Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

241

Subota, 25. Septembar 2004

sellam alejkum..
samo mi jedno nije jasno.Odkud pojedincima mislim na, pauka sandzacki_sin hadalj i td ovolike informacije o svemu.Samo bih voleo da ne kazu da su samo simpatizeri odredjenih stranaka..jer pojedine stvari simpatizeri ne prate a i da prate ne shvataju..
Sve mi se cini ( HALALITE) ako gresim da su pojedinci na ovom forumu ili suvise pametni i sveznajuci ili su ovde po zadatku...
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

242

bas tako brate, ima svega toga, dobro si zakljucio
malo za promenu

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

243

Citirano

Orginalno od np_SUAD

Samo bih voleo da ne kazu da su samo simpatizeri odredjenih stranaka..jer pojedine stvari simpatizeri ne prate a i da prate ne shvataju..

8) Morning, Mr. Suad!

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

244

samo se divim..

Citirano

Orginalno od PAUK_
Onda 10-ak pazaraca je skolovano u Maleziji, sa besplatnom skolarinom i stipendijama zahvaljujuci SDA, a da ne pricam za Tursku....i niko od vas to da pomene. Subhanallah.

Ovo se zove izvaljivanje poluistina sa pokusavanjem dobijanja kredita.. Od koga stipendije??? Da ih nisu kojim slucajem dobili od sda??? Ti si imao besplatnu skolarinu i da ti kojim slucajem to nije sda sredila??? Ko tebi stavi potpis na garanciju?? Haj reci ljudima da znaju, a ja necu..

Istina SDA je predala, tj poslala, aplikacije tim studentima tad al nije to nimalo nesto njihovo veliko delo sto su oni nesto dobili jer dobio si i ti isto sam na svoju ruku, malo uz pomoc onog ko ti je stavio potpis na garanciju i uz pomoc nekih koji su vec bili ovde.. znas dobro o cemu pricam. A sda jedva da ima pojma gde je bilo ko od tih ljudi koje su 'poslali' i sta je sa njim.. Eto toliko o tome kako su ih oni poslali i kako je to nesto zasta im treba klicati...

Dalje, vidim sad te gerilac 'prosvetlio' (kako bazari rece). U redu je to.. covek shvati stvari koje nije prije shatao uz pomoc stvari koje prije nije znao. Ali de mi reci koji je tebi ovo put da se 'prosvetlis' i pronadjes ogromnu istinu koja je totalno suprotna svakoj koju si dotad poznavao i prihvatao? Treci? Cetvrti? Nije problem ni da je stoti, ali si dosad trebao da naucis da to sto si saznao ne mora da bude apsolutna istina i da to nije sve sto na svetu moze da se zna.. Moras da znas da je to samo trenutno razmisljanje a ne smes da budes ubedjen da je ispravno jer makar si tu pouku trebaod a izvuces iz brojnih preleta iz ubedjenja u ubedjenje. Znas dobro kako te mali broj cinjenica moze ubediti u nesto dijametralno novo.. a dotad nisi imao pojma o tome. A ja dobro znam da se to tebi desava gotovo uvijek pod necijom palicom ko ti driguje onako kako se njemu svidja.. Ovog puta je to gerilac, a ti nekom govoris kako ne razmisljaju svojom glavom a ti ponajmanje to cinis..

Ono sto hocu da naglasim (a izgubice se u duzini znam) jeste da gotovo niko ovde ne iznosi svoje razmisljanje samo kao RAZMISJLANJE i gotovo niko ne ume da prihvati tudje razmisljanje na ispravan nacin (ovo moze da se i opravda uzimajuci u obzir da niko razmisljanje ne iznosi na ispravan nacin).

Svako ima pravo da razmislja kako hoce.. i da iznese svoje razmisljanje. POgresno je biti preubedjen u ispravnost svojeg razmisljanja i biti zatvoren za sve razlicite poglede, ali najpogresnije je sva razlicita razmisljanja posmatrati kao neprijateljska ili kao napad na licno razmisljanje. Pa pobogu ljudi smo razliciti smo mozemo razlicito da razmisljamo.. Bog je ostavio da bude tako i ne znam sto bi mi ljudi imali problema da prihvatimo to. Zasto moramo sve zivo da ubedimo da bude kao mi da bi mogli da prihvatimo ono sto sami jesmo?

