Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

61

Utorak, 14. Oktobar 2003

U Pazaru generalno vladaju glupost primitivizam i zaostali i prevazidjeni obicaji. U Novom Pazaru muskarci bi svi da budu je-baci a da se ozene nevinim devojkama. Kakav lazni moral, kakvo licimerje, kakav cinizam. Sex pre braka sa nekim koga volis, ko ti se dopada, ko te privlaci, je savrseno normalna stvar u svim normalnim i kulturno prosecnim zemljama ovog sveta. To samo nije normalno u nekim zaostalim Azijskim, Africkim zemljama pa i eto mozemo videti, i u nekim gradovima u nasoj zemlji.

Ja ne bih ovde da osudjujem devojke koje pribegavaju ovoj operaciji himenoplastike. Ja bih pre svega osudio jedan zaostali, primitivni sloj ljudi koji sto kaze DjordjeRD zeli svoje primitivne srednjevekovne stavove da i dalje odrzava merodavnim i vazecim u Novom Pazaru. Jednostavno te devojke koje pribegavaju tim metodama, zele da zive normalan opusten zivot kao i ostale devojke na ovoj planeti zvanoj Zemlja. Na zalost to im uskracuje ova grupa primtivnih ljudi koji misle da su popili svu pamet ovog sveta, a ne vide da ih je vreme odavno pregazilo . Zbog toga da ne bi bile odbacene, lincovane, prokuzene kao kurve, one moraju pribegavati ovakvim metodama.

Nisu one same sebi skinule nevinost. Za mene kao modernog odraslog muskarca sasvim je normalno da budem u vezi i na kraju ozenim neku zenu koja nije nevina. To je normalno svuda u civilizovanom svetu. Nije normalno samo u umovima pojedinih primitivnih i zaostalih ljudi. Neki od njih vladaju i savremenim tehnologijama kao sto su kompjuteri i internet. Ali opet nisu uspeli da se sto se tice moralnih vrednosti izdignu iz zabokrecine laznog morala i primitivizma.

U Sarajevu je kod vecine mladih ljudi recimo savrseno normalno da devojke imaju seksualne odnose sa momcima sa kojima se zabavljaju. Niko tamo ne postavlja pitanje da li je devojka pred udaju nevina ili ne. To pitanje se postavlja samo u nekim vukojebinama punim zaostalih primitivaca. Na zalost moj Novi Pazar je jedna od njih.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

62

Utorak, 14. Oktobar 2003

ed,ako je tako(da svako treba da gleda svoja posla)sto onda pokreces ovakve teme?
sta ti je uopste cilj?sta zelis pokazati?
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

63

Utorak, 14. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Radi se o sledećem: u našem se gradu pojedincu NAMEĆU moralne norme od strane mnogih dušebrižnika kojima ništa drugo nije preostalo nego da svoju prljavštinu sakrivaju ukazivanjem na tuđe nečistoće! To se sprovodi surovim metodama: izopštavanje iz društva, nemilosrdno upiranje prstom samo su par stvari koje će snaći one za koje čaršija proceni da su se drznuli da savijaju kruta pravila.

Djordje ovo od kako sam dosla tu pratim tvoje pisanje i svidja mi se tvoj stil i objektivnost, samo jarane ovaj gornji citat ti je pogresan od veliko "R" do zadnje tacke.

"moralne norme" nisu nametnuli nikakvi dusebriznici vec je to objava od Allaha dz.s.: I Sto dalje od bluda, jer to je razvrat, kako je to ruzan put!
(El-Isra', 32)2

Isto tako imas u bibliji: VII.Ne učini preljuba!
X.Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova,niti išta što je bližnjega tvoga!
Kao sto vidis i sam, a i ostali koji su za "ostavljanje drugih da zive" blud je haram, i jedan od najogavnijih razvrata koji se ubraja medju najvece vjerske grijehe. Oko ovoga se slazu pripadnici svih religija i shodno tome je cin bluda zabranjen i nikad nije bio tolerisan ni u jednoj religiji. Kazna za ovaj cin je uvijek bila jedna od najtezih kazni a to je zato sto blud predstavlja nedjelo koje ugrozava cast i rodoslovlje.

