Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

81

Ponedjeljak, 06. Septembar 2004

Bogami, izgleda da nije sve jedno ovim opozicionim strankama, sada kada je naš uvaženi dr Ugljanin, obznanio kandidaturu za predsednika opštine...

Do duše kratko bih u Pazaru, ali primetih da su se svi uplašili, kao da unapred vide svoj krah na ovim izborima, od čega ih je strah, nisam siguran, ali jedno znam, da je utakmica, kako ovde pojedini vole da kažu već unapred izgubljena za njih ( da budem jasniji, po mom ubedjenju nazire se pobeda Koalicije za Sandžak, dr Sulejman Ugljanin )...

No ovde je jedino primetno od svega što pročitah, da je nivo diskusije i razgovora ako se tako može reći, pao na najniže moguće grane, učestala su vredjanja i pogrdne reči, što ranije nije bio slučaj na forumu, pa bi po meni bilo potrebno da se moderatori aktiviraju i na vreme sankcionišu ovo ponašanje, da čitava stvar ne ode do djavola...

P.S.

Za Sandžačkog_sina, sve mi više tvoji postovi deluju u Njegoševačkom ( Njegoševskom, ili već kako hoćeš Njegoševom stilu ), a prebacivao si meni za tekve stvari...

Neznam dal je to zbog huje, ili tek kada se izmoriš ovim političkim diskusijama pokazuješ pravo lice???

A dobar ti je potpis ispod postova, nadam se da nemaš ništa protiv mojeg potpisa, jer ga ni nemam...

Pozdrav

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

82

Esselamu alejkum

Citirano

Orginalno od hadzied

No ovde je jedino primetno od svega što pročitah, da je nivo diskusije i razgovora ako se tako može reći, pao na najniže moguće grane, učestala su vredjanja i pogrdne reči, što ranije nije bio slučaj na forumu, pa bi po meni bilo potrebno da se moderatori aktiviraju i na vreme sankcionišu ovo ponašanje, da čitava stvar ne ode do djavola...

Ništa nisi rekao Hadžiede, a da ga neklo od tvojih istomišljenika nije rekao prije tebe. O strahu pričate zato što vam se čini da sad možete da odahnete, poslije stresova koje pretrpjeste. Izbori će bit, pa će se vidjet.
No ovaj nivo diskusije jeste pao nisko, kako reče, nego me čudi kako ti poslije te obzervacije ne doprinese podizanju toga nivoa, već ga na još niže, dosad rekordne, grane baci.

Citirano

Za Sandžačkog_sina, sve mi više tvoji postovi deluju u Njegoševačkom ( Njegoševskom, ili već kako hoćeš Njegoševom stilu ), a prebacivao si meni za tekve stvari...

Moram tebi, kao vrsnom poznavaocu vjerovat, no se sjećam kako si ti reagovao za to prebacivanje za Njegoša. Nisi li moj post dao da se obriše, a zatim onako ležerno odgovorio na njega.

I ne brini se nije ovo huja, već jednostavno sam shvatio da sa usijanim glavama (među kojima si i ti) nema ozbiljnog razgovora. Jer da si stvarno htio da povedeš otvorenu diskusiju na višem nivou od ovoga koji ti "smeta" sigurno bi u meni našao sagovornika, ali tvoj post se može svesti u tri rečenice, koje si ti vjerovatno i koristio kao grubi plan ovoga "posta", koji je izgledao nešto ovako:

1 - Suljo će pobijediti (razviti dalje uz neskriveno likovanje)

2 - Svi su uplašeni (obrazložiti uz podmijeh)

3 - Nivo diskusije je nizak (dodatno ga uniziti)

P.S. - Sandžačkom sinu vratiti milo za drago zbog one provokacije.

Eto kao što vidiš to čak nisu ni prosto-proširene rečenice, i uopšte nisu teme za razmišljanje, već samo jadan pokušaj da se isprovocira politički neistomišljenik. Ali ne brini, ja poštujem i tebe i sve ostale ovdje, pođi od Saja Supermena pa preko svih ostalih (moram isključit Zambaka, jer ipak je novinar, a za njega je ovakvo ponašanje neoprostivo) i ne smatram da mi je ispod časti da odgovorim niti jednom od vas.

