Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

41

Subota, 07. August 2004

Znaci Sait Kacapor...

UH STO SE NESTO SJETIH STUDENTSKIH DANA U PRISTINI I TOG ISTOG PROFESORA.
TEK SAD SAM SIGURAN U POBJEDU SDA.
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

42

Subota, 07. August 2004

Citirano

Znaci Sait Kacapor...

U propagandnom letku jeftinog formata spminje se da ce se Sait Kacapor boriti protiv mita i korupcije. Aferim! Zar zaista nemamo covjeka za kojeg mozemo da kazemo da je cist. Sait Kacapor nije i nema apsolutno nikakvo pravo da bude na mjesto gradonacelanika Novog Pazara.
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

43

Subota, 07. August 2004

Esselamu alejkum

Citirano

U propagandnom letku jeftinog formata

A koji je to jeftini format? Ako je letak urađen u jeftinom formatu B5 daj onda da vidimo i letak skupog formata A3 suprotne strane.

Ako se neko deklariše da će se boriti protiv korupcije i na takvim idejama gradi svoju kampanju to govori samo jednu stvar - KORUPCIJA JE VELIKI PROBLEM!!! E sada je pitanje ko je u poziciji da bude koruptovan?

Pitali su jednog pripadnika afričkog plemena "Šta je za tebe zlo?" On je odgovorio "Zlo je kada nas neprijateljsko pleme napadne i opljačka." Zatim su ga pitali "Šta je za tebe dobro?" Rekao je "Dobro je kada mi neprijateljsko pleme napadnemo i opljačkamo." To se zove plemenska svijest naroda. Pristalice SDA imaju takvu plemensku svijest i za njih pitanje dobra i zla nije pitanje kakav je ko već je to pitanje kakav je njegov odnos prema kultu zajednice. Sljedbenici kulta zajednice na sve ostale gledaju kao na neprijatelje i na njih projektuju svoje slabosti. Tako imamo upravo ovo podsmijavanje ideji borbe protiv korupcije, jer ta ideja podsvjesno ugrožava "pleme" ogrezlo u njoj. Ogromna sujeta koju posjeduju predstavnici opštinske vlasti su upravo razlog zbog kojeg se oni čude kako to da njihove greške i grijesi (da ne upotrijebim neku težu riječ) nisu ovjekovječeni u slavi i hvaljeni sa raznih mimbera. Psihološka satisfakcija koja nije zadovoljena na taj našin se projektuje na opšti plan. Najbolji za to je i najnoviji atak na Univerzitet u Novom Pazaru. Ne znam da li je to neka nova predizborna propaganda, ali fakat jeste. Zanimljivo je da su dva veoma poznata univerziteta u svijetu "Oksford" i Kembridž" veoma blizu jedan drugome, ali nisu konkurencija, dok kod nas može biti samo jedan.Sve što se radi radi se u inat i iz sujete, pa je i otvaranje Univerziteta doživljeno kao opasnost i uzrokovala je da se osnuje nekakav "kontrauniverzitet" kojim će se parirati. Ali to nije dovoljno, već se konkurencija pokušava uništiti nebiranim sredstvima.

Ali sve ovo nije nastalo ni iz čega. Korijeni ovakvog ponašanja pripadnika SDA su najprostije rečeno NEČISTA SAVJEST. Nečista savjest predstavlja stalni izvor osjećaja ugroženosti, izvor je sumnjičenja te konstantnog lova na vještice koji karakteriše ovu stranku već duže vrijeme.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

44

Utorak, 10. August 2004

Esselamu alejkum

Evo čitam list Sandžačke novine od 4. avgusta. Na trećoj strani tekst naslovljen "Prve najave za mjesta gradonačelnika" počinje uvodnim pasusom "Predizborne čarke na političkoj sceni Sandžaka započele su i prije zvaničnog raspisivanja lokalnih izbora". No čitajući dalje vidim samo da je navedeno ko će biti kandidati stranke SDP-a za gradonačelnike i da je kandididaturu najavio i Fevzija Murić. Nadalje se navodi da koalicija Lista za Sandžak nije objavila imena svojih kandidata. Eto toliko pa sada je nama ostavljeno da razbijamo glavu da li je nešto o tim čarkama zaboravljeno ili je (što je i najvjerovatnije) sama kandidatura ostalih doživljena kao čarka.
No ono što je prava misterija je ko u stvari piše te tekstove? Tekstovi nisu potpisani, a u impresumu su navedeni Glavni i odgovorni urednik Amir Numanović i njegov zamjenik Muhedin Fijuljanin. Što se ostalih tiče piše samo "List uređuje redakcijski kolegijum".
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

• Poruku poslati

45

Srijeda, 11. August 2004

LOGICNI ZAKLJUCAK..