Meni samo sine misao da sam imala "finu" proslost, i sretne mog muza moj ex, i pita ga : jesam li jos uvijek onako divlja kao sto sam sa njim bila...

love

I am a woman above everything else

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

64

Utorak, 14. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
To se sprovodi surovim metodama: izopštavanje iz društva, nemilosrdno upiranje prstom samo su par stvari koje će snaći one za koje čaršija proceni da su se drznuli da savijaju kruta pravila.

Nije potrebno pribjegavati tvojim ili carsijskim metodama"'' Bludnicu i bludnika izbicujte sa stotinu udaraca bica, svakog od njih, i neka vas pri vrsenju Allahovih propisa ne obuzima prema njima nikakvo sazaljenje, ako u Allaha i u onaj svijet vjerujete, i neka kaznjavanju njihovu jedna skupina vjernika prisustvuje! (Nur 2)
Allah nam je tu bio sasvim jasan.

lijepo pozdrav i do citanja :)

love

I am a woman above everything else

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

65

Utorak, 14. Oktobar 2003

angel ok je to sto ti kazes.ali mi ne zivimo u islamskoj drzavi.tako da o bicevanju i slicnom nema ni govora.neciju ispravnost cednost i postenje 100% zna samo Allah dz.s. Uzmimo primer ovako.muz i zena u braku.on nju vara.ona to nikad ne sazna.ili obrnuto.zar ce malo biti vatra dzehenmska kao kazna za takvu osobu? zar ce malo biti nagrada dzenetska za onog koji se uzdrzao? gledano sa te perspektive nimalo me ne brine postenje moje buduce supruge jer se oslanjam na Allaha a znam da On svojim robovima daje samo dobro i da mi nece dati neku koja nije prema meni tj ja prema njoj. :) time i cela ova prica o laznim himenima postaje suvisna.cisti muskarci su za ciste zene....i obrnuto...Allah dz.s nije nepravedan robovima svojim....selam
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

66

Utorak, 14. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od Brzi
Nisu one same sebi skinule nevinost. Za mene kao modernog odraslog muskarca sasvim je normalno da budem u vezi i na kraju ozenim neku zenu koja nije nevina.

Vjerujem ti, jer ti i da trazis nevinu nemeres naci..

Citirano

Orginalno od Brzi
U Sarajevu je kod vecine mladih ljudi recimo savrseno normalno da devojke imaju seksualne odnose sa momcima sa kojima se zabavljaju. Niko tamo ne postavlja pitanje da li je devojka pred udaju nevina ili ne. To pitanje se postavlja samo u nekim vukojebinama punim zaostalih primitivaca. Na zalost moj Novi Pazar je jedna od njih.

Cista laz..

Kratko i jasno..

Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

• Poruku poslati

67

Utorak, 14. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od Brzi
U Pazaru generalno vladaju glupost primitivizam i zaostali i prevazidjeni obicaji.

To pitanje se postavlja samo u nekim vukojebinama punim zaostalih primitivaca. Na zalost moj Novi Pazar je jedna od njih.

A za ove uvrede na racun Novo Pazaraca ja bih te odlikovao znase cim....

Dje li je Supermoderator 8o

68

Utorak, 14. Oktobar 2003

Opet babe i zabe!!!

Opet necu da citiram, ali neko rece da devojke koje vrse himenoplastiku zele opusten i miran zivot, a tome pribegavaju zbog druge strane. KAKO!!! Otkud to ta "COOL" devojka koja je za opusten zivot sa takvim tipom koji nije!?! HALO!!!! Svaka krpa ima zakrpu! Tema se ne bavi direktno pitanjem (po stoti put) gubljenja nevinosti, vec himenoplastikom. Izgubljena nevinost - OK (ako hocete, za onog ko hoce), ali himenoplastika se NIKAKO NI SA CIM ne moze objasniti. Devojka koja je izgubila nevinost, ju je VOLJNO izgubila (osim u kontra slucajevima - silovanjima), i znala je sta (i sa kim) radi. Sa tim se zivi. Zeli da zivi opusteno pa LAZE (mnogo mnogo mnogo)!!! Ko to moze u lazi da zivi opusteno?!?

