Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško
  • »SaNdZak« je autor ove teme

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 20. Juni 2003

Aerodrom na Pesteri

Sellam

Posto sam dijete Pesterske visoravni, i svoje rano djetinstvo sam proveo na njemu, uzivajuci sve prirodne blagodati i slobodu koju su mi nudili ti prostori, sa velikom tugom dozivljavam iseljavanja nasega naroda sa tog prostora i zatvaranja u 3-4 ara placa u sandzackim gradovima konkretno u Novom Pazaru koji je napunio kvotu i postao sandzacka metropola i kojeme prijeti da bude nekontrolisano naseljen i tako izgubi svoju orginalnu ljepotu.
Zato godinama aktivno radim na projektu zaustavljanja iseljavanja sa Pestreske visoravni jer smatram da ako se iseli pestreska visoravan dolazi u pitanje i opstojnost samog Novog Pazara i Tutina.

Naravno najveci razlozi iseljavanja dosada su bili putevi, zdrastvo, traganje za boljim zivotom i promasene investicije domacina koji su vise ulagali u torove negoli u svoje kuce, sto je prouzrokovalo da mladji narastaji ostave sve i odu glavom bez obzira.

Prosle godine je asfaltirana deonica puta glogovik-crnoca tako da sada ima asfalt od melaja pa do crnoce i ceka se da se to sastavi sa asfaltnim putem kod manastira sopocani. Kada se to bude uradilo bice od epohalnog znacaja za gradjane pesterske visoravni i drugo vrlo vazno je da nasi biznismeni polako pocinju da svoj kapital ulazu na pesteri otvarajuci mlekare (mlekara Pester u delimedju) te tvornica ratluka i stare kocke u Skrijelju. Ovakvi potezi su ohrabrujuci za sve nas…

Posto sandzak oskudeva sa aerodromom, smatram da bi nasi biznismeni uz pomoc vlade republike srbije trebali poceti izgradnju civilnog aerodroma na pesterskoj visoravni, koja je idealna za to. U taj projekat bi se mnogi ukljucili a prvenstveno sandzacka dijaspora i zamislite kako bi bilo fino ljetis Frankfurt-Pester i onda si poslije sletanja za 20 minuta u novom pazaru a ovako moras iz sarajeva ili beograda jos pola dana da ides nekakvim autobusima i da se matretiras.

Interesuju me vasa misljenja i predlozi….

Znam da ova ideja vec kruzi medju relevantnim faktorima u Novom Pazaru.

Sellam
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Jesenjin

Početnik

(10)

Datum registracije: 19.06.2003

• Poruku poslati

2

Petak, 20. Juni 2003

smesan pocetak: Dodjem, kazem: nemas dobar batak (mislim na cureci batak, koji mi se
strasno jede danas), tema mi se manje svidja - BICU VRLO KRATAK...

-Licno sam misljenja da ideja o izgradnji aerodroma na Pesteri nije losa ali pada u nevreme.
Pogotovo kada onaj sto nam zapoce temu kaze
da lokalni biznismeni uz pomoc VLADE Rep. Srbije trebaju pokusati nesto izgraditi.... i napraviti...

-Srbija je siromasna zemlja da bi njena Vlada imala sredstava da finansira izgradnju jednog tako skupog projekta. Takvo je
stanje sada. (KAMO SRECE DA JE DRUGACIJE pa da se izgradi i aerodrom i stadion i komlet put do Golije....i mnogo drugog...)

