Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

61

Nedjelja, 13. Novembar 2005

Citirano

Orginalno od limited
Ma ziveli svi vi meni, ali mislim da je upravo ono sto ja mislim.

Ma kakvi...nisi se prevario... :D ja i Spain smo samo takvi koljaci :D :P
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

62

Ponedjeljak, 14. Novembar 2005

Citirano

Orginalno od galaksija

Citirano

Orginalno od limited
Ma ziveli svi vi meni, ali mislim da je upravo ono sto ja mislim.

Ma kakvi...nisi se prevario... :D ja i Spain smo samo takvi koljaci :D :P

:)) E sad, ja sam probao da vas sakrijem..
Sjetih se onog crtanog dje su patak Dacha i brzi Gonzales bili prijatelji :) , i onda vremeplovom otisli u rimsko doba i tako shetaju oni kad odjednom pored njih preljete neki rimljanin na svom "sportskom" konju, umalo ih ne pregazi; izdere se na njega Dacha: " kuda ides glavonjo!!", a ovaj se vrati natrag, sirovina tonu teska, Dachi; "Meni si rekao glavonjo??!!";a Dacha se okrene Gonzalesu; "Ne.. ovaj.. pricam sa svoji prijateljem, zar ne glavonjo", a Gonzales ce nezainteresovano pokazujuci na rimljana;" Ne, nisam ja, on je glavonja" :))
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

63

Ponedjeljak, 14. Novembar 2005

Citirano

Orginalno od muhadzer
:)) E sad, ja sam probao da vas sakrijem..
Sjetih se onog crtanog dje su patak Dacha i brzi Gonzales bili prijatelji :) , i onda vremeplovom otisli u rimsko doba i tako shetaju oni kad odjednom pored njih preljete neki rimljanin na svom "sportskom" konju, umalo ih ne pregazi; izdere se na njega Dacha: " kuda ides glavonjo!!", a ovaj se vrati natrag, sirovina tonu teska, Dachi; "Meni si rekao glavonjo??!!";a Dacha se okrene Gonzalesu; "Ne.. ovaj.. pricam sa svoji prijateljem, zar ne glavonjo", a Gonzales ce nezainteresovano pokazujuci na rimljana;" Ne, nisam ja, on je glavonja" :))

A kako bi bilo da se malo vratimo na temu ? U Gvadalahari kukuruz ne govori.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Amella

Početnik

(10)

• »Amella« je žensko

Datum registracije: 28.11.2005

• Poruku poslati

64

Ponedjeljak, 28. Novembar 2005

bravo odavno nisam cula lepsi i zdraviji komentar.U potpunosti se slazem sa tobom. (o)

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

65

Utorak, 29. Novembar 2005

Mene Elvin zove babo,babi,a ja moga oca nane ?( .
Tako ga je cijeli kraj zvao pa i mi deca. :D
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

• »The_Massacre« je muško

Datum registracije: 28.11.2005

• Poruku poslati

66

Utorak, 29. Novembar 2005

Babo !!!!! Babkulje !!!!! Babac !!!!! B !!!!! B !!!! i samo B !!!!! babo nekako ima neki Bosnjacki duh koji umiruje !!!!!

[SIZE=4]Babo[/SIZE] :klanja: :klanja: :klanja:

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

67

Ponedjeljak, 13. Mart 2006

Babo je ono naše.Al biti babo i zvati se babo je nešto krupno.Tako da nije svako svojoj djeci babo, neko je, na žalost, samo tata.I to zvanje babo treba zaslužit.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

68

Citirano

Orginalno od Elvinov babo
Mene Elvin zove babo,babi,a ja moga oca nane ?( .
Tako ga je cijeli kraj zvao pa i mi deca. :D

ene ti si nanetof
malo za promenu

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

69

ja mog oca zovem babo ili babica a mene jos nisu zvali ... :) ima vremena ...

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

70

A ja...

..mog oca zovem baba. Tako sam navikla i to "tata" ne moze da predje preko mojih usta. Ne znam zashto... ?( Pokushavala sam X puta dok sam mladja bila, ali ne ide. Ipak, kad bolje razmislim, najbolje je tako.
Mada nemam nishta protiv ostalih nachina "zvanja" , samo me malkice nervira ono "cale" . :)

P o z d r a v . . .
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

71

Ni BABO ni TATA vec BABICA.A da ga zovnem TATA znam da bi automatski otisao u 5 lepih p.m :D
" Bilen alemlere rahmettir "

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

72

Utorak, 14. Mart 2006

Imas principijalnog baba, svaka mu cast, za insistiranje. ;)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

73

Nedjelja, 27. August 2006

Baba.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

74

To je sve stvar navike..

Ja od kako znam za sebe oca zovem tata, ne zato sto to " modernije" zvuci (kao sto je to neko ovdje spomenuo) vec zato sto sam kao mala tako naucena i jednostavno se navikla na to..

Uopste ne mislim da je to nesto strasno i da to treba promijeniti..

Niti to znaci da je, ako neko ko zove oca "tata", manji vijernik od onoga koji zove babo..po meni je to pogresna teorija pojedinih..

Selam svima

..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

75

INaa to nije tvoja greska vec greska tvojih roditelja koji su te tako naucili.

Samo BABO i nikako drugacije sto se mene tice. :klanja:

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

• Poruku poslati

76

Citirano

Orginalno od ajla
INaa to nije tvoja greska vec greska tvojih roditelja koji su te tako naucili.

