Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško
  • »Johhny« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 18. Juni 2006

Adolf Hitler!!!

neki kazhu najvechi zlochinac,zlochinac najvechi ikada u chovechanstvu,neki ga pak vole,neki o njemu prichaju s` merakom,neki sa gadjenjem...

ne znam!!!

prochitao sve o njemu,zhivot,rad...sve bash sve...slushao dosta o njemu...i iskreno,ne znam ni shta da mislim...

hajd da chujem vas...
pa da podijelimo mishljenja...;)

[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 18. Juni 2006

Ene Hitcho!

:D

Fini gospodin chovek je to bio, OSIM shto je bio:

- hipohondar totalni
- shizofrenik
- pedofil
- nekrofil
- homoseksualac, itd i tako dalje :D

A to za Vlast shto jest jest Bio je Tito za Vlast i za Vladanje!
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 18. Juni 2006

prichamo o vladavini,o njegovom nachinu rada...:D

ne zanima me valla jel bio
- hipohondar totalni
- shizofrenik
- pedofil
- nekrofil
- homoseksualac:D

[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

studentica

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.06.2006

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 18. Juni 2006

O vladavini nema sumnje- bio je rodjeni lider, opcinio je jednu naciju, pokorio mnoge, bio strah i trepet za sve. Ali bio je necovjek, zaludjeni idealista koji je vjerovao da moze mijenjati svijet i stvarati cistu, zdravu i obrazovanu naciju. Putanje je samo ko je zdrav? Je li on uopste bio zdrav? Pitanje je i sta je cista nacija, koja je to nacija koja zasluzuje da ostane na ovoj planeti? Meni su licno indijanci najsimpaticniji, zasto da ne ostanu samo oni? Znaju da zive sa prirodom, najstariji su i najbolji ekolozi, i jako mudri i cestiti (bar su bili, dok ih je bilo:-) ) I na kraju, ko je kulturan? Englezi koji su pokrali sva historijska blaga najstarijih civilizacija i odnijeli ih u svoje muzeje gdje ne pripadaju i odudaraju od ambijanta? Francuzi koji su u srenjem vijeku imali samo jednu kadu- u Versaju, i nigdje nisu imali kanalizaciju, ali su zato imali ogromne dvorce sa pozlacenim zidovima? Sve je to relativno, a svakome se cini da je on najbolji i da je ispravan...
On je samo bio egocentrican, a ko ne bi bio- moglo mu se.
Sve u svemu, za njega je cilj opravdavao sretstvo. Cilj mu je bio glup, a sretstva morbidna, ali znao je da bude lider i da vodi zaludjene budale u glupost. Na kraju su vise izgubili nego sto su dobili.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 19. Juni 2006

Velika bruka je shto je ova tema uopshte i otvorena!! ;(
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od Johhny

ne znam!!!

Los znak po tebe. Trebao bi u pogledu njegova lika i djela biti informisan.

Hitler je dobar primjer kako demokratija ima svoje rupe. Hitler je na vlast dosao na demokratskim izborima, povratio povjerenje i samopouzdanje Njemcima koje je uz pomoc medija 'zatrovao' i odveo ih u propast a zajedno sa njima i milione pripadnika drugih naroda. Najezim se na pomisao da o njemu neko ima rijeci razumijevanja ili cak pohvale.

Njemcima, koji i dan danas placaju racun njegovog avanturizma ostaje za utjehu da se ipak radilo o Austrijancu.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

7

Interesantnih stvari se može pročitati u knjizi "Slučaj Izrael" od poznatog francuza Roger Garaudi-a (Rože Garodi).

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

8

Srijeda, 21. Juni 2006

RAT KAO SPAS!?

Posle dugogodišnjih pokušaja da postane umetnik ogorčenje je u njemu sve više raslo. Tu i tamo prodao bi poneku sliku, ali neko veće umetničko priznanje nikada nije stekao. Život u krajnjoj bedi ga je dotukao. Njegovo ogorčenje prema sistemu je postajalo sve veće. Živeo je od danas do sutra, bez ikakve perspektive u životu. Lutao je ulicama kao izgubljeni slučaj. Često je razmišljao samo kako da dođe do tople supe i kreveta.

