Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

81

Srijeda, 13. Januar 2010

B92

Citirano

Mladi srpski reprezentativac Adem Ljajić prešao je u sredu u Fiorentinu iz Partizana potpisavši četvorogodišnji ugovor.

Predsednik Partizana Dragan Đurić i generalni sekretar Darko Grubor otputovali su u utorak u Firencu, gde su vodili pregovore, a transfer će zvanično stupiti na snagu posle lekarskih pregleda koji su zakazani za četvrtak. Detalji transfera nisu saopšteni, a poslednjih dana se spekulisalo o cifri od oko sedam miliona evra kolika je tržišna vrednost Ljajića.

Ljajić je u Partizan došao u oktobru 2005. godine sa 14 godina iz Jošanice, a za prvi tim 'crno-belih' odigrao je 70 utakmica i postigao 13 golova. Igrao je za mlade selekcije reprezentacije Srbije do 17 i 19 godina, a ove sezone je odigrao dve utakmice za selekciju do 21 godine.

Prošle zime Mančester junajted i Partizan su postigli dogovor o transferu Ljajića, ali je engleski šampion krajem 2009. odustao od transfera zbog nemogućnosti da fudbaleru obezbedi radnu dozvolu.

Ljajić će se u Fiorentini pridružiti bivšem kapitenu Partizana Stevanu Jovetiću što je jedan od glavnih razloga zbog kojeg je 18-godišnjak krajem 2009. odbio ruski Rubin koji je bio najzainteresovaniji za mladu srpsku zvezdu.

Fiorentina je trenutno šestoplasirani tim italijanske Serije A sa 30 bodova iz 18 utakmica i sa utakmicom manje, a zaostaje 15 bodova za vodećim Interom.

"Viola" je izborila plasman u osminu finala Lige šampiona, gde će igrati protiv Bajerna iz Minhena. Prvi meč na programu je 17. februara, a revanš 9. marta.

Mislim da je za Adema Fiorentina možda i bolji izbor, jer će se najverovatnije lakše izboriti za mesto u timu, nego što bi u Mančesteru.

Sve u svemu, puno sreće Ademu u nastavku karijere.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

82

Srijeda, 13. Januar 2010

Fiorentina: Doveli smo Kaku, balkanskog Kaku!

"Stiže balkanski Kaka", nadmeću se italijanski mediji, koji opisuju Adema Ljajića kao igrača, koji ima slične navike kao slavni Brazilac Kaka. Italijani barataju cifrom od 7,3 miliona evra, a navijači Fiorentine se nadaju da je njih tim "ubo" isto kao i sa Stevanom Jovetićem.

"Zažaliće Mančester junajted", kratko je prokomentarisao tadašnji sportski direktor Partizana Ivan Tomić, kada je slavni engleski klub 3. decembra 2009. godine objavio da, ipak, neće aktivirati već dogovoreni transfer Adema Ljajića.

Četrdeset dana kasnije, iz odluke Junajteda, profitirala je Fiorentina.

Nije dugo bilo potrebno čelnicima italijanskog kluba da se dogovore sa predsednikom Partizana Draganom Đurićem i generalnim sekretarom Darkom Gruborom. U sredu, 13. januara, nakon što je Ljajić prošao lekarske preglede, Viola je objavila da je potpisala još jednog fudbalera Partizana.

Za Ljajićevu poziciju, Italijani imaju tačan naziv - predstavljen je kao "trekvatrista", odnosno fudbaler koji se najbolje snalazi u trećoj četvrtini igrališta, između veznog reda i napada.

Ono što nisu doživeli u crno-belom, dvojica vunderkindova doživeće u ljubičastom - zaigraće zajedno, a onda bi mogli da zažale i mnogi klubovi Serije A, sa one strane terena.

Italijanski sajtovi, gotovo da kopiraju jedan isti naslov: "Fiorentina je dovela balkanskog Kaku!" Druga varijacija je: "Mali Kaka u Firenci"... Ljajić je ugovor potpisao do 2014. godine, a nije zvanično objavljena visina obeštećenja, koja je uplaćena na račun crno-belih. Italijani barataju cifrom od oko 6,5 miliona funti, odnosno 7,3 miliona evra.

