Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško
  • »Cogito« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 14. August 2003

15.8. DAN ŽALOSTI U SRBIJI zbog ubistava dece na Kosmetu od strane ter

-Juče se na prosturu Kosova i Metohije u mestu Goraždevac, gde pretežno žive Srbi, dogodio pravi teroristički akt u kome su ubijeni mladići Ivan Jovović i Pantelija Dakić, oni su imali 16 i 18 godina. A još 5-6 dece je ranjeno i nalazi se na lečenju u bolnicama na Kosovu ili Beogradu, za njihove živote bore se lekari svim snagama.

To je bio povod da Vlada Republike Srbije proglasi sutrasnji dan DANOM ZALOSTI.

Politička i državna javnost u Srbiji i Crnoj Gori osudile su ove akte terorizma koji u poslednje vreme buja i zaoštrava odnose na Kosmetu i jugu Srbije.
Vrhovni savet odbrane SCG zatražio je hitno zasedanje Saveta Bezbednosti UN.

Osude i saopštenja koja se izdaju povodom ovog zločinačkog čina nisu garant ne-albanskom življu koje na Kosovu živu u dosta teškim uslovima.

Naravno, u ovom času treba podržati sve akcije i postupke naše državne administracije i insistirati na mirnom pronalasku modula zajedništva, a nikako novim pretnjama ili pretećim izjavama zaoštravati situaciju.

Treba jasno odvojiti teroriste i separatiste (svi su oni zlikovci) od naroda albanske nacionalnost, a na UNMIKU i međunarodnoj administraciji je da učini taj korak i teroristima i terorističkim organizacijama koje seju nemir stane na kraj.

Mi u ovom času možemo pored OSUDE terorističkog čina saučestvovati u patnjama porodica ubijenih mladića. Tim porodicama je teško i najteže, ali moramo svi zajedno prihvatiti stvarnost i MOLITI SE BOGU da se zločinac kazni a ovoj deci podari Božiji mir i pokoj mladoj duši.
Neka im je večna slava i hvala.

Tema koju sam otvorio nije za rasprave već za jednoglasnu osudu svakog terorističkog i ubijajućeg akta svuda u svetu.
viskoznost nije isto što i gustina :(

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

• Poruku poslati

2

Novi sef unmik-a je rekao:

19:05 KOSMET-UNMIK-HOLKERI
Holkeri: UNMIK i Kfor che ucciniti sve da se uhapse ubice dece
PRISSTINA, 14.avgusta (Tanjug) - Novi ssef UNMIK-a Hari Holkeri obechao je danas u Prisstini da che organi UNMIK-a i Kfora ucciniti sve ssto je moguche, kako bi se ubice dece u Gorazzdevcu kod Pechi uhapsile i izassle pred lice pravde.

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

• Poruku poslati

3

13:58 KOSOVO-MITINZI-GRACCANICA
Protesti ssirom Kosova

GRACCANICA, 14. avgusta (Tanjug) - Visse hiljada Srba iz Graccanice, Kosovske Mitrovice, Zubinog Potoka, Osojana i Gorazzdevca protestovalo je danas zbog juccerassnjeg zverskog ubistva Ivana Jovovicha i Pantelije Dakicha i ranjavanja nekoliko Srba iz sela Gorazzdevac kod Pechi.

Demonstranti su pitali: Evropo zasto nam ubijas decu?

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

• Poruku poslati

4

17:18 MELJINE-MAROVICH-IZJAVA
Protest UN zbog terorizma na Kosmetu

MELJINE, 14. avgusta (Tanjug)
- Predsjednik Srbije i Crne Gore (SCG) Svetozar Marovich izjavio je danas u Meljinama da che uputiti osstar protest generalnom sekretaru Ujedinjenih nacija Kofiju Ananu, zbog juccerassnjeg teroristicckog napada u Gorazzdevcu u kojem su ubijena dvojica Srba.

p.s. 2. dnevnik RTS preneo vest SRNE da ce Savet Bezbednosti zasedati tek u Ponedeljak.

