Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko
  • »angel undercover« je autor ove teme

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

1

Subota, 13. Mart 2004

Šund

Evo ubijam lagano dosadu (kad ubijem nju, preci cu na sebe) i citam upise sta ko danas slusa. Prvo sto pomislih je: Co'jece, jesam li ja jedina ovdje koja ne slusa smece od muzike, danas popularno nazvano Turbo folk (sto li turbo folk, vjerovatno zacetnik ovog zla bio za turbo mjesalicom za beton dok su se javljale ideje)?

Shvatam da se ukusi razlikuju (Ceca, Brena Stoje i hiljadarke su definitivno neukus u svakom pogledu) pa bih stoga upitala: Sta je za vas šund muzika?

love
I am a woman above everything else

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

2

Subota, 13. Mart 2004

Bas me zaintrigira sta te je to inspirisalo da pokrenes ovu temu, te skoknuh do onog "Sta trenutno slusate" i bi mi sve jasno. ;)
NO ipak, nije to razlog da ubijes sebe. :D

Ja skoro uopste ne slusam nasu muziku, ni onu rok a kamo li folk, tako da se u tu raspravu ne bih ni upustala.
Kad sam vec tu rekoh da ispricam- pre neku godinu, trebala ja da dobijem novu cimerku i sad, ona se raspitivala o meni, kakva sam i tako to, a jedna moja drugarica joj rekla "Ma super je ona, samo... slusa malo cudnu muziku", to mi nekako i danas simpaticno kad se setim.

Pazi koju igru igras.

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 14. Mart 2004

Skoro je Isidora Bjelica (nasa knjizevnica) bila gost na televiziji pink.Jos jedna gosca sa pomenutom je bila i Svetlana Ceca Raznatovic.
Isidora Bjelica je rekla da tu muziku koja peva Ceca nije turbo-folk, vec, kako ona kaze POST MODERNI KANTRI.
Meni se dopao taj naziv za muziku koju izvodi Ceca.
Muziku koju Ceca izvodi nije nikakav sund, niti kic...
Nju ne zbrajam u narodnjake...
A ako je vi ubrajate u tu kategoriju, onda je ona jedina pevacica narodne muzike koju ja slusam... :)

A na nasoj estradnoj sceni ima puno toga sto je sund.
Pocev od izvodjaca u Grand emisiji na pinku, preko bosanskog intakta...
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

4

Ponedjeljak, 15. Mart 2004

Citirano

Orginalno od angel undercover
Sta je za vas šund muzika?

Ono sto slusa VELLLIIIIKI procenat naroda dole na nasim prostorima.. to je sund. Iskreno da kazem cuo sam dobrih stvari koje su nastale dole (poput one od dark wood dub), ali zbog procenta lose, ukradene, neukusne muzike izgubio sam volju da preslusavam (da uopste pokusavam) bilo sta sto je domace produkcije... A ne daj Boze jos i textove pri tome da moram da slusam o|
Ovako znam sta slusam (za svaku priliku ponesto ;) ) i ne razbijam glavu i ne trosim zivce svim i svacim
mogu ja da se potpisem i bolje...

Social bookmarks