Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško
  • »PAUK_« je autor ove teme

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 08. Oktobar 2004

APEL

Hteo bih da pozovem sve clanove foruma, da se svi zajedno, ukljucimo u jedan projekat, onako krupnije prirode. Tice se rasclanjavanja tezista, i ovako lose koncepiranu temu POLITICKA VLAST U NOVOM PAZARU da podelimo u celine. I iz pojedinacnih segmenata da analiziramo i da iznesemo aktivnosti odredjenog javnog preduzeca, rad rukovodioca, i da damo neki nas predlog. Tako bi, za razliku od trenutnih stavova za i protiv imali jasnu sliku, sta se radi i kako se radi. znate onaj izvestaj sto se podnosi na kraju mandata, e na ovaj nacin mi bi vodili evidenciju tokom sve cetri godine.
Dakle da podelimo teme u JAVNA PREDUZECA (svako pojedinacno) i pocnemo od biografije rukovodioca, postavljen od strane toga i toga, radio to i to, dobro - zbog cega dobro, lose - zbog cega lose. Onda tema LOKALNA SAMOUPRAVA, u kojoj cemo od imena odbornika, predsednika izvrsnog odbora, podpredsednika i dr. da izanaliziramo svaku odluku koju su doneli, i ako smatramo da je dobro, reci zbog cega, lose zbog cega i eventualno dali neki predlog na razmatranje itd.
Na ovaj nacin cemo sastavit jedan opsezan izvestaj rada lokalne samouprave do narednih izbora. Takodje teme SUDSTVO i POLIIJA U NOVOM PAZARU, mogu doprineti boljoj analizi rada ovih organa. Jer je ocigledno da sad postoji mnostvo praznina, i manjkavosti koje ako nista mozemo ovde izneti i osuditi, ili eventualno pohvaliti.

Pre otvaranja red je da pitam da li se slazete sa ovim predlogom i da li se zaklinjete da necete skretati sa datih tema i koristiti ih za kojekakva prepucavanja.
Zamolicu kolege iz regionalne da nam dostave izvestaje i saopstenja za javnost MUP-a kao i druga dokumenta. Takodje bih zamolio administratora i moderatore da se izjasne o ovom predlogu i da daju rec da nece svojom pristrasnoscu doprineti da se stvori pogresna slika rada lokalne samouprave.

Pored ankete tu je i prostor da prodiskutujemo o dopunama i bolje koncipiranim temama, ukoliko ih ima. Pa ljudi Bujrum, izjasnite se, pa ako bog da za nekih nedelju dana ili pre da pocnemo sa ovim hajirli projektom, koji ima za cilj da razjasni i poboljsa rad lokalne samouprave. Nadam se da ce pored konstruktivnih kritika ovo biti i jedno steciste ideja a ne platforma za nove konflikte.Bujrum izjasnite se !
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

2

Petak, 08. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Pauk, moram ti reci da je tema odlicna. NA ovaj nacin cemo barem malo se primaci realnosti i koliko toliko izbjeci pausalno zakljucivanje.

Pored ove teme dobro bi bilo da ovako profesionalna tema se pokrene i za Nacionalno pitanje Bosnjaka Sandzaka. Dakle da se rascisti sa nacionalnim pitanjem i da ne moze svako da tu rovari i demonstrira samovolju po tom pitanju.

Od mene jedno veliko ZA i samo naprijed. Koliko budem mogao bit cu konstruktivan.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

3

Petak, 08. Oktobar 2004

Selam Alejkum

Rad Bosnjackog nacionalnog veca takodje mozemo ukljucit. Potrazicu imena clanova i neke osnovne podatke o konstituisanju, radu, sastancima, kao i odlukama koje su usvojili. nije zgoreg nac i statut.

Samo se nadam da ce se ostali slozit, da ce doprinet ovom projektu i da ce ispostovat dogovor.

Selam Alejkum

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 10. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od PAUK_ Takodje bih zamolio administratora i moderatore da se izjasne o ovom predlogu i da daju rec da nece svojom pristrasnoscu doprineti da se stvori pogresna slika rada lokalne samouprave.