I vrla logicna zabluda se javila od strane brzog. Govori se o parovima (najpre) koji iz ljubavi (i duge veze) stupaju u sexualne odnose pre braka, a onda o himenoplastici. Dve razdvojene stvari.. opravdava se prva, koja nema veze sa drugom, da bi se opravdala druga. Zar devojka iz takvog para poseze za himenoplastikom ukoliko ce sa istim momkom i ostati (a zbog toga se i (najverovatnije) desilo sto se desilo).

Ma bez diskusije: himenoplastike je glupost, laz, obmana, zlodelo.... I nema opravdanja (osim mozda.. ). Pritisak ne utice na one koji struju koju taj pritisak gura ne prate. Za jedne postoji taj 'pritisak' i bez naroda, i ti razmisljaju na vreme.

ODGOVORNOST!!! Uradis, i odgovoran si za ono sto uradis.. himenoplastika moze nesto (ne garantovano) sakriti od coveka, ali ultimativnu odgovornost za svoje postupke niko ne moze da izbegne, jer ima Onaj od koga se ne moze nista sakriti. A dobri ljudi (i dobri verinici) to znaju, i ni ne pokusavaju skrivanjem i laganjem nista na ovom svetu da postignu.
mogu ja da se potpisem i bolje...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

69

Utorak, 14. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od SaNdZak

Citirano

Orginalno od Brzi
U Pazaru generalno vladaju glupost primitivizam i zaostali i prevazidjeni obicaji.

To pitanje se postavlja samo u nekim vukojebinama punim zaostalih primitivaca. Na zalost moj Novi Pazar je jedna od njih.

A za ove uvrede na racun Novo Pazaraca ja bih te odlikovao znase cim....

Dje li je Supermoderator 8o

Jedan od supermoderatora je tu, mada malo zauzet...ali u ovom što si naveo kao razlog da Supermoderator reaguje, ne vidim razlog da reagujem, jer svako ima prava da iznese svoje viđenje. Ono što je za nekog glupost za drugog nije i obratno... Ono što je za nekog prevaziđeno i zaostalo, za nekog je savremeno i napredno. Pre sam za opciju argumentacije i pobijanja neargumentovanih stavova nego li za sankcionisanje mišljenja koja se razlikuju od mojeg, tvojeg ili njegovog...Uostalom, možda u mom i tvom Pazaru i ne vladaju glupost, primitivizam i zaostali i prevazidjeni obicaji - a u njegovom vladaju? Svako "svoj" Pazar doživljava svojim očima... i normalno je da je tako...Otvorimo jedni drugima oči- između osatlog ovaj Forum se i zbog toga naziva Otvorenim. Ako je za nekoga blud napredak... onda ja jesam zaostao i drago mi je da je tako. Ne bi mi bilo drago da sam zaostao po pitanjima nauke, kulture, morala, vere... a to što sam zaostao po pitanju bliuda..... meni lično ne smeta- čak šta više!!! ;)

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

70

Utorak, 14. Oktobar 2003

"Orginalno od Brzi

To pitanje se postavlja samo u nekim vukojebinama punim zaostalih primitivaca. Na zalost moj Novi Pazar je jedna od njih."-iskopirano iz posta, koji je postovao Brzi, mada nije potrebno da naglašavam, jer ovakve postove po starom dobrom običaju samo on i još po neki mogu postovati... :] :] :] :( :( :(

To što ti naglašavaš da si "Novopazarac", mislim da samo radiš formalno, jer da ti je stalo do Pazara, momak, nebi ga poredio, kako ti reče sa vukojebinama, a iz priloženog se može videti da si "zalutao" u ovaj najčistiji grad na zemaljskoj kugli, koji za tebe prestavlja, mislim norme njegovog ponašanja i običaji, čisti imaginarni i nedostižni pojam...

