Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

21

Subota, 12. Juli 2003

Dado,

pitanje ti je "turbo".

Ajmo devojke :O

Posmatrač

Početnik

(10)

Datum registracije: 06.12.2002

• Poruku poslati

22

Subota, 12. Juli 2003

Mene zanima još jedna stvar ovde, a to je: zašto svi misle da samo devojke pred udaju pristupaju trakvoj hiruškoj intervenciji? ?(

Ili je to neko pravilo.

Ili što mora da znači da je reč o pravilu? Možda budući muž to baš svesno traži od svoje buduće žene.
Nije palo čoveka nikad do tad se oproba u ``bušenju``, pa zatražio tamo gde ima najviše slobode ;)
Tiha voda breg roni!

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

23

Subota, 12. Juli 2003

Citirano

originalno Dado
zanima me zasto se zenski deo foruma ne ukljuci u ovu diskusiju??

Sve u svoje vreme, ispricajte se vi :]

EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

24

Subota, 12. Juli 2003

Pozdrav

Kolko mogu a vidim hanuma suti i ceka svoj trenutak da nam rekne koju.....

Ja sam u svom postu naravno mislio na osobe koje su sklone izletima u stranu da ce ih izvoditi i u braku mislio sam na oba pola ne odnosi se samo na jedan pol zenski.

Ali kad musko napravi preljubu u braku onda mu kazu da je muskarcina ali kad zensko tako nesto uradi dobija epitet koji bas nije pohvalan.

Nadam se da ste me razumeli sta sam hteo da kazem i zbog toga je bitno dobro otvoriti oci kad se skalpa brak........

Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

25

Subota, 12. Juli 2003

Znash kako....

500€ i nije cifra ako ce se mlada dama osecati "cisto" & "netaknuto" ali je obest raditi takvo shto da bi se VOLJENOM priredio himen od guschijih creva...

Ipak loshe da se u Blicu Novi Pazar navodi ko jedan od nosecih korosnika ove hirushke intervencije...

Ima u filmu Mi nIsmo Andjeli dobar opis za to... al neka ga sad... :))
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 13. Juli 2003

JA SAM LICNO ZGRANUTA DIJELOM VASIH POSTOVA. PO NEKIM OD VAS DJEVOJKU KOJA JE IMALA SEKSUALNI ODNOS PRIJE BRAKA TREBA STAVITI NA STUB SRAMA.
MENI JE OVA TEMA DOBRO POZNATA, ZATO STO SAM GODINAMA ZIVJELA NA BLISKOM ISTOKU A TAMO "REGENERISANI HIMEN" VEC DUGI NIZ GODINA SIROKO PRIHVACENA PRAKSA. CAK JE I CIJENA PRIBLIZNA (OD 500 DO 1000 us$) . JA VIDIM NEKOLIKO PROBLEMA OVDJE:

