Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 28. Januar 2006

Beovizija '06

Finalisti „Beovizije“

Radio televizija srbije sinoć je objavila listu od 24 pesme koje će se 10. marta naći u beogradskom Centru „Sava“ na „Beoviziji“ sa koje će 12 prvoplasiranih otići na „Evropesmu“ koje će se održati 11. marta. Pobednik će se naći na evrovizijskom finalu u Atini, a malo iznenađenje je to što se među izabranim pesmama nisu našle numere Nataše Bekvalac, Jelene Karleuša, Teodore Bojović...

1. „Maler“ - „Blah, blah bend“
2. „Iskrena pesma“ - Julija i Julija
3. „Izabran“ - Ivana Selakov
4. „Kapija“ - „Biber“
5. „Da ti se dlanovi zalede“ - Aleksandra Radović
6. „Blizina“ - zvezde „Granda“ i Šaban Bajramović
7. „Greh“ - Tijana Dapčević
8. „Lazarica“ - Ivana Jordan
9. „Romale romali“ - Ana Nikolić
10. „Ludi letnji ples“ - „Flamingosi“ i Luis
11. „Kada ti treba“ - Maja Nikolić
12. „Ništa o njoj“ - Nevena
13. „Poruka za ljubav“ - Ivana KneŽević
14. „Bajka“ - „Propaganda 117“
15. „Konak“ - Ana Bekuta
16. „Vatrena“ - „Koktel bend“
17. „Sve ili ništa“ - Marko Jeftić
18. „Jednom pokidano“ - Blizanci
19. „Kad me jednom...“ - Vanja Radovanović
20. „Otrezni me“ - Želimir Petrović
[SIZE=3]21. „Osvoji me“ - Enes Ukić[/SIZE]
22. „Nisam kriv“ - Dejan Vozlić
23. „Kap po kap“ - Romana
24. „Neopisivo“ - Slađa Ivanišević

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

2

Subota, 28. Januar 2006

Enko???

Divno! :)

Mnogo mi je drago zbog Enesa! Nadam se da ce sve biti, ako Bog da, kako treba... I nadam se da ce biti realni, jer, ako budu, Enes ima velike shanse kada je glas u pitanju.

Josh ako bude mladjih zena u ziriju - ima da ucosa! :)))

Hehhe, nek je sa srecom! Josh je rano da se ovo kaze, ali neshto manje od mesec i po dana ce brzo proci.

Hajde da ga podrzimo???

:D

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 31. Januar 2006

Vala da ga ne podrzimo dok ne cujemo pesmu. :) Salim se. Samim tim sto se nasao u izboru predpostavljam da ima dobru pesmicu. Ipak, sacekacemo izbor. Koliko se secam princip glasanja je ziri plus televoting jedan glas. Slacemo SMS. :)
Sit Hungry Doesn't Believe

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 12. Februar 2006

Slazem se sa And_U_Price . Treba biti objektivan i glasati ' ni po babu, ni po stricevima'.
Bas me zanima kakve su pesme spremili ovi narodnjaci.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

5

Ja kad ucestvujem u glasanju uvijek glasam nacionalno. Ne samo kada glasam, vec i kada kupujem proizvode. Ono: Kupujte domace. Kvalitet za mene nije odlucujuci, jer kvalitet dolazi sa iskustvom i podrskom. Dakle, sve sto je moje od mene ima podrsku, tj. sve sto je nase. :)

To je ako je u igri neko moj iliti neko nas ili nesto moje, odnosno nesto nase, a ako nije u igri onda ostale ocjenjujem po kvalitetu onoga o cemu se radi.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

6

Zelim mu puno uspeha. Mada bi me malo iznenadilo da on pobedi...nemojte sad navalit kamenjem na mene :) Samo kazem bilo bi mi sumnjivo prvo ona pazarska Mis kako se zvase? Dina? A onda jos i "pazrska Evrovizija" ...
Bilo bi mi jako drago da se to desi. A za sumnju, ma nema veze.
GO NOVI PAZAR , GO! (o)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

7

ZELIM MOME BRATU ENESU UKICU SVE NAJBOLJE I AKO ZIRI BUDE OBJEKTIVNA ON CE SIGURNO POBEDIT.
SELLAM
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

8

Gledao sam...

