Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 17. Juli 2003

Audio - Kur'an, predavanja ...

Mene je ovaj učač oduševio. Baš me interesuju vaši utisci.

Ko bi nešto krace da sluša preporučujem suru br. 87.
Ko ima više vremena na raspolaganju onda sura br. 56.

Dana 31.01.2006 naslov teme Kur'an audio je preinacen u Audio - Kur'an, predavanja ... kako bi se omogucilo postiranje priloga raznovrsnijeg sadrzaja. - ed
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 17. Juli 2003

ESELAMU-ALEJKUM

E ,ED ,ahbabu htjedoh reci svakom ce se sigurno svidjeti ovo lijepo i razgovijtno ucenje.Lijepo je da si ti to nama tu servirao,pa ko god zeli da slusa,bujrum.

Potrazi negdje audio-snimke od MAHMUD-HALILI-HUSARI_ja ,mislim da ce ti se jako svidjet.Ja sam njegovim ucenjem takodje odusevljen.

M.S. .........meSSko........ :klanja: :klanja: :klanja:
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 17. Juli 2003

Slusao sam Husarija ranije

Ono sto me kod Misharija odusevljava je jasnoca, lahkoca i jednostavnost pri ucenju. Uz to jos i kvalitetan snimak garantuju obilje hrane za dusu.

Poslusaj samo kraj sure br. 56. Mislim da nista ljepse u zivotu nisam cuo.

p.s. Zaboravih reci, Mishary je bivsi pjevac, prava zvijezda Zaliva. Doso tobe covjek :) .

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 17. Juli 2003

Hvala Ed-u za ovaj link. Stvarno je zadovoljstvo slušati ovako lepo učenje Kur'ana.

P.S. Kad smo već kod audio zapisa... da li je neko od vas imao prilike da na svom računaru ima program Prayer times i kakvi su vaši utisci o ovom programu. Ja ga imam na računaru, veoma sam zadovoljan ali bih voleo da obogatim zbirku sura koje ovaj program ima u svojoj podršci...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 16. Novembar 2003

Evo i jednog linka, veoma zahvalnog za one koji žele slušati i učiti :

[SIZE=5]Kur'an audio [/SIZE]
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

6

Petak, 27. Februar 2004

Ja bas htedoh da postavim pitanje gde na netu mogu nac nesto ovako al` rekoh da prvo dobro pretrazim forum i naravno ovde nadjoh ono sto me interesuje. Allah da vas nagradi za ovo.
Lepo je znati sure ali mnogo lepse i pravilno ih uciti, nadam se da ce mi ovo dosta pomoci jer vec vidoh da mi odgovara.
Pazi koju igru igras.

Datum registracije: 02.06.2004

• Poruku poslati

7

Srijeda, 02. Juni 2004

selamun alejkum

na ovoj stranici imate oko 250 ucaca

www.aswatalislam.net
Ne budi pohlepan, neces biti ponizen.
Ne moli od ljudi, nece ti se umanjiti, a ostaces covjek.
Ako nisi blag, pokazuj se blagim.
Ako nisi ucen, nastoj da naucis.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

8

Utorak, 31. Januar 2006

Preporucujem predavanje hafiza Sulejmana Bugarija Revizija imana. Lijep ders.

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

9

Utorak, 31. Januar 2006

Selam

Evo jos nekoliko lijepih predavanja od hfz. Bugarija.

http://www.bemuf.org/multimedija.php
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

10

Utorak, 14. Mart 2006

Selam evo jedne zanimljive price!!! Autor jedan moj prijatelj.

