Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »josef borg« je muško
  • »josef borg« je autor ove teme

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

1

Petak, 12. Mart 2004

Al Qaida ili Eta

Halloen!
Juce se vrtelo ceo dan na
vestima kako je blizu 200
ljudi poginulo u Madridu. ?(
Neki kazu da je Al Qaida krivac,
a vecina spanaca kaze da su to
bili pripadnici Eta grupe, sa kojima
su ratovali vec 35 god.
Sta vi mislite o tome???
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

2

Petak, 12. Mart 2004

Meni je zao nevinih zrtava.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 12. Mart 2004

Ko god da je, taj pripada otpadu savremenog čovečanstva.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

4

Subota, 13. Mart 2004

nikad mi nece biti jasno

.

[SIZE=4]O cemu li razmislja,i cemu li se nada,neko,...dok tako nesto priprema nevinim ljudima ??? [/SIZE]

Citirano

[SIZE=3]Stvarno treba biti tesko poremeceno bice u mozgu ,

( [SIZE=3]bolje reci zvijer,....ili monstrum [/SIZE] ),

da bi tako nesto mogao da uradi !!! [/SIZE]

M.S. ......meSSko...... selam svima
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

• »josef borg« je muško

• Poruku poslati

5

Subota, 13. Mart 2004

5 ljudi uhvaceno!!!

Hi!
60 sati posle bombe u Madridu
policija je uhvatila 5 ljudi.
Tri marokanca i dvojicu iz
Indije, koji su imali fals ID.
Trenutno su u zatvoru ali
nijedan od njih nije priznao
nista sto bih ih povezalo sa
ovim uzasnim dogadjajem.
Ipak spanska policija je i vise
nego sigurna da je to bila
Al qaida, ali nisu nista komentarisali
o tome jer nemaju dovoljno jake
dokaze. ?(
Selam ;)

6

Ponedjeljak, 15. Mart 2004

Španske vlasti saopštile su da poseduju video-kasetu na kojoj Al Kaida tvrdi da stoji iza bombaških napada u Madridu u četvrtak, u kojima je ubijeno 200 i povređeno više stotina ljudi. Španski ministar unutrašnjih poslova Anhel Asebes novinarima je potvrdio da je video-kaseta na arapskom jeziku, ali je zato odbio da potvrdi autentičnost snimka. Inače, španska policija juče je uhapsila pet osoba osumnjičenih da imaju veze sa bombaškim napadima u Madridu, 11. marta, u kojima je poginulo najmanje 200 osoba.U Madridu se ispred sedišta vladajuće Narodne partije okupilo nekoliko hiljada demonstranata, mahom protivnika napada na Irak koji optužuju vladu da manipuliše informacijama o počiniocima bombaških napada u Madridu. Tvrde da vlada namerno protura tezu da je masakr delo baskijske separatističke organizacije ETA i potiskuje mogućnost da iza napada stoji Al Kaida. Demonstranti veruju da vlada to čini smišljeno, kako bi što bolje prošla na parlamentarnim izborima koji se održavaju danas.

Ukoliko bi se, naime, ispostavilo da je napad delo pripadnika Al Kaide, to bi značilo da Španija plaća cenu za učešće u ratu protiv Iraka, kome se ogromna većina građana protivila. U Španiji se svi slažu da će teroristički napadi uticati na izlaznost birača. Očekuje se da čak 80 odsto birača izađe da iskaže svoju volju. Sva istraživanja tokom predizborne kampanje prednost su davala Narodnoj stranci – oko 43 odsto, za kojom su 5-6 odsto zaostajali socijalisti, dok je Ujedinjena levica mogla da računa na osam odsto birača. Nakon terorističkih napada sve je neizvesno.(BBC)
mogu ja da se potpisem i bolje...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

7

Jutros dok sam se spremao za posao u hodu cuh vijesti da su u Spaniji socijalisti neocikavano pobijedili i da je predsjednik socijalista optuzio Aznara da slanjem spanskih trupa u Irak snosi odgovornost za napad islamista na Spaniju.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

8

Citirano

Jutros dok sam se spremao za posao u hodu cuh vijesti da su u Spaniji socijalisti neocikavano pobijedili i da je predsjednik socijalista optuzio Aznara da slanjem spanskih trupa u Irak snosi odgovornost za napad islamista na Spaniju.

Sahi su oni krivi, Aznarova politika je kriva sto ima psihopata na ovom svetu i sto su svi pripadnici Al Qaide ili druge teroristicke organizacije jednostavno bolesna djubrad...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

9

Nije predsjednik socijalista napao Aznara za postojanje terorista vec za njihov napad na Spaniju.
Za postojanje terorista (barem ovih iz al-Kaide) je najvecim dijelom odgovorna Amerika.