SANDZACKI SIN CITA SANDZACKE NOVINE
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Hamdo59

Početnik

(10)

• »Hamdo59« je muško

Datum registracije: 23.08.2003

• Poruku poslati

46

Ponedjeljak, 16. August 2004

Sandžačke novine

Sandžačke novine su najobičniji bilten Stranke demokratske akcije tako da bih to što ih možda poneko ko nije u toj stranci povremeno i kupi pre smatrao "upoznavanjem političkih protivnika" nego željom pojedinaca da se iz njih informišu o događanjima u Sandžaku.
Žalosno je da se te i takve Sandžačke novine finansiraju iz budžeta SO Novi Pazar, dakle novcem svih nas, a da u isto vreme na tako bezskrupulozan i pristrasan način promovišu samo političku grupaciju koja je na vlasti.

Neko će reći, ovo nije tema o medijima nego o lokalnim izborima. Da, ali priznaćete da su mediji i politika u Novom Pazaru poprilično povezani! ':D'

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

47

Subota, 21. August 2004

Bitno je Hamdo, da ste vi iz SDP-a dobro informisani i bez Sandžačkih novina, i da te informacije ažurno distribuirate vaši koalicionim partnerima u Beogradu, koji vam pružaju neograničenu pomoć u zamenu za takve usluge...

Kada vi dođete na vlast, ako ikada dođete, vi ukinite sve medije, glasila, radiostanice, pa otpočnite jovo nanovo, možda u neko dogledno vreme i napravite nešto...

P.S.

Al nemojte kao ovi do sada od narodnih para, već od svojih, u koje se tako kunete...

Jedva čekam da vidim taj napredak, svima će nam biti bolje kada vi dođete na vlast...

Pozdrav...

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

48

Subota, 21. August 2004

Citirano

Orginalno od hadzied
Jedva čekam da vidim taj napredak, svima će nam biti bolje kada vi dođete na vlast...

IRONIJA? Ili sta?

Ja mislim da bi za Sandzak najbolje bilo da se odaberu neki neiskusni mladi politicari...ovi dosadasnji su mi previse "iskusni",ako me razumete.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

49

Subota, 21. August 2004

Pa da "iskusno" sve pokradose . Sve opstinske institucije kao zavod za urbanizam, opstina, gradska cistoca su na samoj ivici raspada , u ogromnim su dugovima, a sve je to "zasluga" "iskustva i sposobnosti" SDA . Recimo celnici iz SDA su "iskusno" odlucili da gradskoj cistoci u Pazaru nisu potrebne 2 cisterne i prodali su jednu. Onda se "sasvim slucajno" ova preostala pokvarila i eto nema vise ciscenja ulica. Novi Pazar je najprljaviji grad u Srbiji a sve je to posledica "iskustva i sposobnosti" SDA .

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

50

Subota, 21. August 2004

Posle ovih poslednjih l0 godina Slobove vladavine i njegovih papučara, nije ni ostalo mnogo toga da se "pokrade", oni su odneli sve što se odneti moglo, zato baš ti Brzi nemaš šta da pričaš na ovom mestu, pokri se po glavi i ćuti, dok ne dođe neko bolje vreme...

Pozdrav

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

51

Subota, 21. August 2004

Esselamu alejkum

Čini mi se da si malo pogriješio Hadžiede. Sandžačke novine se ne koriste za informisanje već za indoktrinaciju. No to nije ni bitno, zanima me šta si mislio pod ovim:

Citirano

da te informacije ažurno distribuirate vaši koalicionim partnerima u Beogradu, koji vam pružaju neograničenu pomoć u zamenu za takve usluge...

Šta je u pitanju? Jesi li ti protiv (protivu - Vuk) saradnje sa Beogradom. Ako ti nije teško razjasni malo ove dvosmislenosti.

Citirano

Neki misle da je za boljitak mnogo bitnije ko će otići sa vlasti nego ko će doći.

P.S. Ah svih mu bubnjeva Darkvuda, Sajo uhvatio si me sa rukom u tegli meda. Šta da ti kažem tvoja logika je nepogriješiva.