Shodno ovome sto rekoh i diskutuje se ovde. Ljudi se ne trude da predstave svoje misljenje o predmetu diskusije vec se samo trude da opovrgnu tudje. Ne hvale svog kandidata vec napadaju tudjeg (pa mu nesvesno i dizu cenu ponekad). Svog reklamiraju tako sto drugog blate.. IMa li to smisla? Cak prica se i o stvarima koje se nikog ne ticu samo da bi se opravdale rupe u sopstvenom dvoristu.. A gde to vise prolazi..

A braco i mnogo se teorija zavere prosipa... Od svih moram da izdvojim onu u kojoj su neki ljudi vodili razgovore sa DBovcima a ovde se to iznese ko da je i zapisnik od strane nekih nasih (kako beksa primeti) svemu tome vodjen.. Zasto moramo da ispadamo jos i smijesni u svemu ovome?

Cisto demokratski, ako bilo ko misli da je u pravu, ili pak da je njegov kandidat u pravu, nek to istice u prvi plan. Ako ne sumnja u ispravnost toga sto iznosi onda neka ne sumnja da ce to imati jaci utisak od utisaka koji prave suprotne strane (koje se posmatraju kao pogresne). Zar nije tako logicno.. Kad radite ispravno gurajte pravo i ne gledajte sa strane.. Ako radite ispravno naravno..

Gledanje o izborima i ostalim detaljima iznecu (svoje) drugom prilikom.. U ovom, vec predugom, postu ionako nema mesta za sve to... A i to sto cu izneti je samo moje gledanje na stvari.. kao i ovo sto sam vec ovde izneo.. I niko ne mora da se oseca ugrozenim zbog nacina na koji ja gledam na stvari.. To je samo produkt mojeg licnog razmisljanja.. i manje vise ubedjenja..
mogu ja da se potpisem i bolje...

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

245

Citirano

Orginalno od fingersbroken

Ono sto hocu da naglasim (a izgubice se u duzini znam) jeste da gotovo niko ovde ne iznosi svoje razmisljanje samo kao RAZMISJLANJE i gotovo niko ne ume da prihvati tudje razmisljanje na ispravan nacin (ovo moze da se i opravda uzimajuci u obzir da niko razmisljanje ne iznosi na ispravan nacin).

A je li ovo tvoje razmišljanje kao RAZMIŠLJANJE ili...

:) Šalim se.

Selam

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Giljipter

Početnik

(10)

• »Giljipter« je muško
  • »Giljipter« je zabranjen

Datum registracije: 30.07.2003

• Poruku poslati

246

Ja mislim da ova diskusija nema smisla, jer pored toga sto lupaju oni sto su iz Pazara, jos vise lupaju oni sto su pobegli 1990, i sada ih nije sram da pametuju i napadaju SDA, nikom nije bilo lako u ono vrijeme, ali barem imajte obzira i prema sebi.

Mnogo ljudi se stvarno interesuje sta se desavalo u politici i na taj nacin nece da dozvoli da bude deo sramne i samoubilacke politike ostalih stranaka. Treba malo razmisliti, ja uvijek kazem svi ste vi za SDA samo sto vi to jos ne znate. Polako jednog dana cete shvatiti kakve ste gluposti pisali i bice vas sram.

Ja nemam nista protiv nikog ko je za neku drugu stranku i imam mnogo dobrih prijatelja koji su i za SDP i za SZS i ostale. Ja znam da oni nisu krivi, oni su samo bili ne upuceni i pali na pricu koja je svima poznata.
Cafe Sanjak, the only solution

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

247

vala Finger u pravu si, sam sta ces, kad udjes u masinu, onda se ne moze drugacije.