Evo šta Fokus kaže pod naslovom Birači kaznili Aznarovu partiju :

(Die PP-Regierung hatte sich im Irak-Konflikt gegen den widerstand der Bevölkerungsmehrheit auf die Seite der USA gestellt. Nach Ansicht vieler Spanier hatte Aznar das Land mit seinem pro-amerikanischen Kurs zum Ziel von Anschlägen islamistischer Terroristen gemacht.
Der Wahlsieger Zapatero hatte einen Rückzug der 1300 spanischen Soldaten aus Irak versprochen, sofern diese nicht einem UN-Mandat unterstellt würden.
...................
Die Anschläge auf vier Madrider Pendlerzüge am Donnerstag mit 200 Toten mobilisierten viele Spanier, zur Wahl zu gehen. Die Wahlbeteiligung war mit 77,4 Prozent eine der höchsten in der neueren Geschichte des Landes. Dies kam vor allem den Sozialisten zugute.
)

"Vlada Konzervativne narodne partije (PP) se u iračkom konfliktu uprkos protivljenju većine stanovništva stavila na stranu Amerike. Po mišljenju mnogih Španaca Aznar je svojim pro-američkim kursom učinio svoju zemlju ciljem napada islamskih terorista.
Pobjednik izbora Zapatero je obećao povlačenje 1300 španjolskih vojnika iz Iraka ukoliko ne budu stavljeni pod mandat Ujedinjenih nacija.
...........
Napadi na četiri voza u Madridu u četvrtak sa 200 mrtvih su mobilizirali noge Španjolce da izađu na izbore. Izlazak 77,4% od ukupnog broja birača je najveći u novijoj historiji zemlje. Ovo je prije svih dobro došlo socijalistima."
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

10

[SIZE=3]Zasto uvijek ispastaju nevini ljudi? [/SIZE]

Zao mi je njih ;(
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

11

pazarac da te nije strah da i vas u dojcland ne roknu :D
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

12

@björn : Hajde ne prtlja ovuda :):P

mada sam razmisljo kako bi bilo kad bi uljeglo jedno avionce ode na 11 sprat dje arbajtujem, sahi mi nebi bilo sve jedno :) Ove stepenice za spasavanje sam naucio zmureci da silazim :), tako da sam spreman za sve :)

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

13

Selam

Al-Qaida?
Sta je to al-qaida?
Gdje je ta al-qaida?
I postoji li ta al-gaida?

Ili je to neka fatamorgana!
Ili su ti qaidevci neki fantomi!
Znate ono kao famozni UFO (Ljeteci tanjiri)
Nekakva mudziza, neobjasnjiva i nedokazana!
I onda se orgija iz sveg glasa...
Islamski terorizam!
Islamski extremizam!
Islamski huliganizam!

11. Septembar 2001 Avioni udaraju na WTC i Pentagon, a jos nije dokazano ko je izvrsioc? Za to stradaju Afganistan i Irak i hiljade civila u ovim zemljama. U WTC je zaposljeno 4 hiljade jevreja i tog famoznog 11-og se svi razboljeli, nisu dosli na posao.

Ariel Scharon, premijer cionisticke tvorevine Izraela ide za Moskvu i na povratku zove premijera R. Turske i kaze ja bih onako usput da svratim do Ankare da se vidimo, ono kaubojski. Turski premijer kaze, nemoze jer se nisi najavio protokolu i ja imam obaveza, odmah nakon toga one explozije u Istanbulu i namigivanje, znate ono: e mali...pazi sta radis da ti usi ne izvucem i onda hajka... opet krivi muslimani..

64% Spanske javnosti odgovara da je za svjetski mir najopasniji Izrael i Amerika, e to nemoze.. kazu ovi drugi... i onda neko pogleda od cega ovi ljudi zive i dodje do zakljucka da Spanci zive od turizma i onda boooommm i 30 milijona turista trazi neko drugo turisticko mjesto..
E haj sad vicite da svjetski mir navise ugrozavaju Izrael i Amerika..
Strada jadnih 200 civila i jos troduplo bude osakaceno i nikom nista.. znase dezurni krivci su tu!

I onda uhvatili neki kamion i neku kasetu dje se uci na arapskom Kur'an te neku video kasetu al-qaide itd..

I na kraju?

Da li vi jos vjerujete u bajke?

Ja ne!
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

14

@ sandzak :)) (o) sahi smesan vic :) il si ti ovo mislio ozbiljno sto si napiso 8o

Ipak bi trebali da ostanemo pri istini, bin laden sam kaze da je vodja teroristicke grupe Al Qaida, pre neki dan bese neka reportaza na Phoenix i pitaju jednog Pakistanca dali on poznaje nekog iz teroristicke grupe Al Qaida, on se podprdava i kaze sta je to Al Qaida, potom prikazuje takodje Phoenix jedan drugi interview u kojem taj isti Paki poziva sve "vernike" da podrzavaju Al Qaidu.

Citirano

opet krivi muslimani..

Ko to kaze da muslimane vrse ove teroristicne napade, ovde po nemackoj jos nisam cuo da je iko pomenuo muslimane ko agresore i teroriste, Al Qaida i sve ovo sto se ode desava nista sa islamom nema, ko sto jednom vec rekoh - bolesnici...cudi mi kako su i ovo u madrid uspeli a da ne dignu sami sebe u vazduh...verovatno im je eta pomogla jer za ovako nesto ovi hajvani nisu sposobni...