U Minhenu je bio umetnički otpadnik poslednjeg ranga jer ni tamo, kao ni u Beču, nije uspeo da se upiše na akademiju. Više nije postojala nikava ambicija. Osim nagomolanog besa i nezadovoljstva, nije osećao ništa. Nije više imao nikakvog cilja pred sobom, napokon shvativši da od njegove umetničke karijere neće biti ništa.

Iako odbijen kao nesposoban za vojsku, Hitler se ipak odaziva na mobilizaciju nemačkog cara. Objava rata je u njemu probudila adrenalin koji dugo nije osetio. Pošto više nije imao šta da izgubi, u ratu je video jedini spas za sebe. U “Mojoj borbi” opisuje kako je tada zahvaljujući nebu pao na kolena prepuna srca. I odjednom, iako ga je vojska smatrala nesposobnim, on svojom neverovatnom hrabrošću privlači pažnju na sebe. Šesnaestog avgusta 1914. godine prijavljuje se za borbenog kurira u u Drugom bavarskom pešadijskom puku. Ovde je dobijao izuzetno opasne zadatke, koje je savršeno tačno izvršavao. U vojnoj dokumentaciji je rečeno da se prijavljivao za najopasnije situacije i često jedini ostajao živ. Probijao se kroz neprijateljska polja i na neverovatan način uspevao da uradi ono što niko drugi nije mogao. Dobio je gvozeni krst za hrabrost, što se tada vrlo retko davalo. Dešavalo se da padne bomba u njegovu baraku i svi poginu osim njega. Tako je shvatio da ga neka viša sila čuva i da za njega sigurno postoji neka posebna misija za nemački narod.

Kako sve to vidimo u njegovom horoskopu?

Vladar ascendenta pokazuje gde je usmerena poažnja osobe. Pošto se Venera, koja njega predstavlja, nalazi na vrhu 8. kuće (opasnost, rat), vidimo da je bio privučen opasnošću i da je lako ulazio u nju. Opasnost predstavlja i planeta Mars, sa kojim je Venera u egzaktnoj konjunkciji, što potvrđuje da je bez problema ulazio u najopasnije situacije. Mars se takođe nalazi na vrhu 8. kuće, što znači da je njegov adrenalin mogao biti probuđen jedino Marsom (opasnostima, ratom). Pošto ova konjunkcija (Venera, Mars) ima trigon sa Jupiterom (zaštita), bio je nekom čudnom silom zaštićen od smrti. U 8. kući se nalaze još Pluton i Neptun, što znači da se u toj kući nalazi grupa planeta. Kad se stelijum nalazi u jednoj kući, ona mora postati aktivna i dominantna tokom života. Kod njega je to, nažalost, bila 8. kuća, koja nosi sva moguća zla.

Naglašena 8. kuća govorila je i o njegovim okultnim sklonostima, na čemu se ustvari i zasnivala velika moć koju je stekao. Položaj Neptuna i Plutona u 8. kući to definitivno naglašavaju.

Završetak rata i kapitulaciju prihvata sa velikim bolom jer je rat bio ono u čemu se dobro snlazio (Venera u Biku u 8. kući). Sad kada rata nema, opet će postati niko i ništa, kao što je to bio i pre rata. Iako nije posebno težio vojnoj karijeri (ostao je u činu kaplara), bio je cenjen kao hrabar i lucidan vojnik.

Posle rata je pri vojsci radio razne poslove. Čak je bio i stražar na željezničkoj stanici. Kasnije sve dublje ulazi u politiku (ascendent Vaga), pokušavajući da dođe do neke jedino njemu znane pravde. Antisemitizam je zavladao njime, iako pre toga nije imao naročito negativan stav prema Jevrejima. Napokon je svu krivicu za loše ekonomsko stanje u Nemačkoj svalio na Jevreje. U njemu se probudila mržnja koja ga je odvela u fanatizam i ludilo. On je nemački narod video kao arijevsku rasu, u šte će vrlo brzo ubediti i druge.

• »Pahuljica« je žensko

Datum registracije: 16.12.2005

• Poruku poslati

9

Srijeda, 21. Juni 2006

Hitler?Bolestan covek.
Jes trebalo"mozga" za sve ono sto je on radio,neko ja mislim da je on krivo mislio,krivo i radio.Nego eto Amerikanci prvi napravise atomsku bombu,to je bio kraj za tog coveka,jos se sam ubuo,neki istoriski izvori to tvrde,onda nije imalo gore smrti,i zasluzio je takvu smrt.
Rat je trajao sest godina,velika steta za svet,mnogo ubijenih ljudi,a za sve to je kriv jedan covek Adolf Hitler,sta reci onda za njega.
Ja ponovo kazem:"Bolestan covek."

