Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 18. Oktobar 2004

Maksimalna brzina adsl linije direktno zavisi od udaljenosti telefonskog prikljucka do "exchange box-a" ( ne znam tacan prevod na Telekom zargon ).
U Srbiji ce brzina zavisiti i od kvaliteta zice, s obzirom da neke linije nisu zamenjene vec decenijama.
Tu se jos dodaje i kvalitet adsl uredjaja koje ce posta da ugradi na svojoj strani.
A narociti uticaj ce imati takozvani "Service level". Ovo je deo ugovora izmedju Telekoma i korisnika (obicno malim slovima ;) ). Npr ako je "Service level" mali Telekom ti ne garantuje u potpunosti odredjenu brzinu i/ili odredjen odnos downstream/upstream.
Znaci ako mislis da imas 512Kb/128Kb brzinu to ti je u stvari maksimalna brzina koju mozes da dobijes, a ne garantovana brzina u svakom trenutku.
Download je prilicno konstantan (zavisno od uredjaja koji ce Telekom da koristi). Upload varira u zavisnosti od drugih faktora.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

22

Ponedjeljak, 08. Novembar 2004

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Dakle, narode, prijavljujte se. Prijava nije obavezujuća, tj. niste obaqvezni da kasnije kupite ADSL, a svima nama šanse rastu...

Evo jutros dobih mail sledece sadrzine:

[SIZE=3]Poštovani, Poštovana

Zahvaljujemo se na interesovanju za SezamPro i novu uslugu koju smo najavili
- ADSL pristup Internetu.

Potvrđujemo da je vaša prijava koju ste popunili na sajtu www.sezampro.yu/adsl evidentirana i da ćemo Vam na osnovu nje uskoro poslati poruku sa preciznim komercijalnim uslovima kao i opisom procedure ispitivanja tehničkih uslova i instalacije ADSL-a.

Početak uvođenja ADSL priključaka je nekoliko puta prolongiran, pre svega zbog složenosti čitavog projekta i opsežne administrativne procedure.

Telekom Srbija i SezamPro su završili sve neophodne tehničke pripreme za realizaciju servisa pa ostaje samo deo administrativne procedure u Ministarstvu što će, kako se nadamo, biti finalizovano u najbližoj budućnosti, o čemu ćemo Vas odmah izvestiti.

Uz želju da i dalje sa zadovoljstvom koristite Internet, verujemo da ćemo uskoro imati priliku da Vas pozdravimo kao jednog od prvih korisnika ADSL-a u Srbiji.

S poštovanjem,
SezamPro
[/SIZE]
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

23

Ponedjeljak, 08. Novembar 2004

SezamPro u Pazaru i okolini nema predstavnistvo koliko znam ....

a sto se tice ADSL-a sve zavisi od Telekoma kad ce da puste

za jedno 2 godine ..... biceeee
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

24

Petak, 30. Mart 2007

Eto, proradilo je i to ''čudo'' od ADSL-a u Pazaru.

Tačnije, od srede počela instalacija ali sa za POTS (anex A) korisnike jer Telekom kasni sa isporukom ISDN (anex B) varijante, nadam se ne više od nedelju dana...

O uslovima i ponudi uopšte, opširnije na http://www.telekom.nadlanu.com/adsl/adsl.aspx?ac=solo&br=1

Nova Telekomova poslovnica se nalazi u ulici 28. novembra 57 i tu rešavate celu priču oko ADSL servisa:

1. podnosite zahtev ako to niste do sada uradili
2. kada se obavi tehnička obrada na liniji (obično dan- dva)
3. službenik iz poslovnice vas poziva na potpisivanje ugovora i preuzimanje modema.

Napominjem da ugovor može potpisati samo vlasnik telefonskog priključka. Predviđeno je da pretplatnik opremu instalira sam a u slučaju problema telefon za podršku je 0800 100 100.

U modem je već upisano korisničko ime i lozinka tako da u najvećem broju slučajeva neće biti neophodno intervenisanje na podešavanju modema. Sve što treba da uradite je da proverite da li vam je uklučena mrežna karta i da li je nameštena automatska konfiguracija parametara na TCP/IP protokolu. Druga opcija, koja je samo za nuždu tj. ko nema mrežnu kartu, je USB port na modemu za koji možete instalirati drajvere sa priloženog diska.

Da još jednom podvučem: 0800 100 100 je telefon za tehničku podršku. Sva pitanja tipa ''ovo mi nešto ne radi'', i ''kako da podesim mrežu sa n računara, print i FTP serverom i VPN konekcijama'' mogu (i najverovatnije hoće) biti zanemarena sa moje strane.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

• »Dipche_boy« je muško

Datum registracije: 27.04.2005

• Poruku poslati

25

Petak, 30. Mart 2007

kada se ochekuje podela tih modema?
POCRKASMO COVECE...
NIJE BITNO STA KAZU LJUDI, BITNO JE DA ZNAS STA TI PRICAS!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

26

Subota, 31. Mart 2007

Od ovog sto sam video najvise mi se dopao sledeci detalj : " Nema merenja protoka tzv. "flat rate ".Dok kod nas u Mkd sve zivo mere o|
" Bilen alemlere rahmettir "

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

27

Subota, 31. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Dipche_boy
kada se ochekuje podela tih modema?
POCRKASMO COVECE...

