Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 12. Oktobar 2004

ADSL u Srbiji

Da li da dodam "konačno"?

Postignut je dogovor izmađu provajdera internet usluga i Telekoma "Srbija" A. D. oko prodaje ADSL priključaka krajnjim korsnicima. Scenario će biti ovakav: obratite se bilo kom provajderu koji pruža ADSL uslugu, sa njim potpišete ugovor a ostatak je između provajdera i Telekoma.

Instaliranje treba da izgleda ovako: provajder vam preporučuje/isporučuje spliter i ADSL ruter. Spliter se zakači na liniju a na spliter analogni POTS (postoji i varijanta sa ISDN BRI) i ADSL ruter. Na ruter se kačite ili mrežnom kartom, ili USB kablom a može i svičom pa da se i komšiluk obraduje. Znači, nema zahvata na lokalnoj petlji prema Telekomovim instalacijama.

E sad, pošto ja znam da je kod nas u centrali situacija još uvek nejasna oko implementacije ADSL opreme (rokpvi su potpuno neodređeni), tako je uostalom na svim Siemens centralama u Srbiji, bilo bi dobro da se malo više posećuju ovakve ankete http://www.sezampro.yu/adsl/default.asp koje su provajderi osmislili da bi videli koliko tržište imaju u pojedinim gradovima. Tu ćete pronaći i mnoge informacije koje sam izostavio iz ovog posta, a možda svi pomalo doprinesemo da ADSL malo ranije zakuca i na naša vrata...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 12. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Instaliranje treba da izgleda ovako: provajder vam preporučuje/isporučuje spliter i ADSL ruter. Spliter se zakači na liniju a na spliter analogni POTS (postoji i varijanta sa ISDN BRI) i ADSL ruter. Na ruter se kačite ili mrežnom kartom, ili USB kablom a može i svičom pa da se i komšiluk obraduje. Znači, nema zahvata na lokalnoj petlji prema Telekomovim instalacijama.

ADSL Router ili ADSL Modem ili pak ADSL Router sa ugradjenim ADSL modemom?

Koliko mi je poznato modem je neophodan.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

3

Utorak, 12. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Ovo je prava stvar! U pitanju je ADSL modem ruter.
Cijela fora je u tom sto se koristi vec postojeca tefonska parica (znaci ne placa se iznajmljivanje posebne linije) i preko nje ide konekcija.
Download ide do 768 Kbps a upload do 192Kbps (256/64, 512/128, 768/192). Istovremeno ne smeta telefonu - znaci moze istovremeno da ide i razgovor i internet.
Sto vise pazaraca treba da se prijavi i da svoje podatke na http://www.sezampro.yu/adsl/prijava/
Time_Out| je dodao/la ovu sliku:
  • adsl3.jpg
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

4

Utorak, 12. Oktobar 2004

To bi bila prava stvar...

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

5

Srijeda, 13. Oktobar 2004

Dakle, narode, prijavljujte se. Prijava nije obavezujuća, tj. niste obaqvezni da kasnije kupite ADSL, a svima nama šanse rastu...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od Time_Out|
U pitanju je ADSL modem ruter.

A moze i sa samo DSL modem bez routera, za svakog kome router nije potreban :) Jeftinije je :D
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

7

Esselamu alejkum!

Koliko se placa u Njemackoj ovakva usluga?

Sto vise pazaraca treba da se prijavi i da svoje podatke na http://www.sezampro.yu/adsl/prijava/
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

8

Vec par godina koristim DSL i od pocetka do sad su cene pale dosta.

Trenutno placham ISDN + DSL (Down: 1Mb / Up: 128Kb) prikljucak 35 eura mesecno. Ista je cena od prilike i za analogni telefonski prikljucak u paketu sa DSL-om.
Na to se doda Flat-Rate internet tarifa za 17 eura.

• »~Femme Fatale~« je žensko

Datum registracije: 10.10.2004

• Poruku poslati

9

ja placam ISDN xxl i DSL oko 49€ i plus Flat-- 29,90€
(Telekom o| )

pozzdravicic ;)

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

10

Esselamu alejkum!

Evo i Beotel nudi ASDL

Realizacija se bazira, gledano sa korisničke strane na upotrebi mikrofiltra čiji je cilj da razdvoji dva frekvencijska područja. Prvi frekvencijski opseg, služi za korišćenje telefonske linije bez promene dosadašnjeg telefonskog broja i bez njenog zauzeća dok ste na mreži, slika 2. Drugi frekvencijski opseg koristi se za prenos podataka. Opseg od 0 do 4KHz služi za prenos govora, a drugi opseg, od 20 do 160 KHz za upstream i 240 do 1100 KHz za downstream.

http://www.beotel.yu/licna_primena.php?tema=adsl

Za dobijanje ADSL usluge neophodno je da definišete noseći telefonski broj tj. broj telefona po kome hoćete da Vam se instalira data usluga. Flat paketi za koje se možete opredeliti su:

downstream/upstream
256/64 kb/s
512/128 kb/s
768/192 kb/s

Za kućne korisnike namenjeni su ADSL uredjaji sa USB portom, dok su za biznis korisnike namenjeni ADSL routeri sa Ethernet portom (10BaseT).

