Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško
  • »Cogito« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 08. Juli 2004

Željko i Merlin – Nisam ja supermen

Šta mislite o ovoj pesmi?
Siguran sam da su sa ovom pesmom nastupili na Euro-viziji Ruslana ne bi bila prva.

I još zamislite zajednički nastup SCG i BiH, to bi bila idealna poruka svetu...
Meni se dopao spot uz pesmu, koji je prilicni profesionalan, a i tekst...

A sad budite ljubazni i razmislite o pitanjima u anketi...

Pozdrav

viskoznost nije isto što i gustina :(

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 08. Juli 2004

Mislim da si suvise ogranicio mogucnosti u anketi, jer ja recimo, ne mogu obeleziti nijedan odgovor jer, mislim da Lane nije bolja pesma, svidja mi se ova muzika, a nisam siguran da bi bas pobedili na Evroviziji.

Sto se tice same pesme, ona je odlicna, sto znaci da ima prije svega dobre rijechi a onda muziku. Pesma je najmanje ljubavna ali ima veoma jaku poruku, narocito stih "svaki mi most na Drini cuprija"!
Sit Hungry Doesn't Believe

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško
  • »Cogito« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 08. Juli 2004

Hvala ti, And_U_Price, na sugestiji da su pitanja ankete suviše uska, pa pošto pokretač ne može da menja anketu, zamoliću sansa, ili nekog od moderatora, da postave pitanja:
1-Pesma mi se dopada, zbog poruke
2-"Lane moje" je bolja pesma
3-Ne slušam taj žanr muzike...

Dakle, u potpunosti se slažem sa tobom da je poruka: Svaki mi most na Drini ćuprija, izvanredno ukomponovana u srž muzičkog ostvarenja.
viskoznost nije isto što i gustina :(

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 08. Juli 2004

Odlicna je pesma, ja nesto nacuh da to nije uopste ljubavna vec valjda yugo-nostalgicna.

Meni se posebno svide onaj deo "neka spavaju dok se ne promene", bas se odnosi na ovaj narod u nasoj zemlji koji je jos u decenijskom snu i kao i da ne pomislja na budjenje i novi dan.
Tekst je fantastican.
A sto se tice ankete, stvarno ne znam, mislim da ni ova pesma ne bi pobedila.
(o)
Pazi koju igru igras.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

5

Petak, 09. Juli 2004

Citirano

šta je to sveto noćas i vječno,
živote sivi
sveto je ono pred čime drhtiš
a čemu se diviš

Meni se ova strofa najvise svidja, ima jaku izjavu. Naziv pesme mi se na prvi/o pogled/slusanje nije bas dopao i nisam shvatila sta znaci. Ako je to istina, da je pesma yugo-nostalgicna, onda bi moj zakljucak bio - Jugosloveni nisu supermeni, vec prosti ljudi sa greskama. Svi oni nose te greske na svojim ledjima a nada za resenje problema su mostovi, koji su simbol za spajanje.

Posto slucajnost ne postoji, mozda bi ovoj pesmi bilo sudjeno da pobedi prvo mesto na evroviziji.

Hodi mu ga znadi :rolleyes:
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Social bookmarks