Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško
  • »Fotograf« je autor ove teme

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

1

Petak, 03. April 2009

Američki klub u zgradi Opštine?

Čuo sam da se u prostorijama nekadašnje diskoteke Estrada otvorio nekakav američki klub a da je ulaz kroz glavna vrata opštine pa bih hteo da znam da li je to tačno. Zna neko nešto više o tome?
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

2

Petak, 03. April 2009

Zanimljiva tma, ja mislim da se zove Americki Kutak...

A i ja bih zelela da znam nesto vise o tome stvarno, dajte nam neke informacije
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

3

Subota, 04. April 2009

E evo i ja se pridruzujem interesovanju??? Nemam pojma ni gde je, sta ima, ko radi itd???
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

4

Subota, 04. April 2009

Citirano

Gradonačelnik Mirsad Đerlek i Savetnik za medije i kulturu Američke ambasade u Beogradu Konrad Tarner otvorili su Američki kutak u Novom Pazaru.

Tarner je ocenio da ovaj kutak predstavlja novo poglavlje u saradnji grada Novog Pazara i SAD.

On je rekao da će ovaj prostor biti mesto gde će mladi moći da se usavršavaju, kao i da saznaju sve što žele iz američke kulture. “Svim zainteresovanim posetiocima ovaj kutak nudi slobodan pristup materijalima i informacijama o SAD, njenom društvu, privredi, kulturi. Podržaćemo programe učenja engleskog jezika”, rekao je Tarner.

Ambasada SAD je sa 75.000 dolara finansirala nabavku nameštaja, opreme i kolekcija materijala, kao i obuku osoblja, dok je Skupština Novog Pazara obezbedila prostor i angažovala osoblje koje će raditi u Američkom kutku.
U kutku je smeštena kolekcija knjiga, časopisa, CD-romova, DVD filmova, kao i brojne publikacije koje izdaje vlada SAD.
U Američkom kutuku će biti organizovane izložbe, predavanja i seminari, a u kutku se nalazi i nekoliko kompjutera sa internetom koje će moći da koriste posetioci

www.novipazar.org.rs
@ Fotograf
To za ulaz je barem lako proverit,otidi i vidi gde se ulazi ;)

@Jahja
Imao bi pojma gde je pomenuti objekat da si obratio paznju na prvi post Fotograf-a koji je napisao gde se objekat nalazi.
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • AmericanCorner.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

5

Subota, 04. April 2009

Citirano

Orginalno od Tashke

@Jahja
Imao bi pojma gde je pomenuti objekat da si obratio paznju na prvi post Fotograf-a koji je napisao gde se objekat nalazi.

Nemam pojma gde se ta diskoteka nalazila...?

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

• Poruku poslati

6

Subota, 04. April 2009

Eto tu ;)
Fotograf je dodao/la ovu sliku:
  • Opstina.jpg

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

7

Subota, 04. April 2009

Hvala Fotograf, perfektno objanjenje :D.

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

8

Subota, 04. April 2009

Citirano

Orginalno od Jahja
Hvala Fotograf, perfektno objanjenje :D.

A moze li neko meni da objasni dje ce onda da bude skupstina grada ?
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

9

Subota, 04. April 2009

Američki kutak u Novom Pazaru...
fantastično.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

10

Subota, 04. April 2009

Pa dom omladine su vratili omladincima,diskoteku dali americi.Mozda na drzavnom univerzitetu kao do sada.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

• Poruku poslati

11

Subota, 04. April 2009

Citirano

Orginalno od simke_np
Američki kutak u Novom Pazaru...
fantastično.

Ne znam da li je ovo bilo sarkastično rečeno ili si stvarno tako mislio? Ne vidim šta tu ima da bude dobro. Nema potrebe da ide neko da iz prospekata upoznaje njihovu društvo, privredu i kulturu jer je i vrapcima jasno kakav su Amerikanci narod i kakav stav oni imaju prema muslimanskom narodu, ali šta ćeš...para buši gde burgija neće.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 05. April 2009