Minimalna neophodna konfiguracija za kućne korisnike:
Windows 98 operativni sistem
USB port
CD ROM čitač
CPU 200Mhz Pentium ili bolji
64 MB RAM ili više
SVGA karta minimum 800x600, 256 colours
SVGA monitor
HD sa 50 MB slobodnog prostora

Time_Out| je dodao/la ovu sliku:
  • adsl4.jpg

11

@ Djordje: Prijavljena.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

12

ADSL je prava stvar. Jes da protok ne premasuje 1 mb, ali oslobodjena telefonska linija mnogo znaci. Ako budu jos prihvatljive cene, sto da ne?

Mogu skidat cak i DVD filmove, bice to jedna dobra kolekija :)

Sanse, kave su vesti iz Telekoma?
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

13

Subota, 16. Oktobar 2004

evo mene prije sansa da vam javim da sam danas dobio informaciju iz BeotelNet-a da su sve pripreme za ADSL zavrsene i da treba 2 coveka da odu u BGD Telekom da se obuce za ugradnju i servisiranje .....

ovih dana bi trebalo da krene ADSL ...Paukichu navrati da kad bude uradjen ADSL da mi ne kukas losa ti veza .......
bux_ludvig_np je dodao/la ovu sliku:
  • beo-tel-net.jpg
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

14

Subota, 16. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Bux javi kad krene, a do tad bi se mogao za cijene raspitat.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

15

Subota, 16. Oktobar 2004

ADSL je super stvar
U evropi je ova tehnologija otisla dosta daleko tako da su i cene jako pale a i nivo usluge prosiren.

Danas se moze za sitne pare, nekih 30 euro imat konekcija od 6Mbit/sec, 100 TV programa (ukljucujici i AL Dzeziru :D ) i lokalni Tel pozivi za dzabe.
Ovo se postiglo time sto su historijski (kako ih ovde nazivaju) telecom operateri izgubili monopol, tako da se javljaju manje firme koje su u stanju da snizenim cenama konkurisu ovim velikima, koji su onda prinudjeni da za iste pare daju jos vise.

Ne znam kako ali se postizu neverovatne brzine, tako da je za samo godinu preslo sa nekih 500kb na celih 6000 i uz to uspeli su ovom nekom novom tehnologijom da salju i TV signal preko telefonske linije (ADSL).

Nadam se da ce to ubrzo zaziveti i kod nas, mada sam sumljicav po pitanju cena, jel je dole i tel suvise skup, tako da uz ne neki veliki broj pretplatnika ADSL ne moze biti na nivou realnosti i pristupacnisti za siroku publiku, no vide ce mo, umeme ja cesto da se prevarim.
malo za promenu

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

16

Subota, 16. Oktobar 2004

Citirano

Ovo se postiglo time sto su historijski (kako ih ovde nazivaju) telecom operateri izgubili monopol, tako da se javljaju manje firme koje su u stanju da snizenim cenama konkurisu ovim velikima, koji su onda prinudjeni da za iste pare daju jos vise.

Kod nas to jos dugo nece biti slucaj. Ali se nadam da monopolisti razumeju trenutnu situaciju u zemlji, tako da ce te cene postaviti u nekim realnim okvirima. Bar za pocetak...

Bux, znas li koje su cene?
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 17. Oktobar 2004

Cobuuuuuuuuu ima li kakvih vesti? Jesi li ti odredjen da ides na obuku?

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 17. Oktobar 2004

e da vam se pofaljim Rifche golupce i ja idemo za nedelju dana u BG na obuku da vidimo to kako da zakacinjemo ljude na Net

a sto se tice neta mislim da ce da bude dobro posle obuke imamo zadatak da ENTER zakacimo na ADSL to ce da bude probno da se ljudi uvere da je OK!!!

paukeee tebe ima da oderem kad dodjes da ti ugradimo Net.... keke ke ke ke ke ke saljim se ja necu ja tebe :D :))

nisam siguran ali kako sam cuo cene su sledece:

pristup je 18.000 din

64 kbps = 6.000 mjesecno
128 kbps = 11.000 ----------
256 kbps = ???? neznam koliko je
512 kbps = ???? ne znay skolko

i da napomenen ovih 64 kbps se ne dijeli po racunarima vec je konstantna veza za svaki PC 64kb ...
tako ti to dodje kako sam ja skonto
ovo nisu proverene informacije kad bude nesto 100% sigurno javicu vam
hajt sad Ejsahadilje i EyvAllah
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 18. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od bux_ludvig_np

nisam siguran ali kako sam cuo cene su sledece:

pristup je 18.000 din

64 kbps = 6.000 mjesecno
128 kbps = 11.000 ----------
256 kbps = ???? neznam koliko je
512 kbps = ???? ne znay skolko

Dobre cijene nema sta, kao ono nekada 1000 maraka za telefonski prikljucak. Bice da ce cijene opet u Pazaru biti vece nego u drugim gradovima po Srbiji.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 18. Oktobar 2004

Nema teorije. Cene će biti jedninstvene za celu Srbiju i zavisiće direktno od provajdera.

P.S. 37!

Social bookmarks