... Enesa na TV kad je bio onaj naš festival i svidela mi se njegova interpretacija. Kad sam čuo da učestvuje na Beoviziji bilo mi je zaista drago. Lepo je kad se pomene Pazar i u nekim kulturno-umetničkim vodama, pa bilo da je to izbor za mis ;) ili ovakav veliki festival. Pošto sam ja malo stariji (čitaj konzervativan) još mi je draže za Enesa pošto sam ga danas slučajno upoznao i na mene je ostavio pozitivan utisak jer je dečko mimo svega izuzetno kulturan i vaspitan, što se ne može baš reći za većinu "faca" sa estrade X( .
U svakom slučaju će dobiti glas od mene bez obzira na numeru. GO PAZAR GO! (o) (o) (o)
Mens sana in corpore sano!

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 13. Februar 2006

A i kompizicija nije losa. Cuo sam je preksinoc. Mislim da ima sanse za visok plasman, ali moramo dopunit kredite kad bude glasanje :)
Sit Hungry Doesn't Believe

10

Ponedjeljak, 13. Februar 2006

Ukoliko je za naseg gospodina Ukica moguce glasati i iz inozemstva molicu lijepo da nam postirate brojeve telefona. :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

11

Utorak, 14. Februar 2006

Citirano

Orginalno od pink
Ukoliko je za naseg gospodina Ukica moguce glasati i iz inozemstva molicu lijepo da nam postirate brojeve telefona. :)

Pretpostavljam da nije moguce, jer obichno naprave ugovor sa lokalnim mrezama (063, 064 i 067), i samo korisnici tih mreza mogu da glasaju (to ukljuchuje pozivne: 062, 063, 064, 065, 067 i 069). Naravno, ukoliko sad bude drugachije i budu omogucili da se glasa i iz inostranstva, obavesticemo vas nekako. ;)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

12

Subota, 18. Februar 2006

Dijaspora posaljite mi malo para za dopunim mobilni ima da saljem SMS podrske celo vece :D

...dobro bi mi doslo oko 500e :]

Bas sam ga gledao veceras na Tutinskoj TV, mislim da ima sanse da dodje do vrha.

pepeljuga

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

13

Subota, 18. Februar 2006

ZELIMO SVOM KOMSIJI,ENESU UKICU PUNO SRECE NA BEOVIZIJI!!!POZDRAV

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

14

Subota, 04. Mart 2006

Mislim da ce pobediti Ivana Jordan

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

15

Subota, 04. Mart 2006

Enkova pesma je mnogo kvalitetna i nadam se da ce biti u vrhu a moj favorit osim Enesa su Flamingosi.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

16

Subota, 04. Mart 2006

Izgleda da bas i nisam obavestena jer ja za Enesa cujem prvi put, al mu dajem svoj glas podrske. I navijacu za njega, ako budu mogli da se salju sms-i iz inostranstva, slobodno javite. :)
Sta cu kad volim ono sto je moje, a Pazarci su mojiiiiiiiiiiii :)
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 05. Mart 2006

Hmm..

Enesovu pesmu nisam chula,ali u svakom sluchaju mu zhelim dobar plasman.
Glasacemo za njega!!

(o) (o) (o) (o)
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 05. Mart 2006

Ne znam dal se smije ovo, al ako se pesme mogu slusat pre Beovizije, evo teksta:

ENES UKIC - OSVOJI ME

Kazu nisi za mene
i da s tobom uzalud je sve,
al ja znam i osjecam,
ti si ta, moja si dovijeka.
Al ja znam i osjecam
moja si zauvjek.

Povedi me, zavedi me,
hocu s tobom na kraj svijeta,
reci da, ne oklevaj,
gubis vrijeme bas je steta.
Voli me, osvoji me.

Osjetim kad ljubis me,
usne tvoje liju otrove.
Neka me ubiju,
al tu nek ostanu
od sad zauvijek.

Povedi me, zavedi me,
reci da, ne oklevaj,
Voli me, osvoji me.

Jos zedan sam i zeljan sam
usana tvojih, dodira njeznih,
dajem sve i daj mi te,
s tobom hocu zivot cjeli, voli me, osvoji me.

I sva svetla kad se ugase,
ostani uz mene.

Povedi me, zavedi me,
reci da, ne oklevaj,
Voli me, osvoji me.

Moguce su greske. :)
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

19

Nedjelja, 05. Mart 2006

Vec 15 dana na netu se mobu naci pesme za Beoviziju. Cim mogu da se slusaju mogu i da se citaju :)

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 05. Mart 2006

Znamo shta peva, evo i shta pricha...

Enes Ukic je rodjen u Novom Pazaru, 24.03.1986.godine.
Zavrsio je osnovnu muzicku «Stevan Mokranjac». Prema oceni tadasnjeg profesorkog kadra, Ukic je proglasen za najboljeg ucenika ove skole. Bio je ucesnik na mnogim republickim i medjunarodnim takmicenjima u sviranju gitare na kojima se uvek kotirao od treceg do prvog mesta.

