Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Subota, 22. Novembar 2008

Adem Ljajic

Kako javljaju skor svi mediji,Sos,B92,Mondo,Adem Ljajic ce od decmbra postati igrac Mancester United-a!

Nezvanicno se saznaje da je transfer vredan cak 10 miliona evra,a postoji mogicnost da Adem kao pozajmljen igrac ostane jos malo u Partizanu ili ce ga Mancester pozajmiti nekom drugom klubu na kaljenje ali u jacoj ligi.

Sve cestitke nasem sugradjaninu koji grabi ka velikom klubu,a ovo ce biti tema za njega gde cemo pratiti njegovu dalju karijeru.
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • ademljajic.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

2

I ja se pridruzujem cestitkama! Neka mu je s hairom!

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

3

Puno uspeha u buducnosti mu zelim! Ponosan sam!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

4

Iz pisanja domacih medija se cini da je ovo ipak nezvanicna informacija. Uz to u britanskim medijima nema nista o ovom transferu, tako da mozda od ovoga (za sada) nece biti nista.

Ali kako god da se ova epizoda zavrsi nesumnjivo je da Adem poseduje veliki talenta i ima sve predispozicije da postane veliki fudbaler. Nadam se da ce to i biti.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

5

"Ko igra za raju zanemaruje taktiku završiće karijeru u nižerazrednom Vratniku".
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

6

malocas sam na b92 procitao vest da sportski direktor fk Partizan demantuje da su i LJajic i Tosic bilo sta potpisali sa Manchesterom...Dje ima dima ima i vatre rece neko pametan...Videcemo...Neka mu je po hajru!!! (o)
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od @ef
Iz pisanja domacih medija se cini da je ovo ipak nezvanicna informacija. Uz to u britanskim medijima nema nista o ovom transferu, tako da mozda od ovoga (za sada) nece biti nista.

Apropo ovoga,bas danas na SOS-kanalu povodom demantija predstavnika partizana novinari iz SOS-a kazu da je to "vec vidjeno" i da su isto govorili za Jovetica a da je ipak zavrsio u Fiorentini.
Dakle,ne moze neki novinar citavu pricu da izmisli bez da ima makar nesto informacija,pri cemu novinar koji je objavio ovu vest(novinar sos-a)kaze da mu je izvor isti kao i za sve ostale transfere koji su se desili a koje su oni demantovali.
Ja licno verujem da je skoro sve tacno a da se sve tajnosti drzi zbog toga sto se u srbiji sve u tajnosti drzi,kako bi izbegli neki porez........

Ono sto dokazuje da je Adem extra talenat je i cena.Primera radi,Jovetic(za koga su tvrdili da je nevidjeni talenat) je prodat za 7 miliona evra a non stop je igrao za partizan i mislim da je bio i kapiten.
Ljajic jos nije odigrao ni celu utakmicu a vec vredi 10 miliona evra.

Mislim da bi mu bolje bilo da ode u Arsenal je Wenger pusta te mlade igrace da igraju jer nije pod pritiskom rezultata kao Mancester gde ipak vlada veelika konkurencija.

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 23. Novembar 2008

Ja mislim da bi za Adema bilo najbolje da jos nigde ne ide, bar za godinu-dvije. Jer i u Partizanu ulazi uglavnom sa klupe, a zamisli tek u nekom mnogo jacem klubu, kao sto je Mancester.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

9

@ef
Pa vec se pominje da bi ga Mancester dao na pozajmicu(ili kako mi to volimo nazvati "kaljenje" )nekom drugom klubu ali u nekoj jacoj ligi,i mislim da bi to za njega najbolje bilo jer u partizanu neopravdano ne dobija dovoljnu minutazu.
Jovetic je primera radi igro i bio glavni igrac iako su maltene istih godina.
Partizan je trebao da mu pruzi mnogo vecu miutazu,od kako je pocelo interesovanje za njega Jokanovic ga maltene vise i ne ubacuje u igru.

Mislim nije prirodno da igrac koga procenjuju na 10 miliona evra maltene ne igra a da najbolji strelac Partizana koji ima 21 godinu vredi 3.5 miliona evra.