Žali, koliko bi trebao da se odrekneš tog epiteta da si Novopazarac, da ti je već kasno, da to danas ili možda juče da si to uradio...

Ovakve rasprave, nisu ni malo reprezentativne, jer se vode između ljudi, koji bi sa jedne satrane da pošto poto ukaljaju obraz Novom pazaru, sa jedne strane (što normalno ne prolazi), i onih koji Novi Pazar iznad svega vole...

Kako reče Gerilac jednom prilikom, ovo je još jedan neuspeli pokušaj, da se diskredituju neke stvari, na jedan da kažem perfidan i pokvaren način...

Pozdrav

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

71

Utorak, 14. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od sans
Jedan od supermoderatora je tu, mada malo zauzet...ali u ovom što si naveo kao razlog da Supermoderator reaguje, ne vidim razlog da reagujem, jer svako ima prava da iznese svoje viđenje...

Da ti pomognem, posto imas poteskoca sa zapazanjem. Ako se vratis par diskusija unazad naici ces na ...

Citirano

Nisu one same sebi skinule nevinost. Za mene kao modernog odraslog muskarca sasvim je normalno da budem u vezi i na kraju ozenim neku zenu koja nije nevina. To je normalno svuda u civilizovanom svetu. Nije normalno samo u umovima pojedinih primitivnih i zaostalih ljudi. Neki od njih vladaju i savremenim tehnologijama kao sto su kompjuteri i internet. Ali opet nisu uspeli da se sto se tice moralnih vrednosti izdignu iz zabokrecine laznog morala i primitivizma.

... a ako se vratis jos malo nazad vidjet ces da je ovaj tip uperio prst na (najmanje) jednog clana foruma. A ako se ne varam, zadatak moderatora i supermoderatora je izmedu ostalog i da stite clanove foruma od uvreda.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

72

Utorak, 14. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od hadzied
ovaj najčistiji grad na zemaljskoj kugli,

hadzi, o cemu ti ovo, ha ha ha
ovde vidim se mloge teme mesaju
prvo jel gore se busit pa krpit, il samo krpit il samo busit
ja ne kontam bas sve to
dje je ljubav u svemu tome
malo za promenu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

73

Utorak, 14. Oktobar 2003

Ed,

vidim ja sasvim dobro, ali se izgleda ne razumemo baš najbolje...

Citirano

Brzi:
To je normalno svuda u civilizovanom svetu. Nije normalno samo u umovima pojedinih primitivnih i zaostalih ljudi. Neki od njih vladaju i savremenim tehnologijama kao sto su kompjuteri i internet. Ali opet nisu uspeli da se sto se tice moralnih vrednosti izdignu iz zabokrecine laznog morala i primitivizma.

To što je za njega normalno, za mene je nenormalno, to što je za njega nenormalno, za mene je normalno- a činjenica je da svako od nas ima pravo na to svoje mišljenje, i mene lično to ne vređa, a ne vidim zašto bi i bilo koga drugog?

Ne tiče me se da li on za moje poimanje moralnih normi misli da su lažne ili ne misli, jer one samim tim neće biti ni manje istinite, niti pak više lažne.

Dakle u tom svetlu, što si ti citirao, moglo bi uvredit samo nekog ko poseduje lažni moral, a ja ne mogu odavde procenit ima li takvih i među forumašima, pa čak i da ih ima, ne vidim zbog čega bi isti bili štićeni?
Svi ostali, koji sebe ne prepoznaju u tome da su upali u žabokrečinu lažnog morala pošteđeni su bilo kakve uvrede i spadaju u onu grupu koja ima oprečno mišljenje sa Brzim. U tu grupu svrstavam i tebe i Sandzaka, pa smatram da opaska nije na mestu.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

• Poruku poslati

74

Srijeda, 15. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od SaNdZak

Citirano

Orginalno od Brzi
Nisu one same sebi skinule nevinost. Za mene kao modernog odraslog muskarca sasvim je normalno da budem u vezi i na kraju ozenim neku zenu koja nije nevina.