Ovo ispade da Administrator planirano i javno podrzava odredjenu stranu i na taj nacin onemogucava nekoj drugoj strani pokazivanje svojih kvaliteta ? 8o
Izvini ali ne kapiram.
Da li si u stanju da to potkrepis nekim citatima koji su te naveli na takav zakljucak?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 10. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnajcad.

Pa vidis Admine, to se ne moze dokazati tako kako ti to trazis, vec se to moze osjetiti.

Ja ne bih direktno optuzio tebe za pristrasnost direktnu, a cu reci otvoreno indiretknu.

Zasto? Pa vidis ako tvoji Moderatori su pristrasni, a ti ne reagujes na to onda automatski biva da si i ti u tome sa njima. Dakle, ne mora da znaci da si dorektno ti, ali je neminovno da podrzavas svoje moredratore onako kakav dojam oni kod tebe ostavljaju.

Ako podrzavas recimo Ed-a, onda je to pristrasnot indirektna prema Muftiji, itd. Ovo samo navodim kao primjer, a ne da bih nekog napao, vec da bih pojasnio, zat onisam navodio druge prmijere, a ima ih kolko hoces.

Zato sam ja za to da se ne trazi ni od koga nikakvo dokazivanje o necijoj pristrasnosti ili nepristrasnosti, vec ce to vrijeme i djelovanje pokazati. Dakle, mi ovdje rijecima mozemo tebi reci okej evo nisi pristrasan da bi ti bio zadovoljan i da se sa tobom ne bismo zamjerili ili ti mozemo reci da jesi oa onda upasti u raspravu, sto nije cilj ove teme.

Dakle, ko god kaze za sebe da nije pristrasan, neka to i pokaze. A ja cu kad god pristrasnost vidim ukazati na nju.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 11. Oktobar 2004

Esselamu alejkum

Postavio si u anketi pitanje, i ponudio odgovor "Slažem se, ali ne mogu da ne ljagam." Nije mi jasno šta podrazumijevaš pod ljaganjem. Da li iznošenje neistina ili neka "nedoboronamjerna" kritika.

Ne slažem se sa ovim prijedlogom, jer i ja kao i ti sumnjam u pristranost. Izvještaji iz regionalne televizije, koje si nam ponudio mogu mnogo više da unesu pristranosti nego ijedan moderator. Ako neko smatra da je Administracija indirektno pristrana, pa Rtv je direktno pristrana, štaviše ona je dio aparature o kojoj bi mi trebali donositi sud. S druge strane ne vidim koja bi to dokumentacija bila prihvatljiva za sve učesnike i koju ne bi neki osporavali.

Druga stvar je neiskrenost u samom postavljanju teme. To se može osjetiti, kako Gerilac reče. Sami odgovori koje si ponudio u anketi, pa onda zakletva kojom bi se obavezali da se nećemo prepucavat, iza koje odmah prizivaš administratora i moderatore, sve to asocira na neiskrenost.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

7

Perfektan niko nije. Svako manje ili vise naginje odredjenoj partiji a taj je slucaj i medju moderatorima. Tu ne vidim nista loshe ili diskutabilno. Bitno je da je i medju njima zastupljena SVAKA strana tako da apsolutno nema mesta Paukovom kometaru iz uvodnog priloga.

Citirano

Orginalno od PAUK_
Takodje bih zamolio administratora i moderatore da se izjasne o ovom predlogu i da daju rec da nece svojom pristrasnoscu doprineti da se stvori pogresna slika rada lokalne samouprave .

Zar se ikad dosad dogodilo da je neko iz uredjivacke ekipe namerno pokusao stvoriti pogresnu sliku o bilo cemu?
Ako je odgovor DA, onda molim lepo da se se to i potkrepi nekim citatom ili prilogom, dakle da se iznese neki dokaz za to.

Naravno da sve ovo nema veze sa temom ali glavni 'krivac' za njeno skretanje je upravo pokretac zbog nacina na koji ju je i zapoceo.
Da bi se zasnovala bilo kakva produktivna diskusija, potrebno je istu pre toga dobro osmisliti i zapoceti na pravi i odmeren nacin, tako da ne ostaje mesta dovodjenju u pitanje polaznih teza.
A to je u ovoj temi itekako slucaj!
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

8

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnajcad.

