Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

181

Utorak, 21. Septembar 2004

E baravo ti ga Jeager,svaka ti je na mestu,sto bi se reklo.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

182

Srijeda, 22. Septembar 2004

S obzirom da polazite od toga da je Rasim Ljajic nekakav reformator pitacu vas: Jel mislite da je on zbog svoje strucnosti dobio ministarsko mesto, i mislite li da ce izgubit to mesto posle narednih izbora, s obzirom da DSS polako gubi vlast u Srbiji?

Dacu vam odogovor kad sam vec tu. Rasim Ljajic je instrument vladajucih republickih stranaka koje rade na razbijanju jedinstva Bosnjaka u Sandzaku. A muftija je na vasu informaciju danas bio u posetu Borisu Tadicu, predsedniku Demokratske stranke koja ce vrlo verovatno formirati vladu na predstojecim republickim izborima. A evo gde sam ako Rasim i na sledecim izborima ne zadrzi polozaj ministra. I opet pitam jel zbog njegove strucnosti?

Citirano

Sandzacki_sin: Vama ne smeta sve ono što se do sada radilo i zlo koje je postojalo. Vama smeta što se o tome govori. Ne smetaju vam krada i reketi, ali vam smeta što se za njih saznalo i sada ne znate koga da krivite.

A sto dosadasnje greske lokalne samouprave nisu resavali putem sudova, kao jedna ozbiljna politicka stranka. Nego je zajedno sa svojim pristalicama sirio glasine po carsiji posebno pred izbore, stvarajuci opste narodno nezadovoljstvo. Ovo je ujedno i uzrok losih medjuljudskih odnosa, kao i paljevina televizije, izresetana kola aktivista SDA, paljba obezbedjenja "federal" i dr.

A to koliko je u stanju da sprovede PROMENE u lokalnoj samoupravi najbolje pokazuju trenutni nacelnik SUP-a Nicevic, koji pored toga sto ne mrda iz kancelarije, ne iznosi detalje i ne imenuje krivce za predjasnje incidente, nije ni pric ni doc njegovom prethodniku. Otidji do bolnice i pitaj nekog sta je Kasim Music uradio po pitanju zdravstva? Rasim Ljajic je takodje postavio starog upravnika zatvora koga je zbog svadje sa njegovim rahmetli bratom i udaljavanja od stranke smenio i postavio novog sa svega dva mandata u opstinskom parlamentu kolko je imao do juce. To samo ako je neko slep ili gluv, pa da ne vidi kakvu polugu moci je on imao u ovoj opstini i koliko su ti njegovi kadrovi kompetentni da obavljaju te funkcije. Necemo ulazit u moralni sklop ovih pojedinaca, ko zna zna.

I ponavljam ali ponavljam, Rasim Ljajic je instrument vladajucih republickih stranaka, koje jedan dinar nisu ulozili u ovu opstinu a kamoli regiju. Gde su donacije ministarstva zdravlja? Kako nas je to predstavljo Mujo Mukovic u republickom parlamentu? Jel ti ljudi treba da vrse PROMENE? Ti ljudi koje svoje politicke poene dobijaju podelom Bosnjaka na seljake i gradjane? Ti ljudi koji su od proslih izbora krenuli da ljagaju Sulejmana Ugljanina pricom: Ima kucu, eeee kucaaaaa. A ne pricaju da je grupa gradjana obezbedila sredstva za izgradju te iste kuce. Daj Boze da jednog dana Rasim Ljajic zasluzi takvu pocast.

P.S. Sandzacki sine, tuzno je kad je neko ubedjen da je u pravu a ustvari samo prati tok kojim ga drugi vode.
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

183

Citirano

Orginalno od PAUK_
"Sulejmane, Sulejmane ti si nase cvece. Ceo Sandzak, ceo Sandzak, za tobom se krece..."

Citirano

Orginalno od smeker
Po mom misljenju svi ljudi koji su glasali za SZS ili SA su zeljni promena i da ce oni u ovom krugu podrzati Prof. Dr. Saita Kacapora jer on i zasluzuje da bude gradonacelnik.

Ovo dvoje stvarno misle da je narod prolupo i da se ne vidi "ko je ko u Bosnjaka".

Iskreno se nadam da ce neizlaznost u drugom krugu biti jos veca.

Glasam za BOJKOT!