Vjerujem ti, jer ti i da trazis nevinu nemeres naci..

Citirano

Orginalno od Brzi

Cista laz..

Kratko i jasno..

Za tvoju informaciju ja devojke i zene ne vrednujem po tome dali poseduju ili ne poseduju himen vec po tome koliko su lepe, sarmantne, duhovite, pametne, obrazovane. Tebi je jedino bitno dal je ona nevina ili ne, ostale vrednosti te ne zanimaju dok je na mojoj listi prioriteta ovo ostalo daleko ispred savitljive opne zvane himen.

Inace ne znam kad si bio zadnji put u Sarajevu ja sam bio pre nekih 2 meseca i koliko sam mogao da vidim taj tamo narod poseduje daleko veci stepen kulture i slobode ponasanja nego narod u Novom Pazaru. Devojke su puno slobodnije obucene, napadnije 20 puta nasminkane, svuda sevaju minici itd.

Ti mozes misliti drugacije to je tvoje pravo ali i ja i ti znamo da kad bi suocili nase stavove u nekoj civilizovanoj zapadnoevropskoj zemlji ja bih ispao obrazovan i moderan covek a ti retrogradan i prevazidjen. Moralne vrednosti nisu konstante one se menjaju i prilagodjavaju vremen u kojem ljudi zive.

Pre 500-1000 godina su spaljivali zene na lomacama zbog preljube. Danas samo zaostali misle da isto tako treba da se radi.

Na kraju ne cudim se ja onima koji nisu nikad bili dalje od svog sela. Cudim se onima koji su proputovali sirom Evrope, koji u Evropi zive a ni malo se nisu kultivisali i emancipovali.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

• Poruku poslati

75

Citirano

Orginalno od hadzied
"Orginalno od Brzi

To pitanje se postavlja samo u nekim vukojebinama punim zaostalih primitivaca. Na zalost moj Novi Pazar je jedna od njih."-iskopirano iz posta, koji je postovao Brzi, mada nije potrebno da naglašavam, jer ovakve postove po starom dobrom običaju samo on i još po neki mogu postovati... :] :] :] :( :( :(

To što ti naglašavaš da si "Novopazarac", mislim da samo radiš formalno, jer da ti je stalo do Pazara, momak, nebi ga poredio, kako ti reče sa vukojebinama, a iz priloženog se može videti da si "zalutao" u ovaj najčistiji grad na zemaljskoj kugli, koji za tebe prestavlja, mislim norme njegovog ponašanja i običaji, čisti imaginarni i nedostižni pojam...

Žali, koliko bi trebao da se odrekneš tog epiteta da si Novopazarac, da ti je već kasno, da to danas ili možda juče da si to uradio...

Ovakve rasprave, nisu ni malo reprezentativne, jer se vode između ljudi, koji bi sa jedne satrane da pošto poto ukaljaju obraz Novom pazaru, sa jedne strane (što normalno ne prolazi), i onih koji Novi Pazar iznad svega vole...

Kako reče Gerilac jednom prilikom, ovo je još jedan neuspeli pokušaj, da se diskredituju neke stvari, na jedan da kažem perfidan i pokvaren način...

Pozdrav

Na zalost tvoju hadzied kod tebe vidim potrebu da idealizujes stvari. Prvo Novi Pazar nije centar sveta. To je jedan grad, ekonomski prosperitetan ali veoma zaostao na kulturoloskoj lestvici gradova u svojem okruzenju i jedan od najprljavijih u kojima sam ikada bio.

Mogao bi za pocetak da posetis deo iza nove lucne zgrade i pogledas one vecne naslage smeca i smrad koji to smece siri. Bio sam mislim u preko 30 gradova bivse SFRJ i ne secam se da sam i u jednom drugom gradu u centru grada nesto slicno video. Toliko o tome da je "Novi Pazar najcistiji grad na svetu".

