Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

101

Ponedjeljak, 27. Septembar 2010

Realno, ukoliko ode iz Fjorentine u neki italijanski klub onda to treba da bude Inter, jer je to već duže vreme ubedljivo najjači klub u Italiji. Bolje mu je da osvaja evropske titule, nego da se raduje prolasku grupne faze u LŠ. Italijanska liga je poslednjih godina dosta pala i osim Intere sve ovo ostalo je boranija. Pitanje je koliko bi prelazak iz Fjorentine u neki drugi klub u Italiji osim u Inter predstavljao napredak u odnosu na aktuelni klub.

Predlažem i da se promeni naslove teme :)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

102

Subota, 02. Oktobar 2010

Sušić: Pozvaću Ljajića, ako želi da igra za Bosnu

U Fudbalskom savezu Bosne i Hercegovine su s nestrpljenjem iščekivali spisak reprezentativaca Srbije za utakmice sa Estonijom i Italijom koji je saopštio Vladimir Petrović Pižon. Razlog je Adem Ljajić, koji još nije debitovao za seniorski tim „orlova“ i prema pravilima FIFA ima pravo da promeni boje nacionalnog dresa.

Selektor reprezentacije BiH, Safet Sušić, kaže da od svog skauting tima nije dobio sve informacije o novoj zvezdi Kalča:

-Ali, ako Adem želi da igra za nas, zašto da ne? Naravno, prvo bi morao da prođe kroz mladu reprezentaciju. Imali smo slučaj sa fudbalerom Frajburga Mensurom Mujdžom, koji je igrao za mladu reprezentaciju Hrvatske. Iako prvobitno nije imao državljanstvo BiH, dobili smo informacije da je dobar igrač, ali smo pre toga kontaktirali hrvatski savez, kako bismo ostali u dobrim odnosima, i kada su se sve kockice složile on je zaigrao za BiH - rekao je Sušić za „Blic“.

U domu Ljajića u Novom Pazaru, međutim, nisu zainteresovani za mogućnost da Adem zaigra za selekciju BiH, mada ne kriju razočarenje izostankom poziva za „orlove“:

- Žao nam je što Adem nije dobio poziv. Verovali smo da će ga Petrović uvrstiti na spisak. Iskren da budem, očekivali smo i da bi možda mogao da otputuje u Južnu Afriku na Mondijal, kao vođa omladinske generacije Srbije, da bude počastvovan pozivom. Njegovo je da nastavi da se trudi i bude kvalitetan u Fjorentini, a ljudi iz Saveza vode računa o svemu. Međutim, Petrović do sada nije kontaktirao Mihajlovića - rekao je Satmir Ljajić za „Blic.“

Da li ste razmišljali o mogućnosti da Adem zaigra za BiH?

- Mi smo iz Srbije, Adema je upravo mlada reprezentacija izbacila u prvi plan, toliko je prošao sa njima, bio je jedan od najzaslužnijih za plasman omladinaca na evropski šampionat u Ukrajinu. Teško je govoriti o igranju za drugu zemlju, bilo je nekih nezvaničnih priča, ali stav Adema i porodice je da je naša zemlja Srbija i da bi rado igrao za „orlove“.

Da li je vreme da obuče seniorski dres Srbije?

- Smatram da bi najbolju ocenu dao Siniša Mihajlović, njegov trener. Razgovarao sam nekoliko puta sa Sinišom, rekao mi je da je Adem sjajno odradio fizičke pripreme letos, da se u najvećoj konkurenciji izborio za prvi tim. Imao je povredu, ali me je Mihajlović uveravao da ne brinem i da veruje da će Adem biti otkrovenje „kalča“ ove sezone. Protiv Lacija je bio odličan, ali je sve palo u senku poraza, dok je protiv Parme došlo do izražaja, kada su ga italijanski novinari proglasili junakom susreta - s ponosom je rekao Satmir Ljajić.