1. VRIJEDNOST ZENE SE MJERI NJENIM HIMENOM. DAKLE ONA MOZE BITI ZLA, GLUPA I RUZNA ALI AKO IMA HIMEN TO JE UREDU. UKOLIKO NEMA HIMEN, OVDJE NA BLISKOM ISTOKU TO JE SRAM I BLAM ZA CIJELU PORODICU I TAKVA ZENA CE BITI VRACENA OCU I BRACI KOJI CE JE U NAJVECEM BROJU SLUCAJEVA UBITI (KAKO BI SACUVALI OBRAZ) ILI CE JU U NAJBOLJEM SLUCAJU UDATI ZA NEKOG STARCA KAO CETVRTU ZENU. DAKLE U OVAKVIM OKOLNOSTIMA KAKVE ALTERNATIVE STOJE PRED DJEVOJKOM KOJA JE IZGUBILA DJEVICANSTVO. OBMANUTI ILI NE OBMANUTI...PITANJE JE SAD. S DRUGE STRANE STA CE SE DESITI SA MUSKARCEM KOJI ULAZI U BRAK IAKO IZA SEBE IMA BROJNA SEKSUALNA ISKUSTVA...NIKOM NISTA. I VISE OD TOGA U ISLAMSKOM SVIJETU ON MOZE IMATI DO CETIRI ZENE I TO JE SASVIM LEGALNO.DAKLE PROBLEM JE OVDJE U DRUSTVENIM NORMAMA. A DA DJEVOJKE SVUDA PA I U ARAPSKOM SVIJETU, PA I U CRNOJ GORI, PA I U NOVOM PAZARU, PA I U TUNGUZIJI, IMAJU SEKSUALNE ODNOSE PRIJE BRAKA JE CINJENICA, ZAO MI JE DRAGI MOJI CLANOVI OTVORENOG FORUMA STO VAS MORAM RAZOCARATI. CINJENICA JE DA SU DJEVICANSTVU IZGUBILE I SA MUSKARCIMA KOJI ISTO TAKO NE ULAZE NEVINI U BRAK. CINJENICA JE DA JOS UVIJEK U ARAPSKOM SVIJETU, A EVO DANAS DOZNAH I U NOVOM PAZARU (MORAM PRIZNATI DA SAM BILA MALO IZNENADJENA KADA SAM CITALA VASE POSTOVE) OD DJEVOJEK OCEKUJU DA UDJE NEVINA U BRAK. DAKLE MNOGI MUSKARCI SU LICEMJERI, ONI SU ZA STUC PRIJE BRAKA ALI BI DA NJIHOVA ZENA BUDE NEVINA. MNOGI MUSKARCI SU I ZA STUC U BRAKU ALI SU ZA TO DA NJIHOVA ZENA MORA BITI VJERNA. A PA DRAGI MOJI MUSKARCI IMAM JEDNU NOVOST ZA VAS, MUSKARCI KOJI SU ZA STUC TO RADE SA NECIJIM ZENAMA ILI SA NEKIM DJEVOJKAMA KOJE CE KASNIJE NEKOME POSTATITI ZENE.E PA AKO TO RADITE SA DJEVOJKAMA ONDA NE MOZETE OCEKIVATI DA UDJU NEVINE U BRAK
ILI AKO TO RADITE SA KOMSIJINOM SUPRUGOM POSTOJI VELIKA VJEROVATNOCA DA CE NEKI DRUGI KOMSIJA TO URADITI I SA VASOM SUPRUGOM. MEDJUTIM POSTO VI O TOME NISTA NE ZNATE ONDA ZIVITE U SRETNOM BRAKU, KAO STO I MNOGI KOJI SU SE OZENILI "ZAKRPLJENOM DJEVICOM' ZIVE SRETI I ZADOVOLJNI U SVOJOJ ZABLUDI. RUKU NA SRCE MENI JE SVE OVO MALO SMJESNO I BLENTAVO. JER PO MENI DOBAR BRAK NE LEZI NA PRAVOM ILI LAZNOM HIMENU, VEC NA DUBOKOM PRIJATELJSTVU, RAZUMJEVANJU, ISKRENOSTI, OTVORENOSTI, POVJERENJU, PRIVLACNOSTI, PODRSCI ITD. ITD. ITD. MEDJU PARNERIMA. TO SU PRAVE VRIJEDNOSTI I KADA TO POSTOJI SA HIMENOM ILI BEZ HIMENA JE SVE JEDNO.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 13. Juli 2003

c c c

Dakle TI nisi nishta shvatila kako valja!

Ovde niko nikoga ne ruzi.

Ovde smo mi probali diskutovati o razlozima prikrivanja istine.

Dakle djevojka koje je imala seksualni odnos (kompletan) nemoze biti NEVINA t.j. posedovati SVOJ himen!

Aman aman.... haj ohladi malkice...
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 13. Juli 2003

znash kako je sve sa vremenom pa i to, uvek su postojale majmunacije vezane za nevinost zenskih osoba neznam ti sad pilece srce sad crevca d machke i tako to helem nejse, po meni je u pitanju osoba a ne himen ili skeletor ili orko ....
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

• Poruku poslati

29

Nedjelja, 13. Juli 2003

Obraz i himen

Babha,

velis ovde niko nikog ne ruzi. Ja ti savjetujem da se vratis na pocetak ove diskusije pa da ponovo procitas neke od postova od kojih se meni dize kosa na glavi, poput uvazenog Eda koji u odgovoru Dadu veli citiram :
"Dado, ako ode himen vala ode i obraz. One krpljenjem himena pokusavaju da zakrpe i obraz. Pred buducim muzevima to im izgleda i uspjeva. Sta ce biti kada se na Sudnjem danu racuni budu polagali ostaje da se vidi".

