Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško
  • »rime« je autor ove teme

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 24. April 2008

Biseri

Biseri koje ste vi culi, koje ste vi rekli, sa casa, koje ste procitali na internetu...

1. Islamska zajednica više ne postoji (2007)
2. Proteraću muftiju Zukorlića iz Sanđaka (Ribariće 2004)
3.Možemo da imamo više islamskih zajednica (2007)
4.Islamska zajednica je kao fudbalski klub (2007)
5.Hamdija Jusufspahić nije naš, već pravoslavni muftija (1992)
6.Poćastvovani smo što prvi put u istoriji moremo u Sanđaku da dočekamo našeg reisa Hamdiju Jusufspahića (maj 2007)
7.Naručilji smo Ijijepo vrijeme (2007)
8.Koristim priliku na vama novinarkama ćestitam 8. mart - praznik rada (2006)
9.Sanđaćke igre će nadmašiti Oljimpijske igre (2005)
10.Nama bolnice ne trebaju, gradićemo sportske terene (2006)
11.Hvala dijaspori što mi je namešćila kuću (2003)
12.Sa srpskim pasošem ne možeš ni u ćenef da odeš (1993)
13.Srcem i dušom podržavam Sadama Huseina (emisija Zeleni megaherc Radio Beograd 1991)
14.Kultura je važna. Ono dijete koje nosi najiscepanšije patike, ja njemu kupujem druge. I to je naša kultura (2004)
15.Ljudi nemaju naviku da ćitaju, ali ako ne ćitaju Nušića, onda neka odu u pozorište (2007)
16.Srećan vam dan invaljida (2007)
17.Danas puštamo u rad centralno grijanje. Do sada su se djeca grijala samo odnaprijed, a saćemo da ih ugrijemo i otpozadi (2004)
18.Od smeća ćemo praviti struju i izvozićemo je u inostranstvo. To će biti sanđaćki brend (2005)
19.Izvozićemo maljine u Tataristan (2007)
20.Novi Pazar - što u prijevodu znaći sajam(2008)
21.Prodajte krave i petoljirke i kupite puške (1991)
22.Ljićno ću otići u Priboj i sam proterati srpsku vojsku i poljiciju (1991)
23. Ja vam se kunem veljikim Bogom da će Sanđak biti republjika (1992)
24.Od Jugoslavije treba napraviti Balkaniju kojoj će se priključiti i Albanija (1991)
25.Bošnjaci će braniti Albance na Kosovu ako ih napadnu Srbi (1993)
26.Mi podržavamo politiku Koštuničine vlade prema Kosovu (2008)
27.Imamo naoružane formacije, falji nam samo teško oružje (1992)
28.Biću posljednji muhađir koji će napustiti Sanđak (1991)
29.Imam 6000 boraca u Bosni (Turski zaman 1994)
30.Turski piloti porijeklom iz Sanđaka će bombardovati Srbiju ako Milošević nastavi represiju u Sanđaku (1994)
31.Sanđak će se pripojiti Kosovu ili Bosni ili će postati samostaini entitet (1993)
32.Bosna je za nas isto što i Hrvatska i Slovenija. Mi nemamo ništa sa njom (1996. po povratku iz Turske)
33.Alija Izetbegović se ne zalaže za pitanje Sanđaka i zato ću zatražiti da to ućini Franjo Tuđman (Intervju Slobodnoj dalmaciji 1995)
34.Srpski poljicajci su, u stvari, pravi ćetnici (1992)
35.Srpska poljicija se sada promenila (1996. po povratku iz Turske)
36.Srbija je postala demokratska zemlja (1996 po povratku iz Turske)
37.Sanđak, Crna Gora i Srbija, to je jedna familjija (2006)
38.Novi Pazar treba da bude glavni grad Srbije i Crne Gore (2003)
39.Koštunica je salonski ćetnik (2005)
40.Koštunica je ućinio više za Bošnjake nego svi drugi srpski poljitićari (2006)
41.Velja llić je ućinio za nas mnogo. Sad treba da pokažemo kakvi smo mi Ijudi (2008)
42.Napravićemo heljiodrom i hipodrom u Deljimeđu (2004)
43.Izgradićemo željeznićku prugu i gasovod do Pazara (2004)
44.Nadam se u narednih tri godine da ćemo moći sigurno da otvorimo bljizu 10.000 novih Ijudi da zaposljimo (2007)
45.Odma posle praznika, znaći poslje prvomajskih praznika, zvanićno poćinjemo sa izgradnjom obdaništa na Paricama, to tamo ustvari Pojila, to su Pojila, to je Sarajevska ulica (2007)
46.Sagradićemo najmoderniji aerodrom na Pešter koji će moći da koriste i turisti, a možemo da ga ustupimo i amerićkoj vojsci (2003)
47.Amerika je najveći neprijatelj islama (2007)
48.Evropa vodi histerićnu antimusljimansku kampanju i umešala je svoje prste u ova događanja u Sanđaku (2007)
49.Država ide punim korakom ka Evropi i misljim da je to dobro da Ijudi mogu da govore o sebi (2007)
50.Ljijepo se obućite i izađite na izbore, jer su izbori narodno veselje (2006)

GIMNAZIJSKI BISERI
Grcki novac se zove drakula.

Izraelci su napravili zlatno tele jer nisu imali zlata da naprave kravu.

Stanovnik Atene se zove Ateist.

Francuska nacionalna himna je Majoneza.

Reka Rajna tece vodoravno od Basela, a onda uspravno...

Livingstone je nazvao Viktorijine slapove po Elizabeti.

Hindusi su rodom iz Indije. Oni nose turbine na glavi.

Harlem je mesto gde Turci drze sve svoje zene.