NESTO STO VAM IBLIS NIKAD NE BI REKAO

Iako vecina vas to ne zna, ovo nije privi put da vam se obracam na vasem jeziku. Citali ste me i ranije i ostali zivi, a sto se ne moze reci i za vasa srca. Uprkos tome sto sam u Kur´anu detaljno spomenut, da ne kazem raskrinkan, vuce me neodoljiva zelja da o sebi govorim licno! Kroz protekla stoljeca koristeci ”talentovane” pisce, pjesnike, slikare, pored ostalih, nastojao sam temeljito obaviti svoju misao zavodjenja covjeka, ali i dati oduska svojoj dusi te iznova opravdati svoju neposlusnost Bogu. Vjerovatno se pitate zasto bas biram te ljude, od pisane rijeci?
Zato sto nema sumnje, smutnje, zablude, straha, neodlucnosti, dileme, umne bolesti... koja se ne moze ubrizgati u umove kroz vjestu kombinaciju 30 slova. Ima li ista zabavnije od ”kuhanja” i ”prokuhavanja” raznih ”intelektualnih” corbica sumnjive kvalitete i njihovog sipanja u umove ljudi od pera, koji vapeci za svojim honorarom, molecivo zure u tamu, iscuci bilo kakvu inspiraciju?
Ipak, jedini protuotrov za cijelu moju misiju je takodje smjesten u kombinaciji od 28 slova, u knjizi u kojoj sam tako ponizen.
Nedavno sam, kroz pero Orhana Pamuka u njegovom zadnjem romenu ”Benim Adim Kirimizi”, opravdao svoju nepokornost Bogu, kad sam trebao uciniti sedzdu Ademu, teorijom o superiornosti vatre kao materije, od koje sam stvoren, nad zemljom, od koje je stvoren Adem. Dodano k tome, istakao sam kako sam ponosam sto se nikad nisam pognuo pred covjekom, zeleci na taj nacin pohvaliti svoju, navodnu, principijelnosti....
Iskoristio sam, djelimicno, i pero vaseg mladog pisca, Asmira Kujovica, u njegovoj prici ”Randez-vous sa Satanom” gdje je isti, vjerovatno, htio predociti ljudima par mojih spletki, neoprezno nasjedajuci na moju spletku psovanja i prostacenja, koja ce zauzeti, makar, kratkorocno mjesto u mislima mnogih mladih citalaca. A ima li funkcionalnijeg izraza, za naivnog Bosnjaka, od uknjizene psovke? I ima li sta pogubnije za cistocu umnog sadrzaja od psovki koje se gurkaju sa drugim mislima, poput curuk jabuke u kosari sa zdravim jabukama, stravicno odjekujuci u ljudskim glavama?
Sto se tice velike vecine vas, ja cu biti pobjednik na Sudnjeme danu, posto cete, mojom zaslugom i svojom nepromisljenoscu, biti stanovnici Dzehennema. I tome se radujem, JER NE ZELIM DA GORIM SAM!
Istina, u proslim vjekovima sam imao dostojnije i kompententnije protivnike i bilo mi je zadovoljstvo njih temeljito studirati i traziti im slabe tacke. Danas se osjecam kao bokser super teske kategorija u ringu sa neuhranjenim slijepcem koji umislja da zna kuda udara, sto mi uopste ne laska. Proslo je vrijeme kada sam se, preplasen, sklanjao sa puta ljudima jake vjere, bistog uma i postojanog srca. Danas se slobodno i potpuno neugrozeno secem cak i izmedju safova, smjeseci se pobjednicki u lice varalicama, cija su tijela na molitvi, a srca samnom. Varalicu ne voli ni rodjena majka, a iskrenog cijeni i neprijatelj. Najdraze mi je vasim vjerskim vodjama sjediti na ramenu dok bezvoljno i umrtvljeno propovjedaju sa mimbera i posmatrati vase pognute glave koje su sa mislima svugdje samo ne pred Bogom...
U zelji da vam prkosim i dokazem koliko sam superioran u odnosu na vas otvoreno cu vam reci gdje lezi vasa slabost. Sva vasa slabost lezi u vasem um. Umu koji je nesposoban da sagleda ocigledno. Osobi poput mene, sa aktivnim iskustvom od vise milenijuma, najvecu poslasticu, ali i najmanji zalogaj predstavljaju ljudi sa iskustvom od mizernih par decenija, koji nadmeno umisljaju da mi se mogu suprotstaviti bez jasne Upute. Pih!
A sada da analiziramo moju pobunu. Ja zapravo nisam odbio uciniti sedzdu Ademu zbog toga sto je Adem stvoren od zemlje a ja od vatre. To je bio samo izgovor, jasan i djetetu, mada ste nasjeli na moju teoriju superiornosti materije koju ponavljate povrsno bez promisljanja, bas kao sto i zivite.
