Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

41

Subota, 29. Novembar 2008

Pa ja ocekujem da nas Adem odigra bolje od ostalih Partizanovih igraca. :D
A Tosic je dobro odigrao, jedini se izvojio.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

42

Nedjelja, 30. Novembar 2008

Slazem se( i vec sam reko)da ovo nije tema o tome kad i u kojoj ce reprezentaciji Sdem Ljajic igrati,pa vas molim da se toga i pridrzavate.

Takodje,ne bih da ovo postane tema o Partizanu i njegovoj igri,ovo je tema koja je bazirana na vesti da ce Adem Ljajic preci u Mancester,ili u neki drugi,ali svakako velik klub.
Naslov teme ce za sada ostati isti,a onog trenutka kada Adem predje u drugi klub(osim ako to bude Man United)promenicemo naslov,il otvoriti drugu temu.

Ja jos uvek mislim da je realizaija ovog transfera blizu a evo iz kog razloga:
Zoran Tosic(koji se pominje zajedno sa Ljajicem da ce preci u Man United)je vec sredio radnu dozvolu i u Januaru prelazi u Mancester.
A pre samo 7 dana celnici partizana su se kleli da nema nista od toga i da niko nece napustiti klub,kao i da nema ponuda.
Kao i x puta do sada,naravno lazu zbog poznatih stvari,o kojima ne bih sad.
Dakle ako je na kraju ispalo istina za Tosica,a Ser Aleks Ferguson je mnogo vise zagrizao za Ljajica,nema razloga da ne verujem da ce i on,ako ne u Janurau,ono sigurno u Junu preci na Old Traford
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

43

Ponedjeljak, 01. Decembar 2008

Vecernje novosti su juce objavili zanimljiv intervju sa Ademom Ljajicem.

Citirano

ZOVE ga prvak Evrope, a njemu se još ne ide. Sele ga u Mančester, a on govori ruski jezik, pa mu je ser Aleks Ferguson na upoznavanju dao „celih“ sedam dana da savlada engleski. Ceo svet mu zna ime i prezime, Adem Ljajić (17), i gde će za godinu dana nastaviti karijeru, a njemu je žao što nije ispunio prvi dečački san - da zaigra za Novi Pazar!
- Kada sam počeo sa sedam godina da treniram u fudbalskoj školi Bajra Župića, nekadašnjeg igrača Partizana, nisam ni pomišljao da bih mogao da zaigram za crno-bele, a kamoli za Mančester. Išao sam redovno na utakmice Novog Pazara, koji je tada odlično igrao, stadion uvek bio pun, pa mi je najveća želja bila da jednom i ja zaigram pred svim tim ljudima. Da znate da mi je pomalo žao što nisam - simpatična je danas tadašnja želja i Ademu Ljajiću.
Iako je pre samo desetak dana postigao prvi gol u dresu Partizana, svaki potez Adema Ljajića budno prate navijači Mančester junajteda, koji ga dočekuju kao „srpskog Kaku“, kako su ga predstavili na Ostrvu. A, njegov početak karijere, pre dolaska u Beograd, bio je poseban. Filmski, na neki način.
- Na turniru u Velikom Gradištu video me čika Dušan Trbojević, trener u Partizanu. Bio sam najniži od sve dece, kratki rukavi na dresu meni su bili kao dugi, a šorts mi je prelazio preko kolena. Sedeo sam i jeo jabuku posle utakmice, kada mi je čika Trba prišao i rekao da ću igrati za crno-bele. Nisam poverovao. Od kuće me nisu odmah pustili, bio sam u sedmom razredu, pa sam prešao u Beograd kada sam završio osnovnu školu.
Prelazak u prestonicu, bez roditelja, koji su po zanimanju privatni preduzetnici, nije malom Ljajiću preteško pao.
- Živeo sam na Banovom brdu, u stanu s dvojicom drugova. Pre podne smo išli u školu, po podne na trening. Najteže mi je bilo da se naviknem na gužvu u prevozu. Roditelji su dolazili svake nedelje da gledaju utakmice. U školi sam, inače, učio ruski jezik, a kasnije sam išao na kurs engleskog, pa sam zbog obaveza morao da prekinem. Sada ću da ponovo počnem. Aleks Ferguson mi je u šali, kada sam bio na „Old Trafordu“ rekao da moram za nedelju dana da naučim jezik.
Bio sam malo izgubljen kada sam bio u Mančesteru, tek kada sam izašao na teren, gde se najbolje snalazim, oslobodio sam se - priča Adem Ljajić.
O ličnim, nefudbalskim stvarima, mladi as, iako još nije punoletan, ne želi mnogo da govori. Kao iskusan, jer zna da će mu to koristiti, privatnost želi da sačuva.
- Tačno je da se pomolim pre početka i pre nastavka utakmica. Pridržavam se svoje vere. Što se tiče slobodnog vremena, uglavnom posle treninga malo odspavam, a ostalo provodim ili u stanu sedeći s drugovima ili izađemo da prošetamo negde. Devojka? Ne bih o tome, neka to ostane samo moja stvar.
Od kuće, kada je krenuo „u svet“, poneo je roditeljske savete i lepo vaspitanje. Zato ni Inter, Mančester, Spartak, nisu uspeli da ga privole da ode iz Partizana, bez obaveza prema crno-belima.
- Da nije bilo Partizana, čika Trbe, ko zna gde bih danas bio, da li bi iko čuo za mene. Kada sam sa 13-14 godina skupljao lopte na atletskoj stazi u Humskoj, želeo sam samo da zaigram za prvi tim. Koju godinu kasnije to mi se i ostvarilo. Sa 16 sam trenirao sa prvim timom. Kako onda da ne budem zahvalan i da pomislim da uradim nešto bez dogovora s klubom? Nikad to ne bih uradio - odlučnost u glasu Adema Ljajića ne ostavlja mesta za sumnju.