Polako, polako Hadžiede, evo završavam. Još samo da ti naglasim da mi je i prije bilo lakše gledat potpis nego li ono iznad njega.

[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

83

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Sandzacki sine, ma kako se zvao ZASTO SI SE BRATE MOJ TOLIKO PRIMIO I USPLAHIRIO PA GLEDAS DA ODGOVORIS SVIMA, AKO SI SIGURAN U POBJEDU SVOG REKETASA IZ PRISTINE NE MOJ SE BRATE TOLIKO NERVIRAT.RECI FINO STA ME BRIGA IONAKO CE SAIT DA POBJEDI PA NEMOJ SE SVADJAT SA VECINOM, OVAKO SAMO STETIS SVOME ZDRAVLJU, NE DAJ BOZE KAKVIJA STRESOVA. KAKAV TI JE ON NAMAZDZIJA AKO TI JE TOLIKO STALO DO NJEGA, STA TI I ON IMATE ZAJEDNICKO? MOLIM TE OBJASNI NAM ZASTO JE SAIT TOLIKO DOBAR?

Selam Alejkum...

P.S. Vecina je veliki problem za male, sitne i jadne. Pa tako sinoc na jedinstvu gledam i SZS okrenuo plocu pa biju li po Rasimu biju, biju li po muftiji biju a Boga mi nisu ni opstinu ostavili na miru. Sta je da nam se niste malo posvadjali unaprijed. Nemojte tako zbunjujete birace.Znam da otkako su poceli "ZAKUPLJENI TERMINI" na TV JEDINSTVU da se u SDA uclanilo vise od 500 Pazaraca pa vi vidite.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

84

Stekao sam utisak....

...gledajući RTV da -sada kada je naš uvaženi dr Ugljanin, obznanio kandidaturu za predsednika opštine... došlo do naglog povlačenja kandidatura svih ostalih uvaženih kandidata. Ili je to po sredi ili su pak, videvši da za protivkandidata imaju nikog drugog već glavom i bradom uvaženog doktora Ugljanina, svi njegovi takmaci prosto digli ruke, predali se i odustali od kampanje za gradonačelnika- pa idu okolo po mitinzima SDA i kliču uvaženom Sulju ( kao u dobra stara vremena).
Ako nije ni ovo po sredi - e onda je moguće da je moj uvaženi TV prijemnik pokvaren, ili je pak stranački obojen (a ko mi je kriv što kupujem televizor u boji ;) ) te ne prima opozicioni program :]

Uglavnom dakle, gledajući RTV stiče se utisak da će ovi izbori biti totalno nezanimljivi, sa jednim jedinim uvaženim kandidatom za gradonačelnika i jednom jedinom uvaženom izbornom listom. Za divno čudo ovoga puta nema čak ni reklamiranja liste uvaženog Borisa Tadića :D ( al bih savetovao ovima iz Uvažene koalicije da obrate pažnju i dobro otvore oči svojim uvaženim biračima da "ovaput" ne glasaju za uvaženog Borisa Tadića- da ne bi bilo zabune jer ako budu glasali po automatizmu, il će glasat za uvaženog Borisa Tadića il za uvaženi broj 5 :D )

U svom obraćanju uvaženom narodu uvaženi kandidat za gradonačelnika , a za neki dan i gradonačelnik obeća verovali ili ne, ni manje ni više nego - POBEDU! I bi dočekan ovacijama sa svih strana, jer obećao je nešto što sigurno može i da ispuni a upravo zahvaljujući onima koji ga podržaše ovacijama, jer njima drugo ništa ni ne treba osim pobeda, a niti bi im on sa svojim uvaženim timom uvaženih eksperata i stučnjaka i mogao pružiti bilo šta drugo osim pobede i kad bi im trebalo.

Dakle, takav se utisak stiče gledajući RTV, pa je na vama dragi uvaženi gledaoci :] ili da uživate u tom programu - ili jednostavnim pritiskom na dugme daljinskog upravljača i promenite program !!!

P.S. Normalno- ovo zadnje važi za one koji znaju da rukuju daljincem, a ostali... uživajte i dalje i kličite voljenom uvaženom liku :]
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

85

"a niti bi im on sa svojim uvaženim timom uvaženih eksperata i stučnjaka i mogao pružiti bilo šta drugo osim pobede i kad bi im trebalo."- originalno od Sans...