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od Tashke
@ef
Pa vec se pominje da bi ga Mancester dao na pozajmicu(ili kako mi to volimo nazvati "kaljenje" )nekom drugom klubu ali u nekoj jacoj ligi,i mislim da bi to za njega najbolje bilo jer u partizanu neopravdano ne dobija dovoljnu minutazu.
Jovetic je primera radi igro i bio glavni igrac iako su maltene istih godina.
Partizan je trebao da mu pruzi mnogo vecu miutazu,od kako je pocelo interesovanje za njega Jokanovic ga maltene vise i ne ubacuje u igru.

Mislim nije prirodno da igrac koga procenjuju na 10 miliona evra maltene ne igra a da najbolji strelac Partizana koji ima 21 godinu vredi 3.5 miliona evra.

I objasni mi kakve ima veze Adem Ljaic sa nama ?
Sto ste se toliko primili na njega..?
Zaboravio je on brze bolje Pazar,sto je otisho jedno 300 km dalje.

o.s Ova tema je smijesna !
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

11

Adem Ljajic

Za koju reprezentaciju nastupa Adem Ljajic?

Nadam se da ce braniti nacionalne boje neke civilizovane drzave, a ne Velike Srbije!

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

12

Vaauuu pa trebalo bi Ćiri Blaževiću javiti za Adema - Ćiro je majstor za ukrasti igrača :D . I to odmah da debituje za a selekciju.
Na vatru odgovori vatrom !

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

13

Citirano

Orginalno od na-braniku-grada
I objasni mi kakve ima veze Adem Ljaic sa nama ?
Sto ste se toliko primili na njega..?
Zaboravio je on brze bolje Pazar,sto je otisho jedno 300 km dalje.

o.s Ova tema je smijesna !

Ima veze sto je decko iz Pazara i sto je Bosnjak. Procitao sam u nekom od njegovih intervjua kada je pricao o tome kada je prvi put izasao na teren Gradskog stadiona u Novom Pazaru i da taj trenutak nikada nece zaboraviti. Ne znam na osnovu cega si mogao da zakljucis da je decko zaoravio Novi Pazar. Ovo je zapravo glupo sto uopste i pisem, jer ne znam zbog cega bi trebao bilo kome trebalo da se dokazuje koliki je neko Pazarac, Bosnjak ili bilo sta trece. Ja se obradujem svaki put kada neko iz Sandzaka uspe i uradi nesto znacajno. Bilo da je to Adem Ljajic, Basar Carovac, Muamer Hukic, Enad Licina... Naravno, sve dok ne predje neke granice. Na primer Maksa Catovic (direktor Komune) vodi najjacu muzicku kucu u Srbiji, ali njega ne dozivljavam kao "svojeg" iako je Bosnjak iz Pazara, jer je promenio veru.

@emirRA, Adem je do sada igrao za omladinsku i mladu reprezentaciju Srbije.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

14

@ef Nema to veze i dalje bi za a selekciju bilo koju na svijetu imao pravo da igra ako uzme sportsko državljanstvo - to dozvoljava FIFA sve dok ne debituje za A tim - kada je donesena ta mogućnost zemlja koja je najviše izgubila bila je Francuska, a zemlja koja je najviše dobila bio je Alžir čitao sam o tome. Među zemlje koje su takođe dosta dobile je i BIH - jer najbolji igrač naše reprezentacije je Zvjezdan Misimović rodom iz Užica igrao za mladu selekciju Srbije dok je bio u omladinskim pogonima Bajerna, ali tada ga je Salihamidžić nagovorio da zaigra za BIH i ako do tada nije imao nikakve veze sa Bosnom. Zadnje što je BH dobila bio je senegalski dragulj Dijaliba Bubakar. Ali naravno Adem Ljaić treba da igra za Srbiju ako to stvarno želi i tu nema dileme - ja sam spomenuo Ćiru samo zato što sam se sjetio sastava košarkaške reprezentacije Turske i ni zbog čega više - a što se tiče sportista u bilo kom sportu na EX YU regionu bilo je i bit će takvih primjera : recimo za reprezentaciju BIH su zaista srecem igrali Srbijanci ili rođeni Hrvati iz Hrvatske, dok neki iste te nacionalnosti koji su rođeni u BIH nisu željeli. Objektivno treba reći da su reprezentacije Srbije i Hrvatske u ovom trenutku jače od reprezentacije BIH - i to je razlog zašto mi uspijemo pridobiti njihove igrače koi možda tamo nemaju mjetsa ali činjenica je i to da se Misimovic sada razvio u igrača koji bi mogao igrati i za mnogo jače evropske reprezentacije. Bosanska reprezentacija, da nije djece koja su zbog ratnih dešavanja odrasla u inostranstvu teško da bi sastavila od svoje lige ovako jaku reprezentaciju kao danas - 4 igrača o kojima se ternutno najviše priča u bundes ligi su : Misimović, Džeko, Ibišević i Salihović a samo je Džeko rođen u BIH. Srbijanska A reprezentacija je jača i veća je konkurencija u njoj nego u bosanskoj, tako da ako Ljaić ne bude dobivao pravu priliku, jer čuo sam da ni omladinskim ju baš ne dobiva ( al opet kažem čuo sam ) smatram da bi iz nogometne vrste BIH trebali obratiit pažnju na njega - al opet Ljaićeva je zadnja naravno i treba to poštovati .