Već je podeljeno oko dvesta Anex A modema i trebalo bi da je već dobar deo pazarske internet zajednice na novom servisu. Ako se tu doda stotinak ljudi koji koriste WLL varijantu DSL-a, koji je još u testnoj fazi, desetak korisnika u WiMAX pilotu može se reći da smo konačno zakoračili u taj famozni brzi internet.

Konačno i sa velikim zakašnjenjem...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

28

Subota, 31. Mart 2007

Neznam koliko je vama dole u Pazaru vazno da je internet jeftin, ali koliko sam ja primjetio, u Srbiji se adsl moze dobiti po dosta razlicitim cijenama.

Prijedlog sa linka kojeg je DjordjeRd dao nije nesto izuzetno i preterano mnogo skup, tj mjesecno se za adsl 256/64 "flat rate", kod te firme placa 1208 dinara plus porez, a sto iznosi ukupno oko 1440 dinara mjesecno sa porezom mjesecno

Za one kojima je cijena vazna, VeratNet ima isti adsl 256/64 "flat rate" ali puno jeftiniji, i koji sa porezom kosta 1286 dinara.
Ukoliko uplatite za pet mjeseci unaprijed, dobijate sesti mjesec dzabe, pa vam je na taj nacin stvarno mjesecno kostanje adsl je 1071 dinar
Uz to se kod VeratNeta ne placa pristupna taksa od 5000 dinara koju inace trebate platiti onoj firmi sa Djordjeve adrese.

Klikni za direktan link VeratNeta

Jos nesto za one koji ne zele puno placati za adsl. Nebi trebali uzimati pakete gdje se mjeri protok interneta, jer takvim paketima iako je startna cijena nesto niza ipak kad se tome doda internet saobracaj koji obicno pravite, to na kraju puno skuplje bude.

• »Dipche_boy« je muško

Datum registracije: 27.04.2005

• Poruku poslati

29

Subota, 31. Mart 2007

ma daj bilo sta kad nemas drugo bolje je i skupo, kad vec treba coveku, ljudima...
A kasnije ako se pojavi neka jeftinija varijanta i pokaze se dobra sto da ne:)
Ali mislim da ptt sad zasad iako je skup, za te pare koje dajes sigurno znas da je to to, hocu reci da je kvalitetna usluga i dobar je internet "bar tako kazu"
NIJE BITNO STA KAZU LJUDI, BITNO JE DA ZNAS STA TI PRICAS!

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

30

Subota, 31. Mart 2007

Mozda i imas pravo, za one kojima to sto je postin adsl skuplji za oko 400 dinara mjesecno, kao i sto se kod njih daje u nepovrat (nepotrebno) 5000 dinara pri zasnivanju ugovora, za takve kojima to ne znaci puno, PTT ima bolju reputaciju.

Inace u mojem proslom poredjenju izmedju PTT i Verata, radilo se o istoj kvaliteti i brzini interneta, pa se samo na osnovu toga, nemoze zakljuciti ciji internet je bolji (osim ako neko do njih ne vara i ne ispunjava ono sto tvrdi pri prodaji).

Razlika moze postojati kod nacina prenosa interneta i tehnickih uredjaja za prenos, ali kako pretpostavljam da ove ostale firme samo preprodaju (pod drugim uslovima i cijenama) vec postojeci postin adsl internet, onda ni tu nebi trebalo da ima neke razlike.

Razlika moze postojati kod servisa, tj u servis sluzbi, a sto se odnosi na sve, pocev od odnosa prema musterijama pri fakturiranju i naplacivanju usluga, do toga kako je koja od njih sposobna i voljna brzo pomoci pri nekom eventualnom problemu (kao i koliko smo sami sposobni da neke od tehnickih problema rijesimo).

Moj zaljucak. Da ja i dalje zivim dolje u Pazaru, ja bih apsolutno najprije probao da dobijem Veratov adsl

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

31

Subota, 31. Mart 2007

Djordje ako ti nije mrsko mogao bi mi odgovoriti na par pitanja koja me interesuju:

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
U modem je već upisano korisničko ime i lozinka tako da u najvećem broju slučajeva neće biti neophodno intervenisanje na podešavanju modema. Sve što treba da uradite je da proverite da li vam je uklučena mrežna karta i da li je nameštena automatska konfiguracija parametara na TCP/IP protokolu. Druga opcija, koja je samo za nuždu tj. ko nema mrežnu kartu, je USB port na modemu za koji možete instalirati drajvere sa priloženog diska.

Mozes li kratko objasniti o kakvom je ovde modemu rec?
Prema opisu koji si naveo gore radi se o zapravo o routeru sa integrisanim ADSL modemom, ili se varam?

Da li je se taj "modem" poklanja korisniku ili je isti duzan da ga plati/vrati posle isteka ugovora?
Od kojeg je proizvodjaca taj "modem" koji se daje korisniku?
Da li je moguce koristiti sopstveni ADSL modem ili tu postoje neka ogranicenja?

