Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 08. Novembar 2002

063 antena na Gradskom stadionu

Sportsko borilište, pa još u gusto naseljenom području, baška osnovna škola preko puta...

E, to stvarno nema nikakvog smisla!
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 08. Novembar 2002

Nema, nema smisla...

Medjutim, nacuo sam da je sam stub izgradjen za potrebe nekog privatnika te da se kasnije "demokratskim" dogovorom postiglo da ga prisvoji Telefonija (mislim) ili Karichi...

Svakako nema smisla, kazesh i sam, u naseljenom mestu jako blizu porodicnih kuca i shto je najgore shkole....

Koliko je zapravo opasno i merljivo zracenje onih emisionih panela ?
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 10. Novembar 2002

To je samo jedan iz niza propusta...
Drugi je recimo:

Stanbeno-poslovna zgrada iznad benzinske pumpe?( (bombe)!!! To nigde još nisam video...(osim kod nas).
Ljudi iz Zavoda za urbanizam očigledno rade svoj posao... X( X(
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

Datum registracije: 07.11.2002

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 11. Novembar 2002

Nije ta antena jedini komunalni problem u Novom Pazaru. Kamo srece da jeste, ali Novi se poslednjih godina mnogo brzo prosirio, a sve se to nije radilo planski. Tako da sada vlada haos i iz dana u dan je sve gore i gore. Samo je coveku dovoljno centar grada da pogleda i sve ce mu biti jasno. Postoji urbanisticki plan za Novi Pazar, ali njega se niko ne pridrzava. Cini mi se da ni u buducnosti nece biti bolje, jer niko ne pokazuje ni malo zainteresovanosti da se taj problem resi.

Datum registracije: 29.08.2002

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 18. Novembar 2002

Ne desava se samo kod nas problem sa antenama za mob.znam da se u sarajevu pojavio slican problem,naime postavljena je antena na zgradi prve gimnazije,ali nije proslo ni pet dana i oglasila se grupa gradjana i trazila da se ista ukloni sa te lokacije,nesamo zgrade,sto su ovi iz telekoma i ucinili.jos optuzili direktoricu gimnazije da je primila mito zauzvrat dozvole za antenu itd.
bilo bi mi drago da i mi nesto slicno poduzmemo,da problem ne ostane na kritikama na forumu. ?(

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 18. Novembar 2002

Kakav signal!

Mozda zraci, al' je mreza odlicna! o|

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

7

Utorak, 19. Novembar 2002

samo malo oko nadležnosti

Citirano

Orginalno od sans
Drugi je recimo:

Stanbeno-poslovna zgrada iznad benzinske pumpe?( (bombe)!!! To nigde još nisam video...(osim kod nas).
Ljudi iz Zavoda za urbanizam očigledno rade svoj posao... X( X(

To je divlji objekat. Ne postoji ni u jednom regulacionom planu.
A za divlje objekte i gradnju je nadležna opština a ne Zavod Za urbanizam.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

8

Pravo da ti kažem, nije mi ni palo na pamet da bi onoliki objekat mogao da bude predmet divlje gradnje. U svakom slučaju, i dalje ostajem pri onome da ljudi iz Zavoda rade svoj posao, pri čemu je u ovom slučaju njihov posao, izgleda, da zatvore oči... a ne da kao savesni građani, svesni nepravilnosti ( i opasnosti) od ovakvih objekata ukažu na to onome ko je nadležan...

Ovo je odličan primer da Algoritam rešavanja problema u SRJ, koji je postovao Administrator u Ilustrovanom humoru i kod nas radi (i ima još jednu novu dimenziju o kojoj je ABBA davno pevala , tako da ja ne bih ...)

P.S. I onda se neko čudi što je nemoguće izaći iz dvorišta s autom u ul. R.Burdževića, kad je u hotelu "Tadž" neka svadba... a "čovek" dobio dozvolu za objekat (doduše ne za hotel... al ko to danas gleda) a nema adekvatan parking...(šta će mu...???) Važno je da orkestar svira ( isti onaj hit od ABBA) i da komšije ne mogu da spavaju...što od buke, što od muke da ne mogu ništa da preduzmu (efikasno)...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od sans
U svakom slučaju, i dalje ostajem pri onome da ljudi iz Zavoda rade svoj posao, pri čemu je u ovom slučaju njihov posao, izgleda, da zatvore oči... a ne da kao savesni građani, svesni nepravilnosti ( i opasnosti) od ovakvih objekata ukažu na to onome ko je nadležan...

