Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko
  • »galaksija« je autor ove teme

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

1

Srijeda, 08. Mart 2006

8 mart-Dan zena

Toliki ste dzentlmeni da je ovu temu moralo pokrenuti zensko :D
Svaka cast...

Svim damama sa foruma SRETAN 8 MART :)

Istorija o 8 martu :
Za proslavu praznika žena zaslužna je Klara Cetkin. ...
Kao dijete iz učiteljske porodice Klara Cetkin vjerovatno nije pomišljala da će u životu ostvariti velika djela. Na njenu inicijativu, na Drugoj međunarodnoj konferenciji žena socijalistkinja, održanoj u Kopenhagenu 1910. godine, odlučeno je da se 8. mart obilježava kao Dan žena.
Prvi put je 8. mart proslavljen već 1911. godine i to u Njemačkoj, Austriji, Danskoj, Švajcarskoj.
Danas se Međunarodni praznik žena slavi na različite načine širom planete, bez obzira na društveno uređenje države.
galaksija je dodao/la ovu sliku:
  • roses2.jpg
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

2

Srijeda, 08. Mart 2006

SVIM DAMAMA SA FORUMA A I SIRE SRECAN 8 MART!
smeker je dodao/la ovu sliku:
  • 1401.jpg

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

3

Srijeda, 08. Mart 2006

Citirano

Orginalno od galaksija
Toliki ste dzentlmeni da je ovu temu moralo pokrenuti zensko :D

A sto zensko malo ne prisaburi, tek je poceo radni dan :D

Neka vam je hajirli i da nam budete jos pametnije i jos ljepse i jos odvaznije i jos samopouzdanije i da ako Bog da budete dobre majke i dobre supruge :)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 08. Mart 2006

eve maila kojim danas svojim koleginicama pozeleh srecan 8 Mart.

In honour of International Women's Day this year, dear girls, I warmly congratulate this 8 march.

It is a great way for me to honor you, women who have played important roles in my life, you who have done work I admire.

You, such a special women, you need to know that I have a great esteem for all what you doing. And I am happy to say that this recognition is taking root everywhere around a world.

Take the example of Somalia, where after warlords failed to reach agreement in 12 reconciliation meetings, women challenged civil society to play a more active role for peace. They helped create the Peace and Human Rights Network, which brought together women, media, youth, ex-militia members, sports groups and traditional elders to coordinate a peacemaking strategy. Many of these women crossed the lines demarcated by warring factions to advocate peace.
We must build on these experiences to integrate women more effectively in peace processes worldwide. We are missing the boat if we do not find a way to integrate women's efforts as part of any peace strategy, and capitalize on the beneficial role women can have in both conflict resolution and peace-building. But I think we will be better at this if we ourselves have enough women in key positions.
I am glad that these points will be highlighted in your discussions today. But I would also suggest that they are part of a broader change in the international community's understanding of the role of women in general.

Friends and colleagues, I look forward to hearing about the outcome of your discussions today. I wish you all a very happy International Women's Day.

Enjoy your day
malo za promenu

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

5

Srijeda, 08. Mart 2006

Pridruzujem...

...se cestitkama. Sve najlepse zelim lepsoj polovini ovog foruma. Nek nam budu sretne i vesele ne samo danas vec svaki dan. (o) (o) (o)
Mens sana in corpore sano!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

6

Srijeda, 08. Mart 2006

Citirano

Orginalno od moivre
...se cestitkama. Sve najlepse zelim lepsoj polovini ovog foruma. Nek nam budu sretne i vesele ne samo danas vec svaki dan. (o) (o) (o)

...........i ja se pridruzujem cestitkama )o( cmook
" Bilen alemlere rahmettir "

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

7

Srijeda, 08. Mart 2006

(o)(o)(o) SRETAN 8.MART DAN ZENA (o)(o)(o)

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

8

Srijeda, 08. Mart 2006

Po mojem misljenju tema je znatno prevazisla svoj povod jer ubedjen sam da devojke iliti zene bit 8-og Marta dovode u vezu sa tim ili iskljucivo vide u tome da li ce njima najblizi muskarci kao sto su otac, brat, muz pa i decko, u krajnoj liniji, pokazati postovanje i paznju tog dana. Da li ocekujete da ce bilo koja devojka se iskreno zahvaliti, ja ne ocekujem jer potpuno mi je logicno i stoga svrseno razumljivo zasto vecina devojaka ne drzi puno do generalnih cestitki.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 09. Mart 2006

Hvala vam, ljudi, u ime svih zena! ;) Ovo je mozda generalan odgovor. Ipak, nije bitno da li je chestitka upucena zenskom pojedincu ili odredjenoj zeni - bitno je da chestitka postoji! :)

Nadam se da ste se i vi potrudili da se vashe dame makar danas osecaju posebno. Ne treba gledati na ovaj dan kao na nekakav praznik, vec kao na dan koji ce nas podsetiti da bash danas trebamo ulepshati dan onim koje su to i zasluzile...