Da li se ugovori za koriscenje DSL-a sklapaju na odredjeno vreme ili je moguce koristiti DSL "po potrebi"?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 02. April 2007

Citirano

Orginalno od Administrator
...
Mozes li kratko objasniti o kakvom je ovde modemu rec?
Prema opisu koji si naveo gore radi se o zapravo o routeru sa integrisanim ADSL modemom, ili se varam?
...

Da, modem i ruter u istoj kutiji...

Citirano

...
Da li je se taj ''modem'' poklanja korisniku ili je isti duzan da ga plati/vrati posle isteka ugovora?
...

Ne znam.

Citirano

...
Od kojeg je proizvodjaca taj ''modem'' koji se daje korisniku?
...

Huawei modemi, Huawei DSLAM-ovi

Citirano

...
Da li je moguce koristiti sopstveni ADSL modem ili tu postoje neka ogranicenja?
...

Moguće je koristiti sopstveni modem. Na ugovoru korisnik dobije user i pass koji su upisani u modem. To se prepiše u drugi uređaj i eto...

Citirano

...
Da li se ugovori za koriscenje DSL-a sklapaju na odredjeno vreme ili je moguce koristiti DSL "po potrebi"?
...

Ne znam.

P.S. 37!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

33

Ponedjeljak, 02. April 2007

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Moguće je koristiti sopstveni modem. Na ugovoru korisnik dobije user i pass koji su upisani u modem . To se prepiše u drugi uređaj i eto...

Ja mislim da korisnik sam odabira svoj username i password.Ali mislim da vam telekom nece dati garanciju da neko drugi nece moci koristiti vas username i password .Trust me :D ;)

" Bilen alemlere rahmettir "

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

34

Utorak, 03. April 2007

Evo vec sam postavio ADSL i mogu vam reci da je dobra stvar. Inace radi se o Telekomu kao provideru. Sto se tice instalacije maksimalno je pojednostavljena, samo se instaliraju driveri (ko ide preko usb) i odmah ste na internetu.
A cena za flat rate je pristupacna (oko 17E za 256kb/s). Znam da ce mnogi reci da za 10E mesecno ostali provideri nude ADSL, ali to je sa sa uracunatim 100MB/mesecno sve preko se placa.
Sve u svemu prosle i ove godine Telekom je uradio dosta po pitanju komunikacija u Novom Pazaru, Tutinu i Sjenici, omogucujuci cak da najmodernije tehnologije budu dostupne krajnjem korisniku.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

35

Utorak, 03. April 2007

Citirano

Orginalno od annonimus

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Moguće je koristiti sopstveni modem. Na ugovoru korisnik dobije user i pass koji su upisani u modem . To se prepiše u drugi uređaj i eto...

Ja mislim da korisnik sam odabira svoj username i password.Ali mislim da vam telekom nece dati garanciju da neko drugi nece moci koristiti vas username i password .Trust me :D ;)

Korisnik bira svoje korisničko ime i lozinku za mejl server. Juzer i pas za pristup sistemu su već u modemima i vezuju se za korisnika prilikom podizanja modema u korisničkom servisu. Zbog toga ona teta prepisuje serijski broj modema prilikom formiranja ugovora koji korisnik treba da potpiše.

Juzer i pas za pristup sistemu su jako komplikovani i ko uspe da ih prepiše za manje od dva minuta dobija medalju od mene. Korisnik odgovara za tajnost svojih pristupnih parametara a svaka zloupotreba (krađa) će moći da se otkrije praktično odmah.

Aj dont trast ju. Enibadi els?

P.S. 37!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

36

Četvrtak, 05. April 2007

Da li neko ko vec koristi DSL u Pazaru, moze da iznese svoje utiske o kvalitetu konekcije i usluge?

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 05. April 2007

za ono sto smo prije imali, ADSL je ekstra, ja imam najnizi paket, ali je dobar. skida oko 30 kpbs, znaci oko 6 puta brzi od obicnog.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Samir_007

Početnik

(10)

• »Samir_007« je muško

Datum registracije: 08.10.2004

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 05. April 2007

ok

A zna li neko kojom brzinom kb/sek. ide onaj najbrzi ADSL od 768,jer i ja ocekujem ovaj od 30 kb/s,ali eto interesuje me koliko sam zijanio? 8)
Teraj burko o| cmook

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

39

Četvrtak, 05. April 2007

Koliko je meni poznato skida 100 kbps. Tako je u BiH, trebalo bi i ovdje da je.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 05. April 2007

Citirano

Orginalno od Samir_007
A zna li neko kojom brzinom kb/sek. ide onaj najbrzi ADSL od 768,jer i ja ocekujem ovaj od 30 kb/s,ali eto interesuje me koliko sam zijanio? 8)

:)) :)) :))

Sam naziv paketa govori i o njegovoj brzini.

Brzina downloda je 768Kbit(Kilobit) u sekundi.
1KByte(Kilobajt) = 8Kbit(Kilobit), dakle 96KByte = 768Kbit.

Social bookmarks