Dodaje se i da je Fiorentina iskoristila odustajanje Mančester junajteda, a da je boljim uslovima pobedila ruskog šampiona, Rubin iz Kazanja.

Ljajić je rođen 29. septembra u Novom Pazaru, a u Humsku je stigao iz Jošanice kao još 14-godišnjak. Od 2005. godine igrao je za mlađe kategorije crno-belih, već tada slutilo se o velikom potencijalu, a za seniorski tim Partizana debitovao je 29. jula 2008. godine, kao još 16-godišnjak...

Bilo je to u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a prvenstveni debi zabeležio je 23. novembra 2008. godine, protiv OFK Beograda. Za godinu i po dana, odigrao je 70 utakmica za Partizan i 13 puta pogodio mrežu protivnika. Učestvovao je u prošlogodišnjem pohodu na duplu krunu, a od dolaska u Beograd 2005. godine standardni je član svih mlađih selekcija FSS.

Za U-17 reprezentaciju Srbije odigrao je devet mečeva, za U-19 nastupio je deset puta, a aktuelni je član mlade, U-21 reprezentacije, za koju je do sada igrao deset puta.

U izboru gotovo svih fudbalskih listova u Evropi, kao i sajtova specijalizovanih za fudbalske teme, Ljajić se nalazi među najvećim talentima svetskog fudbala, uz Stevana Jovetića, Arona Ramzija, Karlosa Velu, Miralema Pjanića, Bojana Krkića, Tonija Krosa, Franka Di Santa, Lulinju...

http://www.mondo.rs/s158000/Fudbal/Fiore…nskog_Kaku.html

Prvo sve cestitke Ademu Ljajicu,imacemo konacno naseg igraca u jednoj od najjacih liga na svetu.

Iako i ja mislim da je ovo bolja opcija od Mancestera(jer je Adem vrlo mlad,tek mu je 18 godina),mozda bi mu cak i bolja opcija bila Rubin iz Kazanja jer je to ekipa koja je obezbedila ucesce u Ligi sampiona naredne sezone a i u Rubinu bi sigurno igrao,sto mu nije sigurno u Fiorentini,a takodje,Ruska liga je mnoogo napredovala i postala mesto gde mnogi igrace napredoju do te mere da onda iz ruskih klubova prelaze u najbolje klubove Evrope.
primer takvih igraca su Vidic,Arsavin,sada skoro sigurno i Krasic ali i mnogi Brazilci...

No,sta je tu je,u svakom slucaju Adem ce napredovati,kako u fizickom tako i na taktickom planu,ocvrsnuce a onda ako Bogda predje u neki od Italijanskih giganata i bude vodeci igrac u tom klubu.

ja mislim da je Johny sa foruma da pomurati,on navija za Violu do daske :D mad ce skoro sigurno Fiorentina sirom sandzaka i evrope dobiti mnogobrojne fanove.

P.S. Naziv teme je promenjen :)
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Adem Ljajic.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

83

Četvrtak, 14. Januar 2010

E pa nek mu je sa srecom.

FORZA VIOLA!!!
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

84

Bas fino, mozda i bolje sto nije otiso u neki top klub, ko bi reko da cu jednog dana kupit dres od neke italijanske ekipe, al dres Ljajica je must have :)

Samo dal znaju talijani sta kod nas znaci Kaka :rolleyes:

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

85

Pored toga sto je Firentina veliki klub koji spada u 7 sestara italijanskog fudbala, ove godine imaju zaista jaku momcad. Ja sam o Ademu puno slusao i ctao ali ga nikad nisam gledao. Iskreno se nadam da cu imati priliku da ga vidim ovo proljece. U svakom slucaju moje misljenje je da je bolje za njega sto nije odmah zavrsio u MAN UTD a da je neki i slabiji klub od Fiorentine u pitanju mozda ni to ne bi bilo lose, jer je mlad i za njega jos ima puno vremena. Nekako se pokazalo da je najbolje za jednog mladog talenta kad mu karijera ide jednim prirodnim tokom... Kao recimo u slucaju Edina Dzeke : prvo Zeljo, onda Teplice i posle njih neki prosjecni njemacki klub a na ljeto kako stvari sroje moci ce da bira u koji klub zeli. Al ipak je na kraju najbitnije od svega da je Adem pobjegao iz srbijanske lige.
Na vatru odgovori vatrom !