Geografska duzina i sirina veoma su korisne. Pretpostavimo da se covjek davi. Dovoljno je da vikne na kojoj je sirini i duzini, i mi ga mozemo naci.

Mnogo atoma zajedno zovu se monokli.

Kosa ploca je ploca koja se naginje i ako je experiment uspeo, rezultat je neminovan.

Kada promatrate pomracenje Sunca, nikad ne gledajte u Sunce. Mogu se koristiti i zatamnjene naocare da bi se posmatrala pomracina, ali je potreban oprez i nikad ne smete stajati preblizu!!!

Razlika izmedu vazduha i vode jest u tome sto vazduh moze postati vlazniji, a voda ne.

Plin koji izlazi je veoma opasan za ljudska bica, pa sledeci experiment sme izvesti samo profesor.

Cetiri su simptoma prehlade. Dva sam zaboravio, a dva su toliko poznata da ih je suvisno spominjati.

Da bi se bilo dobra medicinska sestra, mora biti potpuno sterilna.

Neke su krave veoma opasne, osobito bik.

Zmije imaju dva spola, otrovni i neotrovni.

Sva su stvorenja nesavrsene zivotinje. Samo je covjek savrsena zivotinja.

Antidot je smesna prica koju ste vec culi.

Lekari kazu da su smrtonosne bolesti najgore.

Kad se moj mladi brat rodio morali su ga staviti u akumulator.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

2

Petak, 25. April 2008

Svojevremeno kao srednjoskolka imala sam svesku u koju sam specijalno biljezila sve opaske sa casova, bisere, anegdote...Cuvam je i dalje, samo trenutno ne znam gdje je. :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

• Poruku poslati

3

Petak, 25. April 2008

ako ja nadzes nadam se da ces to podeliti sa nama

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

4

Srijeda, 07. Maj 2008

"Ja sam ti najdobrotiji !" - najbolji po dobroti.

"Pa je l hladnije il vrucije ?!"
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

RADIOHEAD

Početnik

(10)

Datum registracije: 14.06.2008

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 07. Juli 2008

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
... 2-gi deo je odlican!Kapiram da su to mozgalice profesora.... :))

remos

Učenik

(10)

• »remos« je muško

Datum registracije: 07.07.2008

• Poruku poslati

6

Srijeda, 30. Juli 2008

Mesto: Novi Pazar
Glavna uloga: Moj komsija, Ike.

Bio Ike na odmore u tursku. Sretnemo se ja sa njim slucajno, i naravno ja ga pitama, znajuci da je tamo bio, kako je u tuskoj bilo hadzija?
A Ike u svoj stilu, eh sejo... turci, BOGAMI, napravili hasul dzade, napreduju BRACA KAO DA NIKAD NISU BILI KOD NAS :))
Ispitaj svoj odnos prema najboljem drugu/drugarici.Dali lako odbijas njegov/njen predlog da izadjete zajedno.A kakav je tvoj odnos prema ezanu?

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

7

Srijeda, 30. Juli 2008

Jedna nasha legenda, na pitanje kako se osecha, posle onog kada je bio bolestan odgovara : Shuti dobro sam, jedan dan dva dana nisam pish`o...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

8

Petak, 01. August 2008

shta ti je zhivot... vruche kiflje...

(ada i ovo je biser koji je jedan brat prosuo, nemo ga brisat):D
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

9

Petak, 01. August 2008

za vanju bulica i crne bisere ;(

Zukorlić je kazao da je zadovoljan promenom vlasti u Novom Pazaru iako, priznao je, "nije svejedno doći iz Srebrenice i znati da su u gradskoj [COLOR=darkred[COLOR=limegreen]]vlasti[/COLOR] radikali" .

"Reč je, međutim, o emotivnom problemu sa kojim umem da se nosim ",

press
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

remos

Učenik

(10)

• »remos« je muško

Datum registracije: 07.07.2008

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 03. August 2008

Citirano

Orginalno od @ef u temi "NP-Festival 2008"
Zbog toga sto prosle godine nisam bio u Pazaru u vreme odrzavanja festivala ne mogu da uporedjujem ovu godinu sa predhodnom . Ali vec sada mogu da kazem da u odnosu na prva tri festivala ovogodisnji festival predstavlja ogroman napredak u svakom smislu. Napredak festivala je ocigledan na svim poljima. Svaka cast organizatorima i nema sumnje da ce festival ako Bog da inshala nastaviti da raste i da se razvija i da grabi krupnim koracima ka napred.

Ako Bog da je isto na srpskom koliko i na arapskom insAllah! Ali nasem narodu je tesko to objasnit.
Ispitaj svoj odnos prema najboljem drugu/drugarici.Dali lako odbijas njegov/njen predlog da izadjete zajedno.A kakav je tvoj odnos prema ezanu?

• »brat-turcin« je muško

Datum registracije: 16.09.2003

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 03. August 2008

...ti samo budi dovoljno daleko...

GIMNAZIJA...cas geografije...godina 1999-2000...profesor Muradin postavlja pitanje za 2..."koliko ima kontinenata?"...
ucenica"...16..."...profesor nekako dolazi sebi te zamoli ucenicu da nabroji tih 16 kontinenata...
ucenica"zapadna evropa,severna evropa,juzna evropa...zapadna azija,juzna azija..." i tako stigla ona do 14...profesor"a gde su ti jos dva?"...ucenica"sa druge strane profesore"...
...ne secam se da li je dobila 2 :D

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

12

Ponedjeljak, 04. August 2008

Ovo su vasarski biseri:

Na pitanje novinara:
Kako se osecate?
-Eventualno.
A vi?
-Ja sam joj sestra.