Nista gasi temu. Ne moze ocigledno. Jedino izgleda rjesenje je da neko "od njih" ovako nesto pokrene. Bujrum, nek se ova tema zatvori i neka ovu ideju neko "vas" ostvari. A ovu gasite, jer je pristrasna.

Allahimanet.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

9

Gerilac lako je voditi razgovor na nivou tvog poslednjag priloga.
Cim se postave konkretna pitanja i zatraze odgovori, najjednostavnije je reci "Nista, ne more ovo ovako, gasi temu" ili "Nece oni kako ja hocu :D".

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

10

Vidis, iz iskustva mi je poznato kako ce to da tece, jer mi nije prvi put da prelazim kroz ovo i da na ovo nailazim. Onaj ko je spreman da napravi kompromis, onda nece tjerati do kraja da se sve istjera na cisto po njegovorm pitanju, vec ce to zanemariti i krenuti u konstruktivno nesto. A ako trazis da se prvo "razjasnimo" onda ce da se pokrenu sve teme koje su se inace pokretale na forumu. Pa je tu pitanje vjere, politike, ovoga, onoga. Dakle, to pokrece sve.

Ovdje je bitno da li je Pauk rekao nesto sto je neistina. Neka neko kaze da nije pristrasan i njemu cemo dati temu da otvori i vodi je. A ako osjeca da jeste pristrasan onda nemoj da to pokrece, jer to moze da ode u beskonacnost. Zbog toga sam rekao, tj. predlozio da neko drugi pokrene temu. To bi bio kao jedan gest pokazivanja povjerenja "vama", tj. to bi bio prvi korak sa nase strane. Posto vi prvi korak nikako da napravite.

A ako ni to ne valja, onda da nastavimo kako smo do sad.

Allahimanet.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

11

Najbolje bi bilo da otvorite temu za dobrovoljce koji che pomochi radu lokalne samouprave.Chak da organizujemo i samodoprinos i tako te humane akcije.
Ja predlazhem prvu akciju:
KUPOVINA GRADSKOG ULICHNOG KAMIONA CHISTACHA PRASHINE(veliki usisivach ulica)....
Ugushismo se ljudi! xx( xx( xx( xx( xx( xx( xx(
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

12

Uopste nisam mislio nekog da etiketiram i da kazem da je pristrasan, vec samo da se izjasnimo na samom startu, hocemol da radimo konstruktivno i zajedno ili ne. Dakle onom recenicom uopste nisam nameravo da te diskreditujem. Ali cinjenica je da si moderator i da je tvoja odgovornost time veca. Da ce bit onih koji ce pokusat da nakrive i zloupotrebe iste i zbog toga sam trazio od tebe da se izjasnis po ovom pitanju, i da sve razlike prevazidjemo. Da bi postigli jedan konstruktivan nivo.

Sandzacki sine ti ko da imas zelju da me pogresno shvatis. Nije mi cilj da iskorenim negativne kritike na startu, cilj mi je da svedu u jednu granicu normale i da ne koristimo OVE teme za prepucavanja i politicki marketing. Tj. da se svi postovi koji budu sa sobom nosili napad na licnost, ili eventualno neke verske nesuglasice, odstrane iz kritike lokalne samouprave i javnih preduzeca, da bi se sprecilo skretanje sa teme. A po nacionalnom pitanju i temam koje su u odredjenoj vezi sa verskim nacelima sto i ne prokomentarisat.
Dakle poenta je da pisemo konstruktivno, argumentovano i sazeto. Pod tim sam mislio, necu da ljagam.
Dakle da vidimo ko rukovodi i kako on to rukovodi. To je cilj. Strucnost pojedinca koji upravlja, sredstva koja su mu omogucena, oprema sa kojom raspolaze i tome slicno.

Citirano

Izvještaji iz regionalne televizije, koje si nam ponudio mogu mnogo više da unesu pristranosti nego ijedan moderator.

