Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 18. April 2003

Biciklistička staza (da nije žalosno bilo bi smešno)...

Danas sam imao priliku da na Rekreacionom centru prisustvujem veoma žustroj raspravi čiji su akteri bili direktor Sportskog centra s jedne, i cela jedna porodica s druge strane. Muž, žena i dvoje dece (oboje predškolskog uzrasta) došli su na Rekreacioni centar na biciklima (bez motora) da bi se rekreirali u laganoj vožnji. I dok su oni tako uživali vozeći se po stazama (uzgred budi rečeno skoro praznog) rekreacionog centra u njihovom pravcu uputio se direktor Sportskog centra i obratio im se rečima:
"Zabrana važi za sve pa i za vas !!!"
Na te reči, čovek koji je u korpi ispred sebe imao malog sinčića od verovatno 2-3 godine zaustavio je bicikl i upitao direktora zašto je zabranjena vožnja bicikla na Rekreacionom centru, kada u gradu nema adekvatnijeg prostora za vožnju. Još je dodao da je njegov sin od 6 godina bukvalno u fazi učenja vožnje bicikla i da mu ne pada napamet da tu obuku sprovodi na ulicama koje su prepune automobila. Upitao ga je ko je doneo takvu odluku i ko je zadužen da istu sprovodi - na šta mu je Abaz (direktor, gospodin sa kravatom) odgovorio da je on sam doneo tu odluku i da se on uz pomoć redara stara da se ista sprovede do kraja u delo. Gospodin u trenerci je na te reči uzvratio da takvu odluku neće da poštuje jer pre svega sumnja da je donošenje jedne tako ozbiljne odluke vezane za ceo grad dovoljna samovolja jednog čoveka. Gospodin sa kravatom mu je onda naveo primer da je pre neki dan neki momak tu na Rekreacionom centru udario dete biciklom i da je odluka donesena iz razloga bezbednosti. Odgovor onoga sa biciklom nasmejao me je do suza:
" Znači li to da će ukoliko neki manijak skine patiku i njom udari neko dete uslediti i zabrana nošenja patika na Rekreacionom centru?"
U diskusiju se umešala i gospođa koja je (takođe na biciklu i takođe u trenerci) stala u odbranu muževljevih stavova. Abaz je onda počeo da ih ubeđuje da im je mnogo zdravije da malo trče nego da voze bicikla, našta su ovo dvoje u glas odgovorili da ih neće on učiti šta je za njih bolje i zdravije, da svako procenjuje za sebe kojim oblikom rekreacije će se baviti i šta mu odgovara. Nakon toga, gospodin sa kravatom im je obećao da će ubuduće postaviti redare na prilazima Rekreacionom centru i da će ih oni sprečiti da uđu na Rekreacioni centar sa biciklima na šta su ovi u trenerkama uzvratili da im je Ustavom zagarantovano pravo slobode kretanja, pogotovu na javnim, opštinskim površinama, i da ih u tome može sprečiti samo zakonski donesena odluka od strane onih koji su zaduženi za donošenje odluka o saobraćaju i preko organa koji su zaduženi da takve odluke sprovode u delo. Rasprava je time završena, a dok je trajala, iz očiju ono dvoje klinaca u trenerkama, videla se takođe podrška njihovim roditeljima... Kolona od tri bicikla je nastavila svoju harmoničnu vožnju koju je donekle narušavalo ševrdanje dečaka u trenerci, koji je očito stvarno pravio svoje početničke "korake" na biciklu...
Nakon nekih pola sata, ova skladna porodica je otišla sa Rekreacionog centra a na njemu su ostali povici zabrane , upućeni nekim drugim mališanima, na nekim drugim biciklima koji su takođe želeli da se rekreiraju ovim vidom rekreacije. Ostala je i dilema:
ko je u ovoj raspravi u pravu, kao i pitanje da li je svrsishodnije oko rekreacionog centra napraviti stvarno jednu biciklističku stazu i time rešiti prethodnu dilemu ili praviti to što se pravi...
Mene je ovo veoma zaintrigiralo, a na čijoj sam starni u ovoj situaciji možete zaključiti i na osnovu gore napisanog.
Voleo bih da vidim i vaše komentare i odgovore u anketi...

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 18. April 2003

biciklisticka staza ili ne uznemiravaj!

Sto se tiche odgovora imas ga u anketi! ;)
Moje misljenje je svakako da ne treba zabranjivati voznju biciklom (bez motora naravno) na rekreacinonom centru, iz prostog razloga (kako je i tvom postu navedeno), sto u gradu ne postoji adekvatan prostor za to, izuzev rekreacionog centra! Sto se tiche doticnog gospodina sa kravatom, ni malo me ne chudi to njegovo bahato ponashanje, jer je isto pokazivao u vishe navrata! Rijech je o zameni teza! Prosto je zalosno! Toliko u gradu ima prechih stvari za reshavanje i toliko pitanja koja vape za odgovorom a oni se uhvate za voznju biciklom! I naravno ispashtaju deca, jer svi ti silni funkcioneri moraju bar nesto da urade kako bi gradu pokazali da su oni najbitniji sraf u (dozvolicu sebi) mashini za kidanje zivaca poshtenih gradjana Novog Pazara!
Ako je gospodinu toliko stalo do bezbednosti dece na rekreacionom centru onda neka izvoli pa nek napravi jedan kilometar kruzne staze, koja bi resila sve probleme! Ali... gde bi se posle smestila hala sportova i jos poneki objekti...??? o|

Pozdrav za tebe sans !
Sit Hungry Doesn't Believe

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 18. April 2003

Pozdrav

Pa ljudi ih vi bi i da trcite i da se vozate biciklom i da se igrate po rekreacionom.
Pa nije rekreacioni za to rekreacioni se koristi u svrhe da se neko tu ponasa ko da mu je babovina i da sam zabranjuje i dozvoljava sta ce se radit po rekreacionom.

Molim vas budite razumni....

NE NERVIRAJTE DIREKTORA REKREACIONOG!!! o| o| o|

Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 21. April 2003

Ja bih..neshto..ako dozvolite..

Od kako znam za sebe vozio sam se biciklom po rekreacionom centru. Naavno da je problem trcati stazama kojima se voze bicikli, ali nije MOGUCE zabraniti. Ja evo po drgui put , posle Prize-a ponavljam Sansove rijeci. Ne moze se zabraniti jer nema gde drugde. Neka ljudi naprave stazu za bicikle. Hvala im za sredjeni rekreacioni centra, za ubacene mreze za odbojku, kosarku i odbojku na plazi, ali neka idu do kraja... U ovakvim uslovima kakvi su sad, ja bih zabranio samo voznju Vespi...

Social bookmarks