Evo ja na primer, prije sam voleo saslusat i razmislit, no sad kako vidis i sam pisem RAZMISLJANA, i stidim se po nekad, no kao da nema izlaza.
Nekako moglo bi se sve to bratski, al kad osecas da druga strana nema dobre namere, vec svako svoju tese i zadaju se niski udarci, onda tesko da covek stane Tolerantan.
Mene bas briga, mada vec par puta pokusa da kazem da ne idemo tim tokom, al izgleda da nema fajde, pa dobro onda hajde, hajmo svi u propast.
I ovaj Forum je poceo da lici na klozet, kad vidim sta se sve napise dodje mi da povracam, te i sam sam se angazovao da tako izgleda, jer kad vide ovolike gluposti, ovoliku bedu, mozda neko i razmisli i kaze DOSTA, a dotad idemo ovako.
Rekoh moj nick nije dzabe Hadalj, ima i to svoj razlog, pa ako hocemo da se igramo Hadalja onda sam ja svakako tu. Meni ni iz dzepa ni u dzep, a onaj koga se to tice nek Razmisli bogomi, ne valja nam ovako, al tesko, kolko vidim ovo je otislo predaleko, rekose mi, ako im je verovat, da pocinje i da se preti, neko sve ovo svata preozbiljno, te sam cekamo da cujemo da je kakf sa Foruma dobio Metak il kaku Stanglu uglavu.
He he he, i zbog cega sve to? Zbog Partija, Vodja, Istine, Islama. Kuku meni, pa dal je Islam to?
Jel nam ostaje sad RAT, rat izmedju nas, jer vidim vise ni rijecima ne umijemo, treba se istrebit, jel tako je ostavljneo, :D , ostace samo oni cisti, a Izdajnike treba po kratkom postupku, tako ja nasluti iz ovog sto citam. Proziva se sa svija strana, Napada se na sve i svasta i vise ni jedni ni drugi ne znaju sta im ostaje ko poslednji zavrsni udarac.
Rekoh, ako je tako, pozivat na mir nema vise nikakvu svrhu izgleda, oni pocese udarat i na takve (Ed, an primer). Sve ce nas unistit prije no sto uniste sebe, a Ja, eto me, ucestvovacu u unistenju, jer mir medj bracom je nemoguc, sam, mene ne mogu stic, (sem da posalju kakog takog vamo), ja sam u svojoj toploj sobici, sedim za svojim compom, te se smijem, a braca se ubijaju. Sta cu, mozda sam los, al ako nisu imali pameti, sami su krivi, nit tu ja imam sta nit Srpski DB. Sami pali sami se ubili, nit Amerika nit Nemacka nit Sionisticke sile svijeta u zaveri protiv istinskog Islama, mogu tu sta ucinet, oni su sami sebi dovoljni.

PS. Hajde idemo dalje, dje ste braco, daleko je Nokaut, nece protivnik jos dako past, ima jos da se bijemo, a naravno ispod pojasa more se bit i onako nema ko da sudi, a i daleko se otislo, vi ste vec takve zadali, pa necu dako i ja ostat bez revansa.
malo za promenu

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

248

Esselamu alejkum!

Citirano

Orginalno od np_SUAD
samo mi jedno nije jasno.Odkud pojedincima mislim na, pauka sandzacki_sin hadalj i td ovolike informacije o svemu.Samo bih voleo da ne kazu da su samo simpatizeri odredjenih stranaka..jer pojedine stvari simpatizeri ne prate a i da prate ne shvataju..
Sve mi se cini ( HALALITE) ako gresim da su pojedinci na ovom forumu ili suvise pametni i sveznajuci ili su ovde po zadatku...