Procitaj ponovo sta sam napiso i videces da sam pomenuo saopstenja MUP=a mogu zatrazit od novinara u RTV- u, ne vesti. Ako hocete da se pozovemo na vesti, evo predlazem radio 100+ , www.radiostoplus.com. Sve mozemo da resimo na samom pocetku, zbog toga sam pokrenuo temu i ostavio prostora da se izjasnite i dopunite gore pomenute predloge i da pocnemo, ako Bog da.

Pa bujrum....

ANA

Početnik

(10)

• »ANA« je muško

Datum registracije: 10.10.2004

• Poruku poslati

13

Samo naprijed!!!!

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od PAUK_

Procitaj ponovo sta sam napiso i videces da sam pomenuo saopstenja MUP=a mogu zatrazit od novinara u RTV- u, ne vesti.

Esselamu alejkum

U redu Pauče, halali što sam te pogrešno razumio.

Citirano

Zamolicu kolege iz regionalne da nam dostave izvestaje i saopstenja za javnost MUP-a kao i druga dokumenta.

Učinilo mi se da je ovaj dio rečenice "kao i druga dokumenta" u kontekstu sa Rtv-om.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

15

eve ga opet malo ja, nije da sam nesto dokon, no imado nesto ovija dana da reknem a nekako se poklapa sa ovom temom. Sam citajuci se bas lijepo ismija, to izgleda ide kod nas tako, krene se o gradu, cistoci, komunalnom, onome sto je bitno, no pri resavanji tija problema nama se uvek nadje bitnije da raspravljamao ko je sta, ko je dje, sta reko kome uradio, ko indirektno o direktno. Haj jes stvarno za smijeh. No heljenej se, reko ovako kako ste krenuli taman pred sledece izbore ce te i otvorit te teme, no sam polako, tad ce i trebat, zasad ne vidim da koga to interesuje.

No eto ja nesto usput, ono dok covek ide po metrou te zatvoren u ona mrak pane mu kaka novina te sta procita, pa onda poveze. Te posto ja nisam dole, ne bi mogo rej ko sta lose il dobro radi, al eto mogo bi dopirnijet sa jednom pod temom kako to drugi rade. Sa malim prilozima i iskustvima drugija, (znam ja da Gery, ne haje te upade sa strane, znam da on haje tradiciju, al opet ako se more sta pokupit od onija kojima su gradovi po malo cistiji, onda sto da ne).

Evo sta procita prije neki dan, velju, u Parizu je sprovedena akcija "Pesnica cistoce". Gradski ministar (il kako mu se to zove) za zivot grada (il tako nesto) vele, je siso na ulice, sa 30 cinovnika u uniformama i 15 u civilu. Sprovedena je akcija u kome su izolovani oni koji prljaju grad i uruceno jedno par hiljada kazni i tako to.

E sad, sta tedo rej, prvo vidis ova covek lijepo sidje na ulicu, znaci malo odlijepi dupence od fotelje, pa kad sidje on onda i oni cinovnici sto haju da piskaraju i oni morase, te krense po Parizu, to ti njih 30-40 za 10 miliona, pa nama onda uhar bi bilo i 3-4. I lijepo krenu i gledaju, ako treba dje se skraju, pa se ono ukurvu ka sto ti inspektori znaju, pahop, kad ufati kakog, odma, zauho i bate hoj ovamo. Pa ga lijepo priupita, jelji ti, imas lji ti kantu, a on sad rekne lji imam, e onda po rebatu, e bate imas znaci a zagadjujes, e ako ti je volja ti onda plati.
A ona sto rekne nemam, to se ljijepo proveri te se dogovori da se ta kanta nabavi, pa posle ce mo videt umijel se koristit.
Ona Djordjeva, tetka na primer, sto haje da firika kesu sa lucne, i ona bi se mogla dresirat. Lijepo ode kakf inspektor iza tamo, te stane jedno sahat-dva, pa kad tetka firikne kesu, on je lijepo prikupi, te se popne na 5 sprat i nazove joj selam, sve po propisu, te joj rekne, e tetka bogomi ovo ne ide, rebni ode jedno 600-700 din, a tetka ako ima te ne hje da silazi nek bogomi i plati. E polse bi se moglo od tija kazni kupit kakija kulturnija kanti, il ko ode na primer, opstina ti proda kantu za smece, koju ona do nekle subvencionira a donekle ti ka savestan gradjanin lijpo iz svog djeba doturis jel hajes da ti je cisto i da ti ne smrdi ismpred kuce.