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

184

Ovi izbori (a i ono sto im je prethodilo) otkrivaju, odnosno samo potvrdjuju jednu bolnu cinjenicu: sandzackim politickim prostorom vlada primitivizam. Politicki nezreo sandzacki narod (nezreo zato jer mu se u jednom loncu pomijesala nacija, vjera i politicka partija) zivi vec svoju drugu deceniju ‘demokratskog’ zivota. Sta reci o covjeku (pa makar bio intelektualac) koji ne shvata da je politicka partija sredstvo a ne cilj. A cilj je blagostanje, prosperitet, mir i zadovoljstvo - jednom rijecju rahatluk ljudi zbog kojih je partija osnovana.. A izmedju cilja i sredstva postoji jedna osnovna, sustinska razlika: sredstvo je prolazno a cilj je vjecan .

Zamislite covjeka koji svako jutro ide na posao ladom karavan. Ta lada koja je nekada bila ponos porodice vremenom pocinje da trokoce i na kraju se pokvari. Iz ljubavi prema ladi covjek ne mijenja auto, ostaje bez prevoznog sredstva (iako ima i drugih, boljih i ispravnih na raspolaganju), ne moze da ide na posao te tako i ostaje bez njega. Egzistencija mu je ugrozena. Priznacete, radi se o mentalnom poremecaju.

Dozivjeti poraz na politickom planu ne mora biti zlo. To moze biti zlo jedino ako se iz tog poraza ne izvuce pouka. Sandzaku nije potrebna jedna partija. To ne treba nikom. Iz iskustva znamo da je jedna partija zlo. Sandzaku treba vise partija. I to jakih, ne bilo kakvih. Neka igraju politicku utakmicu na zadovoljstvo nas posmatraca i neka uvijek najbolji pobijedi. Onaj koji pobijedi neka zna da oci posmatraca nisu uprte u njihove ispeglane dresove vec u ono sto su obecali. Porazeni neka znaju da je svaka greska pobjednika njegova sansa da povrati povjerenje posmatraca. Ako ista valja u toj demokratiji onda je to taj takmicarski duh. Za cetiri godine je nova utakmica. Neka se pobjednik mnogo ne raduje, bolje je da brine o ispunjenju obecanja. Neka porazeni ne tuguje, bolje naka se sprema da povrati izgubljeno povjerenje. I sve fer. Bez podmetanja noge.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

185

Citirano

Orginalno od ed
Ovi izbori (a i ono sto im je prethodilo) otkrivaju, odnosno samo potvrdjuju jednu bolnu cinjenicu: sandzackim politickim prostorom vlada primitivizam. Politicki nezreo sandzacki narod (nezreo zato jer mu se u jednom loncu pomijesala nacija, vjera i politicka partija) zivi vec svoju drugu deceniju ‘demokratskog’ zivota.

Dzahilijet u svemu pa i u politici. Sta drugo reci?

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Giljipter

Početnik

(10)

• »Giljipter« je muško
  • »Giljipter« je zabranjen

Datum registracije: 30.07.2003

• Poruku poslati

186

Hehehe, e moji ljudi. Nebi mi ni bilo da je SDP jaca stranka, koja je svojim radom dobila nesto glasova. I ja bih glasao za tu opciju, ali kakva je to stranka, koju vodi covek koji se prvo ne ponasa kao lidev, vec kao sekretar stranke, dernja se i vredja. Pokusao je da ugasi stranku SDA jos 1994 godine, pa jeli i tada SDA bio na vlasti. Koriste ga kao marionetu, samo da bi razbili SDA Sandzaka. Ono sto je najgore je sto on to zna. Pa ljudi nemojte reci da se ne secate kako je postavljen za ministra i kako je njegov podpredsednik postavljen za narodnog poslanika. Pa ko ih je glasao i ko im je dao podrsku. On je 2000-te godine imao svega 1000 glasova, a imao je mesto ministra i mesto narodnog poslanika. Kakva je to stranka koja svoj narod dijeli na rodjene pazarce i ostale, kada ni sam Rasim nije rodjeni pazarac, a ni Sait Kacapor, ni mnogi drugi. Kakva je to stranka koja se koristi lazima, i cija je cijela kampanja laganje i pljuvanje i izigravanje muslimana, a do prije neki dan su nas napadali zato sto smo muslimani. Kakva je to stranka muslimana koja sebi dozvoljava da sudi o tome sta je haram a sta halal, kad dobro znamo jedino ko moze da sudi o tome. Kakva je to stranka koja ide od kuce do kuce i trazi ljude koji ce da psuju i pljuju, i jos da sve to bez cenure pusta po citav dan na televiziji. Oni su krivi za sve svadje i svu netrpeljivost, i oni su krivi sto su nakon 15 godina, uspjeli da posvadjaju nas narod. Da ona ima neki plan ili da ista rade, stvarno nikad nebih nista loshe rekao, ali ono je sramno. Napadaju SDA zato sto nije asfaltirala ulice i stavljala poklopse na kanalizacione otvore. Neko ukrade poklopac sa kanalizacije i odma SDA je kriva. Ko god da je krao i reketirao, treba da bude prijavljen i lijepo nek mu se sudi, Recite ime, i prijavite u sud, i bas me briga, ali nemojte da stvarate mrznju izmedju naseg naroda. mi smo stalno bili jedinstveni i treba to i da ostanemo. Sda Sandzaka jeste ispunila svoja obecanja. 90-te godine je obecan univerzitet, obecana sloboda, zivot, obecani nacionalni indentitet.
Umjesto sto bi se ulagalo u ulice, napravljena je zgrada visokog skolstva koju je opstina sama finansirala i otvoreni fakulteti, koje opstina sama finansira. Toga nema nigdje okolo, samo u Novom Pazaru. Rekreacioni centar je pretvoren u diku naseg grada, i skupi se po nekoliko hiljada sportista dnevno na njemu. Osiguran je bolji zivot, na duge staze, jer ce nasa omladina umjesto droge voditi zdrav zivot, sportski zivot, i uz to ce se skolovati. Mi smo postavili temelje, svaka sledeca vlast nece imati vise ovakve poslove, uradjeno je jos mnogo toga, a ko vam je kriv sto niste slusali izvestaj izvrsnog odbora, da vidite gde su sve pare otisle. Sto se regionalnog puta tice, nas narod je nevidjen. Svi hce da oderu, nece da prodaju po realnoj cijeni ili malo manjoj jer ce njima to znaciti, vec hoce da oderu. i normalno da nije odradjeno.
Sellam za sve...
Cafe Sanjak, the only solution

