mihaela Šumahera, Borisa Bekera i Franca Bekenbauera, kao i na druge bogataše koji zbog poreza napuštaju domovinu.

„Zbog takvih ljudi moramo da smanjimo penzije u Nemačkoj“, rekao je ministar.

Dok siromašni nemaju kud, bogati Nemci beže iz zemlje. Nacionalni junak, svetski automobilski prvak Mihael Šumaher zarađuje godišnje najmanje 70 miliona evra. Bežeći od nemačkih poreznika, popularni Šumi je, kao i mnogi drugi bogati Nemci, pronašao novi dom u poreskoj oazi, u susednoj Švajcarskoj. Računica je jednostavna. Odlazak iz Nemačke svakome od njih donosi veliku uštedu. U Nemačkoj su porezi papreni: od 100 zarađenih evra država uzima čak 47.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

2

uh velikog poreza 8o cak ni u svedskoj koliko ja znam nije toliki 8o
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

3

Steuern zahlen in Deutschland? Davon wollen sie heute nicht mehr viel wissen. Ralf lebt in Österreich, Michael in der Schweiz. Die beiden angeblich vertrieben vom deutschen Fiskus. So findet Michael Schumacher: "Wir haben ein Steuersystem, das viel zu hoch und zu chaotisch ist."

Sein Bruder Ralf sagt:"Deutschland ist wunderschön, aber die Steuergesetze sind ein Dschungel."

Und die Mutter der Brüder ist überzeugt: "Schuld ist doch vor allem das Finanzamt. Wenn das mit den Steuern großzügiger gehandhabt würde, müssten die Zwei nicht so weit wegziehen."

Vertrieben ins Steuerasyl. Michael Schumacher hat sich in die französische Schweiz abgesetzt. Seine prächtige Villa beim Genfer See, im idyllischen Ort Vufflens-le-Chateau.

Dort lebt er mit seiner Familie seit fünf Jahren. Die Gründe für seine Flucht, daraus macht er kein Geheimnis: "An der Schweiz hat mich auch gereizt, dass ich ein vernünftiges Steuerabkommen aushandeln konnte."

Ein Steuerdeal, der sich lohnt. Der Trick dabei: Michael Schumacher gilt in der Schweiz als "nicht erwerbstätig", denn es gibt hier keine Formel-1-Strecke. Deshalb kommt er in den Genuss einer Niedrigsteuer. Eine Abgabenakrobatik, für die es Ansiedlungsmanager wie Martin Kaufmann gibt. Eigentlich sind die Steuerprivilegien für Frührentner gedacht.

Aber eben auch ein Michael Schumacher kann davon profitieren, solange er in der Schweiz kein Formel-1-Rennen fahren kann.

Und Martin Kaufmann erklärt das so: "Also Michael Schumacher ist in der Schweiz - fährt keine Rennen, er bezieht keine Saläre. Das einzige, was er macht, ist, in seinem Haus ausruhen von den Strapazen, die er haben wird."

Michael Schumacher lebt wie ein Frührentner, zumindest steuerrechtlich. Bares Geld für ihn. Seine geschätzten Jahreseinnahmen: rund 150 Millionen Mark. Doch der Schweizer Fiskus zeigt sich großzügig, fordert davon nur einen Bruchteil...

Preuzeto sa : Braca Schumacher
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

4

Daa,dolaze ovamo kod nas gde bogati zive a a nebogati prezivljavaju. ;(
Procentualno pogledano radna snaga placa skoro duplo vise poreza nego bogati...zaVebana racunica fiksusa...
U Cirihu dajes cca. 2 mesecne plate samo za porez...