Zapravo, ono sto mi nije dalo da ucinim sedzdu, ili kako vi znate reci pravdajuci, uglavnom, svoju trapavost ”djavo mi nije dao”, je moja nespremnost da prihvatim vlastitu nesavrsenost. Posto je sedzda Ademu priznanje da on ima potencijal veci od moga, a ja to nikad ne zelim priznati, jer bi me takvo priznanje suocilo sa vlastitom svjescu koja bi mi tad nalagala da se mijenjam te da se pomirim da i od stvorenja ima neko ko je bolji, kvalitetniji i vise zna. A to ne dolazi u obzir!!!
Vidite, taj moj stav je bio uzrokom moje propasti. Uzrokom da me neko tako Milostiv, Pravedan, Lijep i Blag kao sto je Stvoritelj protjera iz Dzenneta. Dakle, nije se radilo samo o jednoj rijeci, recenici ili izjavi, nego potpuno izgradjenom unutarnjem narcistickom stavu kojeg sam se cvrsto drzao, i sada se drzim, cvrsce od straha i postovanja prema Stvoritelju.
Svega ovoga sam potpuno svjestan, a kako i ne bih bio kada sam imao toliko vremena da razmislim o svemu i detaljno analiziram svoje stavove. Medjutim, po cijenu vlastitog zivota i po cijenu milijarde tudjih zivota nastojat cu sto duze ocuvati svoju predstavu o sebi.
Shvatajuci destruktivnu snagu ovog stava, odlucio sam da on bude glavna misaona klica koju cu zasadjivati u ljudske umove i tako ih spustiti na svoj nivo i sjediniti nam sudine.
A sada, predjimo na moju ideolosku bracu medju ljudima. Medju vama samima. Prepoznajete li ih? Prepoznajate li se?
Ako niste, da vam pomognem.
U vasem narodu postoje dokazani spijuni, koji kada se prozovu zbog cinkarenja muslimana, odgovaraju kako se ponose vlastitom prosloscu, bas kao sto se ja ponosim cinjenicom da nisam ucinio sedzdu covjeku. Nakon toga istrazuju mahane osobe koja je uperila prst u njih pa kazu npr. ”ja sam spijun, ali ti si dezerter, ja sam bolji od tebe”, ponovo me citirajuci u mojoj izjavi ”ja sam bolji od tebe (covjeka), ti si stvoren od zemlje a ja od vatre”, stiteci voljenu predstavu o sebi kroz iznosnje tudjih slabosti za koje smatram/smatraju da su vece od mojih/svojih itd.
Drugi primjer je kada odredjeni covjek dodje na odredjenu funkciju (politicku, vjersku ili neku drugu), zaljubljen u svoje misljenje, cvrsto odlucio da tu funkciju nikad ne napusti jer, po njemu, niko ne moze biti bolji, kvalitetniji, pametniji niti podesniji za tu funkciju od njega te ce zrtvovati stotine ljudi pa i vlastitu vjecnost da opravda tu nerealnu predstavu o sebi. I ovo je jos jedan moj ideoloski brat koji ostvaruje brojne zeljene rezultate: mrznja medju ljudima, neprijateljstvo, nezadovoljstvo, negativna kompetitivnost, zanemarivanje ili potpuno gusenje mladih potencijala, demotivisanje promjena, pasiviziranje cijelog drustva, stasavanje cijelih generacija ”mekusaca i beskicmenjaka”, intelektualno-ekonomski nazadak itd .
Treci, i najcesci, primjer je kada vam neko ukaze na neku ocitu gresku, propust, nedoslijednost, a vi brzopleto uzvratite u stilu ”sta mi ti imas reci ti si ´vaki i ´naki” ili ”nemoj mi ti pricati o hidzabu, znam te dok si gologlava bila” ili ”nosila bi ja hidzab, ali kad vidim ko ga nosi, nema sanse”, ponovo me slijedeci u rezonu i misaonim odbrambenim mehanizmima koji se zasnivaju na iznalazenje izgovora baziranih na nedostacima kod drugih, a koji sluze kao sedativ za uspavljenje vlastite savjesti, unutarnjeg policajca, u pogledu obavljanja svojih duznosti i pozitivne promjene.
To je jos jedan moj ideoloski brat ili sestra, ciji je um postao moj zasadnik plodova na kojima pociva propast covjeka i moj, privremeni, uspjeh.
Toliko za sada, dosta price, vracam se u ring......GONG!!!
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Social bookmarks