P.S.

Pa neko ranije reče, da Vi Uvaženi, prestavite Svoje kandidate i " EKSPERTE", pa bar da znamo oko čega da razmišljamo, no Vi Uvaženi, kao da nemate koga da prestavite, umesto da samo kritikujete i bulaznite ovde po forumu, pametnije Vam je da ponudite nešto, a ne samo otrcane i istrošene, propale fore kojima bezuspešno pokušavate da nabacite sumnju na ljude kojima se veruje...

Pozdrav

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

86

Citirano

Orginalno od hadzied
umesto da samo kritikujete i bulaznite ovde po forumu, pametnije Vam je da ponudite nešto, a ne samo otrcane i istrošene, propale fore kojima bezuspešno pokušavate da nabacite sumnju na ljude kojima se veruje...

Evo, ovako on počne pa posle - "Sans pokušava da mi ruši autoritet..." :))

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

87

Citajucu ove informacije o raznim kandidaturama za mesto predsednika opstine, ne mogu a da se ne nadjem iznenadjen i sam sebe upitam koji je to toliko vazan razlog naterao samog gospodina Ugljanjina da preda svoju kandidaturu.

Ako podjem od toga da je stranka ciji je predsednik gospodin Ugljanin zaista dugo prisutna na ovim nasim prostorima i dosad od njenog osnivanja uvek odnosila pobede na izborima, onda se pitam kako to da jedna tako mocna stranka, u tom dugom periodu, nije uspela da producira makar 10 licnosti koje bi u svakom trenutku bile u mogucnosti da preuzmu funkciju vodjenja opstine.

Podsecam da je ta stranka bila aktivna na slanju nase omladine da studiraju u inostranstvu. Prvi studenti su upuceni na studiranje jos pre vise od 10 godina. Sad se pitam kako to da od njih niti jedan nije postao neki doktor nauka koji bi bio u stanju da se prihvati odgovornosti upravljanja opstinom.

Dalje, ako pogledam ko se nalazi na najuticajnijim funkcijama danasnje opstine a svima je poznato da su to nekadasnja desna ruka gospodina Ugljanina inace njegova tadasnja sekretarica i prevodilac gospodja Gusinac, zatim brat gospodina Ugljanina i napokon njegov nekadasnji vozac onda mi ova njegova kandidatura potvrdjuje sliku zacaranog ili ti zatvorenog kruga.

Meni se cini da je gospodin Ugljanin bio doveden u mat poziciju iz koje je jedini izlaz bio da se sam kandiduje za predsednika opstine, kako bi njegova stranka ostala na vlasti.

U redovima ove dosad najjace stranke nije se nasao niko ko bi bio u stanju da odnese sigurnu pobedu na izborima vec je doslo do toga da sam shef stranke, inace vrsilac vise funkcija mora da se kandiduje.

Dakle ceo pokret SDA i cela opstinska vlast se svodi na jednog coveka, sto svakako nije dobro i vrlo tesko da moze doneti neki napredak. Istorija je pokazala da jednoumlje na politickom nivou ne vodi napredku.

Upravo ova zatvorenost za nove ljude i nove ideje je ono sto mi smeta i sto vidim kao najveci nedostatak pomenute stranke. Ukoliko se ne poradi na ovom nedostatku, bojim se da na izborima koji ce doci posle ovih, vise nece biti dovoljan ni uticaj samog gospodina Ugljanina, da bi se odnela pobeda.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

88

Administrator spasi topic.Ovo polako postade "bljuvanje na nivou",do duse bas onako kako politika i zna da bude.A meni na pocetku bese jako interesanntno.Nikako da skontam tu lokalnu...

Mogu da zamislim da su ti od administratora pomenuti SDA-studenti posle studija neki dobar posao u inostranstvu dobili i zbrisali.Kao i svi mi,ne?

Buducnost je na mladima...a sve ovo sad... ja nisam nista reko.

Znate kako ja to ovamo sa stane vidim.
Sve te stranke,sve mi nekako deluju ko lose organizovane,komercionalne,profitorijentisane firme.
Narod kao narod od svega toga veoma malo,do nista'ima.Ili se varam?
Recite mi ako se varam...mada ja u svemu tome nisam tol'ko ni vazan.
Misim politika je to, koliko je aktivnih mladih demokrata ili studenta?O tome nikad niko nista a ovamo je to bas pitano...

