Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Utorak, 30. Maj 2006

Beli Sport,ATP lista,ATP turniri...

Iako i ne spada medju najpopularnije sportove kod nas,mislim da Tenis zasluzuje jednu temu u kojoj se,ukoliko bude ineteresenata moze diskutovati o turnirima,igracima/igracicama,razmeniti misljenja i jos mnogo toga.

Vasi ljubimci,misljenja,ocekivanja na turnirima,recite.

Pa evo da pocnem.Prekjucer je u Parizu poceo jedam od 4 najveca turnira u svetu,Roland Garros.
U dosadasnjem toku,u prva dva kola,svi favoriti su prosli dalje,a ja licno sa nestrpljenjem ocekujem duel dva najbolja tenisera danasnjice na sljaci,Roze Federera i Rafaela Nadala.

Iako je Federer neprikosnoven na ostalim podlogama,Rafael Nadal ga je vec nekoliko puta uzastopno pobedio na sljaci i Roze nikako da mu se revansira.
Zato ce njihov mec,kada god se bude igrao,biti finale pre finala,kao sto je to bio i prosle godine kada su se sastali u finalu i vodili divovsku borbu u kojoj je Nadal pobedio i kasnije u finalu takodje pobedio i osvojio Roland Garros.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

2

Subota, 03. Juni 2006

Selam

Tashke evo upravo zavrsi jedan izuzetno vazan mec na Roland Garrosu Nadal- Mathieu 3:1 kako gledam tenis nisam vidio da su protivnici jedan drugom uzimali servis. Skoro svaki gem je bio breik. Onaj servis koji su svoj dobijali je odlucivao o pobjdniku seta. Cetiri seta 4h 55min. Naredni dani donose jos bolji tenis. A Tv 2 i 3 francuski nacionalni programi po cio dan prenose najzanimljivije mecheve.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

3

Subota, 03. Juni 2006

Harunh-e bas sam citao komentare sa tog meca a nisam ga gledao,nije imalo prenosa,ali kazu da je to bio jedan od najboljih meceva koji gledaoci u Parizu odavno nisu gledali.
Sama cinjnenica da je mec trajao skoro 5 sati govori o tome koliko se drugi reket sveta i proslogodisnji osvajac Roland Garros-a namuci protiv domaceg tenisera koji je imao zaista veliku podrsku na centralnom terenu.
Sve u svemu,odlicni mecevi,gledao sam nekoliko,koliko su prenoslili i zaista se igra fenomenalan tenis.
Jos samo vreme da ih posluzi sto nije bio slucaj sa prethodnim danima kada se mnogo meceva proteglo na dva dana zbog kise i prekida.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 04. Juni 2006

Super sto postoji i ova tema. Ja sam nekada trenirala tenis pa mi se bude uspomene.... Ana Ivanovic, Novak Djokovic, Jelena Jankovic....sta reci....super igraju

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 04. Juni 2006

U jos jednom fenomenalnom mecu na Roland Garros-u,Marija Sarapova je izgubila od Safine (sestre Marata Safina),iako je u trecem setu vodila 5:1!!
Od tog trenutka Safina se vratila u mec i uspela da dobije 6 uzastopnih gemova i izbaci velikog favorita za osvajanje turnira.
Mec je trajao preko 2 sata.
Safina ce se u narednom klou sastati sa jos jednom sunarodnicom,Svetlanom Kuznjecevom.

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 04. Juni 2006

Roger Federer SUI (1) 6 6 6

Tomas Berdych CZE (20) 3 2 3

Mario Ancic CRO (12) 6 4 2 6 7

Tommy Robredo ESP (7) 4 6 6 4 5

Roger Federer
Mario Ancic
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 04. Juni 2006

Za razliku od Roze-a Federera koji je rutinski savladao svog protivnika,Mario Ancic i Tomi Robredo su se puna 4 sata borili za dalji prolaz.
Koliko je mec bio naporan i tezak govori i cinjenica da su obojica bili iznemogli,Ancic je i povratio na terenu i obojica su par puta zatrazili lekarsku intervenciju.
Ancic je smogao snage i poslednjim atomima snage uspeo da savlada Robreda koji je pred ovaj turnir vec osvojio turnir u Hamburgu koji se takodje igrao na sljaci.

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 05. Juni 2006

Selam

Lleyton Hewitt AUS (14) 2 7 4 2

Rafael Nadal ESP (2) 6 5 6 6

Evo jos jedan izuzetno lijep mec je zavrsen, Nadal ocito ovaj turnir igra i za publiku, uz dva jaka protivnika ugodjaj na nivou.
Djokovic-Monfils 3:0 u setovima.
Ovime je i zadnji ucesnik1/4 finala poznat.
Nadam se uzbudljivom susretu Nadal- Djokovic.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

9

Posldnji ucesnik cetvrt finala je Novak Djokovic.
On je pobedion domaceg tenisera Monfils-a sa 3:0 u setovima.Mec je bio dosta dobar iako su ga odigrala dva devetnaestogodisnjaka.
Kao sto Harunh rece,pobednik ovog meca,Novak ce igrati sa drugim teniserom sveta,Rafaelom Nadalom.

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

10

Evo svih parova 1/4 finala Roland Garrosa.