Neki su ovde vec napisali nesto vise o tome(cini mi se bjorn) - da mu korita reke Raske i Josanice lice na odvod za kanalizaciju ali to je opet neka druga tema.

Ne pokusavam bilo sta da diskreditujem i brukam vec jednostavno sam realista i gledam stvari onakvim kakvim jesu. Kada vidim naslage smeca u "najcistijem gradu na svetu" ne mogu da se na tvoju zalost, pravim da ih ne primecujem i da one ne postoje.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

76

"Inace ne znam kad si bio zadnji put u Sarajevu ja sam bio pre nekih 2 meseca i koliko sam mogao da vidim taj tamo narod poseduje daleko veci stepen kulture i slobode ponasanja nego narod u Novom Pazaru. Devojke su puno slobodnije obucene, napadnije 20 puta nasminkane, svuda sevaju minici itd. "-originalno od Brzi...

OK, momak, ako tebi ovakav vid oslobađanja i emancipacije, izgleda normalnim, to je tvoje mišljenje, ali nekom, bar lično meni, pravo da kažem, više pokazuje obučena devojka, nego tako obnažena, kako ti reče, dok seva u miniću...

No, nema veze, ja još jednom koristim priliku da podsetim ljude na forumu, da sam svoje viđenje ove problematike dao u jednom od postova na početku diskusije, kada sam rekao, da momci koji su pre braka imali seksualna iskustva i bili u prilici da devojci oduzmu nevinost, ne treba da insistiraju na tome da im buduća supruga bude nevina...

Mislim da je to fer, a u slučaju da neko, ko ima takvo shvatanje, ništa pre braka, onda i ima moralno i svako drugo pravo da od svoje buduće supruge, zahteva da u brak stupi nevina...

Šta je tu nakaradno, staromodno, zaostalo, ili kako već, neznam, a baš bi voleo da mi to neko objasni...

Ko što reče moj prijatelj Hadalj, da mešamo pojmove, moguće, ali mislim da je ovde poenta rasprave, po meni onaj ko zaslužuje svojim ponašanjem i vladanjem da ima pravo da zahteva od devojke nevinost, neka to i traži...

Ali vređanje, Novog pazara, kao grada u kome sam rođen, živim, radim i u kome imam nameru da i dalj ostanem, ne mogu da opravdam...

Pozdrav

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

77

"a iz priloženog se može videti da si "zalutao" u ovaj najčistiji grad na zemaljskoj kugli, koji za tebe prestavlja, mislim norme njegovog ponašanja i običaji, čisti imaginarni i nedostižni pojam..."- originalno od Hadzied...

Brzi, kako ti i sam nick govori, prebzo čitaš a bogami i donosiš aključke, ili to smišljeno radiš, bilo je inače takvih članova još na forumu...

Prvo, kada komentarišeš nečiji post, kako ti pokuša da iskomentarišeš ovaj moj predposlednji post, onda ga bar u potpunosti pročitaj i prostudiraj, isto onako kako si ga i u potpunosti citirao...

Drugo, kada bolje razmisliš, videćeš da se ta čistoća o kojoj sam govorio, odnosi na neke moralne norme i vrednosti, bar kod po meni većeg dela stanovništva, a ne na kontejnere iza lučne niti korito reke raške...

Za tvoju informaciju, ima dosta prljavih gradova u zemlji, a što se tiče ove čistoće normi ponašanja, tu su svi daleko iza Novog Pazara...

Pozdrav

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

78

Sanse, ako ti iz ovoga

Citirano

Nije normalno samo u umovima pojedinih primitivnih i zaostalih ljudi. Neki od njih vladaju i savremenim tehnologijama kao sto su kompjuteri i internet.

ne mozes da prepoznas napad na licnost (a ne na ideje i stavove) i to licnost clanova foruma onda je mojim primjedbama kraj.