emchoz

Početnik

(10)

• »emchoz« je muško

Datum registracije: 23.11.2008

• Poruku poslati

15

1. Istina je da je Zvjezdan Misimović igrao za mladu Jugoslavije tadašnje ali nije rodom iz Užica već Bosanske Gradiške i to mu je veza sa Bosnom on sam je rođen u Njemačkoj.
2. Za reprezentaciju Srbije nastupaju redom Subotić Banjalučanin, Kuzmanović Modričanin, Krstajić Zeničanin, četnik koroman paljanin, Milošević Janjanin...
3. Za Hrvatsku redom Hrvati iz Bosne i Hercegovine braća Robert i Niko Kovač, Ćorluka, Leko, Šimunić...
4. Kome su dali podršku navijači Partizana nakon hapšenja? Istom onom kojeg je njegov amidža "uhapsio"!
5. Kakvu li će sočnu psovku da smisle za njega kada mu ne bude išlo?
6. Pare i napredak prvenstveno dolaze u klubu a on se kako vidim već prodao. Sve što može dobiti igrom za Srbiju je eventualnih 6:0 od Argentine na svjetskom prvenstvu!

Ja sam Sandžaklija koji je živio na Kosovu sada sam u Sarajevu. Ja sam suza i suza proplakao kao klinac za taj Partizan ali čim sam došao sebi vidio sam kako za mene nema mjesta u toj državi i kako ja taj isti Partizan više ne mogu da osjećam svojim.
Adem je prolio znoja i krvi da dođe gdje jeste, Adem je dobio od Boga talenat koji ima, Adem zna šta osjeća i koji su mu ciljevi u život ali meni su kao Bošnjaku, Muslimanu, Sandžakliji roditelji su usadili u glavu da je Bosna moja domovina i da smo mi u Sandžaku i taj narod u BiH jedan te isti. Ja sam progledao kako sam došao u Sarajevo, ja sam ovdje stranac doduše ali čim odeš iz zavičaja ti si stranac i svjestan sam da ova Bosna ima puno problema i da ne može da me prigrli kako bi voljela, ali meni je ovdje 1000 puta ljepše, osjećam da sam među svojima i osjećam se uistinu slobodnim!

Imam hiljadu emocija koje bih volio da iskažem ovdje ali sve se sažima u ovome JA BIH BIO NAJPONOSNIJI DA JEDAN SANDŽAKLIJA BOŠNJAK IZABERE BOSNU PRIJE SRBIJE. Spavao bih u njegovom reprezentativnom dresu!

Mi Bošnjaci vrijedimo puno više i koja odbrana bi rekla ne napadačima kao što su Ibrahimović, Ljajić, Sulejmani, Ibišević, Džeko, Muslimović! BOŠNJACI OSVJESTITE SE VRIJEDIMO VIŠE!