STIŽE I BRAT
KAKO stvari stoje, Adem će u januaru 2010. da se preseli iz Partizana u Mančester. Ali, to ne znači da će crno-beli da ostanu bez Ljajića u sastavu.
- Imam tri godine mlađeg brata, koji, takođe, trenira fudbal, mada ga u ovom trenutku više privlače kompjuteri. Pričalo se da bi mogao i on da dođe u Partizan. Ko zna, možda i dođe - otkriva Adem Ljajić.

UVEK ISTO PITANJE
PITANJE o selidbi u Mančester junajted sada je broj jedan kada se Adem Ljajić nađe na meti novinara. Ono je potislo na drugo mesto jednu drugu stvar, koju su od njega od prvog dana tražili.
- Pitanje koje mi je najviše puta do sada postavljeno i ne može da prođe bez njega jeste - da li sam u srodstvu sa Rasimom Ljajićem - smeje se Adem. - Nismo rod, ali jesmo kućni prijatelji. Sada je, ipak, pitanje o Mančesteru na prvom mestu.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

44

Ponedjeljak, 01. Decembar 2008

Ovog mladjeg mu brata treba uzet i potpisat ugovor na 10 godina(naravno za Fk Novi Pazar) pa da i nasem klubu svane...
Odlican intervju,17 godina a pametnije prica nego mnogi koji su decenije stariji od njega. (o)

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

45

Utorak, 02. Decembar 2008

Svaka mu cast, ovakav fudbaler moze da uspe, nije sve ni u talentu, a on ima i one druge stvari koje su potrebne za pravog fudbalera. Voleo bih da za deset godina kupim njegov dres(najvise bih voleo Inter, ali moze i Mancester).

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

46

Gotova stvar

Citirano

Mančester junajted je napravio odlučujući korak za transfer Zorana Tošića, a izgleda da je sa Partizanom dogovoren i transfer Adema Ljajića u budućnosti!

Engleski list "Miror" piše da će talentovani 17-godišnji Novopazarac otići u Mančester čim odigra prvi meč za nacionalni tim.

Prema istom izvoru, "Mančester i Partizan su se dogovorili da Ljajić može da ode tek kad debituje za reprezentaciju Srbije i dobije radnu dozvolu", neophodnu za igrače iz zemalja van Evropske unije.

Mancester kao ozbiljan i veliki klub zna sta radi i mislim da ce insallah u Junu Adem Ljajic biti na pripremama sa Mancesterom...

@ Jahja: Kakav crni Inter,tamo 98% igraca propadne,nestane... ;)

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

47

off topic

Inace bi me ovo uvredilo, ali Tashke ovo je istina. Medjutim i tu imas igraca koji su u vrhunskoj formi : Zaneti(ceo svoj zivot), Ibrahimovic( samo ona dva pogotka protiv Palerma ...) , Maicon... Zasto ne i Adem Ljaic.