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

89

Utorak, 07. Septembar 2004

forumsko predizborno ogledalo

Cinimise, da svejedno ko pobijedi na pazarskim izborima,
nece ni carsiji, ni narodu, ni zehru biti bolje. Naprotiv...

Ubijedjen sam, da bolje nijesmo ni zasluzili.

xhaki postovanje za post

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

90

Citirano

Orginalno od Administrator
Sad se pitam kako to da od njih niti jedan nije postao neki doktor nauka koji bi bio u stanju da se prihvati odgovornosti upravljanja opstinom.

Naravno da su postali doktori nauka i to bogomi i uspesni ljudi. Bilo je medju njima i onija sto su se hteli vratit i pomoc, sam pita ih sta im je reko Cika Ugljanin.

PS. Dok se ko ne javi, sam da vam reknem da se prica svodila na to, set te vi tamo i sam saljite para, lako ce mo mi.
malo za promenu

Hamdo59

Početnik

(10)

• »Hamdo59« je muško

Datum registracije: 23.08.2003

• Poruku poslati

91

Ma koliko se pojedinci iz petnih zila upirali da pricama o nekakvom strahu u opozicionim partijama od kandidature DrSuUglj-a zamaskiraju vrlo klimavu poziciju svoje stranke, misljenja sam da je na njihovu veliku zalost DOSAO KRAJ VLADAVINI SDA.
Ne postoji nikakva varijanta da SDA ponovo osvoji vecinu (24 mesta) u opstinskoj skupstini jer je promenjen izborni zakon i vise nikada nece moci da se dogodi da za nekog glasa 5000 ljudi a ne dobije ni jedan mandat kao sto je bio slucaj 2000-te.

Da ni ne pricamo o tome da ce DrSuUglj kad ode u drugi krug protiv sebe imati za protivnika coveka koga ce podrzati sve ostale bosnjacke politicke partije...

Jedina varijanta u kojoj cuvari nacionalnog INDETITETA mogu opstati na vlasti je KRADJA IZBORA. Toga je bilo i pre, ali mislim da ce ono sto spremaju i sto cemo videti u septembru prevazici i najcrnje slutnje opozicije.

Pozdrav za sve clanove Foruma a posebno za mnogobrojne pristalice Sulejmana Ugljanina!

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

92

Esselamu alejkum

Gledah na Rtv onu komediju u Tutinu. Šemsudin Kučević izađe da rjeđa tri najveća dostignuća lokalne samouprave u Tutinu, te ih ovako nabroja:

1. Na psihološkom planu smo uspjeli da ubedimo stanovnike Tutina da žive u bogatoj regiji.
2. Na strateškom planu smo napravili plan razvoja za narednih 20 godina.
3. Omogućili smo ljudima da studiraju u Novom Pazaru.

1. Pazite ovo, čovjek se otvoreno hvali zbog ispiranja mozgova. U nedostatku pravih dostignuća argument mu je da nije bitno što ih nema, kada narod misli da ih ima.

2. Jedina stvar koja bi se mogla nazvati dostignućem, ali samo u ovoj grupi koju je on nabrojao. Jer strateški plan razvoja je nešto neopipljivo, ili kako bi naš narod rekao - prazna hava.

3. Treba li komentar ovom dostignuću lokalne samouprave u Tutinu!!!

P.S.

Citirano

Pozdrav za sve clanove Foruma a posebno za mnogobrojne pristalice Sulejmana Ugljanina!

Hamdo pravilnije je bilo da kažeš "Pozdrav za mnogobrojnog pristalicu Sulejmana Ugljanina."
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

93

Jos jedna nebuloza gos`n Shemsudina Kucevicha...

[SIZE=4]"...od 148 opstina Tutin je trenutno najvece gradiliste u Srbiji..."[/SIZE]

Pa ti ja sjednem i razmisljam ... zakljucim da trenutno ne postoji niti jedna jedina gradjevina niti bilo sta drugo sto opstina u Tutinu pravi... osim shto gos`n Shemsudin Kucevich pravi kuchu od cetiri sprata a Dzudzevich pravi jednu zgradu koja je vech dobila naziv "Shilerova"...

