Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško
  • »Phikret« je autor ove teme

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 02. April 2009

Beogradski fantom

Dakle, premijera je bila 29. marta. Propustio sam je! Od danas je u bioskopima u Beogradu! Jedva čekam da pogledam film! Moja očekivanja su ogromna i mislim da je konačno snimljen film koji će postati kultni kao što je to Nacionalna klasa. Još i sajamska euforija... Fantazija :).

Prije 3 godine sam gledao na Slaviji snimanje scena za ovaj film. 4 godine su ga snimali! Eto još jednog dodatnog poena za ovaj film i nadam se da me neće izneverit'.

Evo ukratko za one koji nisu čuli za beogradskog fantoma. Da ne bih pisao ja, citiraću kratku poruku sa jednog foruma, još iz 2007. godine.

Citirano

BEOGRADSKI FANTOM PONOVO ZASKRIPAO NA SLAVIJI
Oni koji su gledali film "Davitelj protiv davitelja" secaju se uvodnih scena gde naratorka, u zaljenju sto Beograd nikada nije imao pravog serijskog ubicu, nabraja sve ekscentricne likove glavnog grada '70-ih i 80-ih godina. Upravo je jedan od tih likova Beogradski Fantom, covek koji je svojim vratolomnim voznjama jurio od Slavije do Kalemegdana u ukrademim Porshce-ima 911 i izludjivao policiju.

Nadimak "Fantom" dobio je verovatno zato shto niko nije znao ko je taj covek, zasto to radi i zato sto milicija nije uspevala da ga "ulovi".

Sve ovo se dogadjalo 1975. dok je Tito bio na Kubi. Socijalni zivot u Beogradu bio je dosadan, organizovan kao i sve ostalo. Predpostavlja se da se Fantom ovim voznjama suprotstavljao sistemu.

Tacno se znalo u koje ce vreme Fantom projuriti kroz centar grada, ljudi su se skupljali svake veceri u isto vreme i cekali da vide ovu legendu. Petnaest dana harao je ulicama grada u ukradenom Porsheu Gorana Bregovica. Konachno se neshto deshavalo u glavnom gradu. Svakodnevno se igrao sa milicijom i prica se da je izdato naredjenje da se Fantom mora podhitno uhvatiti ziv ili mrtav. Milicija je postavila 2 autobusa i blokirala ulicu na koju su ga navukli, Fantom je pokusao da prodje pored od jednog od autobusa ali nije uspeo.

Milicija je pokusala da ga uhapsi, ali je pritrcao veliki broj Fantomovih obozavalaca i sprecio ih u tome, Fantom uspeva da pobegne. Devojka po imenu Djina pritrcala je i poljubila Porshe.

Beogradski Fantom (Vlada Vasiljevic) je uhvacen. U zatvoru se ponasao izuzetno korektno, postujuci kucni red. Bio je srednjeg rasta i svakodnevno je radio sklekove, da bi ostao u fizickoj kondiciji. Nekada su mu na ledjima sedela i cetvorica robijasa. Iako divovski jak Fantom nije koristio silu. Ipak su cuvari zazirali od njega, a kriminalci su ga postovali iako nije bio covek njihove sorte. Mica Dandara, Fantom, Roman Todorovic i Ranko Rubezic bi, kada se skinu goli u dvoristu, izgledali kao rimski gladijatori. Jednog dana, posle posete njegove sestre, Vlada Vasiljevic je kroz shuber pobegao iz CZ-a. Tri dana kasnije se sam vratio u zatvor. Strazarima je po povratku rekao da je morao da obavi jos jednu nocnu voznju, da policija ne misli kako ga je pobedila. Za kaznu je dobio 30 dana u samici. Posle toga Fantom je bio zatvorenik bez mane. Izasao je na slobodu, ali je stradao u jednoj staroj Ladi, kada je sleteo sa druma kod Pozarevca.

Evo link do trejlera

http://www.youtube.com/watch?v=siv6YjdlsaY

Social bookmarks