Ima jos tu caka, naravno lako je ode naplacivat kazne, jer kad imas sve da odrzavas a ti neces no lijenj e onda bogomi plati. Dole kod nas ne more bas tako, jer dje ce covek da baci kakvo djubre kad su kontenjeri zapaljeni, kad nidje nema kakf depo, no mora onda da ga fikne u Rasku.
Ode u ovome gradu (sto ne treba naravno uzimat za primer, jer to nije nasa tradicija), najmanje jednom mesecno imas dan kad se mogu izbacit kabaste stvari, te lijepo to turis pred kucu, a onda (ako ne dodju kaki nasi sto kupe stare sporete i frizidere i teraju to i prodaju po jugi), ona lijepo dojdje gratska cistoca sa malim kamijoniccima i odnese to, te ode ljudi ne bacaju krevete po Raski (a more bit to am sto nemaju Rasku). drugo, ako ti je bas kak skika, imas tacno odredjene depoe, koji su besplatni, te natovaris ta sporet, Alfu (al nije obavezno d je alfa, more i stari Artur Martin) te lijepo odneses to tamo, a ona covek odma te doceka te ti to prifati i sa drugom njrgovim firikne to dj etreba.

Hm, dal ovo sto ode rade kosta kolko, dal je to nesto mlogo komplikovano, dal to nasa samouprava more nesto tako izves.

Kolko sam mogo ja skontat, ljudi su svudje podjednako prljavi il cisti, sam postoji naka sila koja ih tera da to postuju. Prvo omoguci im kolko tolko da imaju dje bacat, a posle ih obavezi da to bacaju tu dje treba, a ako nece bas, onda ih rebni, ka ono sto se pascat dresiraju, jednom dvaput pa posle ce bogomi naucit.

Gledo sam ovde one cistace ulica, stalno su isti, i po nekad onako setam te ih vidim na primer izutra tu, a popodne nedje mlogo daleko, te reko bate, ona sam sa onom metlom, najobicnojiom stigne za dan da obrise kolko pola pazara. Sto to kod nas ne more. Zamisli sam da uzmes da metlas ona centar, e haj rekni ruku na srce kolko bi ti trebalo vremena, vala u vrh glave jedno pola dana. Hm, a sto to ko ne metla, dje su ti metlasi, jel to nema para da se platu. Iskreno da se zapitamo svi, sta ucinet za malo lepci i cistiji grad. Po meni to je stvarno prioritet, a mlogo bi nacilo i marketinski, jer ona koji bi ljijek uradio mlogo bi zaradio, jer ovo je doslo cini mi se da dalje ne more.

PS. Al opet imate vi preca posla, treba te teme prvo pootvarat!!!
malo za promenu

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

16

Utorak, 12. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnajci i Bosnjacad.

Hadalju,

znas sta ako si dosao ovdje na ovaj Forum da provociras onda bolje odmah da ga napustis. Ene ti njemu nekaki kontjneri i sta ti ja znam. Bolje bi ti bilo da se uozbiljis i malo sredis. I budi malo konstruktivan, a ne samo nekakvi hirovi. X(

Allahimanet.

17

Utorak, 12. Oktobar 2004

Geri ti to ozbiljan ili? Ja ne znam koliko je mogao ko bit konstruktivniji od bekse u svim prilozima dosad??? Covek je spomenuo neke krajnje bitne stvari koje nama fale. Istina je da se ja slazem sa idejom oplemenjivanja misli naroda, sto bi vodilo ka korenskom ciscenju prsljavstine, ali imajuci u vidu koliko je to moguce (ili bolje receno nemoguce) mislim da je vrlo bitno primeniti neke efikasne (menadzerske) kontrolne mjere, tj Haplicirati jedan dobar sistem koji ce se postarati za smanjenje svakakvih posasti po gradu sto ce otvoriti vrata ka laksem utemeljavanju zdrave svijesti u glavama sandzaklija.