Kakav otac takav i sin
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

103

Nedjelja, 03. Oktobar 2010

Fiorentina - Palermo 1:2

Adem nije iskoristio jedanaesterac. Dobio je jos i zuti karton. Fiorentina zadnjih 20 minuta sa 10 igraca. Adem Ljajic je imao dvije izgledne prilike, jednom je pogodio stativu. Par dobrih asistencija. Sve u svemu, nedovoljno.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

104

Nedjelja, 03. Oktobar 2010

Pih Ede ala ga ti nagrdi :D

Svidja mi se stav Ademovog oca, realista covek (o) Cekam jos samo da se jave neki bolesnici koji bi da Adem poigra za Tursku :] Mada nisam pratio citavu ovu temu, plasim se de je vec neko doso na tu ideju :]

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

105

Ponedjeljak, 04. Oktobar 2010

Pre neki dan je ova vest izasla u Blic:

Citirano

Ljajić: Moja zemlja je Srbija, igrao bih samo za nju

Fudbaler Fiorentine Adem Ljajić oglasio se na svojoj Fejsbuk stranici posle novinskih napisa o njegovim navodnim dilemama za koju bi reprezentaciju ubuduće igrao, Srbiju ili Bosnu i Hercegovinu.

''U svetlu onog što sam pročitao u nekim novinama kako imam priliku da zaigram za nacionalni tim BiH, moram da kažem da je to nemoguće. Moja zemlja je Srbija. Rođen sam i odrastao sam tamo i u Srbiji sam našao i prve prave prijatelje. Samo za tu reprezentaciju bi igrao i bila bi mi velika čast ukoliko bi dobio poziv za međunarodne utakmice'', istakao je Ljajić na Fejsbuku.

A na njegovom profilu pored te vesti pise:

Citirano

Reprezentacija - Adem Ljajic se uopste nije oglasio na svojoj stranici jer je svoj licni profil izbrisao. Svi znamo da postoje lazni profili, a u sta drugi veruju je njihova licna stvar.

Srbija-Bosna - sto se tice toga, sve su dezinformacije. BICETE OBAVESTENI O LJAJICU na ovoj stranici.

???
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

106

Ponedjeljak, 04. Oktobar 2010

Svakako da sa njim treba kontaktirati ali ne na ovakav način. Od Sušića bi bilo krajnje nerpofesionalno da to pokušava preko bilo koga, nekim poručivanjima itd. Pravi fudbaleri ( profesionalci ) ne vole takve stvari. Smatram da bi Sušić morao sjesti na avion sa kapitenom reprezentacije Emirom Spahićem i direktno u Fiorentinu do Ljaića, onda se sve drugačije priča. Govorim to zato što Haris Seferović prvak svijeta sa U 17 Švicarske ( i najbolji strijelac tog turnira ) sada također igrač Fiorentine je imao dilemu za koga da se odluči dok sa njim nisu popričali Emir Spahić i Edin Džeko . Danas dileme za mladog Seferovića kao ni za njegove roditelje nema. Ja vrlo često znam reći da je jedini doprinos Hasana Salihamidžića svojevremeno reprezentaciji BIH bio Zvjezdan Misimović, tada igrač u omladinskim pogonima Bajerna jer sam bio jedan od onih što je mislio da Hasan ne daje ni 50 % od sebe u reprezentaciji od igre koju je tada pružao za Bajernu. Što se tiče toga da za Adema već sada dileme nema mogu samo da kažem da bi bilo lijepo od njega da u srcu sačuva svoj Sandžak. I da jednoga dan ako Bog da kada po evropi zaradi puno novca uloži to u svoj rodni kraj. A kad je igranje za Srbiju u pitanju već sam rekao na samim početcima ove teme pa ću se malo ponavljati : Tko god može staviti ruku na srce i zapjevati himnu Bože pravde treba ispoštovati tu njegovu odluku. U spomenutoj himni nigdje riječi Srbija pa da se u njoj mogu naći i ostali građani Srbije koji se ne osjećaju kao Srbi ali se Osjećaju kao Srbijanci. Himna je veliko srpska i predstavlja himnu Srbima širom svijeta. U hrvatskoj himni to recimo nije primjer. Na kraju treće ( posljednje strofe ) se spomene riječ Hrvat ali se u predhodne dvije strofe pjeva samo domovini Hrvatskoj. U himni BIH koju su nam strendžeri zabranili i koje se mi nikada nećemo odreći nigdje niti u jendoj riječi tokom cijele himne se ne spominje niti Bosanac, a kamo li Bošnjak. Tekst cijele himne je namijenjen Bosni i Hercegovini. Danas sutra ako Adem bude igrao za seniorsku Srbiju, ne treba kao neki Srbi odmah praviti grupe na FB koje bi ga pljuvale niti to raditi bilo gdje. Treba poštovati tu njegovu odluku. Ono što bi mi bilo žao da Pazarac Adem doživi jeste da nakon uspjeha u dresu Srbije, kada dođu neuspjesi i krize jeste da čujem da mu se sa tribina sknadira : Balijo, Turčine i šta ti ja znam. Ne treba zaboraviti da čak ni Emir Kusturica nekada ne prolazi bolje.
Na vatru odgovori vatrom !