-A istovremeno u ovako losem stanju Vlada bi trebala (ako Bog i dobra sreca dadu da na sto skorijim izborima dobijemo novu
demokratsku i narodnu, znaci evropsku i patriotsku...Vladu) da finansira izgradnju puta do Golije, planinske lepotica drage nam
Raske oblasti, te da zaustavi medjunacionalna trvenja i utice na prestanak iseljavanja stanovnistva iz Raske oblasti u uzu Srbiju
ili njihova putovanja na zapad. -To bi joj trebali biti prioriteti, i nadam se da ce uskoro biti. A do postizanja takvog standarda da
se moze ici na izgradnju aerodroma moramo pocekati... Jedino ako lokalni (pa i pesterski) Biznis (poslovni)-bosovi ne nameravaju
sami finansirati izgradnju tog glomaznog projekta...
Ali onda se postavlja pitanje EKOLOSKE opasnosti za Pester, za prirodne lepote, koje treba ocuvati kao jedinstveno blago
Jugozapadne Srbije jer su to njena juzna pluca.
Dakle ovi sto preduzimaju izgradnju po Pesteri, moraju voditi racuna i o ekoloskim faktorima.
Ali, s obzirom da su, prema mojim saznanjima, to sve deca Pestera, dakle ljudi koji su rodjeni tu i zele da mu se oduze, oni
ce najbolje znati da sacuvaju svoj kraj i prirodne lepote zavicaja.
To nam je svima sveti zadatak - da pokusamo se oduziti zavicaju onako kako smo u mogucnosti.
Duznost nam je da Novom Pazaru ne ostavimo neresen ni jedan problem, vec da tezimo izgraditi nesto sto ce se zasnivati na
KOMPROMISU - a da taj kompromis podrazumeva da po 50%( u stavovima, u ravnopravnosti) budu zastupljene obe strane
i da kompromis ne bude da ja prihvatim sve ono sto meni vi pricate, jer ste (hipoteticki analiziram) Vi u pravu, ne da vi prihvatite
sve ono sto je pricam VEC DA SE PRIHVATE SVI "NASI" (u ovo NASI mislim na sve) STAVOVI koji su produktivni...

Veliki pozdrav i ziveli

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 20. Juni 2003

AERODROM

E na tu temu hocu a i moram neshto da kazhem, jer sam i ja u neku ruku kako DRUG 8) jesenjin kazhe dete peshtera.
Jedan aerodrom na pes. visoravni ne bi bio znacajan samo zbog toga sto bi nas narod takoreci pred vratima imo celi svet,vec bi se i druge stvari uz taj aerod. razvijale.
Ali licno mislim da je to moguce da ne preteram, za jedno 50 gog. i to ukoliko "stvari" u srbiji i u srpskoj vladi budu dalje tekle tokom onao kako su zapocete.
Zashto tako mislim- Pogledajte malo skoriju istoriju i bit ce vam neke stvari jasne:
Deonica puta(glogovik crnoca) se radi negde oko 10 do 15 godina -duzhine negde oko 15-18 km,al zavrshena je 2003 :rolleyes: "delimichno".
A sta mislite ako se dogovore da se taj aerodrom pochne negde recimo 2004 -onda se nadam da ce moj sin kad dobije penziju (2074 g.) moci rahat od Dizeldorfa da ileti za Delimedje avionom. 8o

Ja sam inache optimist, al ovako neshto......
:( :( :( teshko
sellam

;) kako @jesenjin uvek konja za trku ima: Pester-Golija
iseljavanje ljudi sa pestera-iseljavanje Srba iz Sandzaka.
dobro je shto si na forumu ;)

[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 20. Juni 2003

Citirano

Orginalno od Jesenjin
Duznost nam je da Novom Pazaru ne ostavimo neresen ni jedan problem, vec da tezimo izgraditi nesto sto ce se zasnivati na
KOMPROMISU - a da taj kompromis podrazumeva da po 50%( u stavovima, u ravnopravnosti) budu zastupljene obe strane

brate, prijatelju,
ja sam za KOMPROMIS, naravno samo ne 50-50, to mi je nekako uvek bilo smesno. jos ono iz osnovne skole, zamisli samo ovo, uvek u razredu bude po pet sest Srba, a moralo bit jedne godine predsenik Srpce, a druge Muslimance, dje je tu logika. trebalo bi valjda pet puta mi a jednom vi, zar ne
E pa tako i taj tvoj kompromis bi trebalo da bude 80 za nas a 20 za vas, pa sta vas zapane.
A za aerodrom, lijepo je to, no mozda ne i tako ne ostvarljivo, jer pogledajte sta se zbiva po evropi, avio kompanije tako zvane LOW COST, koje koriste kratke destinacije sa niskim cenama i malim aerodromima. Tako inshallah mozda jednog dana to dodje i kod nas, a mislim da bi bar imao ko da leti, svi ti nasi i vasi iselheni sirom svijeta
pozdrav
malo za promenu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Petak, 20. Juni 2003

Mislim da će do realizacije ovog projekta Mercedes već izbaciti model koji će moći da leti, i da se spusti i bez aerodroma. A pošto je Mercedes veoma prisutan i na našim prostorima sa novim modelima... možda nam i ne bude trebao taj aerodrom. U svakom slučaju, ideja je fina, ali ...

