Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

101

Subota, 11. Septembar 2004

NOVI PAZAR: SUKOB PRISTALICA SDA I SDP | 19:42 | Izvor: Beta

Novi Pazar -- U sukobima pristalica SDA i SDP u Novom Pazaru, u subotu, dve osobe su teže povređene.

Prema rečima dežurnog lekara, u bolnicu su primljeni jedna žena s prostrelnom ranom u predelu vrata i jedan muškarac, koji će najverovatnije biti prebačen u Beograd jer ima prostrelnu ranu u blizini kičmenog stuba. Policija u Novom Pazaru za sada ne želi da daje informacije u vezi sa današnjim sukobima u tom gradu.

Predsednik Sandžačke demokratske partije Rasim Ljajić je rekao da je grupa građana, koja je prisustvovala predizbornom skupu Stranke demokratske akcije u Novom Pazaru, napala stranačke prostorije SDP-a u tom gradu.
On je rekao da su napadači bili u koloni automobila koja je iz Tutina došla na predizborni skup SDA u Novom Pazaru i da su u više navrata pucali u pravcu stranačkih prostorija SDP-a, nakon čega je nastala opšta tuča.

Prema Ljajićevim rečima, policija je reagovala tek nakon pola sata po izbijanju sukoba, tako da su aktivisti SDP-a bili primorani da napadače oteraju kamenicama.

PS. Vala sam nam jos ovo fali. Sramota braco, sramota i bruka. Prezivesmo ova dusmanska vremena a sad nam fali da se medju sobom pobijemo. Evo kako zavrsava jezik mrznje, setimo se samo kako je Miloseviceva propaganda raspirivala mrznju pa je i medju njima bilo pucnjave, no jesmo li mi takvi. Nema nas 10 miliona pa da imamo ljudi za bacat. Braco, tuzno je ovo, a sad bi trebalo da se zapitamo svi koliko smo i sami doprineli da se ovo dogodi ili koliko nismo doprineli da se ne dogodi!!!. Poce paljevinom i verujte mi da sam samo slutio ovo, ceko sam da se ona prozivanja prenesu u delo. Braco teske su ono rijeci, pa bar vi sto imate malo mozga sacuvajte ga.
Nek je mir medju nama i dabogda da se na ovome i zavrsi.

[SIZE=1]Prilog je editovan i iz njega izbačen deo kojim se prozivaju pojedini članovi foruma[/SIZE]
malo za promenu

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

102

Sramota !!!

[SIZE=4]Sramota !!![/SIZE]

Samo nam jos to fali...

Sjecate li se kad je Sheshelj devedestih rekao "...muslimanima (Bosnjacima) samo dajte oruzje oni ce se sami izmedju sebe pobit..."
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

103

Zemljo otvori se da propadnem

Ne znam sta da kazem povodom ovog dogadjaja. Mislim da je svakom coveku zdrave pameti suvisan svaki komentar.

Reci cu samo da je ovo posledica vrlo plitke ljudske svesti, zaostalosti i neobrazovanosti dela naroda kojim politicke stranke bezrezervno manipulisu.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

104

Nedjelja, 12. Septembar 2004

Prosto ne mogu da verujem svojim ocima i ovome sto procitah 8o. Pa zar na taj nacin? Zar kod NAS? Zar MI??? Zasto??!! Kakvi su to (ne)ljudi? :(

Uzas!!!!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

105

Predsednik Srbije Boris Tadić pozvao je, u subotu uveče, sve partije i njihove lidere u Novom Pazaru na smirivanje političkih strasti. "Od policije tražim da hitno otkrije one koji su pucali na građane Novog Pazara i one koji su izazvali nasilje. Politika nije razlog da se gubi ili povređuje nečiji život. Politika služi da se dijalogom rešavaju problemi", navodi se u saopštenju pres službe predsednika. Kako se dodaje, predsednik Srbije smatra da su izbori prilika da se pokaže ko je bolji, a ne razlog za eskalaciju nasilja.

MUP Srbije saopštio je u subotu kasno uveče da je u Novom Pazaru došlo do masovne tuče pristalica SDP i SDA. Policija u Novom Pazaru je intervenisala, sprečila veće incidente i identifikovala učesnike tuče za kojima intenzivno traga, navodi se u saopštenju MUP-a. Tokom večeri su u Novi Pazar poslati i pripadnici Žandarmerije, kako bi sprečili izbijanje novih incidenata, dodaje se u saopštenju Ministarstva.