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

187

Esselamu alejkum

Citirano

P.S. Sandzacki sine, tuzno je kad je neko ubedjen da je u pravu a ustvari samo prati tok kojim ga drugi vode.

U pravu si, to je stvarno žalosno, ali smiješno je da to govori neko ko ima takav potpis.

Nepristranost ti i nije najjača strana, ali u zadnje vrijeme nevjerovatno lupaš.

Shvati jednu stvar i preboli je!

Ako pokušavaš da nas uvjeriš da Rasim ne valja možeš i uspjeti, ali to NI U KOM slučaju ne znači da je Sulejman dobar.

Narodno nezadovoljstvo, kako ti reče, se ne može tek tako nametnuti. Ono ima dobru potporu u svim onim promašajima lokalne samouprave, raznoraznim krađama i čemu li sve. A ti isti ljudi se još uvijek grčevito i uz suze drže vlasti. To govori samo jednu stvar: Oni je nisu zaslužili. Sulejman Ugljanin kao i partija SDA su proizvod upravo narodnog nezadovoljstva, i oni su bili glas naroda kome je bilo dosta ponižavanja, pljuvanja i maltretiranja. On je samo isplivao iz mase i sa dvije-tri psovke upućene Beogradu postao to što jeste. To je činjenica i on to zna. Njemu je liderstvo iznenada palo u krilo i sada ne može da preboli da ga izgubi, kad ga je tako na blef dobio.
Ali kako je u narodnom nezadovoljstvu isplivao, tako se u njemu i davi.

Ne znam u kojem sudu radiš, ali ti već sva ona dešavanja pripisa onima koje mrziš. To su već insinuacije.

Citirano

I ponavljam ali ponavljam, Rasim Ljajic je instrument vladajucih republickih stranaka, koje jedan dinar nisu ulozili u ovu opstinu a kamoli regiju. Gde su donacije ministarstva zdravlja? Kako nas je to predstavljo Mujo Mukovic u republickom parlamentu? Jel ti ljudi treba da vrse PROMENE? Ti ljudi koje svoje politicke poene dobijaju podelom Bosnjaka na seljake i gradjane?

Ne mogu da se ne nasmijem. Ovo govori pristalica stranke koja je dala Bajra Omeragića u republički parlament. BAJRA OMERAGIĆA!!! Dosta smo pokušavali da mijenjamo stvari sa Bajrom. Možete se njega sada vi odricat koliko hoćete, ali je on ipak jedan od čelnih ljudi koalicije.

Citirano

A muftija je na vasu informaciju danas bio u posetu Borisu Tadicu, predsedniku Demokratske stranke koja ce vrlo verovatno formirati vladu na predstojecim republickim izborima.