Samo BABO i nikako drugacije sto se mene tice. :klanja:

Ne razumijem uopste zbog cega je strasno ili pogresno zvati oca "tata"?? Da li to znaci da ga manje volim nego oni koji kazu "babo"? Ili mozda negdje pise da je nama Muslimanima zabranjeno zvati oca "tata"?...Ili, ili.. uopste ne shvatam zasto je to uopste "GRESKA" kako ajla kaze..

U sredini u kojoj sam ja odrasla vecina svoje oceve zovu "tata" i ..nece pojedinci mozda vjerovat.. ali bas su svi oni Muslimani..

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

77

Ponedjeljak, 28. August 2006

inaa, ti ovdje spominješ muslimane, a meni nije jasno na koje muslimane misliš? Zbog toga ne mogu da skontam na koju sredinu misliš? Dakle, koje nacionalnosti muslimane misliš? A muslimana ima raznih nacionalnosti, Turaka, Arapa, Perzijanaca, Bošnjaka, Albanaca, itd. na koje ti misliš muslimane?

A što se tiče ove teme, mislim da se ovdje govori o tome kako Bošnjaci zovu svojeg oca, a ne muslimani, jer muslimani Arapi imaju drugačiji jezik od našeg, također i Turci, a naravno i Perzijanci, a tek Albanci, i ini.

A iz bošnjačke tradicije je poznato da Bošnjaci svoga oca ne zovu tata, već Babo, Baba, Bapko, Babice, itd. Osim u novije vrijeme je malo više zastupljeno Tata, zbog miješanja sa drugim narodima.

Nemojmo ovu, a također nijednu drugu temu shvatati lično, a i nemojmo nikom ništa lično adresirati, jer će doći do svađe. Mi ovdje ne pokušavamo da zaključimo ko je bolji ili ko je gori preko ovog pitanja, već pokušavamo da zaključimo kako bošnjačka tradicija gleda na ovo pitanje. Pa kada to zaključimo, onda ko voli da zove bošnjački tradicionalno nek zove, a ko voli da zove oca drugačije neka ga zove, njegova volja.

Ja lično volim da slijedim bošnjačku, svoju, tradiciju koliko je to moguće što više.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

78

Ma babica bre (o)
Oduvek sam tako zvala...
Samo,u medjuvremenu sam odrasla pa mi sad
zvuci "pomalo" detinjasto :D
Ali necu da menjam.Babo mi je nekako ozbiljno...
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

• Poruku poslati

79

Citirano

Orginalno od Spain
inaa, ti ovdje spominješ muslimane, a meni nije jasno na koje muslimane misliš? Zbog toga ne mogu da skontam na koju sredinu misliš? Dakle, koje nacionalnosti muslimane misliš? A muslimana ima raznih nacionalnosti, Turaka, Arapa, Perzijanaca, Bošnjaka, Albanaca, itd. na koje ti misliš muslimane?

:) vjerujem da je dovoljno da mi jednom postavis isto pitanje..nije potrebno da par puta ponavljas, jer ja sam ipak dovoljno pismena da bih spoznala sta znaci pitanje koje si mi uputio ;)

Kako svi znamo, ovo je Bosnjacki forum..a takodje vjerujem da si mogao da prepoznas da sam i ja Bosnjakinja.. tako da sam misljenja, da nije potrebno to naglasavati jer se vec razumije samo po sebi..ali eto sada znas na koje Muslimane mislim..

Citirano

Nemojmo ovu, a također nijednu drugu temu shvatati lično, a i nemojmo nikom ništa lično adresirati, jer će doći do svađe. Mi ovdje ne pokušavamo da zaključimo ko je bolji ili ko je gori preko ovog pitanja, već pokušavamo da zaključimo kako bošnjačka tradicija gleda na ovo pitanje. Pa kada to zaključimo, onda ko voli da zove bošnjački tradicionalno nek zove, a ko voli da zove oca drugačije neka ga zove, njegova volja.

Dragi Spain, meni uopste nije cilj da se ja sa bilo kim svadjam ovdje.. bas na protiv.. forum je tu da bi svako mogao slobodno da iznese svoje misljenje, bez straha da ce biti odmah "atakiran" od strane onih koji ne dijele isto misljenje..

Vjeruj da ima dosta Bosnjaka koji zovu oca tata, i ja ponovo ponavljam da ne vidim nista lose u tome.. sve zavisi u kojoj sredini je covjek odrastao i kako je naucio.. a to sa modom nema nikakve vezee.. niti je to "tata" uopste strasno da bi se trebalo promijeniti..

jer nije poenta u tome hoces reci babo ili pak tata.. vec kako ces postovati i voljeti svoga oca..

Nadam se da sam ovoga puta bila jasnija :]

Sve najbolje Spain

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen

Datum registracije: 23.06.2006

• Poruku poslati

80

Utorak, 29. August 2006

Citirano

Orginalno od inaa

Citirano

Orginalno od Spain

Kako svi znamo, ovo je Bosnjacki forum..a takodje vjerujem da si mogao da prepoznas da sam i ja Bosnjakinja.. tako da sam misljenja, da nije potrebno to naglasavati jer se vec razumije samo po sebi..ali eto sada znas na koje Muslimane mislim..

Perfektan odgovor (o) Svaka cast, ja mislim da ce posle ovog odgovora i on svatiti da cesto uprazno filozofira.

Social bookmarks