Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 07. Juli 2004

Bliže se LOKALNI IZBORI !!!

Da, lokalni izbori se bliže. Treba se na vreme pripremit za njih. Situacija nije ni malo jednostavna jer je kvantitet stranaka povećan a kvalitet...

Ova tema zamišljena je kao putokaz na izbornom putu, postavljen na raskrsnici sa 17-18 krakova.
Putokaz koji pišemo svi mi, sa svojim zapažanjima o učinjenom i neučinjenom, o obećanom i onom što očekujemo da bude obećano, o planiranom i ostvarenom.

Ujedno, putokaz je i onima koji učestvuju u izbornoj trci, šta birači očekuju od pobednika... pa izvolite
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 07. Juli 2004

Ne bi bilo lose odmah na pocetku reci nesto o izbornom zakonu, ko se bira, za sta se sve bira, kako se bira (prosta vecina, apsolutna vecina) ... Hoce li koalicije ostati kakve su bile, ima li novih stranaka na sceni, je li se neka ugasila ...

A i kad su izbori. Znam samo da se blize :)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

3

Srijeda, 07. Juli 2004

Lokalni izbori nisu zakazani, ali se bliže... oseća se u vazduhu :D , a što se tiče načina izbora, važeći je ovaj

Zakon o lokalnim izborima
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 07. Juli 2004

E stvarno me mrzelo da citam ovoliki Zakon pa nisam siguran kakva je situacija. Ja sam cuo da je sada ceo Novi Pazar jedna izborna jedinica te da ce se odbornici delegirati shodno osvojenim glasovima. Tako nece biti situacije u kojoj na primer odbornika delegira stranka koja je na jednom izbornom mestu imala recimo 10-ak glasova vise od drugoplasiranog. Ovo ce biti mnogo realnija slika. Najvaznije od svega je da niko nece imati apsolutno vecinu i nece moci da radi sta mu je volja. Koalicija ce po svemu sudeci biti neminovna.

P.S. Mozda ovo i nije tacno, al opet kazem nemam vremena da citam Zakon :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

5

Srijeda, 07. Juli 2004

Esselamu alejkum

Dobro je da se zatvori ona stara tema, a otvori ova nova. Sad možemo rahat uzimat one postove i copy - paste.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

• Poruku poslati

6

Srijeda, 07. Juli 2004

Selam

SANS samo da ti kazem da ovaj zakon koji si ti linkovao nece biti vazeci na lokalnim izborima zato sto je vrlo malo opstina promijenilo statut i zato sto nema vremena da se sve to izmijenja tako da ce se odbornici birati po starom zakonu, odnosno sve opstine ce biti podijeljene na onoliko izbornih jedinica koliko je odbornika u skupstinama opstina.
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

7

Srijeda, 07. Juli 2004

Ovaj zakon je iz 2002 godine! Još uvek ne važi!?!?!?!?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

8

Srijeda, 07. Juli 2004

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
Selam

SANS samo da ti kazem da ovaj zakon koji si ti linkovao nece biti vazeci na lokalnim izborima zato sto je vrlo malo opstina promijenilo statut i zato sto nema vremena da se sve to izmijenja tako da ce se odbornici birati po starom zakonu, odnosno sve opstine ce biti podijeljene na onoliko izbornih jedinica koliko je odbornika u skupstinama opstina.

Ne vidim razloga za to, a ne vidoh nigde ni to da će se to tako sprovoditi kako ti kažeš...

Recimo u Statutu naše opštine piše:

Član 38.

Skupština opštine ima 47 odbornika.
Odbornici se biraju na neposrednim izborima tajnim glasanjem.
Izbor i prestanak mandata odbornika obavlja se u skladu sa zakonom.
Odbornici se biraju u izbornim jedinicama koje utvrđuje Skupština opštine svojom odlukom.

Dakle, izbor odbornika treba bit usaglašen sa zakonom, a eto Skupština bi trebala doneti odluku da je cela opština jedna izborna jedinica i gotovo...u skladu i sa zakonom i sa Statutom. A pre bih rekao da je republički zakon prioritetniji od opštinskog Statuta... i da se u svakom slučaju mora primenjivati važeći zakon - ili ga nije trebalo donositi.

Inače, ukoliko se ovo ne primeni, dakle ukoliko ne budemo imali proporcionalni izborni sistem... pa cela Srbija i sve opštinske samouprave će se radikalizovati, ili bar radikalizovati u 80% opština u Srbiji. Dakle ovaj izborni zakon bi morao i trebao da se primenjuje, i mislim da će se do septembra - oktobra, kada su izbori i planirani sigurno i primenjivati... osim ako...... osim ako se namerno ne želi natrag.

i ... bode mi oči

enko

Početnik

(10)

• »enko« je zabranjen

Datum registracije: 02.02.2003

• Poruku poslati

9

Srijeda, 07. Juli 2004

imam jedan predlog

da se nasim vodjama (politickom,zna se koje i verskom ito se zna ko je) obezbede svi uslovi(najbolje kuce u elitnom delu grada,najnoviji automobili i sve sto ide uz to )

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 08. Juli 2004

U potpunosti se slazem sa enkom. Svim nasim vodjama pokloniti rekreacioni centar gde bi naravno o nasem narodnom trosku sagradili jos 4-5 novih modernih vila jer po jedna im je ipak malo .