ama ovo je takav munafikluk i takva bruka i sramota za sve one koji su bili,one koji su trenutno,i za one koji će bit na pozicijama u ovom gradu.Ovo je živa katastrofa,a još ponositi se ovime i držati konferencije za novinare sa raznim njihovim činovnicima...to je tek SRAMOTA prava za takozvane 'muslimane'.
A učestvovanje čoveka koji se zove Mirsad (gledam iz islamske prizme,ne interesuje me politika) još je veća bruka i sramota za njega samog,kao što je bruka i za sve druge muslimane ovog grada.Oni uložili 75.000 $ dolara da špijuniraju sandžačku omladinu koliko je fundamentalistička i ima li ikakvih indicija da će se odavde pojavit dobrovoljci koji će ići u Afghanistan.A Opšitna učestvuje u tome podsećajući me na one prave pravcate arapske vladare izdajnike,ovim postupkom samo dokazuju da su na istom,dobro,arapi su svakako malo gori,ali šurovati sa neprijateljem pod plaštom nekakve demokratije,slobode izražavanja,poštovanja različitosti i raznih ljudskih prava i šta ti ja znam...Ma muka mi je pravo.
Kao da mi ne znamo šta je USA i šta oni predstavljaju,pa nam treba kancelarija nekakva gde nam je sve dostupno da još više upoznamo teroriste,zavolimo ih i sledimo ih u borbi protiv ionako bespomoćnih muslimana.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 05. April 2009

Potpisujem.

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 05. April 2009

Citirano

Orginalno od simke_np
. podsećajući me na one prave pravcate arapske vladare izdajnike,ovim postupkom samo dokazuju da su na istom.

Potpisujemo.
(jesmol sad mi oni pravi-pravcati arapski mudzahidi???)

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 05. April 2009

Citirano

Orginalno od HamasNP

Citirano

Orginalno od simke_np
. podsećajući me na one prave pravcate arapske vladare izdajnike,ovim postupkom samo dokazuju da su na istom.

Potpisujemo.
(jesmol sad mi oni pravi-pravcati arapski mudzahidi???)

pa ako imamo iskren nijjet i mržnju u srcu prema Americi,makar i ne bili na bojnom polju,možda i imamo,hodi mu ga znadi...znaš za hadis dje Poslanik saws govori da ima ljudi u Medini koji su sa mudžahidima dje god oni krenuli i zakoračili,baš kao da su i oni u borbi...ako ti je ovo bilo istinsko pitanje,dobio si odgovor.A ako je bio vid neke provokacije,onda,šta ću ti ja,ovo ti je ovako bratiću moj.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 05. April 2009

Aman pa ovaj klub postoji u cijeloj Srbiji od davno i davno, ljudi kako ste to tako
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 06. April 2009

Esselamu alejkum

Simke_np, pominjes Poslanika s.a.w.s. a iznosis toliko pretpostavki i zakljucujes olako. Ne moras nam drzati lekciju oko toga ko je i sta je Amerika, znamo to dobro. Ali tvoj tekst oko ovoga kluba me je sahi nasmijao. U kakvim oblacima ti zivis covjece? Pa mislis li ti da oni tako transparentno spijuniraju nasu omladinu. :)) A nasa omladina to nesto mnogo opasna pa dosli belosvetski spijuni da je spijuniraju...
Razmisli prije nego nesto napises. Optuzio si muslimane da "suruju sa neprijateljem", da su munafici, da su "takozvani 'muslimani'" (jel ovo treba protumaciti da nisu muslimani?). Sta ces mrcane ako medju tim ljudima ima makar jedan pravi musliman a ti ga ovako potvori?

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

18

Citirano

Orginalno od HamasNP
Esselamu alejkum

Simke_np, pominjes Poslanika s.a.w.s. a iznosis toliko pretpostavki i zakljucujes olako. Ne moras nam drzati lekciju oko toga ko je i sta je Amerika, znamo to dobro. Ali tvoj tekst oko ovoga kluba me je sahi nasmijao. U kakvim oblacima ti zivis covjece? Pa mislis li ti da oni tako transparentno spijuniraju nasu omladinu. :)) A nasa omladina to nesto mnogo opasna pa dosli belosvetski spijuni da je spijuniraju...
Razmisli prije nego nesto napises. Optuzio si muslimane da "suruju sa neprijateljem", da su munafici, da su "takozvani 'muslimani'" (jel ovo treba protumaciti da nisu muslimani?). Sta ces mrcane ako medju tim ljudima ima makar jedan pravi musliman a ti ga ovako potvori?