Mnogi nisu upoznati šta je nadležnost opštinskog Odeljenja za urbanizam i komunalne poslove a šta Zavoda za urbanizam.

U Opštini se nalaze inspekcijske službe koje imaju ovlašćenja da zaustave divlju gradnju, sruše divlji objekat pa i da podnesu krivične prijave protiv onoga ko je investitor i onoga ko izvodi radove bez dozvole.

Ako neki objekat nije po planu a ako je poslovni onda ne bi mogao da se izvrši tehnički prijem a bez njega ne bi mogla tržišna inspekcija da mu dozvoli rad.

Kako se dešava da se izgrade onoliki objekti bez dozvole treba pitati ljude koji su bili ili su sada na vlasti. Kako su dobili dozvolu za rad treba pitati inspekcjske službe.

Sve to nije nadležnost Zavoda za urbanizam.

Zaposleni u Zavodu za urbanizam su više puta slali dopise(iako to nije njihov posao) inspekcijskim službama vezane za divlju gradnju ali inspekcije nisu ništa uradile. Zašto je to tako ipak moraš pitati odgovorne ljude u opštini.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

10

Predpostavljam da je nadležnost Zavoda da planove pravi, a inspekcijskih organa Opštine , da sprečava da kad Zavod napravi neki plan dođe do narušavanja i nepoštovanja istog.
Mora da postoji tesna saradnja između ove dve službe (složićete se samnom). Ako ja nešto radim, trudim se da ne radim to uzalud, tj. da nečijim tuđim neradom ili lošim radom ne bude ugrožen moj rad ili pak bude okarakterisan kao nerad. Upravo se to dešava s radom zapošljenih u Zavodu...Zbog toga se ne slažem da, ako su :

Citirano

Zaposleni u Zavodu za urbanizam više puta slali dopise(iako to nije njihov posao) inspekcijskim službama vezane za divlju gradnju ali inspekcije nisu ništa uradile

da to nije njihov posao ( jer se upravo radi o negiranju i nepoštovanju njihovog posla).
Ako Inspekcijski organi, i pored pisanih dopisa ne rade svoj posao, onda tu već počinje posao nekih drugih organa , i nekih drugih Inspekcija, ali ne prestaje posao onih čiji je posao negiran, omalovažen, uništen...

i ... bode mi oči

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

11

veza sa Algoritmom rešavanja problema...

Jel sve u redu sa izgradnjom tih stanova na pumpi?
Nije!

Da li si ti zabrljo???
Nisam!!!

Možel te glava zabolet???
Može!!!Ako pumpa eksplodira (ne daj Boze)... neko će postaviti pitanje otkud ti stanovi tu???

E onda si nadrljo!!!

Mozeš li nekog drugog okrivit???
Mogu, inspekciju, oni su krivi!!!

E onda mozeš da se opustiš....

NAŠA POSLA....... :( :( :(

i ... bode mi oči

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

12

Srijeda, 20. Novembar 2002

Citirano

Orginalno od sans

da to nije njihov posao ( jer se upravo radi o negiranju i nepoštovanju njihovog posla).
Ako Inspekcijski organi, i pored pisanih dopisa ne rade svoj posao, onda tu već počinje posao nekih drugih organa , i nekih drugih Inspekcija, ali ne prestaje posao onih čiji je posao negiran, omalovažen, uništen...

I šta je tvoj predlog zaposlenima u Zavodu? Šta bi oni dalje trebalo da urade?

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

13

Citirano

Orginalno od sans
Jel sve u redu sa izgradnjom tih stanova na pumpi?
Nije!

Da li si ti zabrljo???
Nisam!!!

Možel te glava zabolet???

Ne može ništa više nego tebe ili bilo kog drugog u gradu.

Citirano

Orginalno od sans
E onda si nadrljo!!!

E nisam ništa više nego tebe ili bilo kog drugog u gradu.

Citirano

Mozeš li nekog drugog okrivit???
Mogu, inspekciju, oni su krivi!!!

E onda mogu da se opustim koliko i ti i svi drugi ljudi u gradu.