ODAKLE TI LOVA FRAJERU! ODAKLE TI LOVA? ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 20. Juni 2003

Adla, adla...

Meni to izgleda smijesno iz ovih daljina relacija recimo Boston - Delimedje?

Po meni je grehota narusavati prirodni sklad Pestera asfaltom i isparenjima kerozina. Zamislite kontrolni toranj u sred Pesteri i brdo automobila, taksija, kufera i saso mange cuda jos?
I ne znam koliko bi to bilo isplativo s ekonomske strane; letiti avionom je odvajkada bio luksuz za mnoge zitelje ex-Yu.
Misljenja sam da ulaganje u agrikulturu tog kraja bi dakako imalo veci efekt i insistiranje na prirodnom nego izgradnja aerodroma koji bi zadovoljio ionako razmazenu dijasporu sviklu na komfor Zapada (prvenstveno ovdje mislim na sebe, molim da se neko ne osjeca prozvanim).

Citirano

Orginalno od Sans
Mislim da će do realizacije ovog projekta Mercedes već izbaciti model koji će moći da leti, i da se spusti i bez aerodroma. A pošto je Mercedes veoma prisutan i na našim prostorima sa novim modelima... možda nam i ne bude trebao taj aerodrom. U svakom slučaju, ideja je fina, ali ...

ODAKLE TI LOVA FRAJERU! ODAKLE TI LOVA?

Nesto takvo vec postoji u Usa samo je u pitanju leteci skuter (cijena prototipa je bila cini mi se sitnicavih 30 tisuca dolara) i vrlo brzo ce nesto biti od svega toga sto si rekao.

Pozdrav svima
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

7

Petak, 20. Juni 2003

STIDI SE SANDZAK, STIDI

Citirano

Orginalno od Giovanni
Meni to izgleda smijesno iz ovih daljina relacija recimo Boston - Delimedje?

Po meni je grehota narusavati prirodni sklad Pestera asfaltom i isparenjima kerozina. Zamislite kontrolni toranj u sred Pesteri i brdo automobila, taksija, kufera i saso mange cuda jos?

vala i imas pravo
ZATO STIDI SE SANDZAK? STA TI HTEDE I DA POKRECES OVU TEMU
STIDI SE :O
malo za promenu

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

• Poruku poslati

8

Subota, 21. Juni 2003

Sellam

Kuku sto me urazilji ova hadalj, e neka te neka, neces mi ti iz Pariza ljetet za deljimdje sigurno :]

Sala nastranu, ja sam optimista sto se tice ovog projekta i smatram da je pesterska visoravan idealna da se napravi jedan civilni aerodrom, samo ako Amerikanci ne budu brzi i ne naprave vojni aerodrom da bi smestili svoje zrakoplovene jedinice koje namjeravaju da povucu iz njemacke i italije.

Sto se tice da bi izgradnja aerodroma bila stetna za ekoloske prilike na Pesteri, mislim da ne bi doslo do neke velike promjene a i znam da su se i prethodne vlasti branile za neulaganje u ovu oblast upravo navodeci razloge koje je naveo gospodin Giovani. Sto znaci; "Eh da ne narusimo prirodnje ljepote pesteri, necemo ni asflat da pospemo, pa ljudi moji na pesteri ne zive hajvani, nije to nekakav nacionalni park ili sta ja znam pa da se sacuvaju prirodne ljepote i okolis, vec na pesteri zive insani, koji imaju pravo da imaju asflatne puteve, bolnice, supermarkete, srednju skolu i td.

Sellam

boshnjak1

Početnik

(10)

Datum registracije: 20.05.2003

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 22. Juni 2003

aerodrooom

ne bih da direkt upadam u tok teme ali sta je tu je

e skoro sam cuo opasnu ideju da je muftija Zukorlic dobio ponudu od nekih arapa da im napravi aerodrom
ako je i malo od tpga istina onda se blago nama

p.s. sans bice love samo treba da se radi:)
pozdrav=selam
[SIZE=2]otud odovud mali boshnjo opet kuci ide...plojovic@yahoo.com :klanja: [/SIZE]