što se tiče optužbi za munafikluk,lekcije i slično...
ovo ne pričam ja,uglavnom ja čitam,slušam neke ljude i tako...nekom nekad padne neki papirić na ulicu,ja to pokupim i napišem ovde i eto tako...živi se.

a vidim ovo za omladinu,ipak se nisi pretrgo da udješ u suštinu mojih riječi,hvala ti što si ovaj tekst iskoristio da se nasmiješ.nadam se da ti je želudac bio pun.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

19

Citirano

Orginalno od simke_np
pa ako imamo iskren nijjet i mržnju u srcu prema Americi,

Ne bih znao odakle da počnem da ti objašnjavam koliko je pogrešna ova izjava.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

20

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin

Citirano

Orginalno od simke_np
pa ako imamo iskren nijjet i mržnju u srcu prema Americi,

Ne bih znao odakle da počnem da ti objašnjavam koliko je pogrešna ova izjava.

brate moj,nećemo valjda voleti one koji govore da Allah ima sina?
voleo bih da mi pojasniš,ti si moj brat.

@ HamasNP

Ve alejkumusselam.

Odgovoriću ti na ovo jer ovaj znak pitanja na kraju tvog posta me na to obavezuje.
Čemu tvoja druga rečenica,ako je prva na mestu i istinita (možda i jeste).Nikom nisam držao lekciju šta je Amerika,čovek je pitao jesam li bio sarkastičan,ironičan,a ja sam onda morao dat svoj stav po tom pitanju.Ovim riječima (drugom rečenicom) ti meni oduzimaš pravo na stav time što me pokušavaš ućutkati poput profesorice Suade u petom razredu osnovne.Nisam zaboravio njen postupak,pa tako sigurno neću ni tvoj.Treća rečenica,zaključili su neki da je smijeh zdrav,obojica znamo da umrtvljuje srce jer smo to čitali u Rijadussalihinu (možda ti i nemaš onu porodičnu biblioteku,vidim arape spominješ često,pa ako je nemaš,nabavi je,arapska je).Ako ja živim u oblacima,to je moje pravo.Ne mogu im još uvijek dat ime,nismo se dovoljno dobro upoznali,ali zasigurno znam,da ako ja živim u njima (gledano iz tvoje prizme),ti,pošto si umešan u tome da ljudima oduzimaš pravo na stav i ne daš im il nećeš da im daš da obrazlože svoj postupak,garant si sposoban da hodaš po njima po ugledu na japanske crtane filmove.
Ako te je nasmijalo ovo vezano za omladinu i Afghanistan,to je tužan onda humor,baš crn.Ko u britanskim filmovima kao što su Shallow Grave,Trainspotting,Human Traffic,Dangerous Parking i slično tome.Špijunirati nekoga ne znači poslati mu vernu senku i pratioca u vidu čoveka,jer je nemoguće voditi dosije za svakoga,dosije se vodi samo za onog za kog se proceni (pretpostavi,kao što si ti optužio mene da to radim) da može da bude opasan,što muslimani za Ameriku svakako jesu.A o tome koji su šartovi da bi čovek bio musliman...pa ima nešto što je osnovni princip,to se na arapskom zove el vella wel berra.
Pročitaj poneku knjigu na tu temu pa možda se iz oblaka spustiš na zemlju po pitanju tih ljudi koje sam ja,kako ti reče,'optužio' (a optužiti nekog je teško,a optužiti nekog da optužuje na osnovu šubhi i oduzimanja prava na stav,davanja sebi za pravo da se čovek smije bestrzajno,dakako je još opasnije).
Tvoje pitanje,odnosno opaska,još jedna optužba,ovaj put i pretpostavka sa tvoje strane,treba li tumačiti to kao da ti ljudi nisu muslimani,odgovoriću ti samo kratko i jasno da je zadovoljstvo kufrom = kufr.
Šta ćeš ti,veseli čoveče,ako ima makar jedan čovek koji ima iskrenu želju da ode u Afghanistan a ti ga ovako ismija?
Možda mi i ova zadnja nije baš toliko trebala,al volim ljudima poput tebe koji stavljaju na svoju poslednju rečenicu ovakav znak ?,dati ovakvu vrstu odgovora.
Mogu ja i bolje,al sam trenutno krmeljav i znojav,mislim da bih samo sebe spustio ispod oblaka,bolje mi je da te posmatram odozgo.Da te špijuniram.Transparentno.Jer si interesantan...

Social bookmarks