U kantonu Zugu gde je porezna stopa niska i gde se ti strani bogatasi vecinom naseljavaju ili bas prijavljuju su stanovi postali tako skupi da sve ono sta prosecni covek na porezu ustedi,to za stan plati...ehhh,mogao bi jos danima da vam se jadikujem.Ipak bolje nego da sam u Nemackoj :D

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

5

bolje nego nemacka kazem ja :D
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

6

Da me nebiste opet kritikovali zbog nemackog , evo mog slobodnog prevoda ( molim dopunite moguce nedostatke i ispravite moguce greske :) )

Porez placati u Nemackoj? Oni danas o tome nece puno da znaju. Ralf zivi u Austriji, Michael u Svajcarskoj. Njih dvojica su izgleda u izbeglistvu zbog nemackog Kolektiva ( Sve institucije drzave koje su odgovorne za finansije i porez). Tako Michael Schumacher smatra: “ Porezni sistem koji mi imamo je previsok i previse haotican.”
Njegov brat Ralf kaze: “ Nemacka je prelepa, ali su zakoni o porezu prava dzungla.”

I majka brace je ubedjena : “ Krivac je pre svega sluzba za porez. Kada bi to sa porezom bilo velikodusnjie , njih dvojica ne bi morali tako daleko da se odsele.

Proterani u porezni azill . Miachael Schummacher se je smestio u francuskom delu Svajcarske.Njegova velelepna vila je kod Genfer See, u idilicnom mestu Vufflens-le-Chateau.
On zivi tamo sa svojim porodicom vec 5 godina. Razlozi za njegovo besktvo, on uopste ne krije, nisu tajna: “ U Svajcarskoj me je takodje privuklo i to da mogu placati srazmeran i uredan porez.”

Ugovor o porezu koji se isplati. Pri tome je trik sledeci : Michael Schumacher u Svajcarskoj vazi kao “nesposoban za zaposljavanje” ( ???) jer ovde nema Formula-1- staza.Zbog toga on uziva nizak porez.Pozernaakrobatija za koju se ima menager useljavanja kao sto je Martin Kaufmann. Zapravo su ovakve privilegije poreza namenjene prevremenim penzionerima.
Ali isto tako i jedan Michael Schumacher moze profitirati od toga, dokle god u Svajcarskoj ne bude vozio ni jednu Formula-1-trku.

Martin Kaufmann to objasnjava ovako : “ Michael Schumacher je u Svajcarskoj-ne vozi trke, samim time ne zaradjuje, nema prihoda :D . Jedino sto on radi jeste to da miruje i odmara se u svojoj kuci za napore koje ce imati.
Michael Schumacher zivi kao prevremeni penzioner, barem sto se poreza tice. Gotovina ( kes novac ? ) za njega. Njegovi godisnji prihodi se procenjuju na okruglo : 15 Miliona maraka ( ene ovo nije u € 8o ) Ali Svajcarski kolektiv ( sluzba za porez) je velikodusnija i od ove sume zahteva samo jedan mali delic …

Preuzeto sa : Braca Schumacher

Znaju oni gde im je najbolje ;).
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »pustinjar« je muško
  • »pustinjar« je autor ove teme

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 19. Februar 2004

nE BI ME ZACUDILO DA DODJU DOLE KOD NAS?

Kako pazarac caskom zaradi?
pa vido jedan auto hoche da ga kupi (50 000 eura).
on nema te pare pa ode kod ekana i bikana i uzajmi se po 25 000 hiljada,
pogodi se on za auto 45 000 hiljada eura i ostane mu 5 000.
da bi omanjio dug (ekanu i bikanu), vrati im po 1 000 eura.
sad im je duzan 48 000 a kod njega 3 000 u dzep:
48 000
+3 000
---------
51 000 i odma zaradi hiljadu (o)

naravouchenje: Eto ih SHumaheri za koracima Matheusa ?(

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

8

Petak, 20. Februar 2004

Citirano

Orginalno od pustinjar

BERLIN - Sve više Nemaca je u finansijskim nevoljama, kao i država. Poslednje službene statistike kažu da je skoro tri miliona domaćinstava bankrotiralo.

A ja mislio ja zivim u losoj drzavi :))
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

9

Subota, 21. Februar 2004

Naravno da je glavni razlog zbog kojeg milioneri Njemacke bjeze porez. Ali se sjetih jednog intervjua gdje Michaek Schumacher kaze da i bez toga ne bi zivjeo u Njemackoj jer "nema gore zemlje na svijetu za djecu".
Pozitivno kod Schumacher je to sto se zauzima za djecu sehida u Bosni. Aferim Schumi.
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

Social bookmarks