Ja cu ti odgovoriti otkud meni ovolike informacije. Od 1997 pa do 2000 sam radio kao tehnicki urednik Glasa Islama. U tom periodu samo takodje bio i sekretar Izdavacke djelatnosti El-Kelimeh. Ljudi koji bi napustali Sulja pravo bi dolazili kod nas. Npr. Fehim Kajevic je bio dugo vremena urednik Glasa Islama (radio sam sa njim) a prije toga urednik Sandzackih Novina. U toku toga rada a i kasnije upoznao sam se i bio dobar prijatelj sa rahmetli Hajrizom Kolasincem koji nam je sve pricao sta se radilo u SDA prije i poslije zatvora kada je odbacen od iste. Takodje sam dobar prijatelj sa Dzemailom Suljevicem nekadasnjim potpresednikom SDA Sandzaka i bivsim predsjednikom opstine Sjenice. Tu su dolazili i Safet Vrbicki, Umer Hadzic, Harun Hadzic. Cak i bivsi Suljovi telohranitelji (njih necu imenovati) su moji dobri prijatelji. Naravno poznajem Rizaha Grudu kao i Kasa Zoranica koji su isto bili u celu stranke onda. A i volim da pratim desavanja po nasem gradu. Citao sam i pratio sve sta su pisale Sandzacke novine, posebno kada su napadale muftiju, itd... Ima tu jos toga ali mislim da je ovo dovoljno da shvatite da ima mnogo ljudi koji dobro poznaju stvari i dobro znaju sta se radilo i sta se radi u SDA. Cak poznajem i neke novinare iz RTV-a koji su zamalo dobili posao u Glasu Islama. Pa Esad Rahic koji je jedno vrijeme radio kao urednik, a sada je direktror skole u Muru. Izvrstan poznavalac historije nase a i politickih prilika od 89' pa na ovamo.
Postoje godisnjaci Sandzackih Novina, postoje biblioteke. Koga interesuje moze da nadje informacije. Pa vi neiformisani bujrum!
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

• »ALIJA-KLADNICA« je muško

Datum registracije: 17.09.2004

• Poruku poslati

249

selam alejkum

KAD ALLAH DZ.S HOCE DA KAZNI NEKI NAROD POSALJE IM RDJAVOG VODJU

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

250

Selam Alejkum

Iskreno receno, necu se mnogo obazirat na vasa razmisljanja, iz jednog razloga sto svi sedite daleko daleko od ovog grada, i onako citatjuci vesti na netu na netu, i postove iz unutrasnjosti, date sebi za pravo da "razmisljate o tome".
Vecina vas zahvaljuje Bogu sto je daleko od ovog grada i ne mora da se nosi sa problemima koji razjedaju ovu zajednicu. To je izmedju ostalog bio i razlog odlaska. Trafanje za boljim zivotom.
Necu nikog da krivim zbog toga sto je otisao u inostranstvo, radi boljeg skolovanja, bolje plate, boljeg zivota itd itd. To je vasa licna stvar i vas zivot. Ko sto je moja odluka bila da se vratim ovde, da se skolujem u Pazaru i nosim ovaj dzak losih medjuljudskih odnosa koji su zavladali ovde kod nas.
Cilj mog pisanja jeste da na osnovu informacija koje imam s obzirom da posmatram sve iznutra, najpre analiziram a posle se izborim za sto vecu harmoniju unutar ove zajednice. Problem je u tome sto nam zbog ovakvih odnosa u nasem politickom zivotu, ljaganja, krsenja predizborne sutnje manipulacija i nasilja od strane odredjenih "revolucionarnih" partija i odredjenih verskih faktora ne predstoji svetla buducnost. Dobro ste rekli, idemo ka jos gorim medjuljudskim odnosima i sve nizim i nizim udarcima. I ako ne zaronimo i pokusamo da analiziramo glavne krivce za ovo stanje, plutacemo u vazduhu, ni na nebi ni na zemlji, i dozvoliti sve jacim i jacim drustvenim faktorima da nas vode onako kako oni hoce. A gde nas vode? Gde smo i kuda idemo, su pitanja koja svi treba da postavimo sebi?
Niko se ne trudi da sagleda sliku iz jednog uopstenog i istorijskog konteksta, pa da onda sumiranjem prica koje je cio iz "glasa islama" i sl. stvori kompletnu sliku i zauzme jasan stav kad je nasa situacija u pitanju. Ljudi su zaboravni i primaju se samo na ono sto im se servira, i sta im se sipa u casu koju svaku noc pred spavanje prospu....
Mnogima ce ove reci i oni postovi koje smo slali zvucati nemogucim, i krajnje neprihvatiljivim, i da bi stvorili kompletnu sliku potrebno je price i price, diskusija ii razglabanja. Smatram da sam u svojim postovima dovoljno opiso situaciju ovde kod nas.
Medjutim problem je sto vecina ovde, zaslepljena racionalizmom, svojom osobenoscu koja je sazdana od raznoraznih projekcija sabe koje niko nece da se odrekne zarad nicega, nece da shvati ono sto se desava ovde kod nas. Vec moje i lakijeve postove dozivljavaju kao agresorske. Potrudite se da sliku posmatrate duhovnim ocima. Bice mnogo jasnije i dublje nego sto se na prvi pogled cini.
Mnogo toga ostaje nedoreceno. Medjutim zbog obaveza na fakultetu cu se na odredjeno vreme povuc... Selam Alejkum
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