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

86

Petak, 15. Januar 2010

Citirano

Ljajić u Firenci: Čast mi je da nosim broj 22

Mladi fudbaler predstavljen kao pojačanje Fiorentine. Zadužio dres sa brojem koji je nosio i u Partizanu, a koji je nosio i Kaka u Milanu.

Adem Ljajić predstavljen je kao novi igrač Fiorentine. I ne samo, sportski direktor "viole" Pantaleo Korvino ponosan je na kupovinu sada već bivšeg igrača Partizana najavljujući ga kao veliko pojačanje.

""Naš cilj je da ukombinujemo kvantitet i kvalitet, mladost i iskustvo. Adem je veliki potencijal. Pratim ga godinama i veliko mi je zadovoljstvo što mogu da ga predstavim ovde. Otvorila se prilika na tržištu i ja sam je iskoristio. On može da igra na više mesta u ofanzivi, i desno i levo, može da igra i u špicu, a može i iza napadača", nahvalio je Korvino mladog reprezentativca Srbije na promociji na stadionu Artemio Franki.

Naš cilj je da ukombinujemo kvantitet i kvalitet, mladost i iskustvo. Adem je veliki potencijal. Pratim ga godinama i veliko mi je zadovoljstvo što mogu da ga predstavim ovde. Otvorila se prilika na tržištu i ja sam je iskoristio. On može da igra na više mesta u ofanzivi, i desno i levo, može da igra i u špicu, a može i iza napadača", nahvalio je Korvino mladog reprezentativca Srbije na promociji na stadionu Artemio Franki.

Ljajić je pre podne prošao lekarske preglede, a zatim potpisao ugovor do 2014. Visina transfera je ostala tajna, ali mediji špekulišu ciframa između sedam i osam miliona evra.

"Drago mi je što sam ovde. Oduvek sam želeo da igram u velikom klubu kakav je Fiorentina. Moj idol je Kaka i čast mi je što ću nositi broj 22", rekao je Ljajić, koji je i u Partizanu nosio dres sa istim brojem, kao što je Brazilac nosio dok je igrao za Milan.

Društvo će mu praviti Crnogorac Stevan Jovetić, a možda i Nikola Gulan ako bude vraćen sa pozajmice iz Empolija. U tom slučaju, u Fiorentini bi bila trojica bivših igrača Partizana.

"Znam dosta i o klubu i o gradu. Saznao sam u razgovorima sa Stevanom Jovetićem i Nikolom Gulanom", nastavio je Ljajić obraćanje predstavnicima medija.

U Firenci je dat veliki publicitet njegovom dolasku. Već ga porede sa Kakom.

"Srećan sam što sam došao u Italiju. Godinama pratim Seriju A, to je jedna od najjačih liga u Evropi, sa mnogo izuzetnih igrača. Čast mi je, ali i obaveza da opravdam poređenja sa Kakom i Stevanom Jovetićem. Nadam se da ću dostići njihov nivo", zaključio je Adem Ljajić.

Pre promocije na Artemio Frankiju, mladi fudbaler je nagovestio da će se već u petak uveče vratiti u Beograd, a dan kasnije pojaviti na treningu crno-belih kada će se pozdraviti sa bivšim saigračima.

"Večeras (petak) se vraćam za Beograd. U subotu ću biti na treningu Partizana, pa ću vam reći sve što vas inetersuje", poručio je Adem Ljajić za MONDO.

Mondo

Zaista je fantasticno videti Adema kako zaduzuje dres Fiorentine (o) (o) (o)
  • Adem.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

87

Utorak, 09. Mart 2010

Evo i video snimak sa konferencije za stampu.