Ko zna mozda je gos`n Kucevich na te gradjevine mislio kad je rekao da smo "najvece gradilishte u Srbiji"

Eto takooo....
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

94

Srijeda, 08. Septembar 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Citirano

Hamdo nam rece
Jedina varijanta u kojoj cuvari nacionalnog INDETITETA mogu opstati na vlasti je KRADJA IZBORA. Toga je bilo i pre, ali mislim da ce ono sto spremaju i sto cemo videti u septembru prevazici i najcrnje slutnje opozicije.

Evo dokaza da se pristalice onog sto ga Karla del Ponte "napudi" iz Haga vec od sada spremaju da izgube i da traze razlog za poraz.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

95

Srijeda, 08. Septembar 2004

Opšte obavezujuće uputstvo radio i TV stanicama

[SIZE=1]za ponašanje u predizbornoj kampanji za lokalne izbore 2004! [/SIZE]

pogledajte ovde

i ... bode mi oči

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

96

Četvrtak, 09. Septembar 2004

Citirano

Orginalno od Mehdi
Cinimise, da svejedno ko pobijedi na pazarskim izborima,
nece ni carsiji, ni narodu, ni zehru biti bolje. Naprotiv...

Hm...e pa sad tu smo gdje jesmo...
Na kraju krajeva svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

97

Petak, 10. Septembar 2004

Citirano

Jaeger:
"Hm...e pa sad tu smo gdje jesmo..."

Problem je sto smo tu gdje jesmo vec odavno, i nebi nam skodio koji korak naprijed.
Nemam bas puno prava da pricam o izborima, jer nijesam u Pazaru stalno.

Osvrnuo sam se na nas forum (kao uzorak).

O izborima,hm... mislim da ce nazalost pobijediti SDA, ali ipak zasluzeno...

Steta je samo sto bosnjaci nemaju jednog Nusica, Domanovica, ili barem Coraxa,
vrijedelo bi ovo zabiljezit...
Mozda nesto promijene ova djeca sto u oktobru pocinju da uce bosanski,
a mozda do tada i u Srbiji stase neki novi Sreten Vukosavljevic, Djindjic, Dedijer.
Ko zna?

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

98

Lokalni izbori ne održavaju se samo u Pazaru, već i po drugim gradovima i za sreću ( ili za nesreću) imamo prilike da vidimo i kampanje po tim gradovima- a naročito kampanje beogradskih kandidata kako za gradonačelnike tako i za gradske parlamente.

I dok ljudi govore o programima, dok održavaju okrugle stolove, međusobno polemišu, sukobljavaju mišljenja da bi nas ( odnosno ne nas nego njih- njihove birače) ubedili da su baš oni pravi izbor i to zbog toga što imaju najbolja rešenja za konkretne probleme:

-neki naši kandidati laganim hodom prelaze preko ulica, zaustavljaju prolaznike i javno im se ulizuju edal bi kako tako dobili glas više o| ,

-a drugi se-zavaljeni u kožne fotelje- trude da pokažu kako im zarad preokupiranosti prečim stvarima "ni nom ne pada" za izbore- a u stvari iza te maske kriju svoju nemoć da izađu sa konkretnim stvarima i jedni i drugi...
O nekakvim okruglim stolovima i sučeljavanju mišljenja nema ni govora jer je opšte poznata stvar da su međusobno iskopali ratne sekire i da jedni drugima cepaju slike sa bandera preko produženih ruku omladinskih aktivista čije vreme tek dolazi...
I jedni i drugi i treći naprasno i izveštačeno pred kamerama prikazuju svoju duhovnost i religioznost koja je "spontani" odsjaj njihove svakodnevnice. Kamermani televizija ( u zavisnosti od toga o kojim kandidatima je reč zavisi i to kojih televizija) zahvaljujući"istančanom novinarskom njuhu" znaju ili tačnije predosete u kojoj džamiji pojedini kandidati klanjaju pojedine namaze, u kojim knjižarama se snabdevaju i to kojim knjigama, kojim pozdravima i sa kakvom prirodnošću pozdravljaju okoliš - i to sve zabeleže budnim okom kamere da bi nam preneli "što verniju sliku"o kandidatima.
I jedni i drugi i treći obećavaju pobedu kao da je pobeda nešto što nam je najpreče u životu, kao nešto čemu težimo -kao nešto što je vizija... a svi mi smo svesni da će pobeda u svakom slučaju doći i u svakom slučaju biti Pirova - bez konkretnih stvari.
A beogradski kandidati obećavaju jeftine stambene površine za kadrove, za mlade bračne parove - uz povoljne uslove i rokove kreditiranja i tome slično. Obećavaju oživljavanje privrede, zaštitu životne sredine, bolje puteve, strani kapital...