Al' ne mora Inter, evo Real :))

xxxxxx

Početnik

(10)

• »xxxxxx« je muško

Datum registracije: 22.11.2008

• Poruku poslati

48

Jest mlad igrac ali mislim da treba da ode u neki jaci klub i da postane vrhunski fudbaler.

PazarBoy

Početnik

(10)

• »PazarBoy« je muško

Datum registracije: 18.09.2008

• Poruku poslati

49

Subota, 06. Decembar 2008

Ako bude nekad igrao na gradskom stadionu ima da se pjeva: "Oj Ademe volimo te mi, bit ce uvjek uz tebe verni Pazarci"...

Salim se, mislim stvarno mu svaka cast,jos kad sam procitao ovaj njegov intervju vidim da je stvarno zreo al i pravi pazarac...
Jer zivotna zelja svakog pazarca je da igra na gradskom stadionu pred punim tribinama.. Zar ne?? :klanja:

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

50

Subota, 06. Decembar 2008

Tacno , i nikad se ne zna, mozda kad bude imao 35 godina kad bude vec osvojio nagradu za najboljeg igraca 2-3 put, kada bude najbolji strelac Calca, i kad osvoji Premijer ligu i osvoji ligu sampiona, i onda odigra zadnju sezonu za FK Novi Pazar. INSALLAH :O

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

51

Srijeda, 10. Decembar 2008

Mondo

Citirano

Mančester poslao avion po Tošića i Ljajića

Još mokre kose od poslednjeg duela jesenjeg dela sezone u Novom Sadu, prvotimci Partizana Zoran Tošić i Adem Ljajić zauzeće svoja mesta u avionu Mančester junajteda, koji će ih čekati na Aerodromu "Nikola Tesla".

Slavni engleski klub žuri da tandem crno-belih driblera vidi na "Old Trafordu", tako da će Tošić i Ljajić odleteti u Mančester odmah posle utakmice sa Vojvodinom, koja počinje u 13.00 na stadionu Karađorđe, piše Sportski žurnal.

Tošić ostaje, Ljajić se vraća na određeno vreme

Avion bi sa surčinskog aerodroma trebalo da poleti oko 18 časova.

Zorana Tošića u domu Mančester junajteda očekuje potpisivanje ugovora sa šampionom Evrope i Engleske, dok bi Ljajić verovatno obavio pregovore za transfer u skorijoj budućnosti, jer je navodno dogovoreno da on "još neko vreme ostane u Partizanu".

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

52

Srijeda, 10. Decembar 2008

Vest koja se pojavila danas kao poslednja je da ce i Adem Ljajic potpisaati ugovor sa Mancesterom ali ce onda biti vracen u Partizan kao pozajmljen igrac.

Mislim da je to najbolje za njega,imati u dzepu ugovor sa velikim klubom a sa druge strane igrati jos nekoliko meseci i kaliti se,sticati iskustvo,znanje i fizicku spremnost za PremierShip !

Bice t lep osecaj akobogda kada vidimo Adema na Old Trafordu,ali i shirom Evrope kako igra protiv najboljih timova Evrope,crveni dres sa brojem 22 (o)

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

53

Četvrtak, 11. Decembar 2008

Ipak bi bilo dobro da ga MAN UTD pozajmi u neku od liga osmice ako ništa - jer na našim prostorima je ipak fudbal malo amaterski, i bojim se da bi u nekoj utakmici bezveze neki ljubomorni balkanac mogao pogibeljno startati na Ljaića.

P.S. a i profesionalizma je tamo vise i vise sansi za napredak
Na vatru odgovori vatrom !

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

54

Subota, 13. Decembar 2008

Sva je prilika da dogovor jos uvek nije postignut, ali ima jos vremena.

Danas

Citirano

Beograd - Partizanov tandem Zoran Tošić - Adem Ljajić juče se neobavljenog posla vratio iz Engleske. Aktuelni evropski šampion dogovorio je sa klubom iz Humske obeštećenje za ovu dvojicu vezista crno-belih, ali nije (još uvek) pristao na finansijske uslove reprezentativaca Srbije, pa je do daljeg otkazana njihova promocija u prva zimska pojačanja „crvenih đavola“.