Adem Ljajic veceras protiv Bayerna nece biti ni na klupi. Ne znam sta je sto ga nema.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

88

Utorak, 09. Mart 2010

Zbog toga što je ove godine već nastupao u Ligi Šampiona za Partizan (u kvalifikacijama). A po pravilima, igrač ne može u istoj sezoni da za dva različita kluba nastupa u UEFA takmičenjima.

bosanac035

Početnik

(10)

• »bosanac035« je muško

Datum registracije: 13.05.2010

• Poruku poslati

89

Petak, 14. Maj 2010

Pozdrav svima iz Bosne. Zanima me da li neko odavde poznaje lično Adema Ljajića i koji bi mi mogao pomoći da stupim u kontakt sa njim. Hvala unaprijed... :D

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

90

Petak, 14. Maj 2010

Citirano

Orginalno od bosanac035
Pozdrav svima iz Bosne. Zanima me da li neko odavde poznaje lično Adema Ljajića i koji bi mi mogao pomoći da stupim u kontakt sa njim. Hvala unaprijed... :D

Čini mi se da je neko na samim početcima ove teme spomenuo da Adem ima profil na FB. Nemoj me uzet zdravo za gotovo jer od tada je dosta prošlo
vjerovatno se i kod samog Adema u životu dosta promjenilo, možda ga više i nema. Osim što je sada tu vjerovatno par lažnih profila i nekoliko grupa podrške za Adema i onih koje ga vrijeđaju.

bosanac035

Početnik

(10)

• »bosanac035« je muško

Datum registracije: 13.05.2010

• Poruku poslati

91

Petak, 14. Maj 2010

Citirano

Orginalno od emir-RA

Citirano

Orginalno od bosanac035

Čini mi se da je neko na samim početcima ove teme spomenuo da Adem ima profil na FB. Nemoj me uzet zdravo za gotovo jer od tada je dosta prošlo
vjerovatno se i kod samog Adema u životu dosta promjenilo, možda ga više i nema. Osim što je sada tu vjerovatno par lažnih profila i nekoliko grupa podrške za Adema i onih koje ga vrijeđaju.

Pokušao sam već preko fb-a, ali većinom su lažni profili, i tako kako kažeš ima dosta tih uvrjedlivih. Inače ja sam novinar pa bi mi došla bilo kakva pomoć oko stupanja u kantakt sa Ademom jer ovdje ga niko ne poznaje. Još jednom svi koji mogu pomoći da stupim u kontakt nek se jave ovdje... 8o

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

92

Petak, 14. Maj 2010

@ Bosanac:
Ako si novinar onda mislim da nebi trebao da imas problema da preko recimo Fk Partizana i njihove sluzbe dobijes neke informacije jer je on njihov bivsi igrac a mislim da bi ti i sportske redakcije Srbijanskih novina mogle dat njegov broj ,naravno,morao bi verovatno da im nekako dokazes da zaista jesi novinar.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

93

Subota, 15. Maj 2010

U tom slučaju možda možeš do kontakta sa Ademom doći preko Harisa Seferovića... Mnogo sportskih portala i listova u BIH s vremena na vrijeme objavi interviju sa Seferovićem. U jednom takvom nakon dolaska Seferovića u Fiorentinu sam čitao kako Haris hvali Ljaića i Jovetića da su super momci i da mu je drago što se nalazi u istom klubu sa njima.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

94

Subota, 07. August 2010

Evo Ljaić za 1 : 2 utrpao Totenhemu. Baš me obradovao, igrao sam 3+ a tek poluvrijeme.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

95

Utorak, 10. August 2010

http://www.youtube.com/watch?v=FiKRK3fvR…layer_embedded#! (o) (o) (o)

Tolko mi je milo, isto ko da sam ja dao ovaj gol :)

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

96

Utorak, 10. August 2010

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
http://www.youtube.com/watch?v=FiKRK3fvR…layer_embedded#! (o) (o) (o)

Tolko mi je milo, isto ko da sam ja dao ovaj gol :)

Jos samo da se opameti pa da predje za Bosnu da igra.
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