Pevanjem se bavi od 11.godine, kada pocinje da ucestvuje na manjim skolskim zabavama gde nastupa sa svojim bendom. U tom uzrastu je takodje bio ucesnik mnogih televizijskih decijih emisija kako u svom gradu tako i sire. Dva puta uzima ucesce na muzickim festivalima “ Zlatna pahulja” i “Zlatna staza” u Rozajama, gde je postigao znacajne rezultate.

Na prvom muzickom festivalu " Stari grad” 2004. godine u Novom Pazaru od velikog broja kvalitetnih izvodjaca iz SCG, po odluci strucnog zirija, ubedljivo je zauzeo prvo mesto.

Prethodnu skolsku godinu je proveo na skolovanju u Americi,
gde je na dodeli muzickih nagrada svih srednjih skola u
New Jersey ( South Jersej ), dobio nagradu za najbolji muski glas i za otkrice godine. A ove godine cemo ga videti i u takmucarskom delu Beovizije 10.marta u Sava centru.
Dragi posetioci NP SAJTA Vi cete imati priliku da ga vidite putem RTS 1 i RTS SAT, nadamo se da cete dati punu podrsku Enesu!

P: Enese zelimo dobrodoslicu na NP sajtu. Da li si posecivao sajt i kakva je tvoja ocena?
O: Moram vam priznati da sam Vas sajt, za vreme dok sam bio u Americi, posecivao gotovo najvise, i to uprvo zbog toga sto sam u svakom trenutku mogao saznati najnovije vesti i najnovija desavanja koja su se zbivala u Novom Pazaru.Zbog toga, a i zbog drugog dosta raznovrsnog sadrzaja koji se ovde nalazi, od mene mozete dobiti samo pohvale.

P: Poceci karijere.Prvi javni nastup, kada i gde?
O: Prvi televizijski nastup sam imao sa 11 godina.
Povod je bio niz jako dobrih rezulata koje sam postizao na raznim takmicenjima po Srbiji i sire, svirajuci gitaru.Velika zahvalnost pripada mom pokojnom profesoru Zarku Veljovicu, koji je dosta uticao na moj muzicki razvoj. Prvi festival na kom sam ucestvovao je Rozajski fesivatl “Zlana Staza”.Tada sam imao 14 godina, i secam se da sam imao jako zapazen nastup.

P: Poslednje vreme tvoja karijera ide uzlaznom putanjom, sve se odigrava brzo i uspesno, da li imas tremu i kako se osecas na sceni?
O: Hvala Uzvisenom Bogu sto je to tako. Nekako i sam polako pocinjem da budem svestan kojom brzinom se sve ovo odigrava.
I bas zbog toga bih voleo da malo “usporim”. Jednostavno, vise volim kada radim temeljno i korak po korak. Nigde nisam zurio do sad, pa nema potrebe ni od sad. A tremu trenutno, pa i nemam. Mada iskreno mislim da ce tek poceti pravo da me “drma” par dana uoci festivala. Sto se tice samog scenskog nastupa on je za mene bitniji od svega. Kada dodje taj trenutak da izadjem pred publiku, za mene nista drugo ne postoji. Uostalom, ona mi je i najbitnija.

P: Videcemo te na Beoviziji, kako teku pripreme i kakva su tvoja ocekivanja?
O: Sto se tice priprema do 20. februara cu se spremati u Novom Pazaru, preciznije u Domu kulture, gde vezbam svoj nastup i svoje izvodjenje.Nakon toga cu otici za Beograd gde cu ostati sve do festivala, jer me zapravo tek tamo ocekuju prave pripreme.
Kao i uvek se sigurno necu stedeti, i trudicu se da takmicenje docekam sto spremniji i sigurniji u sebe. Sto se tice samog plasmana necu se opterecivati time. Skrivene zelje, naravno,
uvek postoje. Ali mislim, iskreno, da je i samo ucesce na Beoviziji za mene vec veliki uspeh, ali cu dati sve od sebe da ne ostane samo na tome.

P: Reci nam nesto vise o pesmi i saradnicima?
O: Pesma nosi naziv “Osvoji me”. Aranzman je radio Rade Radivojevic. Muziku je radio takodje on zajedno sa mnom,dok smo tekst pisali Dina Drpljanin i ja. S tim, sto sam u drugoj strofi imao pomoc svog velikog prijatelja Aladina Imamovica, koji mi je pomogao oko promena nekih rijeci. Izradu cele pesme je “nadgledao” Ognjen Radivojevic, koji je takodje dosta pomogao. Svi smo nekako dali svoj maximum, i mislim da ce kao rezultat svega toga doci ,ako Bog dragi da, dobar plasman i dobra slusanost same numere.