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin

Evo čitam list Sandžačke

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN

LOGICNI ZAKLJUCAK..

SANDZACKI SIN CITA SANDZACKE NOVINE

Zaista podvig vrijedan Šerloka Holmsa.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

52

Subota, 21. August 2004

Na mladima svet ostaje. Hvala bogu izborili smo se za univerzitete. To je jedinstvena prilika da se poradi i na iskustvu i na sposobnostima. Pa za neke buduce izbore...mozda dobijemo i kandidate buducnosti. Ali samo ako univerziteti odrade svoj posao kako treba.

Sto se mog kriterijuma za gradonacelnika tice: vazno mi je da je kandidat potekao iz naroda, da je posten i da je dao rezultate u svom poslu. A najvaznije od svega je u stanju da zadobije moje poverenje, ako ga dosad nije proneverio.

Pa da vidimo te liste, i da cujemo potencijalne predstavnike. Sad zasad, meni je sve ovo krajnje neozbiljno. o|

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

53

Nedjelja, 22. August 2004

Evo još jednog kandidata za gradonačelnika:

Citirano

BULICH KANDIDAT SDU
NOVI PAZAR ( Sanapress )

- Sandzacka demorkatska unija (SDU) kandidovice profesora Zehniju Bulicha za gradonaccelnika Novog Pazara, saopssteno je iz ove stranke.

Zehnija Bulich je rodjen 1970.godine, diplomirao je na Filoloskom fakultetu u Prisstini, objavio je tri knjige.

On je rekao da SDU ima mlade I obrazovane ljude koji che nakon njegove pobede sacciniti dobar tim za rukovodjenje opsstinom.

"Imam rjessenje za sve probleme Novog Pazara i neka znaju gradjani da chu biti possten I nepotkupljiv", rekao je Bulich.

Kandidat novoformirane SDU pozvao je medije da daju jednak prostor svim strankama kako bi gradjani videli ko je najbolji. (kraj / nvd)

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

• »MADE IN SANJAK« je muško

Datum registracije: 16.06.2004

• Poruku poslati

54

Četvrtak, 26. August 2004

SANDŽAČKA ALTERNATIVA ULAZI U TRKU ZA GRADONAČELNIKA

NOVI PAZAR (Sanapress)

- Sandžačka alternativa (SA) kandidovaće za predsjednika SO Novi Pazar Tarika Imamovića, saopšteno je na konferenciji za novinare.

Imamović je izjavio da će iza njega stajati kvalitetan stručni tim, koji će projekte unaprijeđenja opštine podijeliti u dvije grupe - kratkoročne i dugoročne.

"Na prvom mjestu biće život grada, komunalije, vodosnabdijevanja i infrastruktura. Veliku energiju utrošićemo da poboljšamo ekonomsku situaciju u Novom Pazaru, da pomognemo svim proizvođačima da plasiraju proizvode na nova tržišta", rekao je Imamović.

"Licite na narod iz koga potjecete. Potrudite se da licite na taj narod. Taj narod nesto voli, a nesto ne voli. Volite ono sto on voli, ne volite ono sto on ne voli, pa cete liciti na taj narod. Taj narod je hrabar. Taj narod je pametan. Ne treba vas biti sramota da licite na taj narod, pa makar dijelili s njime, mozda, i neke mahane. Jer, nije nas narod savrsen, jer nema savrsenog. Ali ne treba bjezati od toga. Licite na taj narod."
...Jos da citiram svog omiljenog pjesnika:
'Velikim Bogom se kunemo da robovi biti necemo!"

12.1.1994. (Alija Izetbegovic)

"Uvjeren sam da ce se BiH, da odmah definisem sta, postepeno ocuvati, opstati i postati normalna drzava. Uvjeren sam u tu stvar. Ne bih mogao prognozirati kad ce to da bude, ali historija tece prilicno brzo na ovim prostorima, pa ce mozda biti brze nego sto mi i ocekujemo." Alija Izetbegovic

rambo

Početnik

(10)

• »rambo« je muško
  • »rambo« je zabranjen

Datum registracije: 25.08.2003

• Poruku poslati

55

He he he he

Samo se vi nadajte, i kandidujte...

Pa ja ne znam kako vam već dosad nije postalo jasno da na izborima pobjeđujemo mi... i namjerno vas držimo u neizvjesnosti , a naš će kandidat unatoč svemu pobjediti.

