Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Ponedjeljak, 22. Decembar 2003

BASE Jumping

Po drugi put je odrzan World BASE Cup sa poznatih Petronas Twin-Towers. 60 BASE skakaca iz 16 zemalja okupilo se u Maleziji radi takmicenja posebne vrste.
Iz sigurnosnih razloga se skalalo sa drugig balkona Tower 2 na kome je postavljena specijalna rampa , sa 298 m visine. Discipline koje su ocenjivne su :
1) otvaranje padobrana koja se sastojala od intenziteta odskoka , daljine i drzanja pri slobodnom padanju, tacnog prekida slobodnog padanja od 4-5,5 sekundi i
2) pravac otvaranja padobrana koji je trebao biti sto je moguce praviji. Pri pristajanju na zemlju nakon svakog skoka takmicari su se morali spustiti na jednu tacku veliku svega 5 cm . Svako udaljenije sletanje od ove tacke odnosilo je bodove. Posebnu senzaciju ovog takmicenja cinio je zajednicki skok na kraju za koji je izabrano 10 BASE skakaca koji su pred hiljadama gledalaca u 23:58h istovremeno skocili sa najvisocijih zgrada u svetu , Petronas Twin Towers. Za pokazani uspeh ovih 10 skakaca su nakon vatrometa dobili i posebne nagrade koje im je urucio premijer licno.

P.S.Sledece takmicenje ce se cini mi se odrzati opet u Maleziji. Proslog puta se medju takmicarima nasao i jedan Malezanin. Mozda ih ovoga puta bude vise. ;)

Slika nesto ne htede da se pokaze .?(
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

2

Veruj za taj drugi ne znam ni da je bio, a prvi sam gledao i cini mi se negde opisivao ovde na forumu. U svakom slucaju, posto sam gledao prvi (a to je isto), samo posmatrati kako se ti ljudi obrusavaju je pravo SCARYYYYYYYY... oni za par delica sekunde rizikuju zivot.. bilo kakva greskica da se desi odose oni u komadice. Brzina kojom padaju je neverovatna.. krenu sa nesto manje od pola kilometra, posmatras ih kako padaju ka tebi, cini ti se pade svaki, i onda se odjedno otvori padobran i krenu u polako spustanje ka cilju.

Pored toga sto ovaj event predstavlja takmicenje, to je inace postao vec tradicionalan nacin obelezavanja ulaska u novu kalendarsku godinu, kada u sekundama odbrojavanja poleti nekoliko KASKADERA sa vrha (jos uvijek) najvecih zgrada na svetu, i sleti na zemlju (uz vatromete) 'tek' sledece godine :). Ako ces mi verovat ( i ti i ostali), celo to takmicenje je ustvari generalna proba za novogodisnje spustanje :).
mogu ja da se potpisem i bolje...

3

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Ako ces mi verovat ( i ti i ostali), celo to takmicenje je ustvari generalna proba za novogodisnje spustanje :).

Vala cu ti verovat sto necu. :D Ja sam samo na TV-u gledala neku emisiju o tome i bi mi dovoljno da se prepadnem!! 8o
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

4

Mislim da je to bas uzbudljivo,mogu samo zamislit kako im adrenalin udara u glavu.
Sinoc bas gledah na tvu neku emisiju o Everestu,kao neke ekspedicije idu i prikazuju sve sto im se dogadja na tom putu,veoma interesantno.
Divim se tim ljudima koji se bave tako ekstremnim sportovima al` nesto nedavno ucih psihijatriju i tamo se kaze da je to kao neka kriptogena ili ti skrivena suicidalna zelja,kao da ljudi svesno izlazu sebe rizicnim situacijama da bi zadovoljili tu nesvesnu zelju za samoubistvom. :rolleyes:
Pazi koju igru igras.

Social bookmarks