NIkako mi bre nije jasno na sta ove osobe misle kad ovako nesto planiraju i kad se odluce ovako nesto da urade...

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

15

@Pazarac, kamo srece da je vic, dobro bi se nasmijali i zabavljali kao ovo ti, ali nazalost nije vic, nego ruzna istina i realitet, pred kojim ne smijemo zatvoriti oci i koja ce nas u buducnosti kostati ako je ne budemo dobro razumjeli!
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

• »josef borg« je muško

• Poruku poslati

16

Al Qaida preuzela krivicu!!!

Sve je tacno sto je fingerbroken napisao,
ali mediji drugacije javljaju ko biva
Al Qaida preuzela krivicu na sebe,
to dodje da njih niko nista ne pita,
nego gde se desi neki napad onda se
"podrazumeva" da su to islamski
teroristi. Svi u evropi sve nas svrstavaju
u isti kos mislim na muslimane za
njih smo svi mi isti.
Prvo kazu nasli ostatke od bombi
koje ETA koristi a onda kasetu itd.
Nikako da razumem, ako neki slucaj
nemogu da rese ili neznaju ko je
onda im je najlakse reci islamski
teroristi (AL QAIDA).
"DEMOKRATIJA" kaze niko nije
kriv dok se suprotno ne dokaze,
ali ja ne vidim da su oni demokrate
kad se tice muslimana.
Svi ti koji se zele pokazati kao macho-
heroji za mene su zivotinje.
Dokazi ce pokazati ko je a do tad
neka ostave muslimane na miru.
Mozda ja nisam adekvatna pricati o politici,
ali sto je mnogo, mnogo je. o|
I mene je zao nevinih ljudi bez obzira
ko je musliman, srbin, jevrej ili protestant ;(
I iskreno se nadam da ce dokazi
pokazati ko je to uradio i da ce se naci neko
merodavan da ih osudi maximalno (o)
Ja malo oduzih ovaj post,
nadam se da mi necete zameriti...
Selam svima ;)

17

Utorak, 16. Mart 2004

Novi socijalistički premijer Španije Hoze Luis Rodriges Sapatero potvrdio je nameru da povuče vojnike te zemlje iz Iraka. Sapatero, koji se odlučno protivio ratu u Iraku, rekao je da će 1.300 španskih vojnika biti vraćeno kući do kraja juna ako do tada ne dođe do promene situacije u Iraku. "Rat u Iraku je bio katastrofa. Okupacija Iraka jeste katastrofa", rekao je Sapatero. On je rekao da će njegov prioritet biti "neprekidna i sistematska borba protiv terorizma svih vrsta" i zatražio je formiranje, kako se izrazio, "velikog međunarodnog saveza protov terorizma" rekavši da "vođenje unilateralnih ratova nije dobar pristup".

Sapatero je jasno stavio do znanja da će povuči španske vojnike iz Iraka ako UN ne preuzmu rukovođenje tom zemljom, mada nije izneo i datum kada bi mogao to da uradi. Novi španski premijer je rekao da je okupacija Iraka loše sprovedena te da uopšte nije bilo razloga za ulazak u rat. On je rekao da bi predsednik Buš i britanski premijer Toni Bler morali da se samokritički osvrnu na odluku o ulasku u rat protiv Iraka.

Gospodin Sapatero je izvojevao neočekivanu pobedu na izborima tri dana posle bombaških napada u Madridu u kojima je ubijeno 200 ljudi. Ti napadi su, po svemu sudeći, bili presudni faktor na glasanju na kojem je veliki broj birača sumnjao da je prethodna konzervativna vlada premijera Hoze Marije Aznara prikrivala dokaze o umešanosti radikalnih islamista u napadima na madridski metro. (BBC)
mogu ja da se potpisem i bolje...

• »josef borg« je muško

• Poruku poslati

18

Utorak, 16. Mart 2004

Eto sad kazu da je Khaled Ali bin Haj
poginuo. Inace je on bio treci po redu na listi
od 26 trazenih "islamista".
Naime on je bio vodja Al Qaide u Saudijskoj Arabiji,
tako da je bio trazen u celoj zemlji.
Bio je optuzen da je planirao vise teror napada
kako u S.A tako u Evropi.
Tako bar mediji javljaju...
Hodi mu ga znadi sad ?(
Selam ;)

realista

Početnik

(10)

• »realista« je muško

Datum registracije: 17.03.2004

• Poruku poslati

19

Srijeda, 17. Mart 2004

gledajuci realno

ma ljudi znateli da je najlakse optuziti ISLAM i islamske teroriste ,nisu ni oni ludi (spanska vlada) da priznaju da je ETA iza svega toga par dana pre izbora jer bi izgubili izbore :D (o) Isto kao amerika sto je optuzila ISLAM i njene teroriste za 11 septembar a sada se i zna ko stoji iza svega toga (jevreji) jer nijedan jevrej od nekoliko hiljada zaposlenih u centru toga dana nije bio na poslu a kamoli u blizini centra...
Eto vam samo dva razliga pa razmislite malo zasto je najlakse optuziti ISLAM i islamske teroriste...
selam toliko za moje prvo javljanje na forumu

Social bookmarks