Gradonačelnik će u narednih četiri godine upravljati novcem opštine i kao takav mora biti sposoban za to - mora posedovati izrazite menadžerske sposobnosti ( ili će pak zaposliti nekog da radi njegov posao - a onda čemu to- zašto taj neko ne bi bio gradonačelnik?) No- ni jednim svojim gestom niti jedan od kandidata ne trudi se da nam pokaže te svoje sposobnosti. Svi se oni trude da pokažu kako će biti spremni da budu različiti od sadašnjih, a sadašnji žive od stare slave ( i to sasvim solidno!) kao da su totalno zaokupljeni drugim višim problemima prema kojim su ovi lokalni izbori sića- i u stvari svi iza svojih maski kriju nemoć- ili to (samo) meni samo tako deluje :rolleyes:

Sastav skupštine me manje zabrinjava jer iz sveg ovog stranačkog šareniša, a zahvaljujući pozitivnom zakonu - skupštinski saziv biće takođe šareniš i realan pokazatelj svih naših različitosti...

P.S. Svestan sam da će u gornjem tekstu stranački obojeni pronaći deo koji se odnosi na njihovog kandidata - bez obzira kojoj stranci pripadali- i osuti paljbu, uz bujicu negodovanja, nazivati ovo bulažnjenjem, bespotrebnim trošenjem energije, prostora i svog ( i tuđeg) vremena - al ja šta ću, moradoh da napišem ono što mislim ;)

i ... bode mi oči

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

99

Pošto si ovako " NE-OPREDELJENO", u gornjem tekstu opisao trenutnu situaciju u gradu, vezanu za aktivnosti kandidata za gradonačelnika, baš bi me živo zanimalo da nam ti kažeš, jesil ti svog favorita našao u ovim opaskama ???

P.S.

Mada moram da te pohvalim na konstataciji, da se na našem lokalu malo priča o programima, kao da ne živimo u ovoj zemlji, kao da ti ljudi ne gledaju, kako se ljudi bore za pozicije na pravi način...

Stvarno dojadiše ova prepucavanja, a niko ništa konkretno da kaže...

Pozdrav

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

100

Subota, 11. Septembar 2004

Citirano

Orginalno od hadzied

Pošto si ovako " NE-OPREDELJENO", u gornjem tekstu opisao trenutnu situaciju u gradu, vezanu za aktivnosti kandidata za gradonačelnika, baš bi me živo zanimalo da nam ti kažeš, jesil ti svog favorita našao u ovim opaskama ???

Mog favorita jednostavno nema na ovim izborima. Izaći ću na izbore, glasati za neku od ponuđenih lista za odbornike ( pri čemu moj izbor ostaje moja stvar) a što se tiče gradonačelnika- svi sa liste:
Milan Veselinović
Fevzija Murić
Ruždija Agušević
Tarik Imamović
Sait Kačapor
Milutin Cvetić
Zehnija Bulić
Dragić Pavlović
Sulejman Ugljanin
-što se mene tiče- biće precrtani- jer ni jedan nije zadobio moje poverenje (a ima ih koji su ga odavno izgubili) u tolikoj meri da bih mu poverio glas bez eventualne griže savesti koja bi se javila potom. Gradonačelnika ćemo ( po mojoj slobodnoj proceni) dobiti u drugom krugu glasanja, a u tome neću sudelovati.

Na mesto gradonačelnika trebamo menadžera, ekonomistu, čoveka koji ume (a ne koji bi voleo da ume) pravilno i domaćinski voditi ovaj grad. Ne trebaju nam ni političari koji su davno zaboravili raditi bilo šta drugo osim baviti se politikom, ni pedagozi ni humanitarci ni "ljudi iz naroda" ni golgeteri, ni golmani, a ni bokseri.

i ... bode mi oči

Social bookmarks