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 08. Juli 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Brzi,

pa bolje nasima da se to dadne, nego vasima. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 08. Juli 2004

Citirano

Orginalno od enko
imam jedan predlog

da se nasim vodjama (politickom,zna se koje i verskom ito se zna ko je) obezbede svi uslovi(najbolje kuce u elitnom delu grada,najnoviji automobili i sve sto ide uz to )

Sa ovom parolom mogao bi da se kandiduješ za Gradonačelnika.
Siguran sam da bi dobio bar neki glas...od lidera i članova njihovih familija. A ko zna- možda bi bio i izabran ;)

i ... bode mi oči

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 08. Juli 2004

Citirano

Orginalno od sans

Citirano

Orginalno od enko
imam jedan predlog

Sa ovom parolom mogao bi da se kandiduješ za Gradonačelnika.
Siguran sam da bi dobio bar neki glas...od lidera i članova njihovih familija. A ko zna- možda bi bio i izabran ;)

Ne samo da bi imao priliku da bude izabran, nego bi posle nekoliko vekova mogao da priča unucima da je učestvovao na lokalnim izborima... :))

Ipak je ovo ozbiljna tema, i ne bi se trebalo igrati sa živcima birača, ne rasvetljavajući nešto više o tim kućama...
viskoznost nije isto što i gustina :(

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

14

Petak, 09. Juli 2004

Esselamu alejkum

Evo ponovo je aktuelna naša omiljena disciplina - pljuvanje u dalj sa preponama. Naime, gledah na TV Jedinstvo saopštenje informativne službe koalicije "Lista za Sandžak - Sulejman Ugljanin" u kome napljuvaše merhametli direktora Merhameta Fevziju Murića. Nisam gledao šta je on govorio, ali je odgovor bio oštar. Moram priznati da im je maštovitost zavidna. Pored klasičnih epiteta lopova, izdajnika itd. koje dodjeljuju njemu i ostalima van koalicije rekoše još i ovo:
"Za njega nisu glasali ni oni sa kojima je igrao klikera".
Pa zar je moguće da je toliko loš čovjek da su mu čak i oni koji su sa njim igrali klikera okrenuli leđa? Zar je nešto nadjačalo veze koje nastaju svetim ritualom igranja klikera? Sa druge strane informativna služba Koalicije je odradila zavidan posao istražujući njegovu prošlost do detalja. Samo ako bi ih priupitali rekli bi nam koliko je imao dića, koliko tošova, koliko je klikera ćario, a koliko zijanio.
Mada je ovaj kliker-podatak dovoljan da mu svi zauvijek okrenemo leđa ipak smo dobili još podataka, samo za slučaj da se nimalo ne dvoumimo. Naime, logičnim slijedom događaja možemo zaključiti da je on podržavao Nikolića u ovoj predizbornoj trci. Jer ako nisi za Tadića za Nikolića si, jer trećeg nema.

Kažu pametnom je i išaret dovoljan, a sudeći po obilju informacija koje smo dobili iz ovoga saopštenja ono je namijenjeno budalama, jer je sve jasno i glasno i ništa se ne išareti.

A Informativnoj službi Koalicije bi trebao biti dovoljan išaret to što su ispljuvali svojega bivšeg šampiona pljuvanja, danas samo metu.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

15

Subota, 10. Juli 2004

Lokalni izbori 12. ili 19. septembra | 10:26 | Izvor: B92

Beograd -- Lokalni izbori u Srbiji biće održani "12. ili 19. septembra", izjavio je predsednik Skupštine Srbije Predrag Marković.

On je naveo i da izbore raspisuje po važećem Zakonu o lokalnoj samoupravi i smatra da izborna pravila ne smeju da se krše tako što bi se menjala uoči raspisivanja izbora.

"Ja podsećam sa ovog mesta, 4. aprila, kada sam raspisivao predsedničke izbore, javno sam upozorio sve političke činioce kako se zakoni menjaju, da dolaze i lokalni izbori, i da, ako postoji ozbiljna politička volja, na osnovu toga što su sve stranke u parlamentu imale primedbe na neke delove Zakona o lokalnim izborima, da je neophodno da što pre nešto preduzmu", rekao je Marković.

Miloš Todorović iz CeSID-a objašnjava za B92 da se prema važećem Zakonu, koji je usvojen 13. juna 2002. godine, odbornici biraju po proporcionalnom sistemu. “Što se tiče izbora gradonačelnika, prema važećem zakonu, odnosno, ovom novom, izmenjenom zakonu, gradonačelnik se bira neposredno. Znači, građani neposredno biraju gradonnačelnika, odnosno predsednika skupštine. I to je nešto što, zapravo, CESID nije nikakav stav o tome imao. Što se nas tiče, nama je važno da ti izbori budu sprovedeni pošteno, fer, da budu slobodni, a da li će se birati posredno ili neposredno, to je političko pitanje”, rekao je Todorović.