- Sjajno smo dočekani i fenomenalno tretirani tokom ova dva dana boravka u Mančesteru. Klubovi su se dogovorili, igrači prošli rigorozne medicinske preglede, ali nisu ništa potpisali zbog nepristajanja engleskog šampiona na njihove finansijske uslove. Mančester je, istina, korigovao svoju prvobitnu ponudu, ali ona je i dalje ispod naše cifre, a oni i mi kao njihovi menadžeri rešeni da istrajemo u zahtevima. Uostalom, ima još zainteresovanih - objasnio nam je Tošićev menadžer Zoran Pavlović pre leta iz Londona za Beograd.

Znači li to da su pregovori završeni?

- Ne, samo su prekinuti do daljeg. Uostalom, zimski prelazni rok u Evropi počinje 1. januara. Videćemo šta će se desiti narednih dana i nedelja.

l Ko bi koga trebalo ubuduće da kontaktira?

- Prijateljski smo se rastali, bez preciziranja te vrste. Nije bitno ko će prvi povući sledeći potez, nego da ostajemo u kontaktu. Ništa nije gotovo.

Postoji li neki krajnji rok za izjašnjavanje dveju strana?

- Nismo se međusobno vremenski ograničavali. Sve je i dalje otvoreno.

Da zaključimo - kolike su šanse da Tošić i Ljajić pređu u Mančester?

- Ne bih ih merio procentima. Problem postoji, ali nije nerešiv. U svemu sam optimista, pa i u ovom slučaju. Sačekajmo još neko vreme - ne žuri sa konačnim sudovima Pavlović, koji za usluge Tošića na svom stolu ima i ponude nekih drugih evropskih klubova iz jakih liga.

Igrači veruju menadžerima

Iz našeg razgovora sa Tošićem i Ljajićem nije se moglo zaključiti da su razočarani i(li) nervozni zbog nesklapanja saradnje sa jednim od najpoznatijih, najboljih i najbogatijih klubova sveta.

- Bilo nam je zaista divno ovih dana u Mančesteru, primljeni smo i tretirani kao prave zvezde, na svakom koraku smo se uveravali u njegovu veličinu. Ali, verujemo našim menadžerima i njihovoj proceni šta je najbolje za nas. Ne prave se ovakvi ugovori svaki dan - jednoglasni su Tošić i Ljajić, u čije ime je pregovarao Mladen Furtula.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

55

Subota, 13. Decembar 2008

Daj Bože da nije po srijedi menadžerska kuhinja - od samog početka ove teme upozoravao sam na to.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

56

Utorak, 16. Decembar 2008

Blic

Citirano

Glavna meta Mančester junajteda u pregovorima sa Partizanom uoči zimskog prelaznog roka zapravo je Adem Ljajić. Uprava šampiona Evrope i menadžer ser Aleks Ferguson žele da dovedu talentovanog vezistu po svaku cenu i u okviru te njihove ambicije našao se i ugovor Zorana Tošića sa klubom sa „Old Traforda“.

Engleski list „Miror“ navodi da je od početka Mančester bio zainteresovan samo za Ljajića, ali da je Partizan postavio uslov da i levonogi srpski reprezentativac postane saigrač Kristijana Ronalda. Po dolasku na pregovore u Mančester nastao je problem s platama mladih fudbalera, a kolege iz Engleske sada pišu da će Ferguson odustati od angažovanja Tošića. Međutim, škotski stručnjak se plaši da bi Ljajić zbog toga na kraju mogao da završi u nekom drugom velikom klubu, pre svih u Realu iz Madrida, koji je još ranije bio zainteresovan za njega.

Tošićev menadžer Zoran Pavlović, međutim, ima nešto drugačije viđenje cele situacije, a kao značajnu okolnost navodi to što Junajted trenutno igra završnicu klupskog Svetskog prvenstva u Japanu.
- U kontaktu smo sa predstavnicima Mančestera. Čujem se sa njima, ali do sada ništa nije zavisilo od mene kao menadžera. Ništa ne možemo da uradimo pre povratka Mančestera u Evropu u ponedeljak pošto je glavni finansijer kluba takođe u Japanu. Kad se vrate kući, istog momenta preduzećemo korake da otputujemo tamo i potpišemo ugovor - rekao je Pavlović.
Mnogi evropski fudbalski giganti izdvajaju ogromne sume novca kako bi angažovali talentovane tinejdžere. Kad oni stasaju i postanu dovoljno kvalitetni za prvi tim, oni imaju status fudbalera poteklih iz matične fudbalske škole, što je veoma važno po novim propisima FIFA. Najbolji primer je jedan od najboljih fudbalera sveta Leo Mesi. On je sa 13 godina potpisao stipendijski ugovor sa Barselonom, još dok je bio član fudbalske škole Njuels Old Bojsa. U Barseloni su se ljudi starali o njegovom krhkom zdravlju, a za prvi tim je debitovao sa nepunih 17 godina. Tako sada čelnici Mančestera žele da dovedu Ljajića dok je još maloletan. Pošto je jeftiniji, nije mu potrebna radna dozvola i u prvi tim bi ušao kao diplomac fudbalske škole sa „Old Traforda“.