Za tren mi se ucinilo da sam na srednjovjekovnom sudjenju gdje se zeni sudi za "krpljenje himena" a ako to ne ucini jao si ga njoj, velike su sanse da ce je ubiti ili ce joj u najboljem slucaju zivot biti upropasten. A onda ce gospon Babha, kao nismo mi to tako mislili. Molim te objasni kako ste to mislili u kontekstu rijeci "ako ode himen ode i obraz"

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

• Poruku poslati

30

Nedjelja, 13. Juli 2003

hmm znash kako je svi mi Mushki volimo prije braka da opletemo i da bijemo recke ...Razmislimol ikad o tome da i te devojke neko treba zenit ?? tako da krpljenje himena nije resenje ..

31

Nedjelja, 13. Juli 2003

da ne razglabam

Berta nam evidentno, iz nekih vec razloga, sve u nekim slicnim temama vrlo lako pada u vatru... haj da je opravdam da je tu postane emocijalna, ili nesto, pa izgubi kontakt sa onim sto drugi govore pa sve o onome sto je njoj non stop subject diskusija..

I nastane opet tu neka zabluda logicka, il se nesto ad akta preskoci, il opet nesto... Da ja ne duzim, a necu ni da komentarisem o temi (cini mi se ni potrebe nema), samo da uvazenoje berti pojmove kako treba povezem o obrazu i himenu: jednostavno - zakrpljivanje himena je gore od gubljenja obraza.. ono sto tebe kopka moze je diskutabilno i relativno, al cini mi se tema nije pokrenuta da se vodi direktna diskusija o tome (gubljenju nevinosti) vec o necem mnogo gorem (laganju o istom). A da bi pricala o onome sto tebi godi, ili ti se cini da o tome imas argumente, ti udri po muskarcima sto devojke moraju da krpe himen.. sve su muskarci krivi jelda?? Detinja (da ne kazem GLUPA) zamena teza.. pa posle udri i po drustvu..

Ja samo podvlacim misljenje da je pojava opisana pokretanjem teme sramotna.. koliko god diskutovala i diskutovaoli o svim drugim aspektima i uzrocima nekih stvari i dogadjaja za takav cin ja ne vidim nikakvog opravdanja niti drugog objsanjenja osim da to cini osoba bez obraza.. ovde nema ni opravdanja od generalizacija jer za mene je to upravo generalno lose bez ikakvih izuzetaka. A price na koje se Berta koncetrise su uvek neopravdane generalizacije..

mogu ja da se potpisem i bolje...

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

• Poruku poslati

32

Nedjelja, 13. Juli 2003

prvo u pitanju je muski obraz kad moze tako nesto da urad i da je ostavi posle toga ?? sad svaka devojka ima volju za udajom a sve tachno znaju sta muski traze ... Kad mi bili bolji ne bi imale potrebe za krpljenjem ...

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

33

Ponedjeljak, 14. Juli 2003

A i sama tema je jako ruzno naslovljena.

Mozda bi je trebalo promeniti u "Himenoplastika".

Zakrpljen himen zvuci jako ruzno.

I ovo je pre tema za psihologe, psihijatre i sociologe, jer hteli ne hteli zivimo u 21-om veku, i neke "tradicije" neminovno izumiru.

Mogu samo da zamislim kakve su to traume koje navode devojku da se podvrgne necemu takvom.

Ne mislim samo na trume kod mlade, vec i kod mladozenje, i celog njihovog okruzenja.

To je dvostruko licimerje.

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

• Poruku poslati

34

Pitanje tebi Fingersbroken, ako se djevojka odluci na "krpljenje himena", sto je po tebi gubljenje obraza, sta ti mislis zasto li ona to cini? Zato sto uziva u plasticnoj operaciji, ili mozda zato sto joj je ceif da obmanjuje buduceg muza, ili mozda ima 500 Euro za bacanje, ili joj se mozda cini da nema izbora. A ako joj se cini da nema izbora, sta stoji iza toga, zasto se toj jadnici cini da nema izbora. I jos nesto gdje je tu dasa koji ju je lisio himena, snosi li mozda on neku vrstu odgovornosti, ili je on samo "muskarcina".