P: Da li ce biti jos nekih festivala na kojima cemo moci da te vidimo?
O: Pa za sada jos uvek neznam. Trenutno zelim samo da se skoncetrisem na Beoviziju i nista me drugo ne interesuje. Videcemo kada sve prodje, i kada dodje leto. Pa mozda se i prijavim na neki od letnjih festivala…

P: Da li je na pomolu prvi album, i ko ce biti od saradnika?
O: Na tome se vec uveliko radi. Iako se jos uvek ne nazire kraj tih snimanja sigurno je da ja necu zuriti sa izdavanjem albuma. Jednostavno mislim da nema potrebe.Tek kada budem u potpunosti zadovojan, album ce ugledati svetlost dana.
Za sada od saradnika znam da ce se na albumu pojaviti Rade Radivojevic, Al’Dino, Jovan Jovanov, Grupa “Zana”.Uskoro ocekujem da ozvanicim saradnju sa jos par poznatih imena, o kojima ne bih sada govorio jer jos nista nije konacno. Ocekujem da se i sam pojavim kao jedan od autora.

P: Kako po tebi jedam estradni umetnik treba da bira saradnike, zvucno ime po svaku cenu ili je bitnije da je osoba kompletna i visoko moralna?
O: Ukoliko zelis da malo brze skrenes paznju na sebe, onda zvucno ime svakako koristi. Ali to ne znaci i kvalitet. Jednostavno, mnogo je bolje birati osobe za koje smatras da ti po senzibilitetu i mozda nacinu pevanja odgovaraju, cija muzika ti je nekako bliska.Mada je dosta bitno to da pevac bude svoj, tj. da ne bude nicija kopija.

P: Sta te najvise nervira, ljudska osobina koju prezires?
O: Ne volim ljude koji su dvolicni, licemeri i koji prenose tudje rijeci. Takodje jako mrzim kada neko nesto obeca, cak ti i da svoju rijec da ce ispuniti to obecanje, a ne ucini to.

P: Sta Enesa cini srecnim?
O: Cini me srecnim drustvo ljudi koji mi misle dobro.

P: Kako zamisljas sebe za 10 godina, kao dobrog bankara ili uspesnog i poznatog pevaca?
O: Za 10 godina sebe za sada ne vidim uopste u ulozi bankara!Pevaca…mozda. Jednostavno sebe ne vidim u ulozi osobe koja zivi za slavu i za to da se o njoj pise u svim mogucim novinama, ko zna kakvog sadrzaja. Ukoliko budem uspeo da ostvarim sve ono sto zelim, a to je da me takve stvari mimoidju, i da iza sebe imam jako dobar i plodan rad, svakako cu nastaviti sa pevanjem, ako ne… U svakom slucaju sebe u buducnosti, ako Bog da, vidim kao jednog porodicnog coveka koji ima divnu porodicu i njihovu podrsku sto je najbitnije, miran zivot i dobar posao.

P: Da li je za tebe ljubav smisao zivota, ili neka sporedna, manje bitna stvar?
O: Svakako da jeste. Kod mene je ljubav sve i sve. Ona me pokrece. Prije svega ljubav prema uzvisenom Bogu, a zatim i prema svemu ostalom. Ljubav radja ljubav…

P: Kako po tebi izgleda idealna devojka?
O: Idealna devojka po meni treba da je duhovita, inteligentna, harizmaticna. Da ima lijep osmeh, da je od akcije i da zna sta zeli u zivotu. Da je iskren vernik, vernik za sebe. I da ume da sprema “jahniju”?

P: Enese hvala za intervju, zelimo ti puno upeha na Beoviziji i nadamo se dacemo te videti u Atini!
O: Meni je bilo izuzetno drago i velika cast sto ste me pozvali da dam intervju za vas sajt. I mogu vam reci da mi je bilo izuzetno prijatno saradjujuci sa vama. A ja vas pozivam da dodjete u Beograd 10. Marta i da zajedno propratimo celu manifestaciju?.

P: Tvoja poruka posetiocima sajta.
O: Pozeleo bih im prije svega sve najlepse, i porucio da je u zivotu gotovo sve moguce postici, samo ako se u to cvrsto veruje.

autor: S.D.

Intervju u celosti preuzet sa sajta www.novi-pazar.net

Sting Lady je dodao/la ovu sliku:
  • Enes Ukic 2A.JPG

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Social bookmarks