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

10

Srijeda, 21. Juni 2006

Kako je običan kaplar, koji gotovo da nije imao nikakvog cilja u životu, uspeo da postane jedan od najmoćnijih, najbrutalnijih i najpoznatijih ljudi u istoriji? Kojom je magijom jedan iskompleksiran i nervno poremećen čovek uspeo da dostigne tako visok položaj, bez ikakvih predispozicija za tako nešto? Kakve sile su mu pomogle da se dočepa položaja kancelara Nemačke, a nakon toga vrhovnog vođe, koji umalo što ceo svet nije stavio pod svoju čizmu? Milioni ljudi su bili hipnotisani njime, žene su na njegovim govorima padale u nesvest. Koliko je čudan uspon jedne naizgled beznačajne ličnosti, toliko je čudnija njegna smrt, koja je do dan-danas ostala velika tajna. Ostaci Hitlerovog tela nisu nikada pronađeni. Sumnje gotovo da i nema. Hitler se nije ubio!
Iz psihilogije je poznato da najranije detinjstvo ima presudan uticaj na razvoj ličnosti. U slučaju Adolfa Hitlera to će biti glavni uzrok svega što je u životu “postigao”. Zato ćemo pogledati kakav je bio odnos njegove majke Klare prema njemu. Svi Hitlerovi biografi vrlo pozitivno ocenjuju majčinski odnos prema njemu. Bredli Smit, koji se smatra jednim od najpouzdanijih Hitlerovih biografa, kaže da je Klara Hitler (devojačko Pelci) bila požrtvovana i brižna majka.

Pošto joj je pre Adolfovog rođenja umrlo troje dece, nije čudo što je svom detetu posvetila toliko pažnje. Živela je u stalnom strahu da će i njega izgubiti kao i prethodnu decu.

Hitlerova majka je imala težak život. Njen suprug, Hitlerov otac, vrlo često ju je kažnjavao, ponižavao i zlostavljao. U Hitlerovom horoskopu majka je prikazana Mesecom. On se nalazi u znaku Jarca (u padu), u konjunkciji sa Jupiterom, koji se nalazi u izgonu. Ovako ugrožen Mesec morao je njegovoj majci doneti izuzetno težak život pun ispaštanja (Jarac). Dispozitor ovog Meseca je Saturn, koji je takođe u padu i u kvadratu sa Marsom. Dakle, ovaj aspekt potvrđuje izuzetno težak život njegove majke.

Pošto ga je majka uvek podržavala i hvalila, Hitler je sve više umišljao da je poseban. Ispunjavala mu je svaku želju koju je mogla. Ponekad je u tome i preterivala (Mesec konjunkcija Jupiter). Pošto je imala loš odnos sa mužem, Klara je svu pažnju i ljubav usmerila na malog Adolfa.

Preterana briga prema detetu izaziva osećaj sputanosti i nedostatka samostalnosti, što dovodi do povlačenja i zatvaranja u sebe. Ovo je Hitlera odvelo u egocentričnost i ekscentričnost (Uran u konjunkciji sa Ascendentom). Ovaj aspekt je u njemu izazivao i bujice emotivnih izliva koje nije mogao da kontroliše.

S druge strane, Adolfov otac Alojz Hitler bio je prema njemu surov i često ga kažnjavao. Adolf je neprestano živeo u strahu od njega. U horoskopu oca predstavlja 10. kuća, a kod Hitlera se u njoj nalazi najsurovija planeta Saturn (u padu), u kvadratu sa Marsom (u padu). Saturn se nalazi u znaku Lava, što znači da je njegov otac bio tiranin i bez trunke emocija. Ovaj Saturn (otac) nalazi se u kvadratu sa Venerom (ona je dupli Hitlerov vladar jer je on Bik-Vaga), što govori o lošem odnosu punom nasilja.