Ademu želim svu sreću, kao što isto želim svim svojim sunarodnjacima bilo u Sandžaku bilo u BiH. Pozdrav braćo.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

16

@emir-RA, pogledao sam predhodne poruke i ispalo je kao da sam ti replicirao na ovaj tvoj komentar u vezi Cire Blazevica sto mi nije bila namera :) Ja sam zapravo hteo da odgovorim na pitanje Bosniaca za koju reprezentaciju nastupa Adem Ljajic, ali posto se tvoj komentar nasao odmah ispod njegovog ja sam pomesao i pomislio da si ti postavio to pitanje :)

U pravu si to u vezi A reprezentacije i prava nastupa. Ova otimacina igraca na prostoru bivse Jugoslavije je ocigledno najvise na stetu Bosne i Hercegovine, sto je i emchoz napisao. Da je situacija kao sto bi trebala da bude ja bih bio za to da svako igra za reprezentaciju zemlje u kojoj je rodjen, ali kako nije ne znam ni sam sta da mislim.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

17

Upravu si za ovo sa Misimovicem kao isve sto si rekao. - ja sam Mismovica pobrkao sa Milenkovicem. A što se tiče navijača partizana i dabića - najvažnije je da mladi Adem ode u neki dobar evropski klub - a ja sam siguran da on svoj sandžak neće nikada zaboraviti i da će ga promovisati tada kada uspije više nego ikad. Najvažnije je da ode iz balkanskih liga i da ga ne izlevate kojekakvi menadžeri a kada Adem postane pravi profesionalac sve ce se ostalo posloziti samo po sebi. Ja se nadam da će netko javiti Ademu da se ovdje piše o njemu i zato bih mu ja sa ovog mjesta poželio puno sreće i poručio da mu je u ovom momentu najpreča klubska karijera.

P.S. sve ok @ef znam koje su tvoje namjere bile

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

18

Danas je Adem Ljajic odigrao celu utakmicu i (prema izvestajima medija) bio jedan od najbolji igraca na utakmici. Ja sam "uhvatio" fantastican gol koji je postigao (njegov prvi u Super ligi). Gol je postigao sa oko 20-tak metara iskosa tako sto je pogodio sam ugao. Koliko je to bio snazan, ali pre svega precizan udarac govori cinjenica da se golman nije ni pomerio.

emchoz

Početnik

(10)

• »emchoz« je muško

Datum registracije: 23.11.2008

• Poruku poslati

19

http://www.youtube.com/watch?v=avKnSh0J3Io

Ovdje je reportaža sa utakmice i možete i sami pogledati gol.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

20

Mislim da to za koju ce reprezentaciju igrati Adem Ljajic trenutno nije bitno jer ovde govorimo o njgovoj klupskoj karijeri,ali gde god da zaigra to je njegova odluka i on ima pravo na nju,a mi ga ne trebamo mrzeti niti kuditi kakva god ta odluka da bude.
To sto bi mi voleli da on ne igra za srbiju i da igra za BiH je jedno su samo nase zelje ali njegova je zadnja i to trebamo postovati.
Slazem se da sto pre treba da ode,sa ovakvim talentom svugde ce se izborit za mesto u timu.

Sto se tice komentara da je zaboravio Np,to su najobicnije gluposti.Decko je pre mesec dana bio u poseti Fk Novi Pazar gde ga je primio Cerim Semsovic i urucio mu simbolicno jednu nagradu za najboljeg mladog igraca.
On je tom prilikom rekao da ce kad god mu to obaveze budu dozvoljavale dolaziti i posecivati Fk Np.

A sta tek reci o danasnjoj igri Ljajica osim fantasticno.Gde god pogledate,boldiranim slovima je ispisana akcija gde je Adem Ljajic dao gol i asistirao kod prvog.
Evo kako to opisuju na Mondu i Sportskoj centrali:

Citirano

...Usledio je spektakularan gol momka koji se nalazi na meti Mančester junajteda.

Kratko je izveden slobodan udarac iskosa sa leve strane, Ljajić je uzeo loptu, krenuo ka golu, a onda se odlučio na udarac sa oko 20 metara. Lopta je kao metak uletela pod same rašlje, pored skamenjenog Ilića...

Citirano

Malobrojna publika u Humskoj mogla je da uživa u het-triku Dijare, majstorijama Moreire i Ljajića, koji je postigao prvi gol u seniorskoj konkurenciji i to gol za pamćenje.

Na slici Adem u zagrljaju saigraca...

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Korišteni tagovi

Adem Ljajic

Social bookmarks