Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško
  • »björn« je autor ove teme

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 04. Septembar 2003

anti chat

selam svima
hteo sam pitati dali neko zna za neki program koji kada se instalira onemogucava chatanje na racunaru tj onemogucava povezivanje na irc servere.
unapred hvala
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

2

ZoneAlarm mozda ?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

U principu, pomocu svakog firewall-a je moguce zatvoriti portove, preko kojih MIrc klijent komunicira sa IRC serverima. Kao sto pink rece npr. ZoneAlarm posto je besplatan.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

4

hvala:)
neka ideja gde ga mogu naci cek sacu na google:)
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

5

Odje

Ovakav servis ni u svedsku nemas :P

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

6

eto bicu dosadan sa jos jednim pitanjem:)
oprosti administratore kad sam amater hehe
kako se iskljucuje odnosno ukljucuje?

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

7

instaliras ga, i desnom puljkom od misa kliknes na ikonu koja se posle instalacije nalazi dole u desnom cosku monitora, i kljiknes na tu ikonu i posenake na deaktivate firewall il tako nesto slicno:) Ako znas engleski lako ces se snac;)

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

8

na ovom kompu je vec instaliran a ja neznam sad kako da nadjem tu ikonicu pa da ga mogu iskljucivati odn ukljucivati kad ja to hocu:(

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

9

Pa Björn moras malo da se poigras sa njim :) Dupli klik na ZoneAlarm pa onda ides na Program Control i tamo na Programs gde dobijes listu svih programa koji se konektuju na internet. U toj listi nadjes MIrc i kad klinknes na opcije pored za Access i Server dobijes izbor gde mozes da izaberes BLOCK. Na taj nacin si blokirao program MIrc da se kaci na internet. (Ovo pricam za ZoneAlarm PRO, trebalo bi da je isto i za normalnu verziju, ako nije nek me neko isporavi)

Na ovaj nacin si onemogucio samo chat-ovanje putem aplikacije MIrc dok Java chat preko webstranica i dalje funkcionira. Da bi i njega onemogucio onda treba da napravis Expert Rule u Zone Alarm-u koji ce da blokira portove za IRC konekciju. Ovo je vec malo komplikovanije pa ti preporucujem da procitas u Help-u od ZoneAlarma kako se to radi.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

vaha

Učenik

(10)

• »vaha« je muško

Datum registracije: 18.09.2002

• Poruku poslati

10

ima jos jedan programcic BLACKICE

Ok. Mozes zone alarmom zabraniti Mirc pristup netu (port), ali onaj sto zna dodje i aktivira opet.
Ako nemas nikakvu zastitu u vidu LanClienta ili nakih slicnih programcica uzi ISS BLACK ICE PROTECTION program.
instaliraj ...pokreni

LIcence key ti je: ***********

Pokreni mirc i izacice ti novi prozor.....
Chekiraj ono - Don't ask me again
i dole izaberi Terminate ili Decline ( zaboravio sam sta je) i vise nikad nece moc da ga pokrene.
A i cisto sumnjam da ce neko uspeti da vrati Mirc u funkciji tako lako kao u zone alarmu.

Ako budes imao problema, javi da te odmotamo :)

Edit by Administrator:
Licence Key izbrisan, piraterija nije dozvoljena na forumu.
www.vaha.co.yu
www.vaha.net
[list]
[/list]

Social bookmarks