Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

1

Subota, 03. Septembar 2005

Bas me zanima kakav je Vas stav o nepodilazenju!

Sam po sebi pojam nepodilazenja i kao crta karaktera nije losa ali ako se upotrebi na pravu situaciju i odmerenom tonu na namerenu stvar. Kod male dece je ona bez ogranicenja upotrebljiva jel oni time ocituju, dokazuju zainteresovanost za svet koji ih okruzuje i izrazavaju svoju znatizelju za neko polje nauke. Zato se kod njih cak forsira nepodilazenje u stilu da se svaca da je utom bolje sto vise deca pitaju i primecuju.
Sa obzirom da se ljudska bica definisu kao drustvena bica cesto se desi da upravo to nepodilazenje dovodi do problema u socijalnom zivotu. Neko ko nemoze da se ustrpi obicno bez vecih suzdrzavanja , pitanje je koliko je to pohvalno, kaze sve sto primeti kod nekog sto mu se ne svidja. Naravno svi samo mi tres pomalo zbog toga ne cudi sto posle toga preti opasnost da od u vecini slucajeva, bezazlenih obicnih rasprava, potekne velika diskusija i svakojake prozivke. Za to samo, barem, poznati. Nesumljivi je odlicnan kalitet sa kojim obnasamo ulogu,prostaka. Nedaj boze da izgledamo krajnje ofirno u svojim nastojanjima da se bilo kako je moguce odupnemo, naravno nepravednim osudama.
I sam jos teglim istu manu uvek se nadje neka pobuda za javljanje. Zavadih se sa Hadaljem braneci Tasketa, sa Fingerbrokenom stajaci iza stava Sandzackog_sina.....
Isti problem ima jos jedna ovde, nebih da imenujem jer nije vazno.
Naucen losim iskustvom sa jedne strane zbog posledica koje su donosile takvi postupci razapet sam na drugoj strani sa osecajem presile da zbog pravde treba, itekako reagovati.
Sta mislite vi koje situacije su prilagodljive za nepodilazenje a koje ne bas ili to jest bolja je preporuka suzdrzati se? Sta je sa osecajem kukavicluka? Ili kako u drugom slucaju se osecate kad vam drugi spocitavaju da ste to odradili sa nekim ciljem kao sto to pimk ucine pink-u ( neznam kako se menjas po padezima, nadam se da je ovako dobro)?

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Hasasin

Početnik

(10)

• »Hasasin« je muško

Datum registracije: 03.09.2005

• Poruku poslati

2

Nepodilazenje??Jel to slicno kao ono "Podilazi me jeza". :)) :)).Auh, ovaj Fingers ima cudne metode u ispravljanju,daj Boze da ispadne na nesto to ...Pazi sad Fingers, Sve ovo sto si rekao u zadnjem postu moze biti okrenuto protiv tebe.Kad kazes nesto u stilu: "Ko ti rece da si ispravan?", to isto mogu i oni koje ispravljas tebe da pitaju.Otkud sad ja kao sasvim trece lice, ili bilo koji drugi clan foruma, mogu da odredim ko je od vas u pravu?Pametan si momak al' meni se cini,da bi ti volio da mozes da promjenis malo ovaj svijet, ili tacnije neke ljude u njemu.Vjeruj mnogo pametniji i hrabriji nisu to mogli-a ni htjeli :)). Sto te toliko boli sto ce neki tamo lijevi da prica za tebe.Nek' pricaju dokoni,sta ce drugo da rade kad im je to dusevna hrana, ko sto je trazenje tudjih mahana.Vidis da ti samo bacaju udicu, a ti se pecas ko pastramka.Ne bi ovo ovako napisao, al ne mogu vise da gledam to prepucavanje
Bolje je biti sto godina milioner,nego deset dana siromasak

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

3

ala ova majstor ima teme....

ja verujem da nema boljih naslova od njegovia
malo za promenu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

Nepodilaženje je upravo kontra od ulizivanja. Dakle u slobodnoj interpretaciji, nepodilaženje je kad nekom skrešeš brk u brk ono što misliš... nemoj samo da me neko sad porešno shvati pa da pomisli da se nepodilaziti ne može ženskoj osobi ili pak muškoj osobi bez brkova.

Mišljenja sam da se ne može zauzeti neki generalan stav o ovoj osobini -sve zavisi i od situcije do situacije kao i od osobe do osobe.

Znam neke koji nepodilaze nikom, znam druge koji nepodilaze slabijim od sebe, znam treće koji nenepodilaze (hehehe- ovo je novi termin dobijen negacijom negacije) nikom a naročito ne šefovima i td i td.

Lično volim ukoliko mi osoba s kojom komuniciram nepodilazi ali samo uz adekvatnu argumentaciju.

Primer nepodilaženja:

Babbha (švojevremeno imao brčiće), nije trebalo zatvoriti temu o sandžačkom muftiji onako. Lično mislim da tvoj stav da su svi koji su učestvovali u diskusiji nisu radili ništa drugo do OGOVARALI ne stoji, i da je plod ili nečitanja postova ili nečeg drugog , što kad bih ga nazvao pravim imenom ( e sad kad bih ga nazvao pravim imenom baš bih preterao u nepodilaženju Babbhi)
verovatno bih ga i uvredio a ja to neću, ti si moj (preterao bih kad bih nastavio u stilu pa da si i od toga i toga...)

Dakle vrlo je važno ne preterati, a u svakom slučaju biti iskren i izabrati dobar trenutak i biće haira inšallah i od nepodilaženja.

Da bi nepodilaženje bilo ispravno mora biti plod znanja a ne insinuacija.

Sećam se Arhitetkinje s foruma, ta nije imala dlake na jeziku. Al ga često i preteravala. Pamtil je još neko osim mene?
PiMk?
S neba pa u rebra : Toh ( ko iz topa prim. prev.)! ti ga braniš jer si zaljubljena te hoj da mu se primakneš... edalj bi ga zgrabila. Neargumentovano skroz. šta misliš da ti neko sad tebi kaže:

Ah nedatnice nedatna, znam te ja, ti ga to napadaš jer si zaljubljena u njega te hoj da ga omrzneš od ovijeh drugijeh te posljenke da ga zgrabiš kad ga one omrznu. To bi bilo takođe nepodilaženje al neargumentovano a samim tim i nepoželjno te tako što treba izbegavat ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

5

Citirano

Originalno od Abfangjäger: Bas me zanima kakav je Vas stav o nepodilazenju !

Hi Abfangjäger,
Nemam pojma sta znaci "nepodilazenje" . Je li to ovo sto sans objasni? Znas li mozda neki drugi izraz za to?

Kannst gerne auch ein deutsches Wort für "nepodilazenje"? schreiben.

Im Voraus dankbar

pink

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Social bookmarks