• »Safet Kurtovic« je muško

Datum registracije: 22.06.2003

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 22. Juni 2003

8) SELLAM
A ja sam malo drugacije gledao na ovu stvar,posto primjecujem da se neka moja pisanja od prije nekoliko mjeseci na portalu Tutina i nekima u BiH pretvaraju sve vise u realnost...Sada mi sve vise mirise na ostvarenje toga ;)
Moao bi se uvjesti i humanitarni fond "AIR SANDZAK" te bi se trebalo pristupiti realizaciji istoga?
NE? 8)

Od velikog je znacaja taj projekat i treba da ugleda svjetlost dana jednom? 8)

Republika bi mogla da se pridruzi projektu tako da novac namijenjen kasarni u N.Pazaru preusmjeri za Sandzacki Aerodrom :D

WE SELLAM

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 22. Juni 2003

Citirano

A ja sam malo drugacije gledao na ovu stvar,posto primjecujem da se neka moja pisanja od prije nekoliko mjeseci na portalu Tutina i nekima u BiH pretvaraju sve vise u realnost...Sada mi sve vise mirise na ostvarenje toga
Moao bi se uvjesti i humanitarni fond "AIR SANDZAK" te bi se trebalo pristupiti realizaciji istoga?
NE?

Tipičan primer korišćenja jezičkih iluzija radi manipulisanja masom. Najpre se pozoveš na svoje prethodne "nazovi" uspehe u procenjivanju stvari, da bi tek onda izneo ono što si zapravo hteo reći. Ovo je sredstvo kojima se služe mnogi vidovnjaci, a Boga mi i političari, neki s manje , neki s više uspeha. Obično posle toga traže pare...

P.S. Bože sačuvaj da sam ja hteo ovim reć da to isto radi i Safet Kurtović. Ovo sam samo naveo kao odličan primer te "stilske figure" u rečniku vidovnjaka i nekih političara.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 22. Juni 2003

8)
SELLAM

;)Neka i drugih neka komentarisu jer vidim da ste dezurni od kada sam na forumu ?(

8) Znaci ti kao supermoderator ne bi trebao da"trcis za svakim mojim komentarom"

Uostalom,meni je drago da postoje stranice kao sto je ova tvoja ;) iako mi se na prvi pogled cini "hiper-kontrolisana"

Zuris da me "autoritetom" smestis gde bi trebalo :rolleyes:

A gdje je to???

Posto sam namjerno ostavio svoje ime prezime kao i sve ostale podatke o meni,onda nema potrebe vise da postoje replike tipa"ovako mora",ne???

8) Nije mi jasno...pozvat sam od nekih clanova ovdje da budem drag gost,a docekuje me "ratni savet"???

Posto si jednu temu vec zatvorio,iskljucujuci mogucnost da i ostali nesto kazu...po meni je bio simpatican pocetak,nema potrebe da se dokazujes time jer si pogresno shvatio svoju ulogu???

Dakle,meni je zelja za konstruktivnim dijalogom i cinjenicnim argumentima u nastavku polemika ili diskusija za cega ustvari forum i postoji???

Ako je napravljen da bi sluzio promociji nekoga tj. sa politickim zaledjem onda je tuzno?

Prepoznao sam mnoge ovdje koji su mi jako prijatni i sa kojima imam kontakte,tako da bih voleo i njihova misljenja.

;) Oki,gazda???

Nadam se da ces vremjenom uvidjeti da sam ja jako korektan i pravedan...a sto jezik hoce pravo i sto se glava ne saginje....eh to je valjda nesto iz Sandzaka sto nije zaboravljeno na granici ovoga carobnog poltronsko-ulizivackog zapadnog svijeta?

Dakle....da se vratimo temi i halali mi ovaj komentar???

WE SELLAM

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 22. Juni 2003

Safete Kurtoviću, We alejku mu sellam!

