Niste prijavljeni

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 28. Septembar 2006

To bi dobro bilo kada bi neko od naših ljudi kupio ili više njih udruženo, pa fino napravio jedan solidan civilni aerodrom.

Samo to je mnogo novca.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

42

Pista duga skoro 2.5 km, sasvim dovoljno za normalni putnicki saobracaj. Ovo je lijepa sansa. Sta bi sa onom temom ovdje na forumu da se sakupi milion eura. Koliko se nakupilo do sada?

ed je dodao/la ovu sliku:
  • Aerodrom-S.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

43

E pa tema ona nije bila podržana, već je bila izbrisana, a možda bi do sad se i skupilo milionče. Zamisli, samo se pojave članovi Foruma i kupe aerodrom. :) Ja bih sa par ljudi odmah se odvojio i napravio pored tog aerodroma jedno malo aerodromče. :) Da ima konkurencija. :)

Hvala.

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

44

Ja sam cuo da se planira tu jedan civilni aerodrom za one Low cost letove, ali ne znam koliko je to tacno...(o)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

45

Petak, 29. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od Spain
To bi dobro bilo kada bi neko od naših ljudi kupio ili više njih udruženo, pa fino napravio jedan solidan civilni aerodrom.

Samo to je mnogo novca.

Hvala.

Jedno su zelje a nesto sasvim drugo je realnost.Da bi se neki objekat gradio,trea da ispuni uslove ekonomicnosti,funkcionalnosti,stabilnosti,racionalnosti i dr.

Da bih vam pokazao koliko je ova investicija neisplativa,navescu vam primer Niskog aerodroma.

Naime,iako Nish ima oko pola miliona stanovnika a ka Nishu dnevno gravitira oko 300 000 stanovnika,zatim,uprkos izuzetnom polozaju,blizine sa Sofijom,Skopljem,Grckom,kao i odlicnom putnom mrezom(autoput Nis-Beograd,autoput Nish-Skoplje,Nish-Bugarska,Nish-Grcka,Nish-Kopaonik), postoji samo par linija i to u letnjem periodu ka Turskoj,Grckoj i Crnoj Gori dok jedini let tokom cele godine je Nish-Cirih-Nish. jednostavno,ne postoji(jos uvek) ekonomska isplativost.Tek sada se Low cost kompanije interesuju i Aerodrom ce se koristiti za one koji zele za Bg a za mnogo manje para jer se autoputem do Bg-a stize za 2 sata.

E vi sad vidite kakva je putna mreza gore i kakve su mu mogucnosti.Pre izgradnje aerodroma trebalo bi uradit hiljadu stvari,i stotine km puta kako bi on bio ekonomski isplativ za onog ko bi ga kupio.Aerodrom je vojni i kao takav imao je odlicnu stratesku lokaciju ali civilno je neisplativ.

P.S.Mada poznavajuci mentalitet naseg naroda(samo da se provozaju avionom)otisli bi do Uzica avionom(Ponikve Aerodrom).
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

46

Taske, sve sto si nabrojao je kod sjenickog aerodroma ispunjeno ili bi moglo biti uz mala ulaganja ispunjeno osim jednog. Jedino je otvoreno pitanje ekonomicnosti. Da li onaj ko plati aerodrom moze izvuci te pare u nekom razumnom roku. Ovo je pitanje za eksperte vazdusnog saobracaja i dobre poznavaoce prilika kod nas.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

47

Koliko bi se isplatilo ne znam,ali mislim da bi jer to bi bila prava stvar za Sandzak.Najblizi aerodromi su nam na 6 sati putovanja autom,do Beograda ili Sarajeva,koliko je meni poznato,tako da bi nam jedno aerodromce dobro doslo.

Mogli bi se udruziti neki od finansijski jacih ljudi da ga aktiviraju. Mislim da bi se isplatilo i njima i narodu.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

48

Što se mene tiče, nema problema- daću taj svoj deo pa makar i bez ekonomske ispaltivosti. Kolko da se zna da imam aerodrom ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

studentica

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.06.2006

• Poruku poslati

49

Subota, 30. Septembar 2006

Aerodrom?

Ma dajte ljudi, rekao bi covjek da je neka EU-stranica, pa kao- moze. Prvo treba napraviti puteve, da kad sletis na aerodrom ne udjes u one olupine "Sandzaktrans-a" i vozis se preko dzombi i rupcaga. Ja licno nisam nikada bila ni u jednom selu na Pesteri, izuzev onih kroz koja se prolazi kada se iz Sarajeva putuje preko Sjenice do Pazara, vjerovatno zato sto su toliko nepristupacna. Pogledajte puteve Nova Varos-Sjenica, Sjenica- Novi Pazar, pa dalje do Tutina i Rozaja, pa prema moru! Koja vlasta da ulaze, vidim svi se otimaju! Ni puteve ne krpe, a da prave aerodrome! A nasi privrednici!!!! Cini mi se da je jedina aktivnost na Pasteri za koju su nasi ljudi voljni da ulazu jesu vasari! Zamislite debilizma kada ljudi pljuni po 500 eura sviracima za kolo- zvuci kao pametna investicija! A da ne pricam o umrtljavanju kapitala u zlatni nakit i kucerine trospratnice! I od takvih "poslovnih ljudi" vi ocekujete ulaganja?! Daj boze da se nekako putevi skrpe, pa bi se nekako strpeli za taj aerodrom.
A sto se iseljavanja sa Pesterske visoravni tice, to je ona kompleks ljudi koji su do juce zivjeli bez vode i struje, dok su oni u gradu uvijek imali laksi i ljepsi zivot, i naravno, cim im se pruzila prilika, dosli su i oni u obecanu zemlju-grad, pa bi sad da pokazu onima kojima su do juce zavidjeli da su "uznapredovali" pa grade kucerine i zatvaraju im prozore, unistavaju kulturnu bastinu- staru carsiju da bi pravili nekakve roze, zute i zelene arhitektonske promasaje koje oni nazivaju kucama! Dajte ljudi, nije samo centar=grad! Urbanizam u Engleskoj je davno pronasao fantasticno rjesenje -satelitska naselja i trabant nasjelja, gdje svi imaju kucu, dvoriste i miran zivot, umjesto da zive na 100-tom spratu bez zelenila iznad automobila, tramvaja i ostale buke. Daj Boze da jednom i mi to shvatimo i rasteretimo administrativna podrucja grada, i gradove uopste... I dok nam kolektivna svjest ne stigne do tog stupnja ne treba ni da pomisljamo na aerodrome.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