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

• Poruku poslati

5

Ministar odbrane Tadic o zlocinu

Tadić:cilj terorista destabilizacija mirovnog procesa u regionu

18:56 MELJINE , 14.avgusta (Tanjug)
- Ministar odbrane državne zajednice Srbija i Crna Gora (SCG) Boris Tadić izjavio je danas u Meljinama da mirovna politika na Kosovu i Metohiji ne može biti realizovana bez aktivne i odlučujuće uloge Kfora i UNMIK-a i da je SCG spremna da saradjuje u svim zonama odgovornosti i sa Kforom i sa UNMIK-om i, naravno, sa UN.
Naglasivši da je sada veoma važno sačuvati prisebnost, Tadić je rekao da Vojska SCG neće imati povišenu posebnu gotovost povodom jučerašnjeg gnusnog zločina u Goraždevcu kod Peći, kada su dva srpska dečaka ubijena, a četvoro dece ranjeno, i poručio da će Vojska SCG i u budućnosti biti faktor stabilnosti mirovne politike u regionu. Posle sednice Vrhovnog saveta odbrane, Tadić je ocenio da je čitava ideja albanskih ekstremista i terorista da se Vojska SCG, naoružane formacije, država Srbija, država Crna Gora i državna zajednica SCG na neki način isprovociraju na neprimereno reagovanje i naglasio da Vojska SCG svakako neće nasesti na takvu vrstu provokacija.
(Kraj)

6

EU oštro osudila napad u Goraždevcu

Predsedništvo EU najoštrije je u četvrtak osudilo ubistvo dvoje srpske dece u selu Goraždevac na Kosovu i ranjavanje više osoba kao užasan incident koji će pojačati odlučnost EU da se na Kosovu zavede vladavina zakona. "Ovakav užasan incident pokazuje koliko još posla treba obaviti da bi se izgradilo stabilno, multietničko i demokratsko Kosovo", navodi se u saopštenju iz Brisela. Predsedništvo EU je izrazilo duboko saučešće porodicama žrtava, te punu podršku novom šefu UNMIK-a Hariju Holkeriju. "Predsedništvo EU veruje da svi na Kosovu treba da shvate da je vreme nasilja prošlo i da ovakvi žalosni incidenti mogu samo da naruše imidž Kosova, Evrope i međunarodne zajednice", navodi se u tekstu. U saopštenju se apeluje na sve strane da probleme rešavaju "na konstruktivan način, kroz dijalog, a ne jednostranim potezima" i naglašava se da puna implementacija Rezolucije 1244 SB UN ostaje kamen temeljac za angažman međunarodne zajednice na Kosovu. (Srna)

mogu ja da se potpisem i bolje...

7

Jednostavna osuda i sa moje strane. Bez ikakvog pogovora i diskusija ne volim (jos vise MRZIM) kad cujem nesto ovakvo bilo gde u svetu da se desava. Glupost, primitivizam, divljastsvo..

8

Ranjeni dečak operisan na VMA

Bogdan Bukumirić, koji je juče ranjen u napadu na grupu dečaka kod Goraždevca na Kosovu, u teškom je stanju, rečeno je agenciji Beta na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu. Petnaestogodišnji Bukumirić ima povrede glave, grudnog koša i stomaka. Operacija koja je počela jutros oko 8.30 je okončana i očekuje se da Bukumirić izađe iz faze anestezije. Nije bilo problema u izvođenju operacije, ali su, upozorio je doktor Romić, dečakove povrede teške i svaka od njih može mu ugroziti život. Lekari apeluju da građani koji imaju krvnu grupu A i O pomognu i daju krv. Na VMA pretpostavljaju da je Bukumirić pogođen sa dva hica dok je plivao. Jedan metak, kako se pretpostavlja, prošao je kroz glavu i izašao kroz slezinu, dok ga je drugi okrznuo po leđima. Dečak je noćas oko pola časa posle ponoći prebačen na VMA helikopterom iz Kosovske Mitrovice, u pratnji anesteziologa. Prethodno mu je u francuskoj bolnici u Kosovskoj Mitrovici izvađena slezina, kazao je Romić.