251

Citirano

Orginalno od PAUK_
Niko se ne trudi da sagleda sliku iz jednog uopstenog i istorijskog konteksta, pa da onda sumiranjem prica koje je cio iz "glasa islama" i sl. stvori kompletnu sliku i zauzme jasan stav kad je nasa situacija u pitanju. Ljudi su zaboravni i primaju se samo na ono sto im se servira, i sta im se sipa u casu koju svaku noc pred spavanje prospu....

Medjutim problem je sto vecina ovde, zaslepljena racionalizmom, svojom osobenoscu koja je sazdana od raznoraznih projekcija sabe koje niko nece da se odrekne zarad nicega, nece da shvati ono sto se desava ovde kod nas. Vec moje i lakijeve postove dozivljavaju kao agresorske. Potrudite se da sliku posmatrate duhovnim ocima . Bice mnogo jasnije i dublje nego sto se na prvi pogled cini.

Eto super si sve ovo reko, sam prije no sto odes procitaj i sam ove tvoje reci. Posto za dobrobit svih, mi ce mo malo eto gledat duhovno, a ti i tvoj drug bi mogli za razonodu ukljucit i malo mozga, posto od preterane duhovnosti moze vas srce zabolet.
Selam Pauce, i cini mi se da ti je ovo povlacenje dobar potez, jer ce samo uneti preko nam potrebni mir. A na ovaj tvoj potez evo i ja cu odgovoriti dobronamernoscu, te cu se uzdrzati u daljim napadima i zlunamernim prozivanjima.
Malo dobre volje i nadam se da ce mo stic do nekog medjusobnog podnosljivog respecta.
malo za promenu

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

252

Izvor: Radio "STO PLUS"

www.radiostoplus.com

[SIZE=3]SDP MOŽDA BOJKOTUJE DRUGI KRUG [/SIZE]

PRIJEPOLJE - Sandžačka demokratska partija saopštila je danas da "ozbiljno razmatra mogućnost" da bojkotuje drugi izborni krug za gradonačelnika ovog grada. Kako se navodi u saopštenju za javnost, po odluci suda u Novoj Varoši protivkandidat SDP-u drugom krugu izbora za gradonačelnika Pripepolja, neće biti predstavnik koalicije Lista za Sandžak, već kandidat Srpske radikalne stranke.

Član Predsedništva SDP Lutvija Ćatović u programu radija Sto plus je izrazio ogorčenje zbog nepravde, "kakva se ne pamti". “Poništeni su izbori u Donjim Stranjanima, i to potupno nepravilno. Sve to je učinjeno da bi u drugi krug prošao kandidat Srpske radikalne stranke, umesto kandidata Liste za Sandžak. Jednostavno, nekome smeta da se Bošnjaci u Prijepolju bore za mesto predsednika opštine", rekao je Ćatović. On je dodao i da je posebno razočaravajuće to što je odluku o poništenju izbora doneo sud u Novoj Varoši, jer u Prijepolju “za ovakav akt nepravde nije moglo da se sastavi sudsko veće”.

“Mi smo bili optimisti i smatramo da bi naš kandidat Nedžad Turković lako pobedio Ugljaninovog kandidata Aziza Hadzifejzovića, ali se sada na volšeban način, da bi građani glasali po nacionalnom ključu, umesto Ugljaninovog kandidata želi ubaciti kandidat SRS", rekao je Ćatović.

