Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 24. Decembar 2007

...
Manager je dodao/la ovu sliku:
  • Flower3 copy.jpg
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

22

Ponedjeljak, 08. Decembar 2008

pink je dodao/la ovu sliku:
  • bsmo.jpg
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

23

Bajram mubarek olsun!
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

24

Bajram Šerif Mubarek Olsun!
" Bilen alemlere rahmettir "

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

25

Bajram serif mubarek olsun! :)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

26

Posetiocima Otvorenog foruma zelim da ovde prelijepe dane Bajrama provedu u blagostanju i vedrog raspolozenja zajedno sa svojim najmilijim.

Bajram Mubarek Olsun!
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

AsiraF

Učenik

(10)

• »AsiraF« je žensko

Datum registracije: 18.01.2008

• Poruku poslati

27

Bajram Mubarek Olsun!
Svatila je sasvim jasno da ga silno voli,a i to da moze da se pomiri sa tim da ga vise ne vidi NIKADA... NIKADA...

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

Datum registracije: 19.05.2008

• Poruku poslati

28

Bajram u Tuđini

Elifa Kriještorac

Jutros rano u Bielefeldu na ulicama , najviše Muslimana . Lijepo obučeni ,lica im svježa i vesela kao nevidljivim nurom obasjana . Selame se , grle i ljube , čestitaju jedni drugima mubarek praznik , kurban Bajrama . Negde po negdje protrči dijete sa umotanim kurbanom i hita samo njemu poznatom cilju . Gledam ga suzom nakvašenim pogledom i radujem se sreći siromaha koi će kušati taj Kurban . A najviše se radujem onima što se grle i jedni drugima ljube obraze , dok začuđeni Nijemci zastajkuju i gledaju .
„Ima nade !“ – mislim i zahvaljujem Svevišnjem koi ih jutros okupi u tolikom broju u svečani saf , da na tuđem topraku obave molitvu i da se okrenu sebi i svome Umetu . U džamijama nema mjesta . U safu podjednako Bošnjak i Arapin , azaerbejdžanac i Rus , Palestinac i amerikanac , Bijelac i Crnac , Romski musliman , Nijemac i sandžaklija , svi govore istim jezikom , jezikom objave , čak su im i osjećanja ista . Lijepe muslimanke u svečanim hidžabima prolaze u grupi . Korak im umjeren i lagan , lica vedra i otvorena . Teško je razaznati odakle su ali se vidi ko su . Govor im je tih , gotovo nečujan , a hod dostojanstven
i krotak , dok držeći rukom dječije ruke, usmjeravaju dječiji neuki korak .
Iza otvorenih vrata mnogobrojnih restorana i aščinica , ulicom se razmahnuli ugodni mirisi tradicionalnih jela . Svečani bajramski ručak i baklave u svim mogućim varijantama , same se nude onima koi slave svoj vjerski praznik . Malo dalje u pješačkoj zoni , zatvoreni turski dućani miruju . Samo poneka reklama svijetli harfovima ispisanu bajramsku čestitku . Jutro je hladno ali oko srca topline koliko hoćeš . Zagrlila me , kao majčine ruke nekada što su me grlile . Na visokom minaretu kandilji prkosno zagledani u hladno i sivo germansko nebo , bude u meni pobožnost i prisustvo Allaha koga ne vidim ali osjećam njegovu blizinu . Kako je lijepo doživjeti ovakav praznik ! – mislim i zahvaljujem se Allahu što mi je podario vid , koim sve to gledam , i zahvaljujem na razumu , koim osjećam .
Odjednom misli mi lete rodnom Sandžaku . Vrijeme je da proučim jasin roditeljima , što leže u hladnim mezarovima . Ištem halal , što nisam jutros tu pokraj njihovih kabura . Moje suze prelivaju obraze i teku s molitvom ka Istoku . Razmišljam o iračkom narodu . Koliko njih danas neće vidjeti svoje najmilije ,i kome li će oni čestitati Bajram . Suzbijam tugu i stežem srce , da me neko pogrešno ne shvati , ali u meni podjednako plače porobljeni narod mog Umeta kome i sam pripadam . Ja njih ne vidim , ali moje srce ih gleda , kako gladni uvijeđeni i obespravljeni čame na ruševinama svoih domova .
Skupljam ruke i vežem ih , kao zarobljena muslimanska braća u kršćanskim i jevrejskim tamnicama . Sramota me što sam sita i što daleko od njih grlim svoju braću , a oni svezani grle sužanjske lance koima su ih vezali . Molim Allaha za njihov spas i slobodu . Amin . Molim Allaha za mir u svijetu i pravdu , pa makar bila manja od zrna bibera . Amin . Molim Allaha da nas veže svoim užetom jedne uz druge , užetom ljubavi međusobnog priznavanja i poštovanja i molim da više nikada niko ne doživi što su Muslimani doživjeli kroz ova tri milenijuma . Amin .
Molim Allaha da se više nikada ne dogodi Srebrenica , Čečenija , Irak, Avganistan , Sandžak
I druga stradalništva moga Umeta koje ne umijem da nabroim . Amin.
Braćo Muslimani . Kad idete ulicom , ne prolazite bez selama , ako vidite brata po vjeri . Ne skupljaj te ruke k sebi kada vam sirotinja pruži dlan i zaprosi . Čuvaj te jezik , jer Allahu su najmrzniji munafici . Budite dostojanstveni i dobri , ali se čuvajte prevrtljivaca , jer oni najviše mrze svoje dobročinitelje . Čuvajte dostojanstvo svoih sestara po vjeri i ne nanosite ihm nepravdu svoim ponašanjem ili jezikom . Pomognite siromahu , a ako nemate , recite mu jednu lijepu riječ i on će biti srećan . Ne hulite na Boga za greške koje sami napravite , nego se pokaj te , i tražite oprost . Onog sto je zalutao pozovite , pa ako ne čuje vas , čuće kada mu se bude sudilo na Ahiretu . A vi braćo moja , niti se u zlu pokudite ,, niti se u dobru ponesite . BAJRAM ŠEIF MUBAREK OLSUN .....