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

• Poruku poslati

9

Petak, 15. August 2003

00:14 KMITROVICA-UNMIK-POLICIJA

Bez zzrtava, sstete posle vecerassnje eksplozije u Mitrovici
KOSOVSKA MITROVICA, 14. avgusta (Tanjug) -

Komandir medjunarodne policije u severnom delu Kosovske Mitrovice, Dzzo Napolitano izjavio je da prilikom veccerassnje eksplozije u severnoj Kosovskoj Mitrovici, u blizini Tri solitera, nastanjenog iskljuccivo Albancima, nije bilo povredjenih, a ni materijalne sstete.

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 15. August 2003

00:01 NJUJORK-UN-GORAZZDEVAC

Savet bezbednosti UN osudio napad u Gorazzdevcu
NJUJORK, 14. avgusta (Tanjug)
- Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija danas je u Njujorku osudio ubistvo srpske dece u Gorazzdevcu, izrazzavajuchi "duboku zabrinutost zato ssto ccetiri godine nakon konflikta na Kosovu takvi brutalni incidenti nastavljaju da se dogadjaju".

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

11

Petak, 15. August 2003

Ovo je stvarno zločin.
Pridružujem se osudama.
Nadam se da će krivci biti pronašeni i adekvatno kažnjeni.

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

• Poruku poslati

12

Petak, 15. August 2003

BK TV je danas u svojoj informativnoj emisiji u 11.55 javio da su šipratski teroristi jutros oko 10 časova potpuno uništili pravoslavno groblje u jednom selu u opštini Kosovo Polje, a u istoj opštini pre samo nedelju dana demolirana je i opljačkana Gimnazija Sv. Sava.

Sahrana ubijenih mladića iz Goraždevca obaviće se danas.

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

• Poruku poslati

13

Petak, 15. August 2003

Danas je jedan lokalni radio emitovao program po svako-dnevnoj muzickoj semi. To je za osudu. Ali necu sad ici sa njegovim imenom jer nisam za prepiranje sa bilo kim u ovim TESKIM I TUZNIM TRENUCIMA.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

14

Petak, 15. August 2003

Nasilje je nasilje i zato osudjujem svako nasilje bilo ko da ga cini i bilo kome da se cini. I jos jednom treba podvuci da nasilje nema vjeru i naciju.

Nas dragi sugradjanin Cogito je tuzan, kao sto smo tuzni i mi zbog onoga sto se desilo nevinim djecacima na kosovu. Naravno ja hocu da vjerujem da je dragi Cogito tuzan i za one zlocine koji su se pocinjeni u Sjeverinu i strpcima.

Citirano

Orginalno od Cogito
Danas je jedan lokalni radio emitovao program po svako-dnevnoj muzickoj semi. To je za osudu. Ali necu sad ici sa njegovim imenom jer nisam za prepiranje sa bilo kim u ovim TESKIM I TUZNIM TRENUCIMA.

Bas sam bio 11 jula u SCG na godisnjicu od masakra u Srebrenici gdje je pogubljeno negdje oko 1o.ooo ljudi Bosnjacke nacionalnosti i nisam primjetio da je i jedan drzavni li privatni mediji u Srbiji, spomenuo ovaj gnusni zlocin cije ime je holokaust, osim radija b92 kojem se srdacno zahvaljujem.

Molim da ovo moje pisanje ne bude shvaceno drugacije nego samo kao jedna zajednicka borba protiv svih onih koji cine nasilje.

Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

• Poruku poslati

15

Petak, 15. August 2003

Gospodine Sandzak, uz svo postovanje prema tebi i prema tome sto si napisao, da ne bi bilo nesporazuma:
to sto sam reklamirao oko radija koji u N.Pazaru emituje narodnu i zabavnu muziku sledilo je iz procene da postujuci odluku Vlade Republike Srbije da je danasnji dan DAN ZALOSTI na teritoriji cele republike ne bi trebao emitovati tu muziku po svakodnevnoj semo.

Istovremeno mogu da potvrdim da koji su mediji u N.Pazaru postovali odluku Vlade Srbije i program prilagodili stanju nacionalne zalosti, na srecu to je bio samo jedan radio, i njima ce sluziti na cast.