Datum registracije: 24.04.2008

• Poruku poslati

57

Utorak, 16. Decembar 2008

Zorana Tošića ostaje u partizan jer je dobio otkaz!!! saznao sam po tome sto sam gledao prijatljsku utakmicu u nedelji ka spiker je to napomenu i izjavi jo da je bio na probi i nije uspeo nema dovljno kavliteta
[SIZE=3]"I neka sad cuju svi 20 godina od kad smo slobodni,ni drzava ni dusmani toliko godina nas nisu slomili"[/SIZE]

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

58

Srijeda, 17. Decembar 2008

Bit će tu svega - malo je fudbalskih menadžera koima je bitan mladi igrač da ga ne posmatra samo kao neki komad mesa koi treba da se unovči dobro. Nadam se da će Adem uspjeti štp prije otići pa ne mora to biti MAN UTD, za početak je dovoljno : i neki osrednji tim iz evropske 5-tice.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

59

Petak, 19. Decembar 2008

B92

Citirano

Mančester Junajted nije odustao od angažovanja Zorana Tošića i Adema Ljajića, izjavio je direktor Junajteda Dejvid Gil za zvanični sajt engleskog kluba.

Partizanov tandem prošle nedelje je prošao lekarske preglede u Mančesteru, ali nije došlo do konačnog dogovora navodno jer dve strane nisu mogle da se dogovore oko visine plata za Tošića i Ljajića.

“Nastavljamo pregovore sa fudbalerima Partizana. Klubovi su se dogovorili, ostaje da se dogovorimo oko uslova igrača. To može, ali i ne mora da se desi”, izjavio je Gil pred meč Mančestera sa japanskom Gambom na Svetskom klupskom prvenstvu u Japanu.

Direktor prvaka Engleske i Evrope nagovestio je da, osim Tošića i Ljajića, rukovodstvo Mančestera ne planira druga pojačanja.

“Osim angažovanja njih dvojice, ne verujem da će biti još aktivnosti u prelaznom roku”, rekao je Gil.

U slučaju dogovora, Tošić i Ljajić potpisali bi ugovore na početku januarskog prelaznog roka. Tošić bi odmah postao član ‘crvenih-đavola’, dok će se Ljajić verovatno vratiti u Partizan na jednogodišnju pozajmicu.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

60

Petak, 02. Januar 2009

Ljajić i zvanično u Junajtedu !!

Fudbaleri Partizana Zoran Tošić i Adem Ljajić i zvanično su igrači Mančester Junajteda, objavljeno je na sajtu šampiona Engleske.

21-godišnji Tošić će odmah preći u engleski tim i nosiće dres sa brojem 14, dok će Ljajić ostati u Partizanu, kao pozajmljen igrač, do kraja 2009. godine. Zvanično predstavljanje srpskih fudbalera na 'Old Trafordu' zakazano je za sledeću nedelju , pošto se obavi neophodna papirologija sa engleskim savezom (FA). Tošić je potpisao ugovor na tri ipo godine,
a Ljajić na četiri ipo. !! (o) (o) (o)

Zaista odlicna vest da je nas Adem Ljajic postao clan trenutno najboljeg kluba na svetu,osvajaca Lige Sampiona,Engleske lige i svetkog klupskog prvenstva.

Ove godine nikad bericetnija godina za Novopazarske i Sandzacke sportiste,Enad Licina i Muamer Hukic su postali sampioni u bixu u svojim disciplinama,imali smo ucesnika na OI u Kini iz Sjenice,Basko je ostao jedini covek sa prostora ex Ju koji je osvojio najvise vrhove svih kontinenata i sada Adem Ljajic,koji je ponikao u Josanici postaje clan slavnog i velikog Mancester Junajteda! (o) (o) (o) (o)

P.S. Ipak nije bilo potrebe za menjanjem naslova teme :]
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Fergi &Ljajic.jpg

Korišteni tagovi

Adem Ljajic

Social bookmarks