Odakle ste vi?
-Ja sam Enver iz NEmacke, a ovo je moj Mercedes.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

13

Utorak, 12. August 2008

nisu bas ovakvi biseri,ali su rasprave i komentari cesto odlicni

rasprava tece na temu da li je miroslav djukic trebao da povede fudbalere partizana fejsu i tosica na olimpijske igre
tj da li je trebao nakon poraza od obale slobnovace da ih vrati,da bi se pripremili za kvalifikacionu utakmicu lige sampiona protiv fenerbahcea

komentari prepucavanja izmedju "cigana" i "grobara" su urnebesni i preporucujem citanje tih komentara onako uz kahvu na sajtu b92-sport

"Molim te Boze da od Argentine primimo ponovo 6 komada. Ali molim te...
(Peppino PFC, 11. avgust 2008 21:56

Video covek da nemate ama bas nikakve sanse da udjete u Ligu sampiona pa ih zato ne pusta !
Naravoucenije - pustao ih on ili ne pustao ne gine vam dranje od Turaka !
(Rocky Balboa, 11. avgust 2008 18:47

Kako izgubila sve sanse, pa samo treba da zgazimo Argentinu i da rezultat druge utakmice bude potaman i da se zvezde poklope, i da da nas da nas posluzi bioritam,...
(FoRzA_PxFxCx, 11. avgust 2008 19:51

Djukicu zelim ti sve najgore u karijeri kao i nasoj reprezentaciji dok je na celu Toletova garnitura uvek cu navijati protiv reprzentacije !!!!PFC FOREVER

Pa, ako mi se ista svidja kod mog voljenog kluba Crvene Zvezde, a to je gospodsko rukovodstvo od osnivanja do danas. Pogledajte sa jedne strane Dzajica, Piksija, Cvetkovica, Spasojevica i sa druge Crnog Bika, Zeku, Todorica, Toleta-macora itd.
(rango, 11. avgust 2008 19:00)

Ja koliko znam pola te tvoje gospodske uprave lezi u zatvoru, a drugu polovinu ce navijaci da oteraju.
Takodje, na Partizanovim utakmicama (kako kosarkaskim, tako i fudbalskim)mozes da vidis brdo bivsih asova, dok od Zvezde beze svi glavom bez obzira.
(Antagonist, 11. avgust 2008 21:29)

Ma 100% se dogovorili da ih ne pusti, ovako imaju izgovor ;-)

Sad neka FSS, kad Partizan i zvanicno ispadne, uplati Partizanu sve sto bi dobio da je igrao u LS, prosao grupe i ispao u polufinalu od Mancestera na penale uz sumnjiv gol Runija u 94.min jer to je realan domet Partizana sa ovom trojicom. Takodje skupstina grada da organizuje docek na trgu koga bi bilo da je sve to postignuto. Televizijske stanice da 1 dan emituju program crno-belo kao 50-tih,jer hej, to je PARTIZAN
(Gemini, 11. avgust 2008 21:35

FK PARTIZAN Molimo strucni stab fudbalske reprezentacije da nam odmah vrati nase fudbalere,neka se svet smeje samo zvezdinim.....

Nismo uspeli dobiti Australiju - nije bio problem, ostalo je da dobijemo Obalu Slonovace! Izgubili smo od Obale Slonovace - nije smak sveta, mozemo dobiti Argentinu!? To vam je kao da srpska vojska razmislja ovako: ne mozemo kontrolisati Siptare u Presevskoj dolini - ali zato mozemo one na Kosovu! Ako ne bude islo sa onima na Kosovu, jos uvek ostaje mogucnost da kontrolisemo Amerikance! Ludi - pa to ti je!
(Mastarije, 10. avgust 2008 20:22)

Jos malo pa ce Srbiju i Kosovo ce da pobedi
(bb, 10. avgust 2008 20:43)

Djukicu, da ti posaljem i Zuku i Moreiru?
(Slavisa Jokanovic, 10. avgust 2008 20:59)

(dao autogol)
Joj tata, pa to je gospodin Rajkovic? Sta mu je?
(Maratonac, 10. avgust 2008 21:45)

Ovako se igra za svoju Srbiju. Svaka cast selektoru i igracima na prikazanoj igri.Svaka cast i novom predsedniku i svim clanovima FSS na trudu da nam se fudbal ovoliko podigne.Da sutra uvedu Balkansko prvenstvo u fudbalu mi se ne bi kvalifikovali.Agonija u srpskom fudbalu se i dalje nastavlja bez ikakvih mogucnosti oporavka.
(kazimir, 11. avgust 2008 10:31)

Ma pustili smo ih drugovi,i oni su nesvrstani!
(Tito, 11. avgust 2008 10:44)

Pa Obala Slonovace ne pripada globalistickim zemljama!Mi
smo odavno sto se fudbala tice pripali zemljama sestog sv
eta(Tristan da Kunja,Sv.Jelena,a sumnjam da bi dobili i re
prezentaciju polarne stanice na Juznoj Dzordziji)tamo nam je i mesto!!!
(dragan, 11. avgust 2008 13:58)

ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Sem

Učenik

(10)

• »Sem« je žensko

Datum registracije: 15.06.2007

• Poruku poslati

14

Srijeda, 13. August 2008

Cas srpskog jezika i knjizevnosti, gimnazija...

Prof. srpskog pita ucenicu za ocenu, i njih dve tako raspravljaju o nekom delu...

Ucenica: "...i tako razmisljajuci o delu, zapitala sam se...da li je to bor...ili...covek koji nema kucu?!"

:D Dobila je dva...za originalnost :D
..samo zivimo iz dana u dan..i svaki san, davno nestao je, izbrisan! Koga da pitam, ko ce mi dati odgovore? Reci bilo sta, osim da je moglo biti gore!

