Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Erbakan

Učenik

(0)

• »Erbakan« je autor ove teme

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 30. April 2013

Apple racunari

Nesto vise od mjesec dana sam sebi priustio MacBookPro 13" i moram priznat da sam odusevljen. :thumbsup:
Nesto sasvim drugacije i novo u odnosu na windows. Treba malo vremena da se insan navikne. Fantazija radit na njemu. Toliko je jednostavno i prosto da mislim da je za mene windows proslost.
Svo vrijeme koristenja nisam imao ama bas nikakvih problema. Da blokira ili slicno. Sve aplikacije savrseno rade.
Sistem ze dize za manje od 40 sekundi.
Dizajn i da ne pominjem.
Preporuka u svakom slucaju.:thumbup:

Tehnicki podaci
http://www.apple.com/de/macbook-pro/specs/
Erbakan je dodao/la ovu sliku:
  • apple-macbook-pro-3.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

2

Utorak, 30. April 2013

Apple racunari

Naravno da je Mac OS X dosta napredniji u odnosu na starije verzije windowsa.(XP, Vista) sto nije slucaj sa Windows 7 i 8 sto ne kayem sada da su oni bolji, ali su u svakom slucaju ravnopravni. Koristim oba sistema i svaki ima svoje prednosti i mane. Sto se tice podizanja sistema za 40sec to i nije bas zavidan rezultat jer moj laptop sa Windows 7 podize sistem za tacno 12 sekundi.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Erbakan

Učenik

(0)

• Poruku poslati

3

Utorak, 30. April 2013

Mora da imas profi masinu :)
U svakom slucaju vjerovatno bolju od moje. Ja bih prije upalio pc pa popio kafu dok se sistem digne.
Naravno da oba sistema imaju svoje prednosti i mane.
Vjerovatno je vise do masine nego do sistema.
Presudno za mene je bilo windows 8. Nije mi se nimalo svideo
Govorim kao laik. Mene je Mac osvojio odmah. ^^

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Utorak, 30. April 2013

Nesto vise od mjesec dana sam sebi priustio MacBookPro 13" i moram priznat da sam odusevljen.
Trebao si da dodas jos malo i da uzmes konfiguraciju sa Retina Display-om.

moj laptop sa Windows 7 podize sistem za tacno 12 sekundi.
Ovdje moras da napomenes da sa merenjem pocinjes tek posle ucitavanja BIOS-a i da se radi o svjezoj instalaciji dok jos nisi instalirao tonu aplikacija ;)

Sto se tice brzine startovanja racunara, jedan od presudnih faktora je hard disk. Brzi SSD diskovi skracuju vrijeme startovanja visestruko a brzina pristupa podacima tokom rada je takodje neuporediva sa klasicnim SATA diskovima.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

5

Utorak, 30. April 2013

Citirano

Ovdje moras da napomenes da sa merenjem pocinjes tek posle ucitavanja BIOS-a i da se radi o svjezoj instalaciji dok jos nisi instalirao tonu aplikacija ;)

Sto se tice brzine startovanja racunara, jedan od presudnih faktora je hard disk. Brzi SSD diskovi skracuju vrijeme startovanja visestruko a brzina pristupa podacima tokom rada je takodje neuporediva sa klasicnim SATA diskovima.

Ima SSD u njemu i odbrojavam od momenta kada se upali svetlo na monitoru. Na desktop racunaru traje mnogo duze, iako ima ssd jer mu treba vremena da ucita 12tb hard diskova i ostalih skalamerija. Savetovao bih svakom da za sistem ubaci SSD jer je dobitak u performansama ogroman.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 30. April 2013

I ja sam tu skoro preso na Apple, koristim MacBook Pro 15' sa retina displejom i prezadovoljan sam, posto jos uvek moram da koristim neke Windows programe instalirao sam i windows 7 na Aplleu i bas super funkcionise, pre neki dan sam citao jedan test, najstabilnije windows7 laptop je bio Mac Book Pro :D

Bas me sad zainteresova kolko mu treba od kad pritisnem na paljene pa dok stigne screen za login, za tacno 11 sekundi je gotov, a sto mi je jos puno bitnije je otvaranje aplikacija, naprimer Photoshop otvara za 4 sekunde, Excel i Word za manje od 2 sekunde.

Erbakan

Učenik

(0)

• Poruku poslati

7

Utorak, 30. April 2013

@nihade
Znam za retina ali iskren da budem nisam namjerno hteo puno da ulazem jer razlika za retinu i ssd je najmanje 500€. A posto cerka dogodine ide na studije a i bacila oko na MacBook biće i taj problem riješen. Ona dobija ovaj a ja meni drugi

Slične teme

Korišteni tagovi

Apple, laptop, Mac, Racunar

Social bookmarks