Pre svega da ti kažem da ovaj Forum nije moj, tj. tačnije ništa više moj nego tvoj i to po definiciji!
Svaki moj upis na ovom Forumu, treba da shvatiš kao upis bilo kojeg člana jer ga tako i pišem, i molim te da mi kao novopridošli član ne ograničavaš tu slobodu. Postove koje pišem kao moderator ti ne možeš da vidiš, jer se nalaze u Moderatorskom ćošku.Možeš da vidiš kada delujem kao moderator, tj. prilikom editovanja postova, dodeli opomena, menjanja, premeštanja i zatvaranja tema, ali to nema veze sa mojim postovima. Tema koja ti je zatvorena, zatvorena je zbog toga što je pre svega otvorena na pogrešnom mestu, a potom i zbog toga što si odgovor na pitanje koje si postavio već dobio. Članovi: SaNdZak, Hanuma_78, Sans i Hadzied su ti odgovorili na pitanje koje si trazio, i tema je iscrpljena... ili misliš da nije? Možda si očekivao da će ta rasprava trajati sve dok se svi članovi Foruma ne izjasne jedan za drugim i kažu: "Dobrodošao Safete"
Ne znam, kod nas u kući nije takav adet, ne izlazimo svi da dočekamo gosta koji dolazi, već to uradi neko od ukućana. Ima vremena za to, kroz kasniji muhabet... dok posetkujemo.
Tvoj "kaubojski" ulazak mi lično kao članu ( ne kao Supermoderatoru) nije baš simpatičan, ali (opet naglašavam), ne mora ništa da znači, i ja bih voleo da se naše ćaskanje pretvori u pravo druženje u jednoj pravoj i tolerantnoj atmosferi.

Da se vratimo temi i halal ti bilo, iako si me "naterao" da ti napišem još jedan, meni nepotreban post.

i ... bode mi oči

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 22. Juni 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma.
Aman ljudi ne skrećite više sa teme, gde god zagledam samo naglabanja oko novog člana gospodina S.Kurtovića.
Ljudi ovde ste da dajete vaše uvaženo mišljenje u vezi tema pokrenutih na forumu, jesmo to i sam priznajem sa jednom dozom predostrožnosti propratili tvoj uvaženi dolazan na forum, ali ne zameri, jer je ovih dana bilo nekakvih neargumentovanih, lako provocirajućih rasprava, pa smo popučeni iskustvom, od ranije bili malo obazriviji.
Elem, niko te neće sputavati da izneseš svoje mišljenje, kakvo god ono bilo, na jedan korektan i častan način, pokušavajući da nikoga na forumu ne dovedeš u neprijatnu situaciju.
Dobro, onda da se pređe na rad, i nema više skretanja sa teme, znači tema je:
AERODROM NA PEŠTERI,
onda raspalite, po temi mislim...
P.S.
Uz izvinjenje svim članovima, što sam još jednom zloupotrebio svoje pravo da mogu malo da skrenem sa teme, nadam se da neće više biti potrebe za to.
Pozdrav :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

15

Ponedjeljak, 23. Juni 2003

Aerdorom na Pesteri

Ideja vredna pohvale! I meni to lepo zvuci, biti kuci za menje od 2,5h…a dopada mi se i sans-ova ideja o letecim mercedesima ;) …ali, ... ali …daleko je sunce sto na nebu sja….nacekacu se ja dok sletim na “Airport Delimedje” avionima agencije “LOW COST” , a da li cu ikada uspeti sebi da prisutim jedan leteci Mercedes, pitacu se od kraja svoga zivota… :? Ipak, zanemarimo sve moje sumnje i nadajmo se najboljem ;)

@ Giovanni : Hello Boston!Da li se cujemo?….Hello! …(opet lose veze! Dokle vise ovako…!) Hello? Ah, imamo nekoga na vezi! :D Dobar dan, moje ime je …. javljam se sa aerodroma “Delimedje” povodom vase rezervacije leta za…ha ha ha …salim se, Giovanni , ne zameri mi ;)

Citirano

Originalno od Giovanni :

"Po meni je grehota narusavati prirodni sklad Pestera asfaltom i isparenjima kerozina. Zamislite kontrolni toranj u sred Pesteri i brdo automobila, taksija, kufera i saso mange cuda jos..."

Citirano

Ortiginlno od SaNdZaK : "...vec na pesteri zive insani, koji imaju pravo da imaju asflatne puteve, bolnice, supermarkete, srednju skolu i td."

Slazem se sa SaNdZaK-om.

Hmmm… Giovanni zasto recimo ti nisi otisao da zivis na Pesteri vec si izabrao Boston? Kladim se da Pester ima vise prirodnih lepota od Bastona, a ti kao ljubitelj istih … ti , ...ode za Boston?? :(

Citirano

Originalno od Giovanni : „Misljenja sam da ulaganje u agrikulturu...“

Za pocetak bi moglo barem po ovom pitanju vise da se uradi.Ovo mi manje zvuci na „mission impossible“.;)

P.S. Skretanje?Dosta je vise!!! Dajte narode, vozite pravo,cekajte na zeleno svetlo i pazite na pesake.