Jos nesto, ne zelim da shvatis ovo pisanje drugacije nego SAMO KAKO PISE, uz svo postovanej srdacan pozdrav za tebe.

16

Utorak, 19. August 2003

Da ne bi bili jednostrani, i da ne bi (svesno il nesvesno) stvarali neku (mozda i pretencioznu) pogresnu sliku valja reci i to da nije bio slucaj samo u Pazaru da je neki medij se oglusio na dan zalosti, vec se to desavalo i u Srbiji, sto se da protumaciti iz sledeceg:

Koordinacioni centar za Kosovo i Metohiju zatražio je od Ministarstva kulture i medija Srbije da napravi analizu ponašanja elektronskih medija u Srbiji na dan žalosti, 15. avgust, koji je proglašen povodom ubistva srpske dece u Goraždevcu. U saopštenju Koordinacionog centra se ističe da su pojedini mediji, čak i korisnici nacionalnih frekvencija , ignorisali dan žalosti, puštajući neadekvatnu muziku i isti takav program, što je izazvalo ogorčenje građana.

Jedan deo je i jasno naznacen da bi se (mozda i nepotrebno) ukazalo da se tu nije moglo misliti na nase stanice dole. A vidi se da se govori o vise njih. Licno, meni je smesno sve ono tipa POZIVAM DA SE OSUDE I TRAZIMO DA IH OSUDE, jer to je isto kao da se trazi proglasenje oblacnog dana oblacinim i slicno... Jedino mi smeta kad neko servira samo ono sto mu odgovara da servira, pa od svega stvara poluistine koje neupucenima mogu da drugaciju sliku o situaciji stvore.

A za reklamu se i ja pitam sto stoji??? Pogotovu za THE site koji odavno komentarisan ovde..

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

• Poruku poslati

17

Utorak, 19. August 2003

Citirano

Orginalno od Cogito

Resio sam da otkrijem ime tog radija, i da ga prozovem za njegov neodgovoran odnos, i da pozdravim danasnju vest iz Ministarstva kulture koje je najavilo da ce procesuirati sve one koji su prekrsili moralne i zakonske norme na dan zalosti 15. 8.

Radio iz N.Pazara kog sam ja licno cuo da je emitovao zabavni program je YU RADIO, to je po meni moglo biti potresno za sve koji su tog dana iskreno zalili.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

18

Srijeda, 20. August 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Ja sam još jednom uzeo učešća u osudi ovog nemilog događaja, koji se odigrao u veoma važnom trenutku, kada su na pomolu bili pregovori i tračak nade za rešenje kosovskog pitanja...

Mislim, da je nepoitrebno gubiti energiju u osudi neprofesionalnog i u najmanju ruku nekorektnog ponašanja odgovornih ljudi imenovanog medija, odnosno medijske kuće koju je imenovao Cogito...

P.S.

To samo može poslužiti njima na čast...

Pozdrav

19

Nedjelja, 24. August 2003

Redžepi i Haradinaj žele da lično izraze saučešće porodicama ubijene d

Član Izvršnog odbora Udruženja nevladinih organizacija u Prištini Iljber Husa izjavio je da su kosovski premijer Bajram Redžepi i lider Alijanse za budućnost Kosova Ramuš Haradinaj saopštili da žele da obiđu porodice ubijene i ranjene dece u Goraždevcu, kako bi im izrazili saučešće. Husa je rekao da su njegovu inicijativu da lideri kosovskih Albanaca obiđu porodice u Goraždevcu podržali i šefovi kancelarija Sjedinjenih Američkih Država, Nemačke i Velike Britanije u Prištini i poglavari katoličke crkve i islamske verske zajednice na Kosovu Mark Sopi i Redžep Boja. Sopi i Boja rekli su da žele da se nađu u grupi koja bi naredne nedelje trebalo da obiđe porodice ubijene i ranjene dece u Goraždevcu, izjavio je Husa. On je rekao da će na tu inicijativu porodice nastradale dece odgovoriti početkom sledeće sedmice. Husa je rekao da očekuje da će odgovor biti pozitivan i da će se porodice iz Goraždevca složiti sa inicijativom. (Srna)

Social bookmarks