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 28. Septembar 2008

tekst je o mitu i korupciji,i odllican je(psovke shvatite u sluzbi umjetnosti
MITO I KORUPCIJA

Ja i moj drug Dino smo bili u kamcelariji kod onog barba Evelina iz pandurije. Barba Evelin je žvakao čačkalicu i gingao se na katrigi. Ja i Dino smo gledali ga drito u oči. Barba Evelin je rekao: "Znači, učiteljica Smilja je od vas primala mito i korupciju?" Dino je rekao: "Tačno!" Barba Evelin je rekao: "Ma vidi ti kurvine ćeri! A koliko je uzela za mito i korupciju?" Ja sam rekao: "Po sto kuna!" Barba Evelin je pitao: "Za šta?" Dino je rekao: "Za ispravit nam ase iz matuše na duje!" Barba Evelin je rekao: "Ma vidi ti kurvine ćeri! Aj opišite mi malo kako je počinjen delikt!" Ja sam rekao: "Najnormalnije, mi smo došli kod učiteljice Smilje u zbornicu i rekli smo joj dašmo joj dat svaki po sto kuna ako nam ispravi ase iz matuše!" Barba Evelin je pitao: "I? Jel uzela?" Dino je rekao: "Nije!" Barba Evelin je rekao: "Kako nije? Zašto nije, jebate?" Ja sam rekao: "Nije, jer je rekla da to su takvi asi da jedva se mogu ispravit i sa pesto kuna!" Barba Evelin je rekao: "Za pesto kuna?! Čekaj malo, znači ona nije uzela mito i korupciju?" Dino je rekao: "Nije, al je tila!" Barba Evelin je rekao: "Kakve veze ima šta je ona tila, ne mogu je zato optužit! Nije uzela i gotovo!" Ja sam rekao: "Nije uzela samo zato šta joj je bila mala lovuša, razumiš! A mi nismo imali više! To je isto mito i korupcija!" Barba Evelin je rekao: "Ma je klinac, a di su mi dokazi? Nemoš nikog optužit za mito i korupciju ako nemaš dokaze!" Onda je moj drug Dino nagnijo se preko stola prema barba Evelinu i rekao je: "Daj nam po pesto kuna i imaćeš dokaze!" Barba Evelin je zavalijo se unazad na katrigi i rekao je: "Aaaaaaaa, to ste mislili..... lukavo, lukavoooo..." Ja sam rekao: "Nema šanse da akcija ne uspije!" Dino je rekao: "Nou ćens! Mi smo ti maheri za anderkaver!" Barba Evelin je žvakao čačkalicu i dizao je ombrve. On je rekao: "Ali masu mi je to pljunit vam iljadu kuna... Ne znam, malo mi je to nesigurno..." Ja sam rekao: "Šta ti ima bit nesigurno, čoviče? Šta je veća lovuša bićeti teža optužnica!" Dino je rekao: "A i računaj da će se pandurija proslavit! Proširićete akciju Indeks!" Barba Evelin je rekao: "Ma kurac, akcija Indeks je na fakultetima, ovo je ipak osnovna škola..." Ja sam rekao: "Pa dobro, ne moraš je zvat Indeks! Zovi je Školska knjižica, kuri me bolac! Ili operacija Matuša!" Dino je rekao: "A zamisli gušta kad te slikaju za novine di vodiš učiteljicu Smilju u lisicama, a? A?" Ja sam rekao: "Moš joj i zveknit dvi triske ako se bude opirala uhićenju! A?"
Onda je barba Evelin izvadijo iz ladice dvi od po pesto kuna i dao ih je meni i Dinu. Plus je na svaku nacrtao po mali križić u kantunu da budu označene novčanice. Plus je rekao nam da čim osumnjičena primi mito i korupciju da hitno nazovemo ga na broj taj i taj. Onda će pandurija u roku odma stupit u akciju. Barba Evelin je pitao: "Jel sve kjaro?" Ja i Dino smo rekli: "Kjaro!"
Onda sam za uru vrimena ja nazvao barba Evelina u panduriju na broj taj i taj. Moj drug Dino je stajao kraj mene u govornici i naslonijo je uvo na sluju. Ja sam rekao: "Halou? Ovdi anderkaver Robi!" Barba Evelin je rekao: "Pivaj! Jel imate dokaze?" Ja sam rekao: "Nemamo!" Barba Evelin je pitao: "Kako to misliš, nemamo?" Ja sam rekao: "Nemamo dokaze, al imamo nove najkice!" Barba Evelin je podviknijo: "Šta ti to pričaš, jebate?!" Ja sam rekao: "Promjena plana! Skužnili smo da nam se više isplati za te đenge kupit najkice nego duje iz matuše!" Barba Evelin je urliknijo: "Spizdili ste lovušu?! Ne mogu virovat, jebate! Pa jel vi znate da ću vas iz ovih stopa doć pohapsit?! Pa nemoš se tako sa državom zajebavat!" Ja sam rekao: "Je, al onda ide prijava za mito i korupciju!" Barba Evelin je pitao: "Kakva prijava?" Ja sam rekao: "Prijavićemo panduriju da nam je davala mito i korupciju da podmistimo mito i korupciju učiteljici Smilji! A? Jel dobra baza?" Barba Evelin je najprvo šutijo. Onda je on režao u sluju: "O jebati pas sve živo... O jebati pas sve živo i neživo... O pizdalivam materina razbojnička..." Ja sam šutijo i puvao sam u sluju. Barba Evelin je rekao: "A znaš šta, a uvatiću vas ja kad tad! A onda ću vam slomit kičme! Bubrige ću vam odvalit! Jaja ću vam skašit! Ne jebem pravnu državu nego ću se sa vama lično obračunat!" Ja sam rekao: "E tu ti je zajeb! Nema šanse da uvatiš ikog ko ima najkice! Sa najkicama na nogama svako je brži od vitra!" Moj drug Dino je doviknijo u sluju: "Tačno! Ko trči u najkicama dokazano je brži i od pandurije u motornom vozilu!" Ja sam rekao: "Ovi konverzejšn je gotov, mister polismen! Gud najk!" Barba Evelin je rekao: "Slušaj me vamo, pantagano! Ne isplati se čoviku šporkat obraz za pesto kuna! To da znaš! Sitna je to lova da sa čovik pretvori u govno! To isto da znaš!" Ja sam njega pitao: "Kojih pesto kuna, šta ti to pričaš?" Barba Evelinu je uletilo čudilo: "Kako? Pa zar vam nisam da po pesto kuna?" Ja sam rekao: "Je, al koliko ćemo dobit od ove reklame za najk
:))

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

16

Srijeda, 29. Oktobar 2008

IZMERITE SVOJ PATRIOTIZAM
Ko je veći patriota: Kokoška ili jaje?