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

107

Utorak, 05. Oktobar 2010

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Pih Ede ala ga ti nagrdi :D

Đe da ga ne nagrdim, 90 minuta mi oci iskapase pred ekranom a Adem nikako da da gol. Jos kad traljavo sutira penal. A najvise me iznervirao italijanski komentator koji je milion puta rekao Ljajic, Ljajic ... a ja nemam pojma o cemu prica.

NatasaNP

Početnik

(10)

• »NatasaNP« je žensko

Datum registracije: 02.08.2009

• Poruku poslati

108

Nedjelja, 21. Novembar 2010

Eto,konačno smo i ovu "hamletovsku" dilemu rešili. Adem je konačno debitovao za SRBIJU. Nakon ovih kvalifikacija biće neprikosnoven na svojoj poziciji u repki. A imaće tada tek 21 godinu. Srećno Ademe!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

109

Ponedjeljak, 10. Januar 2011

Adem Ljajic je juce dao gol u 88.minuta za pobedu Fiorentine 3-2 iako je na poluvremenu bilo 0-2 za goste.

Adem je dao prelep gol i to u kakvom trenutku za svoj klub,on je heroj firence a evo i gola (o) (o) (o)

Na ovakav nacin se postepeno dolazi do pozicije najboljeg i najvaznijeg igraca ekipe...

http://www.youtube.com/watch?v=nq1oPpkAi…player_embedded
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

110

Utorak, 11. Januar 2011

Citirano

(o) :klanja:

Dibidus se najezih :)

BJH 13

Početnik

(10)

Datum registracije: 08.09.2010

• Poruku poslati

111

Utorak, 11. Januar 2011

Little Serb. Super Serb. Bas da se covek najezi!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

112

Četvrtak, 03. Maj 2012

U mecu protiv Novare Adem je zamijenjen u 32 min. meca pri rezultatu 0:2. Pri prolasku pored trenera, valjda nezadovoljan zamjenom, uputio mu je aplauz i :thumbup:.
Trener Rosi bi potanjih zivaca i onda ...

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

113

Četvrtak, 03. Maj 2012

Ako je za utjehu trener je dobio otkaz.
Nedo mu Allah da ga sretne Ademov babo. :cursing:
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

114

Subota, 05. Maj 2012

Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

115

Subota, 05. Maj 2012

Ljubitelj sam Ljajica ... al ako je stvarno istina da je opsovo Rosiju majku onda trebo ga je jos vise izsibat ... :)

Datum registracije: 12.12.2010

• Poruku poslati

116

Nedjelja, 06. Maj 2012

Prvo su objavili da mu je opsovo nenormalno dijete, al posto se brzo uspostavilo da nema nenormalno dijete sad kaze da mu je opsovo majku, laze boji se da ga nece vise niko zaposliti. Evo sta mu je rekao:

"Treneru Rosiju nisam ništa ružno dobacio dok sam izlazio sa
terena, već sam mu rekao:
'Bravo, majstore, uvek zamenjuješ Ljajića“,
kaže Adem Ljajić koga italijanska štampa ovih dana blati više nego Delija Rosija.

