Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško
  • »Fahro« je autor ove teme

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 03. April 2005

Auto folie

Pokrecem ovu temu, zato sto me zanima da li neko ima iskustva sa auto foliama...

Razmisljam da dam neke na auto, ali ne zbog toga kako ce to izgledati, vec zbog toga sto ce (nadam se) na leto ici do auta manje Sunca a takodje i toplote.
Ako neko zna da se varam i da to ne pomaze, recite.
Recite isto ako znate da folie pomazu i doporucite kakve folie su dobre.

Hvala i pozdrav.

P.S. Auto na slici je samo ilustracija... :)
Fahro je dodao/la ovu sliku:
  • Autofolie.jpg

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 03. April 2005

E jest kad sunce uzari nezgodno. Ako se ne varam pored folija postoje hemijske supstance za zatamnjivanje stakla, isto tako rade to sa lazerom, vidio sam oglase po novinama ali ne znam koliko su ove metode djelotvorne u praksi. Jedno je sigurno, zaista tamna stakla autu daju lijep i sportski izgled.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 03. April 2005

Fahro, dosta ljusi kod nas (u Pazaru) stavlja folije na stakla, ono sto bi se reklo "tafre radi" i verujem da malo (citaj "NIKO OD"), njih zna cemu to u stvari sluzi i kakve su koje u zastiti od sunca :). Ja znam da je kod nas bila dugo na snazi zabrana stavljanja folija na stakla, ali u zadnje vrijeme primecujem da ta zabrana ili vise ne stoji ili se ne postuje :). Ja mislim da bi ti bile dobre crne folije (ne nikako one sto lice na laznjak ogledalo), i to sa veoma malim procentom zatamnjenja. Mislim da ti je to sasvim dovoljno da ti umanji los osecaj kad sunce opali po celu :). Kod nas neki ljudi stavljaju polutransparentne folije (znaci 50% zatamnjenje), pa onda nocu, voznja u rikverc predstavlja pravu akrobaciju :)... No.. Kome jos danas treba rikverc. Pogotovo ako se vozi nesto bar priblizn jako ovome sto je na tvom ili mom avataru* :] .

*Napomena: U vrijeme pisanja ovog posta na avataru Fahrovom bio je BMW M6, a na mom Mercedes CL

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 03. April 2005

U Ceskoj na zadni stakla (i bocna) moze da se da zatamnjenje cak i 100% (znaci ne moras nista da vidis :)) ali na bocnim staklima vozaca i suvozaca zatamnjenje moze da bude maximalno 30%, sto je normalno zatamnjenje koje je vec od fabrike na tonovanom staklu.

Dosad sam probao alternativna resenja, kao neke zavesice na lepenje itd, ali nista stvarno ne pomaze da se zabrani suncu i toploti.

Glavni razlog zbog kojeg ja razmisljam o foliama je taj, sto moja mala cerkica sedi u decijem sedistu (naproti smeru voznje) i skoro nema dana, da sunce ne smeta ?( . Inace mi folie verovatno ne bi ni pale na pamet. 8)

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 03. April 2005

Citirano

Orginalno od Fahro
Razmisljam da dam neke na auto, ali ne zbog toga kako ce to izgledati, vec zbog toga sto ce (nadam se) na leto ici do auta manje Sunca a takodje i toplote.
Ako neko zna da se varam i da to ne pomaze, recite.

Folije pomazu ako stavis prave. Moje prvo iskustvo je bilo vrlo lose jer je prvi auto koji sam ovde kupio dosao sa vrlo lose stavljenim folijama, pa se ispod njih formirao vazdusni dzep na zadnjem staklu. Kao rezultat, po noci je ta kombinacija prelamala svetlost do neprepoznavanja te se nista nije videlo u rikverc, kao sto neko vec rece.

Trenutno imam skoro potpuno zatamnjena stakla sa strane i nesto manje pozadi, ali su izvrsno uradjena i potpuno eliminisu sunce, kao da ne postoji. Mogu da gledam pravo u njega bez problema, i ne oseca se toplota uopste. Jedina mana je sto je nelegalno, pa svaki put kad me uhvate da prekoracim brzinu, dobijem jos jednu pedagosku za folije. ?(
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 03. April 2005

Ma nisam ja ni sumnjao da ti teras tafru :), ali ozbiljno. Da sam na tvom mestu stavio bih neke zavesice, ali kvalitetne, sa lijepim i kvalitetnim mehanizmom navlacenja (nesto kao kod luskuznih Mercedesa (malo sam pristrasan ;)), ali evo ti sam kazes da to nije uspelo. Ja bih onda pokusao sa malo jacim folijama na zadnjoj sofersajbni 60% ili 70% i na zadnja bocna stakla. Sasvim dobro razumem tvoj problem i zaista jeste problem.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 03. April 2005

hvala muhadzer, phikret, chonbey...

probacu folie, ali cu probati i ostati "legalan" ;)

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 10. April 2005

Opet ja sa ovom svojom temom :O
Trazio sam alternativu, ako sto rekoh, za folie a to u vidu roletni na bocni stakla, ali nisam nasao nista zanimljivo...
Da ne zna neko nesto o roletnama, idealno nekim univerzalnim, koje mogu da se daju na zadnji stakla od vrati (Octavia).

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 11. April 2005

To sa Folijama ti kod nas u MKD ne bi proslo,jer bi morao odmah da ih vadis!!!
A ima i druga alternativa da se zatamne stakla putem (pecenja) to je do negde OK.
A to za tu Oktaviju mozda ti pomognem,ali moram priupitat komsiju odakle je nabio one zavese.Ali sve mislim da su mu to Turci napravili u Turskoj.

Turci sve naprave kad su u pitanju pare :)
" Bilen alemlere rahmettir "

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 15. April 2005

@annonimus: hvala, bilo bi dobro kad bi ga ti pitao - pa mozda bih morao da ih porucim u Turskoj :D

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

11

Subota, 16. April 2005

Fahro

Ako nije neki problem, dali bi mogao preporuciti neki Ceski sajt gdje se prodaju polovni automobili , a da bih imao malo vise uvida o visinama cijena autova tamo, jer mozda bi ipak bilo jeftinije kupovati tamo automoblile, nego po Njemackoj i Belgiji - pogotovu kada se radi o skodama

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

12

Subota, 16. April 2005

E-B: uopste nije problem... :D
Evo probaj ovde , ili ovde .

Da bi mogao da porovnas sa cenama u Nemackoj (mislim da su tamo auta stvarno jeftinija nego u Ceskoj) evo jos jednog linka ovde .

Puno uspeha. Ako bude trebala pomoc sa ceskim jezikom, posalji mi pm ili email...

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

13

Subota, 16. April 2005

Fahro, hvala na pomoci

Social bookmarks