Hitlerovo rano detinjstvo prikazano je i 4. kućom. Vladar 4. kuće je Saturn u Lavu, u 10. kući, što pokazuje da je još u detinjstvu želeo da dominira. Njegov učitelj dr Eduar Himer okarakterisao ga je kao “prkosnog, samovoljnog i prekog”. Drugi vladar njegove 4. kuće je Uran, koji se nalazi u 12. kući, što znači da postoji nešto što je krio u vezi sa svojim poreklom. Negova baba po ocu Marija Ana Šiklgruber ostala je trudna dok je kao služavka radila u jednoj bogatoj jevrejskoj porodici Frankenber. Postoje čak i dokumenti da je ova porodica plaćala alimentaciju Ana Mariji gotovo 14 godina. To dete je Hitlerov otac, što znači da je Hitler imao jevrejske krvi.

!!!

studentica

Početnik

(10)

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 22. Juni 2006

:D Uh, ovo sa horoskopom... pa ja sam rodjena istog dana kada i on. Jednom sam na svoj rodjendan gledala "dogodilo se na danasnji dan", i on je bio tema, kazu da je neke prorocica, ne sjecam se vise imena, kazala da ce covjek, rodjen u znako ovna, u posljednjoj dekadi, uzdrmati cijeli svijet i pokrenuti drugi svjetski rat. Nije da vjerujem u horoskop, ali me je iznenadilo kada sam u asteckom horoskopu pronasla svoj datum rodjenja (koji je ujedno i njegov dan rodjenja) i procitala da su to osobe velikih ambicija, da tesko podnose neuspjeh, da im on jos vise potstice ambiciju i da lako postaju diktatori, jer se nalaze na samom pragu diktature. Isto tako pise da je vojska, osvajanja, borba, jedini nacin da sasvim ispune ambicije.... Pa rijesih da se prijavim u vojsku. Salim se. Ni ja nisam uspjela da se upisem na akademiju, prije mene moji roditelji su izgubili dvoje djece, razmazili su me i svijet gledali kroz mene...hahaha, stize III svjetski rat! Ma kakav horoskop, tip je bio frik! Da je do horoskopa ja bih vec vodila rat protiv cijelog svijeta, ali moja ambicija se zaustavlja na osamostaljenju Sandzaka i smirenju krize na bliskom istoku ;)

12

Petak, 23. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Johhny
neki kazhu najvechi zlochinac,zlochinac najvechi ikada u chovechanstvu,neki ga pak vole,neki o njemu prichaju s` merakom,neki sa gadjenjem...

ne znam!!!

prochitao sve o njemu,zhivot,rad...sve bash sve...slushao dosta o njemu...i iskreno,ne znam ni shta da mislim...

hajd da chujem vas...
pa da podijelimo mishljenja...;)

Johnny ti mashallah toliko procitao o njemu, a ne rece nam nista osim da ne znas sta da mislis? Kako posle toliko procitanog nemas pojma sta da mislis?!
Ti bi da dijelis misljenja a ustvari samo bi da sakupljas tudja :) Salim se.

Iskrena da budem ne razumem bas sta ti hoce ova tema? Mislim da taj covek nije zasluzio da mu mi posevcujemo paznju i vreme. Nije ucinio nista korisno.
Ili je doslo vreme da na forumu iz dosade pisemo o svima i svacemu?

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

studentica

Početnik

(10)

• Poruku poslati

13

Petak, 23. Juni 2006

Moram reci da treba da postoji ovakva teme, salu na stranu, ali covjek je bio ozbiljan svjetski problem. Kako je jedna obrazovana i velika nacija dozvolila da je potpuno sludi i povede jedan psihopata? Sta bi tek bilo sa nama da se jedan takav pojavi? Po meni on je kao virus koji je ubio puno ljudi i jedva je nadjena vakcina. Ako se zaboravi da je taj virus postojao ljudi ce prestati da se vakcinisu i novi virus ce pokositi svijet. Da su ljudi bili dovoljno svjesni kakvo je zlo bio Hitler nikada se ne bi dogodio Milosevic. Treba reci da je bio jednom jedan slatkorjecivi psihopata i da su ljudi pali na njegove lijepe rijeci i da su svoju naivnost skupo platili. Engleska je bila odgovorna za to sto je on dosao na vlast, Engleska je najvise i stradala od njega. Srbi su glasali za Milosevica, Srbima je unistio zemlju. Mi smo glasali za nase sandzacke politicare, nas su pokrali (cast izuzecima). Vrijeme da da se govori o tome i misli o tome da nam se ne ponavljaju uvijek iste greske.