Šta ti ovo znači? Pa ako Boris Tadić pobijedi zar neće nekako nagraditi svoje koalicione partnere. Ti, kao pravi taktičar, praviš sebi odstupnicu i opravdanje za sve buduće neuspjehe koji vam vise nad glavom. Dežurnog krivca odavno imate. Ko lopov koji je pojeo čokoladu djetetu i sav uprljan oko usta upire prstom na drugoga i govori On je. Razumio bih ja i emocije i inat, ali treba biti prilično retardiran da bi se ovome vjerovalo.
Moj ti je savjet Pauče - po koji leksilijum svaki dan, što dalje od televizora i informativnih emisija, možda se i oporaviš.

[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

suad_

Početnik

(10)

• »suad_« je zabranjen

Datum registracije: 09.09.2003

• Poruku poslati

188

Najveće zlo za ceo Bošnjački narod je muftija Zukorlić a posle njega tzv. ministar za nacionalne manjine.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

189

Citirano

Orginalno od PAUK_

Citirano

Originalno od And_you_price: ovaj put opet mislim da treba glasati PROTIV. Protiv koga? Neka svako odluci za sebe. Ja znam...

Oseca se revolucija u recima mladog And U Price - ta. Promena se prosto oseca u vazdUhu. Ljudi pa zar niste poneti elokventnim recima naseg doktora NaUka pedagoskog fakulteta Saita Kacapora rodjenog 19?? godine u (nije vazno gde). Koga je nasa "carsija" podrzala na ovim izborima. Covek koji je neposredno posle izbora dobio simpaticni nadimak, u bosnjacko-indijanskom stilu "Produzena ruka...". Svi koji sedite pred vase male kompjuterske monitore, izgovorite revolucionarno tri puta URA, URA, URA....
Jer ova revolucija predstavlja mali korak bosnjastvo, a veliki za coveka i modernistu muftiju Muamera Zukorlica, i njegovog mujezina Rasima Ljajica. Koji ce ukoliko im podje za rukom da okupe Srpske Radikale, i ako nastave sa krsenjem predizborne sutnje "mozda" trijumfovati na predstojecim izborima i predvoditi ovaj nasi mali dzemat. :klanja:
Ruke gore, ruke gore, jednostavno ruke goreeee.....I u drugom krugu zaokruzite nove magicne brojeve koji se ina pominju u svetim knjigama i koje vas gradonacelnik mnogo voli i ceni. Upravo ti brojevi ce nasem narodu otvoriti vrata Beograda, Evrope i Arapskog sveta.
.
.
.

Morao sam ovo da kopiram jer je ovaj post bio direktan odgovor na moj. Da je ovo napisao Pauk_ odgovorio bih mu. Ali posto NIJE onda necu. Ne znam Pauche da li si ti posudio password nekom ili iz tebe govori taj neko, ali necu da verujem da si ovo gore ti napisao. Stvarno necu da verujem... Svaka dalja rasprava bi me demantovala. Uz sve to i idolopoklonicki potpis.

Posto nisam u Pazaru, voleo bih da mi neko kaze da li je i ovoga puta bilo: "Nasa koalicija..." , "Kandidat nase koalicije, Boris Tadic(!)..." .

I jos nesto, nemojte da pricate da je SDA u padu. Nije u padu. To sam rekao ali i ponovicu njihov rezultat na ovim izborima je veliki uspeh. Ponov su prvi, posle svega...
Sit Hungry Doesn't Believe

190

U jednom od postova, postovani drug mi, pauk se ogradi od favoriziranja bilo koje stranke, ili pak pripadnosti nekoj, a onda osvanu ovaj potpis ispod njegovih postova??? Nije nesto da mi smeta to sto pise (ima pravo pisat sta hoce) ali mi nekako se ne uklapa to dvoje... A da bih bilo sta odgovorio na sva pisanja (paukova, ako jesu njegova) zelio bih se prvo uveriti da ovo sto je napisano jeste stvarno poteklo od pauka.. Nekako me, da budem iskren, upravo ovaj post koji je avicena kopirao podseca previse na gerilca.. sve masta plus sav elan u tome... sa malo razlike doduse.. al lici na njega. Sve to ne znaci da to nije pauk al eto mi sumnjamo pa ne ide ni da odgovaramo detaljno uz svu prisutnu sumnju.. A ima se po nesto eto napisat.. Kao recimo o nekim zamenjenim tezama i napucanim izjavama koje skrecu paznju sa zarisne tacke a ne ticu se maltene nicega sto ljudi vec ne znaju.. Sandzacki sin je dovoljno jasan i precizan (i po meni ispravan) u vecini stvari koje iznosi. Normalno da to ne kontaju svi tako, ima onih i koji nece, ali mali je broj onih koji tako zustro prelaze preko cinjenica i bave se svojim idejama i na sebi svojstven nacin iznose rasprave koje im se vrzmaju po glavi... Umemo svi mi to, umeo je to gerilac, znam ja da ume i pauk, al nisam siguran da je bas tako poletan i lakouman u svemu tome.. a mozda i jeste... De nek nam potvrdi da je on on pa da fino diskutujemo.. Ne moramo da se slazemo al mozemo da diskutujemo, al to samo ako poletnost u optuzbama i namerno skretanje paznje sa bitnih stvari u bilo cijem govoru nestane..