Poenta je da su mogućnosti zaposlenih u zavodu u ovakvim slučajevima iste kao i svih drugih. Oni su već nešto pokušavali da urade .
[SIZE=3]A šta ste pokušali vi? [/SIZE]

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od Babbha
Koliko je zapravo opasno i merljivo zracenje onih emisionih panela ?

Zrašenje je merljivo a opasnost od njega...ko to zna.
Obično kad traže postavljanje takvih uređaja treba da podnesu i elaborat uticaja na životnu sredinu koji bi trebalo da overi Ministarstvo za zdravlje i zaštitu životne sredine.
A danas teško platit nekome da ti napiše da nešto nije štetno...

15

Citirano

A šta ste pokušali vi?

Ovo bude funny kad neko od nadleznih kaze nenadleznima, a desava se.
Mr sans je inace obradio algoritam koji je postavljen u forumu za shale. Izgleda da nam hobbes preozbiljno i shale shvata.
mogu ja da se potpisem i bolje...

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

16

Grešiš fingersbroken.
Ono što od početka govorim a i argumentujem je da je i Zavod nenadležan.Tako da je ono pitao nenadležni nenadležnog.
A vicevima je mesto u vicevima a i nešto nisam primetio da se sans smejao na kraju...dapače bio je veoma ozbiljan.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

17

Podrska Zavodu za urbanizam

Taj zavod za urbanizam ima najtezi posao u gradu. Zahvaljujuci greskama svojih prethodnika oni sada ispravljaju "krive drine". Grad je u urbanistickom haosu, ako prilazite gradu sa bilo koje strane, ocekivacete mnogo veci grad po izgledu predgradja, kad ono....
Poseban problem je lokalna vlast i dilovi lokalnih finansijskih mocnika sa opstinskim strukturama.
Mozes da gradis sta hoces, gde hoces i kako hoces, bitno je da imas "svoje ljude"
To nije sproblem samo kod nas (Zeljko Mitrovic, Pink televizija), ali zbog uskih ulica, jednog trga, i nedostatka obilaznica kod nas se to mnogo vise oseca.
Urbanisti, sva podrska vama.
I kad ce vise taj novi urbanisticki plan, cuo sam da je raspisan javni konkurs i da ce da ga rade neki kragujevcani, da li je to tacno?

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

18

Hvala na razumevanju Bananamane.
Generalni plan se radi. Posao su dobili kragujevčani i prvu fazu privode kraju.
Kažu do sada nisu dobijali brže i kvalitetnije potrebne informacije, dokumentaciju, crteže i sve ostalo što im je potrebno za rad na GP-u.
Svi u našem zavodu se trude da se posao oko GP-a maksimalno ubrza.
O dilovima...
Dilovi postoje ali nisu svi u opštinskim strukturama za njih. Očujem da se oko tih radnji neke stvari isteraju na čistac uskoro jer lokalna samouprava sigurno ne želi da ima takav bad image .

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

19

Argumenti...

Citirano

Orginalno od Bananamena3
Poseban problem je lokalna vlast i dilovi lokalnih finansijskih mocnika sa opstinskim strukturama.
Mozes da gradis sta hoces, gde hoces i kako hoces, bitno je da imas "svoje ljude"

Ovako nešto ne bih rekao bez valjanih dokaza, mada u suštini i sam sumnjam da je tako...

Citirano

Orginalno od Hobbes
A šta ste pokušali vi?

Konkretno u ovom slučaju ništa osim da potaknem ljude na razmišljanje da li je to u redu, osim da pokušam probuditi još nečiju savest...
A van ovog slučaja...bilo je pokušaja, u poslednjih 15 godina, skoro svakodnevno, a kad je moj otac u pitanju- i danonoćno... ali bez nekog većeg uspeha ( bolje rečeno - uglavnom neuspešnih) a vezanih za Hotel "Tadž" . Ali i dalje se borimo... još nije sviran kraj :D :D :D

Citirano

Hobbes:
I šta je tvoj predlog zaposlenima u Zavodu? Šta bi oni dalje trebalo da urade?

Da presaviju tabak, pa napišu dopis Inspektorima MUP-a, nadležnim Ministarstvima, onima koji obrazuju te Inspekcije u Opštini...

P.S.
[SIZE=5]Bode mi oči [/SIZE]

i ... bode mi oči

Social bookmarks