U prvom krugu lokalnih izbora u Prijepolju otpalo je 11 kandidata sprske nacionalnosti, a najvise glasova osvojili su Nedžad Turković (SDP) i Aziz Hadzifejzović (LZS).

U Prijepolju živi 56 osto Srba i 44 odsto Bošnjaka.

[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

253

Esselamu alejkum

Vala Fingersbroken lijepu si nam lekciju održao. Ne vidi se na papiru, te da naglasim da ovo nije sarkastično već iskreno mišljenje. Štaviše i meni u startu bi prvi instinkt da, kao Time_out pravdam svoja znanja. Ali znam dobro sa kim razgovaram (raspravljam) te znam da to nema nikakvoga smisla. Zašto nema? Pauk je to jasno rekao:

Citirano

Medjutim problem je sto vecina ovde, zaslepljena racionalizmom

Dakle problem je racionalizam, mada je pravilnije reći razum. I kakve argumente upotrijebiti u razgovoru sa nekim koji razumsko razmišljanje doživljava kao niži oblik bitisanja. A ova Paukova rečenica sigurno jeste srž problema. Da bi se stvarno sagledala prava situacija ne treba biti mnogo nepristran, jer je to kod nas misaona imenica. Dovoljno je samo otići dovoljno široko i jednostavno porazgovarati sa dovoljnim brojem ljudi i zaključak je neminovan. Da se sad ne ponavljam pisao sam o mnogo čemu, pa koga zanima neka se povrati.

I sada šta preostaje kada se sagledaju činjenice? Dva puta. Razum ili inat. Razum, koji je uvijek nasuprot inatu, će omogućiti objektivnost gledanja i, najvažnije, samokritičnost. Ta samokritičnost nas ne može mimoići jer smo svi bili dio onoga protiv čega se sada borimo.
Ali samokritičnost je za neke i prevelik zalogaj. U globalu što je veća žrtva to teže pada samokritičnost. I ukoliko ona nadvlada onda razum postaje neprijatelj i suvišan. Neko će se pitati kakvu to žrtvu podnije Gerilac, Pauk i ostali. Ta žrtva je relativna i zavisi od osobe. Tako su i naši prijatelji žrtvovali ono što je njima jako važno i onoliko koliko su bili kadri. To što ta žrtva nije opipljiva ne znači mnogo, ishod je vidan i očigledan: Razum je zaslijepljenost, samim tim nepotreban i potrebno je gledati nekim drugim očima, samo njima svojstvenim i, kako kažu, za dostizanje teškim. Za dostizanje teškim jer je njima potrebna nekakva psihička satisfakcija koju nalaze u uzdizanju sebe iznad ostalih, svojom spoznajom itd... I sva ova priča o duhovnim očima nije ništa više do psihološka satisfakcija. No, ima i drugih koji satisfakciju nalaze na drugoj strani. Kao Gilipter nadaju se nekom za njih pozitivnom razvoju događaja u budućnosti te nam prijete riječima:

Citirano

Polako jednog dana cete shvatiti kakve ste gluposti pisali i bice vas sram.

Eto prijetnja jasna i otvorena.