Kada intervencija vas koji ste za to zaduzeni izostane ostaje jos mogucnost da se na ovakve izlive (poslije kojih se u normalnim okolnostima obavezno pusti voda) na primjeren nacin reaguje. Ja licno takve mogucnosti ne koristim jer, zaista je Isus bio u pravu kada je rekao: "I ne bacajte biserje pred svinje."
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

79

moram reci da se uopste ne slazem sa brzim.ali ti hadzided pretera.pazar najcistiji grad moralno gledajuci ? HAHA neka Boga ti.ima tu jos ona linija postenja i morala nije da nema poredjeno sa drugim gradovima...ali najcistiji?ma daj...oblacenje na korzu leti mi lici na neku modnu pistu.gole noge,stomaci itd.a to sta se radi na putu za djurdjeve stupove,na rekreacionom,i drugim mestima znamo svi. :rolleyes: nemoj sad pa odrastao sam ja u pazaru iako zivim u sweden.nemoj biti pristrasan.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

• Poruku poslati

80

Sellam

Sans, emanicipovani intelektualac sa sajkacom na glavi pod nikom brzi nije pokusao da vrijedja one koji imaju nekakav lazni moral, nego je nazvao sve gradjane Novog Pazara zaostalim i primitivnim a i ono sto je Ed naveo do neba je u pravu jer je ovaj brzopisac nazvao i neke clanove foruma koji koriste modernu tehnologiju da su primitivni, zaostali itd. Mislim da nije potrebno da navodis da mene i ed-a ne nalazis u zabokrecinu laznog morala. Mi znamo najbolje gdje se nalazimo. Jer to ispada kao da sad mi pokusavamao da branimo nekakve svoje manjkavosti a ti nam pomazes u odbrani. Smatram da je administracija trebala ovakva pisanja u najmanju ruku da sankcionise, al vidim da nije pa ne bi bilo sa goreg da jos jednom procita postove Brzok.

Citirano

Orginalno od Brzi
Za tvoju informaciju ja devojke i zene ne vrednujem po tome dali poseduju ili ne poseduju himen vec po tome koliko su lepe, sarmantne, duhovite, pametne, obrazovane. Tebi je jedino bitno dal je ona nevina ili ne, ostale vrednosti te ne zanimaju dok je na mojoj listi prioriteta ovo ostalo daleko ispred savitljive opne zvane himen.

Sta mene briga kako ti vrednujes djevojke ili zene, to me uopce ne interesuje a cinimi se da te tako nesto nisam ni pitao. Sta je meni bitno to i sta ja vrednujem opet tebe ne treba da interesuje jer mi nismo isti, niti smo vjere iste. Tebi tvoja a meni moja vjera. Ako je uopce i imas?

Citirano

[I]Orginalno od Brzi
Inace ne znam kad si bio zadnji put u Sarajevu ja sam bio pre nekih 2 meseca i koliko sam mogao da vidim taj tamo narod poseduje daleko veci stepen kulture i slobode ponasanja nego narod u Novom Pazaru. Devojke su puno slobodnije obucene, napadnije 20 puta nasminkane, svuda sevaju minici itd

Da, i ja znam za jedno Sarajevo kojem je Karapic (Ovo pic) podvucujem, dao ime Srpsko. Tamo ima takvih o kojima ti govoris i koji imaju jedan veliki stepen kulture i civilizacije koju su je pokazali u agresiji na ono muslimansko Sarajevo. Hvala Bogu sto nema Srpski Novi Pazar, mozda bi i u njemu sevali minici.

Citirano

[I]Orginalno od Brzi
Na kraju ne cudim se ja onima koji nisu nikad bili dalje od svog sela. Cudim se onima koji su proputovali sirom Evrope, koji u Evropi zive a ni malo se nisu kultivisali i emancipovali.

E Vala ja sam sa sela i to sa Pesteri i time se ponosim. A kultura, civilizacija i emanicipacija nije u nosenju minica, rasklasenosti i cinjenju bluda. Hvala Bogu to i Evropljani vide pa se vracaju svojim temeljnim vrijednostima.

Ed, zaista je Hz. Isaa a.s bio u pravu.

Social bookmarks