Samo kad čujete pjesmu....
...
Na izbore kreće, stranka SDA

...

Niko neće pobediti nas!

A dotad... pjevajte vi, i kandidujte se i nadajte

;)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

56

Rambo, nemoj bit tako siguran. Izbori su to. Narod glasa- a narod ili ima ili nema poverenja, ili ga je stekao ili izgubio. Meni se čini da rezultat izborne trke nije unapred poznat (kako mi ovo smešno zvuči, naročito izgovoreno od mene- nekog ko stalno propagira da su sve utakmice nameštene i da se rezultati znaju unapred ;) )

I stvarno- šta je sa kandidatom SDA??? Nije valjda da se čeka minut do 12 da bi imalo što manje vremena da se priča o njemu.... ukoliko ima šta da se priča???
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

57

Petak, 27. August 2004

Esselamu alejkum

Citirano

Orginalno od rambo
Samo se vi nadajte, i kandidujte...

Pa ja ne znam kako vam već dosad nije postalo jasno da na izborima pobjeđujemo mi... i namjerno vas držimo u neizvjesnosti , a naš će kandidat unatoč svemu pobjediti.

Nisi trebao ovo napisat jer sad si ubio neizvjesnost. Eto do maloprije se nadah, a sad... :)) :)) :))

Hrabri ti sebe kao što i ostali tvoji istomišljenici hrabre sebe. Sve mi ovo liči na onaj film Čarobnjak iz Oza, samo što ovdje neki zmure i govore "Ja hoću da pobjedim, ja hoću da pobjedim."

A činjenica je da je SDA ovdje jedini i najveći gubitnik. I jedino su oni gubitnici, pa makar i odnijeli neku većinu na ovim izborima. Od svih stranaka i političkih grupacija jedino se njima konstantno smanjuje članstvo i podrška, i to konstantno već godinama. Pa šta ti više treba nego da znaš da je to stranka koja je imala apsolutnu podršku SVEG Bošnjačkog stanovništva, a sada urliču po ulicama kada osvoje 40%.

rambo

Početnik

(10)

• »rambo« je muško
  • »rambo« je zabranjen

Datum registracije: 25.08.2003

• Poruku poslati

58

Petak, 27. August 2004

Imam utisak da si ovo pisao ispred ogledala. Stao pred ogledalo, i gledajući lika u njemu zamišljaš da je to Rambo...

E nije stari moj...

Dakle vi gubite, vas hvata panika- a mi idemo dalje i naprijed

I nemojte se nadat da je ovim činom onesposobljavanja televizije stvar izmakla kontroli. Jok stari - i dalje je sve pod kontrolom.

Ujedno ovim upućujem protest- jer je očigledno da mi je supermoderator Sans neopravdano dao opomenu (a samo zahvaljujući tome što smo politički neistomišljenici!!!), a pod izgovorom da se radi o nečemu drugom. Ja nijesam upućen ni u kakve stare čarke niti sam kanio iste rasplamsavat- al očigledno je ( i alarmantno!) da sam opomenu dobio odmah nakon sam se baš u ovoj temi izjasnio i deklarisao kao pristalica SDA???

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

59

Petak, 27. August 2004

Rambo, nemoj da se praviš da ne znaš o čemu pričam.

Igrom slučaja eto znam (a ne pitaj me otkud ( ili pitaj Google :D ) da u selu Lukocrijevo ne živi nikakav Jaho, a prema tome cela ona tvoja priča je izmišljena a samim tim i zlonamerna i nema nikakve veze sa tvojom političkom opredeljenošću!!!

Nadam se da je sad jasnije??? :]
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

60

Petak, 27. August 2004

Esselamu alejkum

Citirano

Orginalno od rambo
Imam utisak da si ovo pisao ispred ogledala. Stao pred ogledalo, i gledajući lika u njemu zamišljaš da je to Rambo...

Znaš Rambo - utisak može da prevari. Ovo sam pisao ispred monitora, a što se zamišljanja tiče nisam ni sanjao da veliki Rambo može biti pripadnik SDA. Pa ja sam mislio da je to filmski lik.
I šta je to sa vama SDA-ovcima što volite te "žestoke" nickove - te Supermen te Rambo te Giljipter itd. liječite te komplekse ljudi dok još ima vakta, jednog dana će vam biti kasno.

Social bookmarks