Da li ste nesrećno zaljubljeni u svoju otadžbinu ili sebe smatrate dalekim potomkom Vuka Brankovića? Da li ste pristalica umerenog nacionalizma neobaveštenog tipa ili vam je bliži patriotizam sa ljudskim likom (npr. sa likom Ratka Mladića)? Da li ste patriota bez portfelja ili đubre jedno anacionalno? Stručni tim e-novina predvođen dipl. inženjerom ljudskih duša Dobricom Bećkovićem Štulom sastavio je test po metodi Dejvida Lina, naučnika engleskog i svetskog, koji će vas iščupati iz nedoumice, i to putem kojim se ređe ide. Rešite test i saznaćete sve što ste želeli da znate o seksu (sa posebnim naglaskom na jebanje u zdrav mozak), ali se niste usuđivali da pitate ljude u belom. Srećno!Piše: Tomislav Marković

1. Vest o hapšenju Radovana Karadžića vas je zatekla:

a) u toplom porodičnom domu, gde ste se, klečeći na kolenima, molili ispred ikone svetog Velikomučenika Slobe Izručenog
b) na patriotskom zadatku dok ste auto-lakom pisali parolu „Nož, žica, Srebrenica”
c) na partiji pokera u svlačenje (za kockare apstinente) sa Branom Crnčevićem
d) na spavanju

2. Sanjate Ratka Mladića i vladiku Pahomija u strasnom ljubavnom zagrljaju. Budite se obliveni hladnim znojem. Vi ćete:

a) uzeti „Veliki narodni sanovnik” i udarati se njime po glavi dok ne izgubite pamćenje
b) uzeti „Veliki narodni kuvar” i spremiti srpski specijalitet protiv uroka
c) shvatiti da se bratooslobodilački rat vodi otpozadi
d) prijaviti Haškom tribunalu lokaciju sna

3. Koji je srpski nacionalni instrument?

a) gusle, jer imaju samo jednu žicu koja simbolizuje srpsko nacionalno jedinstvo
b) dvojnice, jer su simbol bratstva dva oka u glavi
c) klavir, jer ga je teško zadenuti za pojas
d) električna gitara, jer je Tesla pronašao struju

4. Srećete na ulici Natašu Kandić. Vi ćete:

a) poškropiti je osvećenom vodicom iz nokšira koji uvek nosite za pojasom
b) žaliti se Fondu za humanitarno pravo zbog ugrožavanja prava na slobodu kretanja
c) doživeti prosvetljenje i shvatiti da se zločin ne isplati
d) dostići nirvanu i biti srećni kao Pinki u liftu

Koga više voliš - dečake ili otadžbinu: Vladika Pahomije
PHOTO: VRANjSKE

5. Zašto su Srbi uvek vodili samo odbrambene ratove?

a) zato što su zapadne granice Srbije Karlobag, Karlovac, Ogulin, Virovitica
b) zato što je Dušan Silni bio miroljubiv čovek koji je lansirao krilaticu „Tuđe nećemo, svoje ne damo”
c) zato što je napad najbolja odbrana
d) zbog brojnih prednosti koje pruža domaći teren

6. Poznato je da je najveći junak naše epske poezije, Marko Kraljević, u stvarnosti bio turski vazal. Kako objašnjavate činjenicu da su epski pevači baš turskog vazala proglasili za najvećeg srpskog heroja?

a) junačke pesme ispevali su slepi guslari, a od njih se ne može očekivati objektivan pogled na istorijske događaje
b) Marko Kraljević nije bio turski vazal. Ta kleveta je plod turske propagande koja je želela da se osveti Marku za ubistvo Muse Kesedžije
c) Marko Kraljević je bio dvostruki špijun infiltriran u redove turske vojske sa zadatkom da podrije Osmanlijsko carstvo iznutra, što mu je nakon pet vekova pošlo za rukom
d) plastična hirurgija čini čuda

7 Srđa Zlopogleđa je:

a) prvi srpski hipnotizer
b) slepi guslar
c) vidovita Zorka
d) urokljivi Hari

8. Stigla vam je muzička čestitka od Vojske Srbije sa pesmom „Srpska se truba s Kosova čuje”. Pozivaju vas na vojnu vežbu. Vi ćete:

a) izljubiti se sa ukućanima i skočiti kroz prozor
b) izvaditi iz ormara sablju dimiskiju kojom je vaš čukundeda sekao Turke i ritualno izvršiti harikiri
c) naizmenično slušati dragačevske trubače i Majlsa Dejvisa dok vam se truba ne ogadi
d) stati u ćošak i praviti se ludi

9. Da li su Srbi ratnički narod?

a) jesu – bore se kao lavovi za slobodno mesto u autobusu
b) nisu, jer više vole da počivaju u miru
c) jesu, mada smatraju da su svi ratovi unapred izgubljeni – uvek neko preživi
d) naravno. Ako ne umemo da radimo, bar umemo batine da popijemo