NatasaNP

Početnik

(10)

• »NatasaNP« je žensko

Datum registracije: 02.08.2009

• Poruku poslati

97

Četvrtak, 12. August 2010

Grb

On je svoj "grb" izabrao. I to je gotova prica.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

98

Ponedjeljak, 27. Septembar 2010

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

99

www.sportske.net

Citirano

Marko Branka, sa saradnicima gledao duel Fiorentine i Parme. Meta Adem Ljajić, koji je proglašen za igrača utakmice. Navijači mu već spevali pesmu, a hvale ga i rivali. Nije u pitanju gol sa penala već činjenica da bez njega Toskanci deluju bezopasno. Hoće li se Srbija setiti kakvo blago ima?
LjajicInter je zainteresovan za Adema Ljajića. Direktor kluba, transfer guru Marko Branka je sa saradnicima Karbonijem i Ausilijem gledao meč između Fiorentine i Parme.

Imali su šta da vide, Ljajić je bio igrač meča, najopasniji fudbaler domaćina, postigao je gol sa bele tačke, a bio prava pokretačka snaga Mihajlovićevog tima.

"Svaki njegov potez je smišljen, u ofanzivi klinac igra sjajno, preuzima odgovornost, jedan od retkih u ovom timu", kažu italijanski izveštači.

Tribina "Fiesole" mu je spevala slogan, "Ovaj mali igra dobro", a bivši reprezentativac, igrač Parme, Kristijan Zakardo je bio oduševljen Ljajićem.

Ljajic"Sjajan je, može da zameni Jovetića, ma koliko to izgledalo neverovatno. Prošlog proleća je uspeo da se adaptira, sada pokazuje da može da igra na najvišem nivou. On je bio razlika", iskren je Zakardo.

Ljajić naravno tek počinje karijeru na ovom nivou, ali nama nije jasno zbog čega ne dobija poziv u nacionalni tim.

Priče da treba da bude sa svojom generacijom su smešne, jer on u Seriji A igra protiv odraslih ljudi i to u takmičenju koje je noćna mora za mlade igrače.

Čekanja, odmeravanja, razni izgovori štete samoj Srbiji, koja takvog igrača nema.

To da li ima 20 ili 30 godina je totalno nebitno, niko ne kaže da Ljajić treba da nosi igru, ali mora da bude u "A" selekciji, da stiče iskustvo i da lagano preuzima palicu od starijih.

Ljajic MihajlovicMladi igrači ne postoje, pitajte Ljajićevog trenera, juče je gurnuo Gulana u drugom poluvremenu, u meču u kome je mogao da ostane bez posla...

Inače uz Krasića koji je ukrao naslovne strane, odličan je bio i naš kapiten, Dejan Stanković. Inter je izgubio, ali je Deki ostavio najbolji utisak, bio i najopasniji po gol Rome. Očigledno da se vratio u formu, u pravo vreme...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

100

Adem Ljajic je u zizi javnosti,poceo je da igra i odmah je postao nezamenljiv sraf u igri Fiorentine.
Koliko on brzo sazreva kao igrac pokazuje i to sa kojom hladnokrvnoscu izvodi penale gde pored Djilardina,Montoliva i ostalih on izvodi penale i na taj nacin je vec dao 2 gola.

Adem igra sve bolje,igra na poziciji play-a sto mislim da njemu i najvise odgovara,gradi igru i napade svog tima a opet je blizu gola i opasan po gol podjednako kao i napadaci ...

Iako se Inter ozbiljno interesuje za njega,mislim da bi trebao da ostane u Violi najmanje godinu-dve i da se adaptira na Kalcu u klubu koji ipak nema toliki pritisak i ocekivanja za osvajanje titula,pa da onda predje u neki od 2 velika tima Italije (AC Milana ili Juventusa)ili zasto da ne ode i u neku drugu ligu...

Samo neka ga posluzi zdravlje i gledacemo mi jos dugo dema kako dribla,asistira i daje golove... (o) (o) (o) (o)
  • Adem.JPG

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Korišteni tagovi

Adem Ljajic

Social bookmarks