50

Nedjelja, 01. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od ed
Taske, sve sto si nabrojao je kod sjenickog aerodroma ispunjeno ili bi moglo biti uz mala ulaganja ispunjeno osim jednog.

Ed-e,sve sto sam nabrojao,ne samo da nije ispunjeno,vec nece nikada biti ispunjeno. Osim jednog,a to je zelja za aerodromom i nista vise.

Procitaj ponovo moj prethodni post sa prmerom Nisha.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

51

Nedjelja, 01. Oktobar 2006

meni ovaj gore komentar od @tashke izglada dosta realno.
imaju sad manje kompanije sa manjim avionima(i skupljim kartama)ali taj biznis se razvija i cene se samim tim smanjuju.neznam da li ce njihove cene ikad biti uporedive sa cenama velikih kompanija,sa avionima koji uzimaju stotine putnika,ali po mojem misljenju vece su sanse za aerodrom koji ce se koristiti za manje(mlaznjake)avione.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

52

Ponedjeljak, 02. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od Altuna
Koliko bi se isplatilo ne znam,ali mislim da bi jer to bi bila prava stvar za Sandzak.Najblizi aerodromi su nam na 6 sati putovanja autom,do Beograda ili Sarajeva,koliko je meni poznato,tako da bi nam jedno aerodromce dobro doslo.

Mogli bi se udruziti neki od finansijski jacih ljudi da ga aktiviraju. Mislim da bi se isplatilo i njima i narodu.

Mogo bi recimo brat musliman Rekić i recimo još neka braća muslimani koji imaju više malo para.

Pa, hmm, šta da kažem, možda bi se moglo iznaći neko rješenje praktično. Postoji li takva mogućnost? Misli, ja se slabo razumijem u aero biznis. Može li recimo nešto manji aerodrom za naše potrebe, itd.?

Hvala.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

53

Ma, nek naprave mali sportski aerodrom, ono jedrilice, motorni zmajevi, cesnice, turistički preleti kraja, iznajmljivanje, možda i neka mala avio taksi služba: sve prema tržištu.

Sve je bolje nego da ostane ovako kako jeste...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

54

Pa, na to sam mislio. Ako bi mogo neki biznis da se okrene, pa kako tržište jača onda bi i biznis jačao, zar ne. Sve prema vremenu.

Hvala.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

55

Srijeda, 04. Oktobar 2006

U poredjenju sa aerodromom u Sjenici, manhajmski aerodrom je mnogo manji. Putnicki saobracaj se odvija do gradova Berlin, Hamburg i Saarbrücken.

Fotografije aerdoroma u Mannheimu.

ed je dodao/la ovu sliku:
  • flughafen-mannheim.jpg

sahih

Učenik

(10)

• »sahih« je muško
  • »sahih« je zabranjen

Datum registracije: 07.06.2006

• Poruku poslati

56

NAJBOLJE DA GA POKLONE POLJOPRIVREDNOJ ZADRUZI ONOM KANADJNINU ON BI ZNAO KAKO SA NJIM.

• »ERTAN-72-NP« je muško

Datum registracije: 25.02.2006

• Poruku poslati

57

moje je misljenje da bi ajrodrom na pesteri bijo isplatljiv iz sledecih razloga
1.u blizini nema ni jedan ajrodroma
2.puno gradjana sa ovih prostora zivi vani ilil su van sandzaka to jest zapadna evropa bosna turska
dobro bi bilo probati

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

58

Četvrtak, 05. Oktobar 2006

Ko li samo ozhivljava ove UTOPISTICHKE ideje?
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Datum registracije: 08.09.2007

• Poruku poslati

59

Srijeda, 19. Septembar 2007

sto se tice aerodroma to je strateska stvar, ma kome pada na pamet da urahati taj narod, A ja bih licno voljela da je aktivan
za istinu

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

60

Srijeda, 05. Oktobar 2011

Za Sandzak je od pesterskog aerodroma, ako nista drugo a ono iz ekoloskih razloga, mnogo bolje rjesenje aerodrom na Moravi. Do godine treba da se uspostavi i medjunarodni saobracaj.

Social bookmarks