Todorović smatra i da Zakone ne treba menjati u izbornoj godini, niti pred sam izbore kao što bi ovog puta bio slučaj. “Ukoliko stranke žele da promene izborni zakon, znači, ona skupštinska većina koja želi da promeni zakon, koji god to bio, može to da učini, ali da taj zakon važi tek za one naredne izbore. Da ne bi bilo onoga što se do sada dešavalo, da su se zakoni menjali pred izbore i da je svaka vlast koja je menjala zakone, menjala onako kako joj je odgovaralo”, rekao je Toddorović.

Recimo i to, da pojedine političke stranke traže da prema izmenama važećeg Zakona, gradonačelnike i predsednike opština ponovo biraju odbornici, kao što je to bilo do 2002.

CHAMPION

Početnik

(10)

• »CHAMPION« je žensko
  • »CHAMPION« je zabranjen

Datum registracije: 22.06.2004

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 12. Juli 2004

HAJDE DA DODJEMO DO PROMENA

Lokalni izbori su tu. Nadam se da se svest ljudi ovog regiona probudila, a jos vise se nadam da ce sadasnja vlast inshala vec jednom pasti. Narodu je dosta svega, pocev od ne odnesenog smeca ispred domova, od zagadjenih reka tim istim smecem, od poskupljenja svih mogucih opstinskih usluga do poskupelih telefonskih prikljucaka (500 eura uvodjenje telefona). Mislim da je to samo kod nas, jer vec u Raski to isto kosta oko 100 eura. LJudi gde su im tolike pare? NJihova deca su po svaku cenu upisana na fakultete, njihova braca tetke, amidze, dajidze, zene imaju tolike nekretnine, ljudi odakle im pare, mnoge od njih ni ne rade, ljudi osvestite se propado smo!

champion

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

17

Citirano

champion HAJDE DA DODJEMO DO PROMENA

Lokalni izbori su tu. Nadam se da se svest ljudi ovog regiona probudila, a jos vise se nadam da ce sadasnja vlast inshala vec jednom pasti. Narodu je dosta svega, pocev od ne odnesenog smeca ispred domova, od zagadjenih reka tim istim smecem, od poskupljenja svih mogucih opstinskih usluga do poskupelih telefonskih prikljucaka (500 eura uvodjenje telefona). Mislim da je to samo kod nas, jer vec u Raski to isto kosta oko 100 eura. LJudi gde su im tolike pare? NJihova deca su po svaku cenu upisana na fakultete, njihova braca tetke, amidze, dajidze, zene imaju tolike nekretnine, ljudi odakle im pare, mnoge od njih ni ne rade, ljudi osvestite se propado smo!

HAMDO mnogo si isti ma koliko imena da promijenis. Kad je ovo za njihove dajnice, amidze, dajove cerke, hale, drugo bratucede, sedmo koljeno tacno sto brate ni jedna presuda ili krivicna prijava nije podnijeta protiv sadasnje vlasti. Ako je tacno to sto onda ljudi iz SDP bjeze glavom bez obzira bjeze iz SDP-a (Mando Dupljak, Aljo Nemac) i nude se u SDA. Zasto kirija za vase prostorije nije placena vise od godinu dana i zasto ce vas covjek istjerati iz prostorija Stranke na Paricama. Brate pogledaj stvari realno i pometite prvo djubre iz vase avlije.
Selam Alejkum

Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

18

Esselamu alejkum

Sajo kralju ti živiš u bunkeru sa puškom u ruci. Ko promoli glavu obaspeš paljbu iz svog raspoloživog oružja. Ne daš ni da ptica proleti.

Samo tako raspali ti, municije ima, barem sad za sad. A kad nestane municije ti bajonet na pušku pa juriš ka neprijatelju - nek se zna kako SDA gine za slobodu.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

19

RASHKOOBLASTNI SINE nemam ja neprijatelja u svom narodu a sto se tice Ideala i vjere spreman sam zaista i da poginem. Zao mi je sto kod vas mladih nema te spremnosti ali hajirli bilo. Kad vec pricas o pucnjavi sta mislis na ono Muftijino stajanje u stavu mirno na "himnu" Boze Pravde i Vostani serbije na inaguraciji predsjednika? Ha brate sta mislis? Bolje bi mu bilo da je otisao u Srebrenicu, sta mislis? Ali kao sto nije bio na Ajvatovicu, Dzenazu rahmetli predsjednika Alije Izetbegovica tako ga nije bilo ni u Srebrenici.
Eto zbog takvih ljudi ja volim SDA i IZDATI NE ZNAM

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

20

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN

HAMDO mnogo si isti ma koliko imena da promijenis.

ha, ha ha ha ha :D :D :D :D :D :D :D

e jes ova jaka, mi se ubismo da provalimo ko je ova CHAMPION, a sajo ga odma nadje,
sajcane, kapa dole
malo za promenu

Social bookmarks