No moram naglasim da ovdje ne vlada tolerantnost iz jednog prostog razloga. Izgubili su je i jedni i drugi. Kako su je izgubili? To sigurno nisu bila neka velika i čujna djela kakvi su bili pokušaji rušenja Medrese i raznorazni ostali otvoreni sukobi. Mržnja se razvijala prvo od strane jednih, evo da budem konkretan SDA, koji poslije proglašavanja Mešihata izdajnicima i DB-ovcima nisu mogli tako lahko gledati njihov dalji uspon. Nisu mogli gledati Nove džamije, medrese, mektebe..., ne zato što su oni protiv toga već zato što im smeta onaj ko to radi. I javlja se mržnja. Ta mržnja onda donosi sitne zlobe i pakosti. Evo da konkretizujem - vjerujem da je ovoj netolerantnosti mnogo više doprinijelo svrstavanje Univerziteta u Novom Pazaru u vjerske ustanove na sajtu opštine nego li dovođenje policije da sruši dječiji mekteb kod Lejlek džamije. Dakle podmuklo gađanje kamenčićem iza nekog zida mnogo više znači nego frontalni napad svim silama. Ovo konkretno za Mešihat, a takve provokacije su doživljavali i ostali koji su se odcjepljivali i postajali "izdajnici". Te sitne pakosti, a i krupnije zlobe se godinama nagomilavaju, evo skoro deceniju i nije realna ocjena da je ovo stanje direktna posljedica ovih izbora. Svake ozbiljnije promjene na političkoj sceni ovu priču pokreću iznova, a oni koji su mlađi, kao Ti Fingers recimo, je sada doživljavate prvi, možda drugi put. I potpuno mi je razumljivo da vam je već dosadilo da nas gledate, ipak vi i nemate toliko kondicije za ove maratonske rasprave koliko je imamo mi koji smo u ovome halu godinama direktno i živo uključeni. Naravno ne mislim na Pauka već na njegovog mentora Gerilca, moga staroga poznanika od koga sam sve ovo što sada i vama Pauk prenosi davno i davno čuo. Ništa se bitnije nije promijenilo od vremena kada su, na polaganju kamena temeljca za mušku medresu skandirali "živio haram", samo se je malo riječnik ublažio te se ne potežu termini kjafir itd... tako lahko.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

• »MADE IN SANJAK« je muško

Datum registracije: 16.06.2004

• Poruku poslati

254

Gledajte šta se radi u Prijepolju?

Pa kad ćete se pribrati?

"Licite na narod iz koga potjecete. Potrudite se da licite na taj narod. Taj narod nesto voli, a nesto ne voli. Volite ono sto on voli, ne volite ono sto on ne voli, pa cete liciti na taj narod. Taj narod je hrabar. Taj narod je pametan. Ne treba vas biti sramota da licite na taj narod, pa makar dijelili s njime, mozda, i neke mahane. Jer, nije nas narod savrsen, jer nema savrsenog. Ali ne treba bjezati od toga. Licite na taj narod."
...Jos da citiram svog omiljenog pjesnika:
'Velikim Bogom se kunemo da robovi biti necemo!"

12.1.1994. (Alija Izetbegovic)

"Uvjeren sam da ce se BiH, da odmah definisem sta, postepeno ocuvati, opstati i postati normalna drzava. Uvjeren sam u tu stvar. Ne bih mogao prognozirati kad ce to da bude, ali historija tece prilicno brzo na ovim prostorima, pa ce mozda biti brze nego sto mi i ocekujemo." Alija Izetbegovic

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

255

Izvrsen napad na supermarket Rekic.

Taze vest sa RTV-a, da je sinoc izvrsen napad na supermarket Rekic. Na lice koje je cuvalo objekat, uperena dva pistolja i izreceno niz psovki: na SDA i na Sulejmana Ugljanina. Mislim da je to bilo istog dana, ili dan posle posto je dr. Sulejman Ugljanin u predizbornoj kampanji posetio Rekica. A posto svi ne mogu da gledaju RTV koja je uradila kompletnu reportazu sa izjavama, rekoh da je prenesem ovde. Da cak i oni koji nemaju "duhovne oci" progledaju.

Citirano

Originalno od sandzacki_sin: I kakve argumente upotrijebiti u razgovoru sa nekim koji razumsko razmišljanje doživljava kao niži oblik bitisanja.

Ja se pitam kako razgovarati sa nekim ko ne zna da postoji intelekt koji je iznad razuma. Shvati to kako hoces.

Citirano

I sva ova prica o duhovnim ocima nije ništa više do psihološka satisfakcija.

Banalno je to spo pokusavas da nasa gledista izjednacavas sa samozadovoljenjem.

