Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko
  • »Utopljena u Casi« je autor ove teme

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 07. Juni 2004

Abu Ghraib

Je li ja nisam trazila dovoljno ili zaista niko ni jednom rijechju nije spomenuo Abu Ghraib? Ili se nikog ne tiche?
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

2

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Mislim da je bilo pomena na Forumu o ovom dogadjaju. I cini mi se da je neko slike postiro ili link iznio gdje se lsike mogu vidjeti, nisam siguran. Ali se sjecam da je to neko spominjao.

Mada, sto se mene tice, ova tema moze stojati, jer se moze jos dosta toga napisati povodom ovog dogadjaja.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

3

Jeste, bilo je reci o tome evo ovde
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko
  • »Utopljena u Casi« je autor ove teme

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

4

Tamam, svakako sam htjela ovu skrenuti na drugi kolosjek. Naime, podignuta je ogromna prashina (kako i ne bi) oko silovanja i muchenja irachkih zatvorenika. Gledah juche snimke sa jednog okruglog stola gdje je recheno (parafraziram) da je tezina ovog zlochina utoliko vecha, jer se na njemu vide tijela mushkaraca u nedolichnim pozama.
Je li to znachi, da je silovanje zene ustaljena pojava, da to vishe nije perverzija, nego ratni obichaj?

Znachi li to, da je silovanje brutalnije ako je zrtva mushkarac, nego zena?

Tamo su istom brutalnoshchu silovavane i muchene zene, ali je to javnost nekako samo usput pomenula tako da sam dobila osjechaj da to uopche nije senzacija.
Je li ovaj svijet stoji malo nakrivo ili se meni chini?
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

5

Bez obzira da li je zrtva zensko ili musko osudjujem ovakav nacin "postupanja" ljudi jednih prema drugima.

Uzasno je i jedno i drugo i treba se boriti protiv ovakvog zla kako bi bilo manje i zena i ljudi koji su morali ( moraju) preziveti takvo nesto.

Citirano

A ovaj svet se odavno nakrivio ( gore nego toranj u Pizi!) cim se iz dana u dan desavaju zla slicna ovim ili cak i gora :(.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od Utopljena u Casi

Cini ti se. Ne stoji malo na krivo vec dosta stoji na krivo.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

7

Utorak, 08. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Za Amerikance je sve normalno kada oni to rade, a kada to neko drugi radi onda je to nenormalno. I ovo sto su sada morali da neke svoje "osude" je zato sto su stvari izisle u javnost, inace ni toga ne bi bilo, jer je naredba za mucenje zatvorenika dosla direktno sa vrha.

Amerikanci su uvidjeli da nemogu da kontrolisu Irak i muslimanske struje u Iraku, pa su pribjegli metodi izivljavanja nad zatvorenicima radi iznudjivanja informacija.

Naravno oni ce to sve virtuozno izvesti pred kamerama, sa svim onim tuznim facama i svom onom zabrinutoscu i emocijama, tako da ce ih na kraju narod sazaljevati i oprostiti im i jos ce na kraju ispasti, kao sto to vec pricaju, eto kako fino funkcionise demokratski sistem.

Allah dz.s. sve trpi, ali zulum ne. Kada zulum dostigne jednu odredjenu granicu onda Allah dz.s. obrce stvari. Taj momenat se ceka. A sve je blizi.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

8

Subota, 12. Juni 2004

novi Hitler

sta je Hitler bio za 40e godine to je sada Bush na moderan nacin.
takve Uvrede Vere niko pre Busha do Hitlera nije radio pa cak ni Saddam.
Ali taj Americki-Zivot to je indirektno vec osudjen na propast: ta Arogancija. Cinizam i to Zlo, to samo od najgorih ljudi sveta koji su sebicni i samo svoje vole moze doci= USA.

Sta je jos gore da GBR na isti put ide i da ce to uvek biti bez obzira koji Presednik vlada jer odluke daju Sluzbe Industrije(ulje), Bogatih(neokonservatizmus),
i neki frustrirani Veterani (Vietnam).
da Bog sacuva taj Arabski Deo zemlje jer im se lose pise kad su ranije prodavali Americi sve sto su stigli, a sad USA jos vise hoce i to dzabe.
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 09. Decembar 2004

Esselamu alejkum!

Nove slike zlostavljanja muslimana od strane Americkih krstasa

Slike su bile postavljene na sajtu http://smugmug.com./ od strane zene kojoj je muz sluzio u Iraku. Naravno da su odmah po otkricu izbrisane a Americka vojska opet pokrece "istragu" X( X(

Preko 40 slika je bilo postavljeno na ovom photo-sharing sajtu http://smugmug.com

http://english.aljazeera.net/NR/exeres/0…2AB3B8D69F1.htm

http://www.whatreallyhappened.com/torture_pow.html
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Social bookmarks