http://www.vesti-online.com/Sport/Fudbal…o-Delija-Rosija
Allah dž. neće izmjeniti jedan narod, dok taj narod ne izmjeni sebe.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

117

Nedjelja, 06. Maj 2012

Onaj trener prije ovoga uopste ga nije uvodio u igru, cesto ga nije bilo ni u prvih 16.Ovaj covjek ga je vratio u prvi tim i pored promasenog penala protiv Intera i pored pokazivanja srednjeg prsta navijacima Fiorentine u vecini zadnjih nekoliko utakmica je poceo kao starter.Ne prilici ovako mladom igracu onakvo ponasanje.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

118

Ponedjeljak, 28. Maj 2012

LJAJIC NIJE HTIO PJEVATI HIMNU SRBIJE

BEOGRAD, 28. maja 2012. (Beta) - Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Siniša Mihajlović udaljio je u ponedeljak sa priprema Adema Ljajića, pošto igrač nije hteo da peva himnu pred početak utakmice sa Španijom.

Fudbalski savez Srbije saopštio je da je Ljajić tako prekršio Sporazum o ponašanju koji je Mihajlović uveo u nacionalni tim.

"Selektor je u nedelju održao sastanak sa Ljajićem. Po dobijanju informacije da Ljajić iz ličnih stavova nije pevao himnu Srbije i da tu neće biti promene, Siniša Mihajlović je saopštio igraču da se vrati kući", navodi se u saopštenju FSS.

Nacionalni savez je preneo i da Ljajić nije zauvek udaljen iz reprezentacije i da će moći da se vrati ako promeni lični stav, obavesti selektora i igrama i formom zasluži poziv.

"FSS je saopštio još na promociji Siniše Mihajlovića da će mu pružiti svu podršku na putu uspostavljanja novih pravila ponašanja u 'A' reprezentaciji, a to čini i ovom prilikom. Pevanje nacionalne himne Srbije uoči utakmica je jedna od tačaka Sporazuma, a Ljajić je njegovim potpisom prihvatio da će se svih odredaba i pridržavati, što u subotu nije učinio", naveo je FSS.
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Asko

Zlatna sredina

(26)

• »Asko« je muško

Datum registracije: 05.01.2011

• Poruku poslati

119

LJAJIC NIJE HTIO PJEVATI HIMNU SRBIJE

BEOGRAD, 28. maja 2012. (Beta) - Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Siniša Mihajlović udaljio je u ponedeljak sa priprema Adema Ljajića, pošto igrač nije hteo da peva himnu pred početak utakmice sa Španijom.

Fudbalski savez Srbije saopštio je da je Ljajić tako prekršio Sporazum o ponašanju koji je Mihajlović uveo u nacionalni tim.

"Selektor je u nedelju održao sastanak sa Ljajićem. Po dobijanju informacije da Ljajić iz ličnih stavova nije pevao himnu Srbije i da tu neće biti promene, Siniša Mihajlović je saopštio igraču da se vrati kući", navodi se u saopštenju FSS.

Nacionalni savez je preneo i da Ljajić nije zauvek udaljen iz reprezentacije i da će moći da se vrati ako promeni lični stav, obavesti selektora i igrama i formom zasluži poziv.

"FSS je saopštio još na promociji Siniše Mihajlovića da će mu pružiti svu podršku na putu uspostavljanja novih pravila ponašanja u 'A' reprezentaciji, a to čini i ovom prilikom. Pevanje nacionalne himne Srbije uoči utakmica je jedna od tačaka Sporazuma, a Ljajić je njegovim potpisom prihvatio da će se svih odredaba i pridržavati, što u subotu nije učinio", naveo je FSS.

Postovanje za brata. Ta himna njega ne predstavlja i nema razloga da je peva.

A ta stoka cetnicka neka i dalje nastavi da ignorise sve koji nisu Srbi u ovoj zemlji.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

120

Decko je za svako postovanje

Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »sanjin-020« (28. Maj 2012, 21:02)

Korišteni tagovi

Adem Ljajic

Social bookmarks