Roger Federer SUI (1)
Mario Ancic CRO (12)

David Nalbandian ARG (3)
Nikolay Davydenko RUS (6)

Julien Benneteau FRA
Ivan Ljubicic CRO (4)

Novak Djokovic SCG
Rafael Nadal ESP (2)

Dame

Nicole Vaidisova CZE (16)
Venus Williams USA (11)

Dinara Safina RUS (14)
Svetlana Kuznetsova RUS (8

Justine Henin-Hardenne BEL (5)
Anna-Lena Groenefeld GER (13)

Martina Hingis SUI (12)
Kim Clijsters BEL (2)

• »ScOrPiOnIcAa_« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

11

Utorak, 06. Juni 2006

**Hewitt - Nadal => Naravno moj Nadal Spanjolac pobedio :D :O
**Monfils - Djokovic => Naravno nas kraj Djokovic pobedio :D
** Kada Bude Nadal-Djokovic Bice tesko, navijam za oboje :D ma da znam da ce Nadal pobediti ! (bar tako mislim) :rolleyes:
Bicemo Do Sudnjega dana

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

12

Utorak, 06. Juni 2006

Selam

Nicole Vaidisova CZE (16) 6 6 6
Venus Williams USA (11) 7 1 3

Dinara Safina RUS (14) 6 5 0
Svetlana Kuznetsova RUS (8 7 7 6

Justine Henin-Hardenne BEL (5) 7 6
Anna-Lena Groenefeld GER (13) 5 2

Martina Hingis SUI (12) 6 5 1
Kim Clijsters BEL (2) 7 7 6

1/2 finale
Nicole Vaidisova
Svetlana Kuznetsova

Justine Henin-Hardenne
Kim Clijsters

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

13

Utorak, 06. Juni 2006

U danasnjimmecevima u muskoj konkurenciji,1/4 finale:

Roze Federer-Mario Ancic 3:0 (6:4,6:3,6:4)

Nalbandijan-Davidenko 3:1(6:3,6:3,2:6,6:4)

A danas takodje u 17 h po lokalnom vremenu na teniskim terenima TK Nis odigran je mec izmedu moje malenkosti i mog cimera.U pitanju je takodje zemljana podloga(sljaka).
Posle 1h i 10min efektivne igre,rezultat je bio 2:0(6:2,6:0) u moju korist. 8) :]
Cimer je pruzio otpor samo na pocetku meca ali sam ja brzo preuzeo kontrolu nad mecom i priveo ga kraju rutinski.
Ovo je peti mec u zadnjih mesec dana koji smo odigrali cimer i ja i u svim mecevima sam ja trijumfovao.Razlog moje superiornosti lezi u cinjenici da sam mnogo fizicki spremniji od njega i u servisu(tu ga cijepam).

Inace,nas najzanimljiviji mec je bio cetvri kada je cimer pruzio snazan otpor a i ja sam vukao povredu od prepodnevnog fudbala.

Nas sledeci mec je zakazan u subotu pre podne ukoliko to vremenski uslovi dozvole.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

14

Srijeda, 07. Juni 2006

Može da se prati i ovako:

www.rolandgarros.fr
DjordjeRd je dodao/la ovu sliku:
  • Pointtracker2.JPG
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

15

Srijeda, 07. Juni 2006

U danasnjim duelima,u borbi za finale prosli su Rafael Nadal i Ivan Ljubicic.
Nadal je pobedio Djokovica,ustvari,Novak je predao mec zbo povrede pri 2:0 u setovima za Nadala.
Ljubicic je pobedio domaceg tenisera Benneteau-a sa 3:0 u setovima.

Sutra se sastaju:
10:00 I. Ljubicic - R. Nadal

10:00 R. Federer - D. Nalbandian

• »ScOrPiOnIcAa_« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

16

Petak, 09. Juni 2006

Ljubicic (Hrvat) - Nadal (Spanac)
bice blizu ... uh uh
Bicemo Do Sudnjega dana

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

17

Petak, 09. Juni 2006

U zenskom finalu,sastaju se
Zastin Enan Arden-Svetlana Kuznjecova

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

18

Petak, 09. Juni 2006

Selam

Roger Federer SUI (1) 3 6 5

David Nalbandian ARG (3) 6 4 2

Ivan Ljubicic CRO (4) 4 2 67

Rafael Nadal ESP (2) 6 6 79

FINALE

Roger Federer
Rafael Nadal

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

19

Petak, 09. Juni 2006

Federer se izvukao, jer je Nalbandian vodio 6:3, 3:0 pre nego sto je povredio stomacni misic. Kako i sam kaze, smatra da bi izgubio da se to nije desilo.

Prema vidjenom, veliki favorit je Nadal, za koga je karakteristicno da je prirodni desnjak koji je u pocetku i backhand i forehand udarao sa obe ruke, pa je na nagovor svog trenera (koji mu je inace stric) poceo da udara forehand samo levom rukom.

Inace, ako vam se cini da prezime Nadal zvuci poznato, to je zato sto mu je jedan od striceva Miguel Nadal, dugo godina stameni stoper Barselone !

Nadal na Mundialu 2002.
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

20

Petak, 09. Juni 2006

Zanimljivo je to da su polufinale igrala 4 prva tenisera sveta,a da se u finalu sastaju prva dva!

Neznam bre,nesto mi ovaj Nadal sumnjiv,svi igraci se umorili a on igra kao da mu je tek prvi mec.
Mislim,on jeste dobar i fizicki spreman,ali je imao izuzetno teske meceve koji su trajali po 3 i vise sati a ne poznaje mu se nista. :(

Social bookmarks