• »Pahuljica« je žensko

Datum registracije: 16.12.2005

• Poruku poslati

14

Petak, 30. Juni 2006

evo Hitlera kao bebe,bas je medan :D

Turabi

Početnik

(10)

• »Turabi« je muško

Datum registracije: 07.06.2006

• Poruku poslati

15

Petak, 30. Juni 2006

Hitler je bio genije ali kao i svi kafirski geniji zaglavio u prizemnoj ideologiji u njegovom slucaju u ideologiji rase. Citao sam njegove biografije.
Ko hoce da upozna pravog Hitlera neka to uradi preko Mein Kampfa sve drugo je na nivou obicnog ogovaranja tipa da je bio pedofil,homic i ostale gluposti. Jevrejski lobiji koji su majstori za laz su mu te stvari nabacili na vrat jos dok je bio ziv a kamo li poslje smrti, i tu nema izuzetka skoro sam gledao jedan dokumentarac o njemu na Discoveriju i mogu vam reci da je bio pun gluposti i izmisljotina kao i vecina literature o njemu.
Dakle ako te zanima Midzo Hitler uzmi Mein Kampf pa vidi i daj sam sud. Kao sto je rekao Seneka nikad ne trazi sud od mase jer masa ne zna za vrlinu :D i sposobni su (ako su uopste sposbni) da rasudjuju samo povrsno pedofil,shizofrenik,virus i ostale fele.
Prvi tom Mein Kampfa je zaista pun logicnih i finih stvari dok je drugi vec slabiji.
Draga moja studentice i ostali a ko to nije kao virus da komunizam mozda nije bio bolji??? ili mozda danasnja kapitalisticka parlamentarna demokratija???
Hehehe kako ste mi simpaticni vako povrsni.
Ja Hitlera cenim kao covjeka koji je uspeo da uradi nesto u svom zivotu jer je ostao siroce od svoje 16 godine pa radio i jedva skrpio za leb, bio zamalo ubijen na frontu pa oformio partiju i uspeo da podigne Nemacku na noge. To je ipak nesto a?
Mada mi je zao ponekad kad vas gledam ovako kako znate svasta o Hitleru,Lenjinu,Cherchilu a ne znate nista o svojim (muslimanskim) vladarima i njihovim sistemima i socijalnim reformama.
Ipak mi je zao sto se ovde raspravlja o Hitleru a Ne o Abdulhamid Hanu r.h.
A da vi verovatno nemate pojma ko je bio Abdulhamid Han r.h.
I posle imamo komplxe nize vrednosti, pa shodno nasim poznavanjima mislim da su neizbezni. Zar ne? ;(

studentica

Početnik

(10)

• Poruku poslati

16

Petak, 30. Juni 2006

"Moju borbu" napisao je Adolf Hitler licno, i vjerujem da bih i ja, da sam pisala sopstvenu biografiju, pokusala svoju ideju da prikazem sto ljepsom i da sebe opravdam siromastvom, time da sam ostala siroce ili kojecime. Puno je ljudi koji su ostali bez roditelja, koji su bili siromasni, a postigli su puno, zaradili puno i zaduzili zajednicu dobrim djelima. Emisije i knjige o Hitleru koje nije pisao on, pisali su ljudi koji su vidjeli njegova djela, a njegova knjiga je hvalospjev koji je on pisao sam sebi. Komunizam, kapitalizam i ostali tipovi drzavnog uredjenja su teorijsko-filozofske rasprave i pokusaji stvaranja idealnih politickih sistema. Ti bi najbolje trebao da znas, kada vec tvrdis sam za sebe da nisi povrsan, da jos uvijek ni jedan od ovih sistema nije proveden u djelo i da su drzave u kojima je zakon krojen prema ovim idealima zapravo tek u pocetnoj fazi. Sumnjam da ce ikada biti idealnog politickog uredjenja jer su ljudi po prirodi nesavrseni, struktura drustva jako raznolika, pa i da ga stvara 100 genijlaca naci ce se neka budala da pokvari njihov rad.
A ako ti se ne dopada tema, ti ne moras raspravljati na tu temu. Ne znam da li si primjetio, ali mi smo u Evropi, u zemlji gdje je bio II svjetski rat, i gdje je taj divni gospodin Adolf Hitler ubio puno nasih predaka i mnogo naskodio nasoj zemlji. A ti ako zelis, postavi drugu temu, pa koga zanima dace svoj komentar.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