Beksa, u pravu je geri sa naglasavanjem tradicije pri odabiru polaznog stupnja, ali grijesi sa nerazumijavnjem metodicnosti iznosenja te tradicije. Zapad itekako je metodican u iznosenju svoje ideologije. Ja im se sa ideologijom ne slazem, ali aparat koji su oni uspostavili u svojim zemljama itekako radi cak i sa neispravnom ideologijom. Zamislite sta jedan jak aparat bi uradio sa ispravnom ideologijom (tj sa tradicionalnim, ili ti zdravo ispravnim, pristupu posmatranja na svijet)? Znaci koncept, ideologija, metodologija kao nacin sprovodjenja ovo dvoje, i vizija koja je samo zdravim korenima i ispravnom ideologijom moguca kao dobra su stvari koje nama doista trebaju. A na pocetku, u stanju u kakvom smo, bitno nam je da se makar mali problemi resavaju ispravno i efikasno, na nacin koji u najmanju ruku makar nece stvarati nove (i vece).

Stoga podrzavam temu.. i ujedno osudjujem svaciji skepticizam (pa i ovaj moj prisiljeni). Ideja bude (kako ja razumeh) oceniti sadasnje jedinice rada i dati nekakve konstruktivne predloge (na osnovu kojih se takodje moze i oceniti rad jedinice za koju se neki predlog daje). Ako ce to da ucini da nam bude bolje ne bi bilo lose pa kad bih znao da ce sve sto urade (i znaju da urade) poteci odavde.. Bitno je da bude sandzaklijama bolje.. i nista vise. Nije dovoljno imat samo ideju i cisto srce da bi se stvari sprovele u djelo potrebno je znat i kako. Znam da geri kritikuje one sto im srce nije cisto il im edeologija losa, al mora da pocne da kritikuje i one koji preuzimaju odgovornost a nesposobni su da je nose.. bez obzira sto su dobri ljudi. To je jos jedan od razloga sto je ova tema dobra. Moja je zelja da imamo dobre ljude koji znaju da rade. U najmanju ruku hajd nek ovo bude tema u kojoj se trudimo da pomognemo dobrim ljudima... Konceptualno vuklo bi me da pisem jos do sutra al ne vredi jer tu niceg konretnog nema.. Podrska za ideju.. uaaa svacijem skepticizmu i neosnovanom kritikovanju (koje izvire iz nerazumevanja)... Geri pronadji se (zajedno samnom ako ti je tako lakse) u ovom zadnjem.
mogu ja da se potpisem i bolje...

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

18

Utorak, 12. Oktobar 2004

Vidim da je bilo jos afirmativnih stavova, ali statisticki gledano i dalje je izjednaceno. Molim sve koji su za temu i koji su protiv, da se izjasne u anketi da bi znali ima li svrhe pokretat teme ili ne.
Beksa, mnogo mi je drago da si se slatko nasmejo, samo jos ja da shvatim sta ti je bilo toliko smesno. Samo sam se jednom nasmejo danas, pa nisam ispunio bonus znas ?!?

Svidelo mi se Fingersovo objasnjenje i u globalu se slazem sa njim kad je u pitanju ovaj birokratski mehanizam. Dakle mi smo tu da rukovodioce kritikujemo i da dajemo predloge. To je Ok, sve dok je konstruktivno, i ako se kroz pomenute teme ne protinje doza dijaloga u nekom licnom svojstvu, ne vezanu za temu. Ko sto doticni Time_Out, niskim udarcima, parolama tipa idi sad spavaj, itd.. uporno protinje na neke teme. A sto je frapantnom, ti postovi ostaju na isto mesto.

Moj savet njemu je da sve sto mu nije jasno obrazlozi preko pm, a da ne zamara mene i druge clanove foruma sa njegovim prepucavanjem. Unapred zahvalan.