A sto se dogadjaja koi su obelezili predizbornu kampanju na ovim lokalnim izborima navodio sam samo cinjenice. Mozda se ne slazemo a mozda se necemo nikad ni slozit kad je u pitanji IZ i SDA, medjutim niko od vas nece da osudi izlive nasilja koji su obelezili ovu kampanj. A u njoj se mozda ponajbolje ogleda kakav je ko. Za sve sto sam piso naveo sam cinjenice i polazne pretpostavke po nekim pitanjima u kojem se do daske razlikujemo. Necete da priznate da se krivica uporno prebacuje na zrtvu.To je problem koji je trenutno aktuelan i koji i bez "duhovnih ociju" mozemo da sagledamo vrlo dobro. Ako ne mozemo da se slozimo oko toga, kako cemo oko bilo cega ostalog.

Citirano

Polako jednog dana cete shvatiti kakve ste gluposti pisali i bice vas sram.

Citirano

Sandzacki sin: Eto prijetnja jasna i otvorena.

Ako ti je ovo pretnja, ti onda mora da si mnogo strasljiv. I molim te prestani sa izvrtanjem teza, evo reci cu ti da si pametan. Jel dobro?

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

• »ALIJA-KLADNICA« je muško

Datum registracije: 17.09.2004

• Poruku poslati

256

UGLJANIN U POSETI POSTIJENJU

Vidite kad zavise glasovi i vlast Ugljanin postaje toiko dobar covjek,da ga sad pred izbore zanimaju problemi koje imaju srbi od Postijenja po do Dezeve
Pa je eto odvoijo malo vremena da sa svojom pratiljom Sefcetom Hajrovicem obice srpski zivalj, pa eto da ne ode prazanih ruku nosi jedno peceno jagnje da se narod zasladi.

Vecina nezna ali 23 ovog meseca Ugljanin je obisao srbe koji zive gore navedeno.Samo je nesto izostajalo
pratece kamere regionalne tv.Vecina vas to i nezna ali je to cista istina jer sam i ja tamo prisustvovao.

SELAM ALEJKUMNISU LOSA VREMENA,NEGO COVEK

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

257

Nedjelja, 26. Septembar 2004

sellam alejkum.
postovanje time_out..
jasno mi je sada otkud ti znas mnogo stvari..
nikada nisam bio ni u jednoj stranci i mislim da ovim redom sta se sve zbiva necu nikada ni pristupiti.
ja sam samo jedan od mnogih koji se bore za parce hleba..
Zasto bas sad kada je ceo svet a posebno svetski policajac SAD protiv islam i cini sve da ga unisti...
Bas sad u nasem sandzaku mora da dodje do razbijanja nas koji smo saka naroda i koji smo do juce bili svi zajedno i svi za jedno...
Volim i postujem sulja a takodje i naseg muftiju..i mada znam da se oni ne podnose nadam se da ce ALLAH dati da se ipak nas narod ponovo ujedini i bude ono sto je bio..Do tada cu ostati medzu onih 49% koji su ne opredeljeni..
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

258

i ja sam za to da se osnuje partija neopredeljenih, siguran sam da bi razbili
malo za promenu

• »carsijaner« je zabranjen

Datum registracije: 25.09.2004

• Poruku poslati

259

sellam

alija klanica

Citirano

UGLJANIN U POSETI POSTIJENJU

Vidite kad zavise glasovi i vlast Ugljanin postaje toiko dobar covjek,da ga sad pred izbore zanimaju problemi koje imaju srbi od Postijenja po do Dezeve
Pa je eto odvoijo malo vremena da sa svojom pratiljom Sefcetom Hajrovicem obice srpski zivalj, pa eto da ne ode prazanih ruku nosi jedno peceno jagnje da se narod zasladi.

Vecina nezna ali 23 ovog meseca Ugljanin je obisao srbe koji zive gore navedeno.Samo je nesto izostajalo
pratece kamere regionalne tv.Vecina vas to i nezna ali je to cista istina jer sam i ja tamo prisustvovao.

Sta drugo reci osim SRAM TE BILO! Pucate, palite, prijetite, lazete a sad ste poceli i da IZMISLJATE

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

260

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Citirano

Alija

Oooooopppppppppaaaaaaaaaaaaa!!! Vallahi Kladnice ti lupi i ostade ziv.

Selam Alejkum...

Social bookmarks