10. Iz rata ste doneli:

a) samo portabl TV – suvenir na stražarske dane
b) 5 kg zlatnih zuba koje nameravate da pretopite, jer vam je zlato potrebno za oreol
c) 8 minobacača, 52 kašikare, 2 tromblona i zolju koje ste ovih dana legalizovali, jer ste pristalica legalizma
d) ogrlicu od očiju i ušiju koju nosite oko vrata, jer ste umetnička duša

11. Relja Krilatica je:

a) srpski uložak za dvorske dame
b) anđeo garavog lica
c) F-117 A
d) Pera Detlić

12. Šta zapravo znači srpska uzrečica „Ima nešto”?

a) to je skraćenica od „Ima nešto trulo u državi Danskoj”, što pokazuje da su Srbi još od pamtiveka vrsni poznavaoci Šekspira
b) to je suština srpskog odnosa prema Apsolutu
c) odgovor na pitanje „Šta imaš u bubregu?”
d) to je srpski prevod čuvenog metafizičkog pitanja „Zašto postoji nešto, a ne ništa?”

Multipraktik za merenje patriotizma: Čudna sprava
PHOTO: STOCK

13. Kako glasi srpski kategorički imperativ?

a) ne ubij, ako ti savest nije mirna pred tvojom nacijom
b) dobar i lud su braća rođena
c) pognutu glavu mač ne seče
d) ubij, ubij, ubij pedera, pederaa, pederaaa!

14. Da li su Srbi narod visoke kulture?

a) nisu, jer ih muči strah od visine
b) naravno da nisu. Andrić, Crnjanski, Kiš i njima slični izrodi su samo izuzeci koji potvrđuju pravilo
c) Srbi su taj stadijum odavno prevazišli, tako da sada i visoku kulturu gledaju sa visine
d) ne odgovaram na niske udarce

15. Ko je vaš omiljeni srpski svetac?

a) sveti Nikad
b) sveti Niko i žena mu Ništa
c) sveti Jad Čemerotočivi
d) sveta Žrtva Osvećena

16. Šta je temelj nacionalnog identiteta u Srba?

a) ludi kamen temeljac koji slobodni zidari odbaciše
b) otac nacije koji je i najveći sin naroda, što Srbe često dovodi u krizu identiteta
c) kosovski zavet koji ima tu prednost nad Starim i Novim zavetom što se ne mora čitati
d) pravoslavlje po meri čoveka čiji osnovni postulat glasi: „Ko se ne osveti, taj se ne posveti”

17. Da li su Srbi narod najstariji?

a) jesu, što dokazuju prvi pisani spomenici koje su u kamen uklesale amebe
b) jesu, zato su i počeli da izumiru
c) o njihovoj starosti najbolje govori Pahomijeva poslovična ljubav prema maloletnicima. Najlepše je kad se spoje mladost i iskustvo!
d) naprotiv. Srbi su najmlađi narod na svetu, o čemu rečito svedoči i poslovica: „Mladost – ludost”

18. Dopunite narodnu poslovicu: Srbin je mio...

a) ma koje nacionalnosti bio
b) koliki god mu nacionalni ponos u erekciji bio
c) a Hrvat nije. O Bošnjacima da i ne govorimo
d) a Crnogorac je Milo

19 Kako su se zvali devet Jugovića?

a) delije sa juga
b) Lolek i Bolek
c) Pera, Mika i Laza
d) hej, Jugovićiiii!

20. Najbolji prijatelj vam, u iznenadnom nastupu iskrenosti, saopštava da se Ratko Mladić krije u njegovoj kući. Vi ćete:

a) reći: Brate, upoznaj me sa legendom kako znaš i umeš, ne pitam šta košta
b) začuditi se: Koji Ratko? Koji Mladić? Nemam pojma, ne bavim se politikom
c) hladnokrvno ćete mu saopštiti: A u mojoj kući se krije stari Vujadin. ’Oćeš da se džoramo?
d) upitati zabrinutim glasom: Je l' imaš gromobran na kući?

21. Kod Vojislava Koštunice vam se najviše sviđa:

a) nova frizura (black’n’decker via Honeker)
b) tradicija do koje drži, bar kad su u pitanju tekovine Miloševićevog režima
c) tikovi, grimase i namigivanje
d) brkovi

Patriotski poljubac: Bora Čorba i Vojislav Koštunica u erotskom zanosu
PHOTO: BETA/VLADIMIR MILIVANOVIĆ

22. Na Borisu Tadiću vam se najviše dopada:

a) Ivica Dačić
b) Prijateljice Vesne Radusinović
c) Vesna Radusinović
d) inteligentan pogled uvek zagledan u svetlu evropsku budućnost

23. Povodom smrti voljenog Slobodana Miloševića vi ste:

a) odrezali kosu, poderali odeću i posuli se po glavi pepelom šiptarskog porekla iz visokih peći „Mačkatice”
b) stavili crni flor preko očiju da ne biste pali u iskušenje da gledate televiziju narednih 40 dana
c) prodali kuću, imanje i ukućane i tako stečenim kapitalom platili čitulju u „Politici” sa fotografijom SM-a u prirodnoj veličini
d) izvršili samoubistvo trovanjem da biste se pridružili obožavanom predsedniku

Rešenja

Ako imate najviše odgovora pod „a”:
Izdajniče, strani plaćeniče, domicilna ništarijo, evroslinavče nijedan! Pa zar vama ništa nije sveto: ni rodna gruda, ni vekovno ognjište, ni Vojislav Koštunica, ni Ivica i Tadica, ni grobovi predaka?! Obred egzorcizma vam je potreban kao „Hleb i so”! Pozovite vladiku Pahomija da iz vas istera nečiste sile. Neka vam je Bog u pomoći.