35

apsolutno relativno

Gde je dasa me ne zanima.. otvori drugu temu pa raspravljaj o tome. Nesto ti ocigledno ne da da citas postove pazljivo. Nisam rekao da je 'krpljenje himena' gubljenje obraza.. ja kazem da to ne moze biti gubljenje obraza: osoba koja cini to obraza ni nema a to potvrdjuje cinjenem istog. Ovog se drzim, i podvlacim isto kao odgovor na TEMU, a sve ostalo sto ti spominjes vrlo je relativno a i sa mnogo predrasuda vodjeno sa tvoje strane, tako da o tome, ponavljam, ja ne zelim da raspravljam..

Budi pozdravljena, ali koliko god konstrukcija da dodas, i objsanjenja, ilustracija, bilo cega da dodas, osoba koja cini ono o cemu se diskusija vodi (himenoplastika) po meni nije moralna. Opravdavaj, neopravdavaj.. licno tvoja stvar.. kao i svakog drugog pojedinca..
mogu ja da se potpisem i bolje...

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

36

Pozdrav za sve prijatelje foruma.
Ja mislim da malo treba da spustimo loptu, elem, Berta. ne želomo da se tema pretvori u anti žensku ili anti mušku propagandu, ali ja sam zaista da bi čuo vaše mišljenje pitao, akako bi trebalo da se po tom pitanju osećaju muškarci, koji su imalo odnose sa nevinim devojkama, a nisu se uzeli, dali bi takvi muškarci trebalo da insistiraju na nevinim devojkama, kada su već oni iskoristili neku devojku, po meni nebi, ali da čujemo i druga mišljenja...
Pozdrav

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

37

Pozdrav

Onda bi trebalo da dasa koji je busi neka on i krpi i neka placa 500 eura.

Mada ja podrzavam misljenje fingersa.

A postoji i hadis na ovu temu .

Ne sprecavajte udovice da se udaju ali trudite se da uzmete device za zene......

Treba o ovome razmisliti jel da???????

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

38

Ahh jos nesto sam zaboravio

Treba da se zapitamo jel te devojke koje stupaju u seksualne odnose su primorane na to ili i one to rade iz svoga cejfa????

Ako je na silu stupila u taj odnos onda se radi o silovanju
Ali ako je to uradila iz svoga cejfa onda je pitanje obraza diskutabilno i moze se shavtiti kao pogrdno delo.

A nasa vera ima iste propise po ovom pitanju seksa i za muskarce i za zene. Sve sto je uradjeno prije braka je "Ziinaa" (blud) ali u situaciji ako su i musko i zensko slobodni i ako se odluce zaq zajednickki brak onda im se greska oprasta i na ovom svijetu nemaju kazne.
Ako su oboje u braku i pored toga stupakju u seksualne odnose onda se to kaznjava smrcu i to kamenovanjem.

Ima jos par stvari ali rekoh da ne duzimm....

Nadam se da smo se razumeli o| o| o|

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

39

Citirano

Orginalno od hadzied

[SIZE=2]Objasni mi molim te pojavu, da muškarac koji je imao seksualne kontakte pre braka, zahteva od svoje buduće supruge da mu bude nevina...
Od kuda mu moralno pravo da tako nešto traži ???
[/SIZE]

Doktore, ovo pitanje bi trebalo uputiti onima koji se prepoznaju u njemu.

Mene pomalo cudi da se ovakvo pitanje uopste postavlja jer je odgovor vise nego jasan.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

40

Pozdrav za sve prijatelje foruma...
Ed, pitanje iako je napisano u jednini, nije se ni u kom slučaju, nedaj Biže, odnosilo na tebe, moje poštovanje, već je više iznešeno kao konstatacija i jedna od mogućnosti, odnosno platformi sa koje se može razmatrati, ova pojava...
Pozdrav

Social bookmarks