Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Dzeniii

Početnik

(10)

• »Dzeniii« je žensko
  • »Dzeniii« je autor ove teme

Datum registracije: 30.08.2006

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 23. Juni 2008

7 čuda u Kantonu Sarajevo

Kanton Sarajevo je poveo akciju glasanja za "7 čuda“ kulturno-materijalnog naslijeđa u Kantonu Sarajevo .

Cetnici su u zelji da dokazu da je Sarajevo "Srpski grad " pokrenuli akciju na internetu da glasaju za Pravoslavnu crkvu i tako dokazu da je kulturni predstavnik Sarajeva ustvari srpska "kultura".

Tako je sada crkva na prvom mjestu sa 9399 (46.13%)glasova a na drugom mjestu Ali-Pasina dzamija sa 9266 (45.48%)glasa.

Problem je da Bosnjaci malo glasaju a da su istovremeno glasovi podjeljeni na vise objekata ( ima 25 prijedloga) a cetnici SVI glasaju za samo jedan.

Ne kosta nista osimm malo vremena da glasate i date svoje misljenje o tome koji objekat treba da predstavlja Sarajevo a time i citavu BiH.

Prijedlog da se, iako vam se svidja neki drugi objekat , glasovi koncetrisu pa ako budete glasali da to bude za Ali-pasinu dzamiju. (sigurno ste pomislili da ce Ali-Pasina dzamija svakako uci u 7 čuda u Kantonu Sarajevo ali zasto da dozvolimo da prvo čudo bude bas Pravoslavna crkva?)

Evo i linka:

http://www.ks.gov.ba/cuda/poll.html

P.S - Ukoliko neko ima malo vise vremena, moze iskljuciti cookiess-e i time moze glasati stalno. (Tools -> Options -> Privacy -> opcija Accept cookies from sites ne smije biti chekirana.)

Ukoliko tema vec postoji, izvinjavam se administraciji. ;)

Neka nasa ljubav bude kao prolecna kisa koja sitno pada a preplavi obale....

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

2

Srijeda, 25. Juni 2008

Glasao sam . ;)

sellam
Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

3

Srijeda, 25. Juni 2008

Podrzavam prijedlog, aferim ti i dao sam svoj glas.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

4

Srijeda, 25. Juni 2008

Glasam skoro svaki dan,ali nikako da kompleks Begove dzamije pobjedi .Mislim da smo svi trebali da glasamo za Begovu dzamiju ?( Ali glasam ja i za Alipasinu dzamiju :)
Nekako, pored toga sto je starija,mislim da je Begova dzamija vise posjecena od strane kako Bosnjaka,tako i onih koji to nisu(a mahom su turisti)
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

Dzeniii

Početnik

(10)

• »Dzeniii« je žensko

• Poruku poslati

5

Petak, 27. Juni 2008

Citirano

Orginalno od Zulfikar
Glasam skoro svaki dan,ali nikako da kompleks Begove dzamije pobjedi .Mislim da smo svi trebali da glasamo za Begovu dzamiju ?( Ali glasam ja i za Alipasinu dzamiju :)
Nekako, pored toga sto je starija,mislim da je Begova dzamija vise posjecena od strane kako Bosnjaka,tako i onih koji to nisu(a mahom su turisti)

Da, u pravu si, mozda je bolje bilo poceti za Begovu. Ali, kako Ali-Pasina dzamija ima vise glasova, onda bolje da se udruzimo. ;)

Evo i nekih vijesti.

Baščaršija je trenutno na prvom mjestu

Baščaršija prva na listi
Građani mogu glasati za sedam čuda sve do ponoći 30. juna...
26.06.2008. 04:25

Međunarodni odbor glavnih gradova kulture će do ponoći 30. juna primati glasove u pet svjetskih gradova koji učestvuju u odabiru sedam čuda kulturno-materijalnog naslijeđa, a u kojem osim Barcelone, Brazilije, Madrida i Nižnji Novgoroda učestvuje i Kanton Sarajevo.

- Od 25 predloženih, na listi vodećih sedam sarajevskih čuda su Baščaršija, Vijećnica, Ali-pašina džamija, Stara pravoslavna crkva, Zemaljski muzej, Vratnički bedem i Begova džamija - kazala nam je Lejla Mujkić, savjetnica Denisa Zvizdića, predsjedavajućeg Skupštine KS.

Prema do sada dobivenim podacima, Odbor je objavio da su vodeći u svim gradovima Sagrada Familia u Barceloni, l'Escorial u Madridu, Katedrala u Braziliji, Baščaršija u Sarajevu te jedan od objekata u ruskom gradu, ali još nije potvrđeno koji.

- Konačna lista sedam čuda bit će poznata u prvoj polovini jula. Sve do tada građani koji žele glasati to mogu uraditi putem web-stranice www.ks.gov.ba ili slanjem SMS poruke na broj 091/410-100 - rekla je Mujkić.

Autor: A. KRCIĆ

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

6

Petak, 27. Juni 2008

Citirano

Orginalno od Dzeniii
Da, u pravu si, mozda je bolje bilo poceti za Begovu. Ali, kako Ali-Pasina dzamija ima vise glasova, onda bolje da se udruzimo. ;)

Pa ja zato i glasam za Alipasinu dzamiju,vec sam se udruzio :D,sledite me ljudi ;)

PS.BASCARSIJA NIJE VODECA, VEC ALIPASINA DZAMIJA ILI MOZDA GRIJESIM?!
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

Dzeniii

Početnik

(10)

• »Dzeniii« je žensko

• Poruku poslati

7

Subota, 28. Juni 2008

Ali-Pasina je na prvom mjestu, jos uvjek.

Evo bas sad gledam rezultate, bas su nam se priblizili... ?(

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

8

Subota, 28. Juni 2008

josh ja kad sam glaso, bila je daleko ispred ostalih kandidata... za nekoliko hiljada glasova ispred ove crkve.
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

sanelah

Učenik

(10)

• »sanelah« je žensko

Datum registracije: 29.04.2008

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 29. Juni 2008

Glasala sam naravno!Sellam_____Sarajevo!SANELLA
vozdrica ;)

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

10

Srijeda, 10. Septembar 2008

Draga Dzenili ko osvoji prvo mjesto od sedam cuda u Sarajevu nerece nam nista.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Social bookmarks