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

16

aerodrom???

Mozda je zbog toga sto dugo nisam nista pisao, ali ne umem da odredim jel kad se pise o spomenutom aerodromu treba da se bude mastovit i humoristican, ili ovde se ozbiljno prica??? :D

Elem, ako je ozbiljno onda je meni ideja pomalo ipak smesna. Drago bi mi bilo da imamo mi u Sandzaku sve sto se imati moze, i lijepo je pricati o tome, ali se takvi projekti i planovi ne ostvariuju zbog toga sto bi "lijepo bilo" i "sto je to nase", "nasa Srbija", "nas Sandzak", "nasa pester" sta bilo... Bilo je vreme, bas u Srbiji (i drugde tu u okruzenju), kad su se firme, putevi, i ne znam ti sta sve, izgradjivali bez bilo kakvog profesinoalnog kriterijuma. Ono sto je Djindjic nudio zemlji i predlagao biznismenima i dalje barem 60% stanovnistva ne razume. 1+1=2.. i drzava hoce biznis.. predlozis vladi DOBAR projekat (za koji eksperti vrlo lako mogu da ocene koliki profit moze da donese), i samo zbog toga sto je DOBAR (znaci sto moze da koristi i zemlji i tebi) dobijes kredit za sprovodjenje istog (a ne zato sto u tom gradu zivi taj i taj funkcioner, ili sto je nesto nase blago pa da mu se dicimo a pare nisu vazne). Meni se cini da je lako da se proceni da aerodrom na spomenutoj lokaciji tesko da moze da bude profitabilan. Postoji tu milion faktora, svi koji su zbog ovog ili onog prosli kroz par aerodroma bi mozda mogli da znaju o cemu se radi. Za sad kazem samo da smatram da je tako, i da je to osnovni i pravi razlog zbog kojeg mislim da je ideja samo utopsiticka (da ne kazem smesna). Ako pocnem jos da razlgabam sa cinjenicama koje po malo poznajem nastavicu tradiciju dugih (tj losih) postova, pa sad stajem (znam da i sam skoro niciji dugacak post nisam procitao dok sam bio kuci... ovde dokon citam sve :D )

A ako se trebamo i shalit pomalo, onda da vam kazem da smo vec neke stvari resili: pink je zaposljena (iz prethodnog posta izvuceno) na aerodromu (turisticka agencija.. whatever), a i pilota (za trku) mi imamo (dole 8) )
fingersbroken je dodao/la ovu sliku:
  • delimedje_pilot.jpg
mogu ja da se potpisem i bolje...

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

• Poruku poslati

17

Sellam

Primjecujem dosta neozbiljnosti koje iznose neki od clanova foruma sto se tice ove teme, sto mi je jako zao jer ja ovo nisam pokrenuo da bi neko receno nasim zargonom tjerao cirkus.

Naravno ove neozbiljnosti najbolje zrace nase stanje ili kompleks, kao to da mi neumijemo, to nam ne treba, neka drugi ce nam napraviti itd...

Pa dragi moji zar prije 2 godine nije bila utopija za mnoge da ce Novi Pazar postati univerzitetski grad, danas imamo univerzitet sa pet fakulteta i atko da ne nabrajam recimo lokalne televizije...

Aerodrom je potreba i realnost za nas kraj i zato radimo na tome....

Evo i ja ima nekakvih fotografija... Koje su istinite, a o vlasniku ove kompanije kojega licno znam mogu vam pricati nekom drugom prilikom, i to da je covjek sa nasih prostora i da ima veliko interesovane za projekat "Aerodorm na Pesteri"

Sellam
SaNdZak je dodao/la ovu sliku:
  • sancak_air_amblem.jpg

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

• Poruku poslati

18

Moze i jedno avionce 8o
  • sandzakair.jpg

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

• Poruku poslati

19

i halikoptere imamo.... 8o
  • helikopter01.jpg

• Poruku poslati

20

SELLAM

Eh...ima li kakvoga parkinga viska???

WE SELLAM
Safet Kurtovic je dodao/la ovu sliku:
  • patriot.jpg

Social bookmarks