Ako ste mahom zaokruživali pod „b”:
Osećate izvesnu naklonost prema svojoj zemlji u saksijama sa cvećem, ali je pitanje da li se to može nazvati patriotizmom. Kupite bar po metar sabranih dela Vojislava Šešelja i Brane Crnčevića, i sve će vam se samo kasti.

Imate najviše odgovora pod „c”:
Bravo, majstore! Vi ste veliki Srbin široke duše i velikog srca koji se mogu videti čak i pod mikroskopom od 100 sveća. Vaš patriotizam je beskrajan poput romana Dobrice Ćosića.

Najviše odgovora pod „d”:
Iz vaše duše sam se vaskoliki serbski narod oglašava umilnom pesmom koja miluje uši svakom pravom čoveku, od Srbende do Srpčeta, a ta pesma počinje rečima koje izražavaju esenciju srpske suštine: „Ko to kaže, ko to laže, Srbija je mala”. Vi ste naš idol. Svratite do naše redakcije da vam dodelimo nagradu – parče originalnog srpskog meteorita koji je prvi pao na planetu Zemlju iz neznanih zakutaka Vaseljene, odakle se i prvi Srbin u davna, pradavna vremena doselio jašući na Halejevoj kometi kao na doratu ili Đogu

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 24. Novembar 2008

Sa jednog foruma

Osoba1:imam nero 6 ultra edition 6.6.0.15 i interesuje me da li je moguce narezati, odstampati na samom disku naziv filma, recimo, ili bilo sta drugo...i kako? da li mi je potreban neki dodatak ili neka druga-novija verzija nera ili sta vec ?
izvinjavam se ako slicna tema vec postoji...pretrazivao, pretrazivao, pretrazivao...i nish
valjda sam pogodio naslov ...hvala unapred

Osoba2:Nemoguce je. Rezac sluzi za narezivanje, a ne za urezivanje.

Osoba1:okej...hvala...idem da kupim flomaster

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 04. Januar 2009

b. Dezulovic

Lijepo je znati da nakon svega što nam se dogodilo u proteklih dvadesetak godina, još uvijek na Balkanu ima mjesta za suživot, razumijevanje i međudržavnu suradnju. Nova generacija političara, stasala na zgarištima i ruševinama koje su im ostavili prethodnici, svjesna je obaveza koje stoje pred njima. Koje su to obaveze?
„Važnom obavezom ove generacije političara smatram nastavljanje rada na zajedničkim projektima“, kaže jedan iz te generacije, predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik. Premijer Dodik mlad je i neopterećen intelektualac koji zna da se u zoru trećeg milenija ne može živjeti u prošlosti. Valja se čista srca okrenuti susjedima u regiji i pružiti ruku suradnje. Krenuti dalje. U zajedničke projekte.
„Tako smo predsjednik Srbije Boris Tadić i ja već dogovorili jedan važan zajednički projekt“, povjerio se novinarima Milorad Dodik.
Stvar sad postaje sve zanimljivija. Kakav veliki, važan zajednički projekt pripremaju ova dva pripadnika nove generacije političara? Povratak izbjeglica? Obnovu porušenih kuća? Izgradnju gigantske brane na Drini? Ili nekakav veličanstveni viseći most? Auto-put? Gasovod? Suvremeni univerzitet? Pedeset hiljada radnih mjesta?
Ništa od navedenog.
„Tadić i ja dogovorili smo osnivanje zajedničkog odbora za snimanje velikog filmskog projekta!“, priznao je premijer Dodik.
Pa da – lupate se vi po čelu – kultura! Nova generacija političara svjesna je uloge i važnosti kulture u životu radnih ljudi i građana. O čemu će, međutim, Dodik i Tadić snimati veliki filmski projekt? Neće valjda o ratu u Bosni? Neće, naravno. Nova generacija političara svjesna je da blisku prošlost treba ostaviti povjesničarima. Tadić i Dodik snimat će stoga film o – Jasenovcu.
„Filmom ’Jasenovac’ očuvat će se pažnja na najgore mjesto genocida u novijoj historiji“, odao je na kraju detalje zajedničkog projekta premijer Republike Srpske.
Pa da, Jasenovac, što drugo? Jasenovac se, shvaćate sad i vi, naprosto nameće sam po sebi. Da se ne zaboravi.
Kakav će to filmski spektakl biti! Već vidim uvodne kadrove: arhivske crno-bijele snimke proglašenja kvinslinške marionetske države, nastale u vihoru rata pod visokim pokroviteljstvom velike nacističke sile. Vidimo narod na ulicama kako oduševljeno plješće ostvarenju tisućljetnog sna, a poglavnik nezavisne države svečano najavljuje istrijebljenje svih remetilačkih čimbenika i neprijatelja narodne volje.
- Ovo je vrlo dobro – pljeskat će ručicama Boris Tadić na zatvorenoj premijeri – kako se zove scenarista?
- Dežulović – došapnut će mu Milorad Dodik. – Boris Dežulović.
- Nikad čuo.
- Odličan – odgovorit će tiho Dodik. – A jeftin. Pristao da radi džaba.
- Kakav čovek! – značajno će Tadić. – Nepoznat, a velik.
- Pssst! – prekinut će ih sa susjednog sjedišta Dobrica Ćosić.
Scene narodnog veselja uskoro zamijenjuju surove slike rata. Zapaljena sela, leševi u rijeci, veliki zbjegovi, uplakane babe, prestravljena djeca, koljači krvavih očiju, vješala, jame, vojnici s križevima oko vrata i svećenici s noževima. Glas u offu hladno izgovara brojke užasa.
- Strašno – jedva će promucati predsjednik Tadić. – Bože dragi, kako je to bilo moguće?
- Mamu im jebem ja – otet će se premijeru Dodiku. – Ustašku.
- Psssst! – prekorit će ga Dobrica Ćosić naginjući se preko predsjednika Tadića.
- Da im jebem.
- Psssssst!
Sada vidimo poglavnika kako prima visokog crkvenog dostojanstvenika. Glas u offu govori o sprezi crkve i nacističke vlasti. Platnom se nižu slike svećenika kako blagoslivljaju puške i noževe. Neki svećenici i sami poziraju s mitraljezima i užasnutim zarobljenim civilima. Scene pokolja izmjenjuju se sa scenama kršćanskog blagoslova.
- Pičke katoličke – neće se suspregnuti vladika Grigorije.
- Pssssssst! – okrenut će se opet iznevirani Dobrica Ćosić.