17

Petak, 30. Juni 2006

Za vreme Hitlera nemacka drzava je bila moderna drzava (cak je imala i visoko razvijena socialna prava), ali samo za, kako ih je sam nazvao, pripadnike vise (arijske) rase. Ubedjena sam da ako ne bi svoju drzavu gradio na politici koja iskljucuje sve one ljude koji etnicki nisu pripadali nemackoj naciji, bio bi zapisan kao jedan od velikih ljudi ali u pozitivnom smislu, dok je na ovaj nacin napisao tragediju, koja ce se vecno pamtiti.Kratko receno, bio je sposoban covek, ali je svoje sposobnosti iskoristio u pogresnom pravcu.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

18

Petak, 30. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Turabi
Hitler je bio genije ali kao i svi kafirski geniji zaglavio u prizemnoj ideologiji u njegovom slucaju u ideologiji rase.

Postoji kamara 'kafirskih genija' koji nisu zaglavili u nikakvoj prizemnoj ideologiji. Na primjer, Albert Einstein je odbio da bude prvi predsjednik cionisticke tvorevine Izrael.

Citirano

Ipak mi je zao sto se ovde raspravlja o Hitleru a Ne o Abdulhamid Hanu r.h.

Meni uopste nije zao jer glavni razlog zbog kojeg se ovdje govori o Hitleru je to sto je njegova ideja kostala svijet preko 50 miliona ljudskih zrtava. Ustvari, ne da mi nije zao vec sam sretan da se ovdje ne govori o Abdulhamidu Hanu.

Turabi

Početnik

(10)

• »Turabi« je muško

Datum registracije: 07.06.2006

• Poruku poslati

19

Subota, 01. Juli 2006

Jeste kao da je tih 50 miliona Hitler zaklao svojim rukama i kao da je sam on vodio 2 drugi svetski rat.
Pa ako necete da vas smatram povrsnim onda mi dajte neki povod za to.
Jeli Hitler kriv za Hiroshimu i Nagasaki ili Hitler bombardirao Drezden posle potpisanog primirja ili je Hitler silovao milione njemackih zena???
Ljudi zar ne shvacate da se drugi svetski rat desio i da su cijelu krivicu za njega nalijepili nacional-socijalizmu a komunisticke zveri i kapitalisticki krvoloci su ispali "cista obraza".
Eto u cemu se krije vasa povrsnost.
Ja ne kazem da Hitler nije bio kriv za neke dogadjaje ali nije bio nista manje kriv od Staljina i Cherchila.
Da bi pricali o ovoj temi morate da poznajete neposrednu istoriju bar od prusko-francuskog rata pa na ovamo da bi shvatili cio proces nastajanja nacional socijalizma.
Nemcaki narod je zaista bio upropasten od strane internacionalnog judeizma i komunisticke kominterne.
Na kraj kraju od strane komunistickih diktatura u dvadesetom vijeku je ubijeno trostruko vise ljudi nego li od nacional-socijalizma.
A ti moja dobra studentice prvo trebas procitat Mein Kampf pa suditi o njemu. I pored mnogih nebuloza narocito u pitanju rase ta knjiga ipak sadrzi izvanredne misli iz domena politicke filozofije kao i nekih zivotnih realnosti uopste.
Idealni sistem postoji ali nema ko da ga sprovede...doci ce jednog dana.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 03. Juli 2006

Da, ali niko i nije negirao drugu stranu medalje. I niko nije rekao da je Hitler svojim rukama zaklao 50 mil. ljudi vec da je to bilans njegove ideje i pokusaja da se ista sprovede u djelo. Nisu samo komunisti i zidovi stradali. A u pravu si za komunisticke pokrete, Posebno su se Crveni Kmeri i Pol Pot isticali u tome.

Ne dozvoljavati da se o Hitleru govori afirmativno i ne dozvoljavati da ga se na bilo koji nacin pokusa rehabilitovati nije nikakva povrsnost.

Social bookmarks