A izbori ko izbori... Da su ljudi bolji/obrazovaniji/umereniji/svesniji/Bogobojazniji ne bi izbori nikom predstavljali problem..
mogu ja da se potpisem i bolje...

• »ALIJA-KLADNICA« je muško

Datum registracije: 17.09.2004

• Poruku poslati

191

Slam alejkum

Kada je doslo do otvorenog sukoba izmedju Rasima Ljajica i Sulejmana Ugljanina.Rahmetli Alija Izetbegovic pozvao je zvadjene strane 1994 u Sarajevu sa namjerom da se izgladu odnosi.Ugljaninovi oponenti su bili Rasim Ljajic i Smajo Polimac iz Priboja.Ugljanin je u Sarajebo dosao iz Turske.Tada je Izetbegovic u vezi sandzackog spora rekao.

---Grupa sa Ljajicem i Polimcem na celu,koja zastupa drugacije misljenej.nije izdajnicka,vec su to intelektualci koji drugacije misle i sigurno rade za dobrobit svog naroda.OSTALI SU U NAJTEZIM TRENUCIMA UZ SVOJ NAROD DA DIJELE NJEGOVU SUDBINU.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

192

Esselamu alejkum!

Citirano

Orginalno od suad_
Najveće zlo za ceo Bošnjački narod je muftija Zukorlić a posle njega tzv. ministar za nacionalne manjine.

I to od kako se Sandzacki Fikret Abdic 1996. god. pred izbore vratio iz turske, iako je bila raspisana poternica za njim, uz pratnju milicije.
Njegovim dolaskom u Sandzak pocinju sve podjele medju bosnjackim narodom. Odmah je pokusao da se obracuna sa Islamskom zajednicom (mogu samo da pretpostavim zasto).
Od tada pa do dan-danas ne prestaju napadi na Mesihat i muftiju sandzackog!

Postavio bih par pitanja ovima kojima je idol zubar suljo:
1. Zasto je kada je bilo najteze pobjegao u Tursku (svi znate koliko je ljudi tada stradalo po zatvora)?
2. Zasto nije nikad uhapsen iako je za njim bila raspirana poternica?
3. Zasto mu nikad nije sudjeno iako je mnogo ljudi koji su bili bliski njemu stradalo po srpskim zatvorima?
4. Zasto je po povratku iz Turske odmah okrenuo ledja i napao Islamsku zajednicu i Medresu?
5. Zasto nikada nije posjetio niti dao prilog za musku i zensku medresu u Novom Pazaru?
6. Zasto je nase hodze nekoliko puta javno i tajno nazivao popovima?
7. Zasto su njegove sluge na celu opstine primile delegaciju Izraelse ambasade i jos dozvolile izlozbu izraela u sred Novog Pazara?
8. Zasto nije dosao da klanja bajram zajedno za par hiljada ljudi u hali sportova kada je dolazio Reis?
9. Zasto nije dosao u hotel Tadz na prijem kod Reisa iako je bio pozvan?
10. Zasto je zabranio svim svojim ljudima da klanjaju tada za Reisom (iako je samo Fadil Skrijelj odbio poslusnost, a Tarko se i dan-danas kaje zbog toga)?
11. Zar nije munafikluk da poslije izbora ide u Bosnu kod toga istog Reisa da bi dobio politicke poene?
12. Zar nije dvolicnost da fali mesihat iako isti nikad nije posjetio niti ista uradio za islamsku zajednicu osim sto je pokusao unistiti?
itd....

A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

193

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Citirano

ALIJA KLADNICA
Ugljanin je u Saraj**o dosao iz Turske.

Tacno je da je Ugljanin dosao avionom iz Turske ali mene interesuje druga stvar... Kako su Rasim i Polimac dosli u Sarajevo preko PALA!!! Zna se vrlo dobro uz ciju se pomoc i odobrenje moglo tada prelaziti preko Pala. A ako je Rasim tada bio protivnik Fasisticke srbije kako se moglo desiti da u jeku ratnih stradanja i u trenutcima kada je Sarajevo bilo opkoljeno sa svih strana cetnickim formacijama, udje u opkoljeno Sarajevo!??
KAKO?!?!
Znaci da mu je neko dao dozvolu da predje preko Srpskih teritorija a ko li je to tada mogao da uradi???