Glas u offu sada govori o paklenom planu nacističkih zločinaca za rješenje manjinskog pitanja: trećinu pokrstiti, trećinu protjerati, trećinu istrijebiti. Sve prati slika – prizori jadnika kako se nespretno krste i veliki zbjegovi ljudi protjeranih sa svojih vjekovnih ognjišta. A onda dramski vrhunac filma: zločinci upadaju u kuće, odvode ljude, razdvajaju obitelji, te ih udarcima kundaka trpaju u vlakove i autobuse. U dugačkim kolonama, praćeni mračnim pogledima nacističkih stražara, tisuće nesretnika pognutih glava prolaze kroz kapije koncentracionih logora. Pogledajte ta lica, kaže glas naratora, to su lica ljudi koji znaju da nikad više neće vidjeti svoju djecu.
- Đubrad ustaška – kroz ruku na ustima će predsjednik Tadić.
- Pčkaimmtrnustšk – procijedit će i Dodik.
- Pssssssssssst!
Velikim platnom sad se nižu dokumentarni kadrovi užasa u koncentracijskom logoru. Barake, snijeg, žica, magla, vrane i živi kosturi ugašenih očiju: zbunjenost, strah, očaj, pomirenje – sve osim nade. S druge strane, demonski smijeh vukova u ljudskom obličju i pjesma od koje se krv u žilama pretvara u kristale leda. Iza svih, ledeni poglavnikov glas govori o neprijateljima nove države kojima valja zatrti sjeme. Glas u offu potom hladno nabraja statistike nacističkih logora smrti.
- Platićete za ovo! – neće izdržati na kraju ni časna starina Dobrica Ćosić.
- Psst!
- Psst!
- Pssssssst!
A onda vješti dramaturški obrat: slika je sad u boji, vrijeme nedavno, jučerašnje. Dok narator govori o licemjerju zapada koji je zaboravio da je nova država nastala na etničkom čišćenju i genocidu, gledamo novog vođu kako govori o nezavisnoj državi kao ostvarenju tisućljetnog sna, vidimo ga u državničkim posjetama, na vojnoj paradi, za radnim stolom, u parlamentu, trijumfalnog osmijeha razvučenog preko lica.
- Bogati, Mile, ovaj isti ti – smijuljit će se Boris Tadić.
Pred kraj filma izmjenjuju se scene ratnih strahota s prizorima mirnodopskog blagostanja. Zločinačka tvorevina je opstala i danas – uznemirujućim glasom upozorava narator, dok kamera prelazi preko nekadašnjih logora, danas obraslih u korov – a zločince su zamijenila nova lica. Crno-bijeli kadrovi poglavnikovih susreta sa svojim nacističkim sponzorom izmjenjuju se sa kadrovima susreta novog vođe i njegovog političkog sponzora.
- Ha, a ovaj isti ti – okrenut će se sad Dodik Tadiću.
Nova generacija političara – nastavlja glas u offu – na zgarištu genocida pravi planove za sretnu budućnost: „Važnom obavezom ove generacije političara smatram nastavljanje rada na zajedničkim projektima“, kaže na kraju filma premijer nezavisne države, sad se već jasno vidi lice Milorada Dodika. Platnom promiču lica logoraša iz Omarske, Manjače i Keraterma, a uznemirujuće prizore prati jeka Dodikova glasa: „...nastavljanje rada na zajedničkim projektima...“, „rada na zajedničkim projektima“, „zajedničkim projektima“...
- Šta je sad ovo? – zbunjen će se pridignuti predsjednik Tadić.
- Nemam pojma, ne znam... – mucat će Milorad Dodik.
- Sačuvaj gospode Bože – krstit će se vladika Grigorije.
- O jebem te, filmski producente! – bijesnit će Dobrica Ćosić.
- Kako si rekao da se zove scenarista? – frktat će Tadić bijesno oblačeći sako. – Radulović?!
- Dežulović. Čovjek se sam ponudio kad je čuo, kako sam ja mogao da znam...? Kaže: ja ću to džaba.
- Pa dobro, pobogu Mile, šta si mu tačno rekao, šta da uradi?
- Sve kako smo se dogovorili – branit će se premijer Dodik. – Znači, veliki filmski projekt kojim će se očuvati pažnja na najgore mjesto genocida u novijoj historiji.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

19

Subota, 14. Februar 2009

Kaze mi moj brat o mojoj cetvoromjesecnoj bebi:

Altuna, kad odvedes ovu malu u dispanzer na kontrolu, reci doktoru, sta da radim ovo mi dijete ponekad prica samo sa sobom?!

A ona je ustvari tek pocela da guce. :))
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »Sultan Bosniack« je muško

Datum registracije: 31.01.2009

• Poruku poslati

20

Subota, 14. Februar 2009

Srela se dva gluha starca u parku. Jedan sjedi na klupi i čita novine, a drugi se šeta i prolazi pored njega i kaže:
A - "Šta radiš to! Čitaš novine jelj!"
B - "Ja jok valla, nego čitam novine!!"
A - "Aaa, ja mislio čitaš novine!!!"

:)) :)) :))
Sandžački sajt bez cenzure...

http://sandzakpress.net/

Social bookmarks