Josh jednom - hvala vam na svemu shto ste u ovoj temi rekli...! ;)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 09. Mart 2006

ja htio da poslednji cestitam,..no .....

Svim gospodjama i gospodjicama sa foruma
(o) CESTITAM 8 mart !!! (o)
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 09. Mart 2006

I od mene hvala svima onima koji su nam cestitali 8 mart. :]

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 09. Mart 2006

Sa zakasnjenje hvala svima onima koji su cestitali a i onima koji nisu :) Ja mislim da je pod pravim okolnostima i sa pravim ubjedjenjima svaki dan dan zena kao sto je i svaki dan dan ljudi.Ako nije svaki dan nas,onda nam ni ovaj jedan u godini nije potreban.Nezavisno od toga, jos jednom hvala :)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 09. Mart 2006

@ zuti cvijet....
....jana lijep ti taj avatar :)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 09. Mart 2006

Hvala ti Galaksijo,tvoj je jos ljepsi ;)
Al da ne skrecemo sa teme,evo ti cestitka za srecan 8,9.mart i sve ostale dane :)
zuti cvijet je dodao/la ovu sliku:
  • cat n dog.jpg
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 09. Mart 2006

pozdrav...

8 Mart ?

Ovim zenama stvarno nikad ugodit ?!Prvo se bune sto nisu ravnopravne sa muskarcima a same to cine uvodeci jedan dan u godini koji proglasavaju njihovim i jos sve sretne ako dobiju jedan cvijet ???!!!
Ja neznam dokle cemo bit slijepe i pratit jevrejke poput Klare Cetkin i njihove borbe koja misecini ima za cilj da od njeznog,krhkog prelijepog stvorenja zvano zena :) ucini krutog muskarca koji ima pravo da vozi traktor ili buldozer ili da radi na bausteli???

A Islam nam nudi svu slobodu svijeta u kojoj nam svaki dan nudi da se osecamo posebnom i to bas zato sto smo zene !!

Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 09. Mart 2006

Zar se taj praznik jos uvek slavi? Cestitanje 8. marta je po meni besmisleno i predstavlja na neki nacin ponizavanje zena jer se sve svodi na jedan jedini dan u godini. Stoga se ja ne pridruzujem cestitkama povodom 8. marta. Meni nije jasno zasto zene prihvataju cestitanje tog navodnog praznika. Zene se mogu postovati i drugim danima, svojim dragim zenskim osobama poklone mozemo davati i mimo tog famoznog datuma koji su izmislili feministicki aktivisti. Ne treba imati povod pa dragu osobu povesti na veceru, romanticno putovanje, kupiti cvece, pozeleti sve najbolje... Prema tome dole 8. mart!!!
Sit Hungry Doesn't Believe

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 09. Mart 2006

Dragulju i And U Price takođe čestitam 8.mart i sve ostale dane u godini :) A Dragulj je bas lijepo sročila ovu zadnju rečenicu ;)

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 09. Mart 2006

mislim da 8.mart treba da slavi ko hoce.secam se da sam jedanput slavio kinesku novu godinu i bilo mi je super a slavio sam i neke praznike kojim neznam ni imena.nisam se na taj nacin prekrstio u tudja shvatanja a jes mi bilo dobro.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 09. Mart 2006

Nevidljivi, srećan i tebi 8.mart i svi ostali dani uključujući i kinesku novu godinu :) Ko zna da mu bude lijepo,zna.Eto ko to ti :)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 09. Mart 2006

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Zar se taj praznik jos uvek slavi? Cestitanje 8. marta je po meni besmisleno i predstavlja na neki nacin ponizavanje zena jer se sve svodi na jedan jedini dan u godini. Stoga se ja ne pridruzujem cestitkama povodom 8. marta. Meni nije jasno zasto zene prihvataju cestitanje tog navodnog praznika. Zene se mogu postovati i drugim danima, svojim dragim zenskim osobama poklone mozemo davati i mimo tog famoznog datuma koji su izmislili feministicki aktivisti. Ne treba imati povod pa dragu osobu povesti na veceru, romanticno putovanje, kupiti cvece, pozeleti sve najbolje... Prema tome dole 8. mart!!!

Ja nisam za to da se ukine 8 mart.I rodjendan je jedan i Nova godina i 1 maj :D
Ajde feministkinje podrzajte me:ZIVIO 8 MART!!!

Social bookmarks