Da se vratim temi, dakle u okviru jednog javnog preduzeca mogu se prodiskutovati potezi, izneti podaci i izvora www.radiostoplus.com , kao i saopstenja. Nacin na koji je neka zapadna zemlja regulisala svoje probleme u datim oblastima takodje treba obrazlozit. Beksin post to najbolje oslikava, samo bez ikakvih dockoljica tipa "kako mi je sve ovo smijesno" kako ovi nista ne rade itd. Beksa, cilj je da budemo konstruktivni. Ono sto je bilo bilo je. Mi pocinjemo ODSAD. Imaj to u vidu. I ako ti je u cilju pozitivna kritika, izbaci te floksule i daj idejni doprinos. Nalazis se u jednoj razvijenoj zemlji i sigurno da imas sta da kazes i da posavetujes, ali uradi to bez hirova.

Ono sto si ispisao, se svodi na donosenju UREDBE O CISTOCI. Preko koje ce opstina kaznjavati sve gradjane kojima bude prljavo ispret kuce, razume se novcanim kaznama. Ovo cemo u vrstit kad startujemo (ako startujemo sa projektom). Ovo je ujedno i cilj projekta. Bujrum izjasnite se u anketi, dajte predloge ako niste zadovoljni ovako koncipiranim sadrzajem. Takodje predlazem da se svima koji ne daju rec u ovoj temi da ce biti konstruktivni zabrani pristup ili da se omoguci, s tim da svaki post koji bude van pomenute teme tj. ocigledna zloupotreba bude prosledjen u korpi za otpadke.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

19

Utorak, 12. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Jesam li se to ja sam sa sobom prepucavo Pauce?
A pa da! Ti gledas SDA-Gerilsko-duhovnim ochima koje vide ono sto mi ne vidimo!

Ako ces da kritikujes ima nas ovdje vishe koji su za kritiku. Sajo, Pasha, KzK, ANA :) pa tek ja i Gerilac.
Nego problem je sto imam zivaca i vakta da odgovorim na ovu smutnju koju sijete, a ti moras da izigravas nekog intelektualca i demokratu pa neces da ulazis u dijalog (a hoces da puknes). 8)

Bas se pitam dali ovoliko pises po forumu samo da bi pokazao svoju pismenost ili zelis dijalog sa nekim?
Koliko puta procitas svoj tekst prije nego ga objavish? E svaka ti cast mlogo si pismen! Desetka! Zadivljeni smo! Ih! (o)
Al ti je demokratija na nuli! xx(

Sto se tice teme evo ti moj doprinos.
Ama kakav apel ovoj vlasti! Oni su gluhi i slijepi za sve koji nisu sa njima. Ko da ce neko iz Suljove ekipe poslusati nas ovdje sta pricamo. Jel ti to stvarno mislis? :rolleyes:

Ja APELUJEM na lokalnu vlast da zavrsi samo ono sto je obecala u predizbornoj kampanji prije 4 godine i dosta ce bit!
Obecali su skolu i bolnicu da izgrade u Selakovcu! Jos prije cetiri godine! Sta su uradili? Nista!
Mozda nisu imali vremena zbog onolikog sporta i sportskih dvorana?
Ada zna se sto nisu al ako pocnem pricat dobicu jok opomenu nego ce me jos i banovat.
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

20

Utorak, 12. Oktobar 2004

fingersbroken,
tacka naseg nesporazuma je nestala cini mi se, jer ne vidim u tebi on sto sam onda vidio. Da li se to nesto u meni promjenilo ili u tebi, pojma nemam, ali hair insallah. Barem mi se tako cini. Ovaj post kojeg si napisao u potpunosti se slaze sa mojim misljenjem. Dakle, dok nemamo zdrave ljude, u smislu da su sustnski kvalitetni, naravna je stvar da se moraju neke preventivne mjere postavit. Da, slazem se.

Sto se tice time_Out-a nemojte ljudi ga nesto napadat ili eto eventualno opomee davat. Ja njega poznajem i rec cu vam da je to dobar covjek sa cvrstim principima, samo eto trenutno je ljut, nadam se da ce insallah se otkloniti nekada razlozi zbog kojih je ljut. Samo bih ga zamolio da izbaci iz upotrebe rijec tipa smutnja direktno vezana za nekog. Moze objasnti sta je smutnja, ali je ne vezati za neku licnost. Bujrum.

Allahimanet.

Social bookmarks