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

29

Bajram Serif Mubarek Oslun svim clanovima foruma koji Bajram prakticiraju.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško
  • »Fotograf« je autor ove teme

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

30

Od srca
Fotograf je dodao/la ovu sliku:
  • Bajram.jpg
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

Datum registracije: 06.07.2008

• Poruku poslati

31

Bajram Šerif Mubarek Olsun!

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

32

Bajram Mubarek Olsun! Nocas su bili vatrometi na centru..... :D (o)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

33

Utorak, 09. Decembar 2008

Bajram Serif Mubarek olsun.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »tidzanum« je žensko

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

34

Bajram serif mubarek olsun, svim pripadnicima islamske veroispovesti.
,,Ljepota zene je u njenim ocima, jer to su vrata njenog srca, mjesto gdje ljubav stanuje,,

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

35

Bajram serif mubarek olsun

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško
  • »Fotograf« je autor ove teme

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

36

Ponedjeljak, 15. Novembar 2010

Bajram Serif Mubarek Olsun!!!
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

37

Utorak, 16. Novembar 2010

Bajram Serif Mubarek olsun.
" Bilen alemlere rahmettir "

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

Datum registracije: 06.07.2008

• Poruku poslati

38

Allahraziola i od mene Bajram Šerif Mubarek Olsun!

• »tidzanum« je žensko

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

39

Bajram Serif Mubarek Olsun!
,,Ljepota zene je u njenim ocima, jer to su vrata njenog srca, mjesto gdje ljubav stanuje,,

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

40

Utorak, 30. August 2011

Bajram Šerif Mubarek Olsun

Social bookmarks