Giljipter

Početnik

(10)

• »Giljipter« je muško
  • »Giljipter« je zabranjen

Datum registracije: 30.07.2003

• Poruku poslati

194

Zasto je kada je bilo najteze pobjegao u Tursku (svi znate koliko je ljudi tada stradalo po zatvora)?
Da je ostao, a bila je potjernica i naruceno ubistvo u Sandzaku bi pukao rat (bili smo opkoljeni, ako si bio u pazaru mogao si da vidis tenkove i rovove okolo, a ne vidim da je nekom nesto zafalilo)
Zasto nije nikad uhapsen iako je za njim bila raspirana poternica?
Zasto mu nikad nije sudjeno iako je mnogo ljudi koji su bili bliski njemu stradalo po srpskim zatvorima?

Kada se vratio iz Turske bilo mu je sudjeno, kao sto je i mnogim Bosnjacima, ali nisu imali za sta da ga osude.
Na sva pitanja o islamskoj zajednici, mozda bi trebali njima da postavite pitanje, jer znate i sami kome je muftija davao podrsku ranije.
Zasto su njegove sluge na celu opstine primile delegaciju Izraelse ambasade i jos dozvolile izlozbu izraela u sred Novog Pazara?
Ovo nije islamska drzava niti opstina i nismo mi u poziciji da se izdvajamo, jer bi i vi to jedva docekali i sada pricali kako mi bezimo od svijeta i zatvaramo se. U kampanji SDP-a se non-stop potencira na tome da je SDA stranka koja ce da nas zatvori prema svijetu, i koja nema veze ni sa istokom niti sa zapadom.
Cafe Sanjak, the only solution

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

195

Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Neznam odakle da pocnem, i ako je naziv teme "blize se lokalni izbori" i ako su lokalni izbori vec iza nas i ako je drugi krug za izbor nacelnika vec proslih izbora u nekim sandzackim opstinama pred nama, napadi, niski udarci, pljuvanje, munaficenje i potvora te strastveno navijanje pripadnika svih politickih stranka a pogotovo 2 politicke stranke nisu prestale, nista mi ne ostaje nego prvo da upitam ove strastvene navijace, koji su izgleda dali svoje mozgove pod kiriju tzv. Svetim vodjama, pa jesteli vi muslimani i mislite li da necete odgovarati za svako slovo napisano i svaku rijec izgovorenu pred Allahom dz.s.

Zasto se bavite ljudima a ne idejama, jesuli ljudi sveti ili su ideje svete, jesuli vece institucije ili lideri, jesuli starije politicke partije ili Islamska zajednica i sta vam je u svemu ovome mjerilo. Pustime ljude, jer u nasoj vjeri nema svetaca, ljudi su dobri sve dok sluze idejama, kada se odreknu i okrenu od ideje onda zasluzuju ono sto ih snadje.

Sta je bila nasa ideja i magnet naseg okupljanja i djelovanja devedesetih proslog stoljeca. Izgradnja sistema ciji su temelji slogan " U svojoj vjeri na svojoj zemlji" da bi ovo ostvarili treba nam jedinstvo i to smo jedinstvo imali i neka se sada stide svi oni koju su uzroci ovakvog poniznog naseg nejedinstva i nesloge. Pa zar svima nama do jucer nisu bila puna usta Sandzaka i Autonomije Sandzaka. Oni koji su imali konkretnu vlast u sandzackim opstinama su zaboravili, oni koji su po Beogradu su da se odrekli autonomije a autonomija je okvir i ograda gdje bismo mogli ocuvati nas vjerski, nacionalni i kulturni identitet.

Allahovo Poslanik (s.a.v.s) je rekao "Najbolji od ljudi je onaj koji je najkorisniji ljudima" i "takmicite se u dobru" zato draga braco kao sto je i prije mene par prethodnika konstriuktivno napisalo "izbori i vlast su sredstvo a nikako cilj" kojem cilju su sredstvo? Pa upravo sluzenju narodu i takmicenju u cinjenu dobra narodu. Narod je taj koji odlucuje i treba da se postuje narodna odluka, ako je narod odlucio da u novom mandatu preda nekom drugom amanet vlasti onda to treba da svi uvazavamo i postujemo.

Zato apelujem na sve nas da prestanemo sa pisanjima kojesta da napustimo navijacki duh i da prepustimo narodu da odluci i presudi. Narod je najbolji sudija.

We selam

Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

• »MADE IN SANJAK« je muško

Datum registracije: 16.06.2004

• Poruku poslati

196

BRAĆO BOŠNJACI!

OVO JE IDEALNO VRIJEME DA SE UJEDINIMO!

POZIVAM VAS U IMA ALLAHA DŽ.Š.!

POZIV PRENESITE SVOJIM LIDERIMA!

NAROD ŽELI SANDŽAK!

"Licite na narod iz koga potjecete. Potrudite se da licite na taj narod. Taj narod nesto voli, a nesto ne voli. Volite ono sto on voli, ne volite ono sto on ne voli, pa cete liciti na taj narod. Taj narod je hrabar. Taj narod je pametan. Ne treba vas biti sramota da licite na taj narod, pa makar dijelili s njime, mozda, i neke mahane. Jer, nije nas narod savrsen, jer nema savrsenog. Ali ne treba bjezati od toga. Licite na taj narod."
...Jos da citiram svog omiljenog pjesnika:
'Velikim Bogom se kunemo da robovi biti necemo!"

12.1.1994. (Alija Izetbegovic)

"Uvjeren sam da ce se BiH, da odmah definisem sta, postepeno ocuvati, opstati i postati normalna drzava. Uvjeren sam u tu stvar. Ne bih mogao prognozirati kad ce to da bude, ali historija tece prilicno brzo na ovim prostorima, pa ce mozda biti brze nego sto mi i ocekujemo." Alija Izetbegovic

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

197

Sellam alejkum..
ljudi sta vam je pa dobro se zna ko je suljo a ko ljaic.To ne vide jedino oni koji ne zele da pogledaju istini u oci..
I ja sam za to da je vreme za promene..ALI kakve promene.Suljova najveca greska je sto je verovao pogresnim ljudima i oni su mu i uradili ovo sto mu se danas desava..Izgubio je narod poverenje u SDA ne zbog sulja vec njegovih ljudi da ne kazem kojih jer to pazarci znaju..A to da nam bude gradonacelnik sait iz ORLJA koji se predstavlja pazarcom to je za mene smesno..LJAIC..hm.igracka u kostunicinim rukama.imao je Suljo 1000 gresaka ali kazem trenutno nema bolji da za nas i nas grad..
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

198

Poce drugi krug znaci, opet ista prica, opet ista bedna pljuvanja.

Hm ????, nisi bate znaci moga da izdrzis, sam jadno je ovo sto se krijes iza drugih, ako imas nesto hajde junacki napisi u tvoje ime, jer i onako je toliko providno da izgleda smesno. To sto ti Pauk i Gilipter sa vremena na vreme pozajme nick nije problem, to je vasa unutrasnja partijska stvar, sam opet mogo si bar malo pokusat da se uzdrzis, kolko tolko izokola a jok direktno onako kako samo ti mozes.
Bilo mi je jasno o cemu se rdi jos od onog prvog Paukovog caming out-a, al opet reko hajde neka ga, nije lako kad Vodja gubi grist nokte i sutat, a gledat pobednike kako se raduju. No proradi ona stara mrznja, izadjje na povrsinu ono lose, pa udari brat po kome i cemu se udarit moze.
Pocef od profesora, pa ministra i na kraju muftije. E moj ????, ako su ti mozak isprali bar srce sacuva. Brate svi ce mo mi otic, svija nas jednog dana nece bit, ni tog tvog Vodje ni tebe ni mene. No ostace moj ????, nesto sto je vise od nas, nesto cemu ljudi veruju i cemu teze, a ti se brate okomi i na to.
Vise izgleda nista sveto za vas nije, ni Islamska zajednica, kojoj cvi mi pripadamo jer smo Muslimani Sandzaka, ni ljudi koji se trude da ona opstane i napreduje.
Nije mi samo jasno kako to da ne mozes da svatis da ne mogu bit svi koji ne misle ko ti i tvoj Vodja losi. Da ne mogu bit samo Suljo i tvoj misli serviter u pravu, a svi ostali bit Izdajnici.
Mos mi pricat o DB-u i da je sve to skovano da bi se unistio tvoj Vodja, a brate ako hoces bas tako bedno onda zapitaj se ko najbolje poznaje taj DB. Ko suruje odavno sa tim DB-om. Pa mozel bit to da su svi ti drugi zavedeni i prodani a sam onaj koji je odavno njihov drug bit ispravan. E moj ????, ako vidis tvoje, Sajove i drugih vas kolega postove, onda brate videces lijpo ko je protiv jedinstva. Ko to stvara mrznju, ko to udara na jedinstvo.
Ne znam, ne znam stvarno cime vas to zavode. Znam ja da oni koriste te sisteme sekti, al opet zar je to toliko mocno.

Evo i ovaj Pauk, ok to da se priklonio tvoj sekti, to je njegova stvar, al kkao to da do juce jedan pametan momak, ne moze vise da sroci jedan post no mora ???? da mu ga pise, il mozda to vise ne pise ni on no direktno stize iz centrale, jer ipak ovaj nas Forum je jedan uticajan medij i mora se vodit bitka do poslednje, na svim frontovima, sam ova vasa je jako pljava.
Braco kako hocete, sam da vam kazem da nisu oni vredni toga, ne dopustite da vas koriste za ove prljave igre, suzdrzite se, sve ce ovo proc a ipak ovi tekstovi ostaju i vas obraz.
OK je to da je tebi Sulejman cvece, ok je to da ti volis SDA, al brate budi onda fer, navijaj ako ti je navijanja za tvoj tim, onako sportski, a nemoj djonom, jer moze ti se odbit o obraz, a posle tesko ga ispravit.

I molim vas, dosta ovih pljuvanja, stvarno je bedno, bedno za svakog coveka, a posebno Muslimana. Te price sta je radio Sait po Pristini, dje je iso Muftija, to nije za vas nivo, a ni za nivo ovog foruma.
Selam
malo za promenu

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

199

Trudim se da vam ne u pojedinostima vec uopsteno gledano prikazem realnost, ili bar onakvu kakvu je ja vidim. Nije mi cillj da raspravljam o pojedinostima jer ih manje vise znamo svi. Kad pominjem Sulejmana Ugljanina, Rasima Ljajica, i Muftiju, pricam iz jednog generalnog stanovista.
Ali izgleda je na ovom forumu ispod nivoa imat generalan stav. Cak stovise kazu ti da lupas, preporucuju ti da pijes leksijum i udaljis se neko vreme od televizora.
Meni je stvarno drago sto vi brinete za moje zdravlje, ali verujte mi mene je mnogo vise strah za vasu percepciju realnosti. Jer ne mogu da pojim da ste toliko zaslepljeni po pitanju polozaja Bosnjaka u Srbiji, i unutar nas, mislim na tenziju koja se ispoljila u ovoj kampanju.
A ako vas moji postovi podsecaju na Gerilca, onda to znaci da Gerilac nije jedini koji isto misli, mogo neko sa tim da se pomiri ili ne.
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

200

Esselamu alejkum!

Citirano

Orginalno od Giljipter
Da je ostao, a bila je potjernica i naruceno ubistvo u Sandzaku bi pukao rat (bili smo opkoljeni, ako si bio u pazaru mogao si da vidis tenkove i rovove okolo, a ne vidim da je nekom nesto zafalilo)

Hehehehe! Otkud ti znas da bi puko rat! Otkud Suljo zna da bi puko rat! Bate bjezanje sa bojnog polja je jasno definisano po Kur'anu, ne moze jedan Suljo definisati kad se moze bjezati kad ne. Kad je to u historiji islamskoj neki vodja pobjegao i ostavio svoj narod? To su price za malu djecu. Doduse ovu pricu "piju" i dervisi jer oni vjeruju da je Suljo evljijah pa da zna gajb itd... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Citirano

Kada se vratio iz Turske bilo mu je sudjeno, kao sto je i mnogim Bosnjacima, ali nisu imali za sta da ga osude.

Zasto je onda raspisana poternica i zasto je dosao bas kada je zavrsen rat u BiH?

Citirano

Na sva pitanja o islamskoj zajednici, mozda bi trebali njima da postavite pitanje, jer znate i sami kome je muftija davao podrsku ranije.

Pa zar nije Islamska zajednice bila i prije Sulja? Pa nije Suljo veci i vazniji od jedne institucije koja postoji od kako postoje muslimani na ovim prostorima? Nije Suljo Boziji poslanik pa da se islamska zajednica ponasa prema negovom ceifu. Ko je on da okrece ledja Islamskoj zajednici???
Islam je na ovim prostorima sacuvan zahvaljujuci Islamskoj zajednici a ne Sulju!!!
Bojte se Allaha dz.s. i zapitajte se da nije ovo sirk sto vi radite! Onoliko nosanje slika suljovih po carsiji i po autovima me podsjeca na srbe i njihove svece!!!

Citirano

Ovo nije islamska drzava niti opstina i nismo mi u poziciji da se izdvajamo, jer bi i vi to jedva docekali i sada pricali kako mi bezimo od svijeta i zatvaramo se.

Zasto ovako ne pricate kada neki drzavnik posjeti dzamiju ili IZ-e? Vidis li kako postoje dvostruki arsini. Sve sto radi Suljo i njegova ekipa ima i islamsko i svako opravdanje. Zapitajte se malo... o| o| o|
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Social bookmarks