Zalosno, Zalosno, Zalosno
malo za promenu

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

106

Ovo je UZAS sto se desilo,i Hadalju ti pominjes ovde neka imena,i mislim da tu gresis ako sam te dobro razumeo, kao prvo za svadju je potrebno "dvoje" i u ovom slucju nemozemo reci da su krivi ovi ili oni krivi smo SVI MI jer smo dopustili tim "nasim' vodjama da nas zbog svojih licnih interesa zavade.
Ima jedna izreka koja je apsolutno prikladna ovom trenutku i nasem narodu,a nju je izrekao jedan od najvecih komunistickih diktatora iz jedne nama susedne zemlje,a glasi:"O narode moj,stoko moja!!!".
Nebih da se ponavljam ali moram jos jednom reci sledece,GRAM VLASTI NA BALKANU JE VREDNIJI NEGO LI 10 KILA PAMETI...a da i ovo LJUDI ILI SU POKVARENI PA DODJU NA VLAST,ILI SE DOK SU NA VLASTI POKVARE,(osim rehm.Alije).
A i da nezaboravimo tu je i "treca strana" kojoj nije strana ona,mislim Cezarova:ZAVADI PA VLADAJ,mislim da smo je nepotrebno zapostavili .Mada smo opet mi krivi cak i ako je ta "treca strana" umeshala svoje prste,jer ni ona nebi mogla nista da nije nasla PLODNO TLE jer smo mi nevidjene PALJEVINE,eh,da smo samo malo slozniji...
Nisam mogo da zamislim da cu ikada zazhaliti sto SPS i prinudba uprava nisu na vlasti u nasem sheheru,tada se barem nismo pucali medjusobno,rekoh,bolje je ziveti u siromastvu,nego u medjusobnim sukobima.
I na kraju poruka za ove nase "bisnismene" sto se bave importom i exportom,imam jedan dobar poslovni predlog za njih a od koga ce koristi imati ceo sandzacki narod,a ne samo oni.A to je da izvezu negde,sto dalje to bolje,i jednog i drugog lidera za dzabe jer nevrede nista ni kao ljudi ni kao politicari,a neka nam uvezu nekog Nemca za protektora jer izgleda da samo to zasluzujemo.

ZALOSNO,ZALOSNIJE,NAJZALOSNIJE...

Da nam se Allah dz.s. smiluje...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

107

Xhaki u pravu si da gresim, jer ovim prozivkama mozda samo dolivam ulje na vatru, al eto prvo pomisli na njih, jer oni su bar na ovom forumu prozivali neistomisljenike za izdaice, ne znam ko im to utuvi u glavu al iz te logike znamo kako se zavrsava sa izdaicama, a eto ti i dokaza. Htedo rec ne treba govorit jezikom mrznje ma sa koje strane dolazio, daleko da ce mo bit slozni, al se barem ne moramo mrzet, jer nas narod kad mrzi onda ovako zavrsi.
malo za promenu

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

108

Sramota ljudi sramota...Trebalo bi obojici zabraniti ucestvovanje na ovim opst.izborima..Ma nasi se politicari izgleda jedino slazu kad nad njima vlada neko poput milosevica.
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

• »mafijA_Becka« je muško

Datum registracije: 11.05.2004

• Poruku poslati

109

Ma... samo zalosno.

Mi iz sandzaka kao manjina, moramo izmedju (musliman na muslimana) da se pucamo, to je samo za gajret.

I ko sto neko citira reci Shesheljove, u pravu je potpuno, nasi ljudi su puno puno zaostali da se oruzjem prepucavaju.
Sto pocnes u pazar o politiki, ili ces cut da je SDA los ili SDP, za drugo ni neznaju...

GAJRET - samo mogu da kazem (o) (o) (o)
...why can't the boys be the toys that the girls want the boys to be....and why can't the girls see the world that the boys want the girls to see....

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

110

Novi Pazar -- Policija je uhapsila dve osobe, zbog sumnje da su pokušali ubistvo, ranivši dve osobe tokom masovne tuče u subotu.

U saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije u nedelju, navodi se da je Aldinu Dolovcu, zvanog Diko, i Emiru Rapoviću, zvanog Emir Bombaj, "određena mera zadržavanja", i dodaje da je novopazarska policija podnela prekršajne prijave protiv pet osoba zbog narušavanja javnog reda i mira. "U toku je intenzivan rad na identifikaciji preostalih učesnika tuče, i po završetku rada javnosti će biti predočeni svi podaci", saopštava MUP.
Izvor: B92

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

111

Ponedjeljak, 13. Septembar 2004

samo cekam da se hapsenje privede kraju i da konacno vidimo i ko je tu sve bio umešan . Sigurno je da nisu samo ova dva momka koja su na svom poslu (obezbedjenje SDP) pokusavali da sprece nemile dogadjaje. Obojica gore navedenih su zadrzani u sup na saslusanju ali protiv njih se ne moze nista ozbiljno preduzeti jer su oni ljudi iz obezbedjenja i oni su samo radili svoj posao! Sto se tice ranjenih mnogo mi je zao ali ima nesto sto diktatorska, rezimska regionalna televizija nije saopstila a jedinstvo jeste a to je saopstenje za javnost Mup Novi Pazar da su pristalice SDA napale prostorije stranke SDP i da su prvi ispaljeni metci bili upuceni ka zgradi Sandzacke Demokratske Partije, da su tom prilikom ranjene 2 osobe.

[SIZE=1]Prilog je editovan i iz njega izbačen deo koji se sad za sad može podvesti samo pod insinuacijama. [/SIZE]

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

112

Zaista nemam rijechi za ove dogadjaje. Jako sam potresen i trenutno mi dodje da zaplacem. Bas me briga ko je prvi poceo. Stradao je neduzni gradjanin koji ce najverovatnije ostati invalid. Neka mu Allah dz.s. pomogne a maloumnici koji su do ovoga doveli neka se zapitaju sta je cilj njihovog zivota. Ne, oni nisu osramotili Novi Pazar. Nisu, jer su ga oni prvi put videli u 20-oj godini zivota, ali jesu obrukali ceo narod, ma kako ga zvali. Treba stoku (i jednu i drugu) proterati iz grada i zabraniti im svaki pa i turisticki ulazak. Pustite ljude da zive u miru, ili ih bar nemojte UBIJATI!

Neka nam se smiju svi.

http://www.novosti.co.yu/vest.php?vest=32197&rubrika=Društvo
Sit Hungry Doesn't Believe

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

113

I meni je posle zaprepascenja dok sam gledao snimke,jucer na dnevniku,prva pomisao bila koji su ovo Idioti spremni na ovako nesto.Nisam mogao verovati da su ljudi u NP ovoliko ogrezli u politiku i da od svojih "lidera" bolje receno od onih koji ih zloupotrebljavaju, ne vide sta je Sandzaku u ovom slucaju Novom Pazaru potrebno. Nazalost izgubili smo mi to nase zajednistvo i jedinstvo najvise zahvaljuci presednicima stranaka a i uz krivicu gradjana koji su prihvatili ulogu nogare na stolici svojih lidera.Da bih ih zadrzali na funkciji dozvolili da oni manipulisu nad njima naivno verujuci im na sve.Pamenom ce biti dovoljan ovaj dogadjaj da se zasiti politickih propagandi. Najbolji dokaz dozivanju pameti novopazaraca ce biti ako ni jedna od ovih zaracenih stranaka ne dobije mandat.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Narkoman

Početnik

(10)

• »Narkoman« je muško

Datum registracije: 15.06.2004

• Poruku poslati

114

Pa vi jos idite u Bombaj da jedete Pizzu i pijete Booozu :D:D
Ako zelish da budesh HIGH --- Take a JOINT and FLY ---

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

115

Esselamu alejkum

Vidim, svi sada sa čuđenjem gledaju na ova dješavanja, pa se još i pitaju kako se to moglo djesit. Sve mi to liči na čovjeka koji pusti svoju kćer navečer u grad, sve onako u mini suknji i kratkim majicama koje ne pokrivaju mnogo, onakve kakve se sada nose. On joj ne brine uopšte dok jednog dana ne primjeti da je trudna i onda zavapi - Ah bruka za porodicu.
Već dugo vremena se stvara atmosfera netrpeljivosti i netolerantnosti, tako da uopšte nije pitanje kako se ovo desilo, već kako se nije desilo ranije.
I sada je najzanimljivije gledati kako se ponašaju stranke učesnika. Primjetno je da se neke stvari nikad ne mijenjaju. Kao djeca koja se igraju žmurke, pa stane jedan i upita "Ko je Baki slomio prozor", a svi poviču "Nisam" i onaj koji zadnji to izgovori - e on je, tako i sada svi pohitaše da deklarišu svoju nevinost i upere prst u drugoga, jedni, ipak, bezobraznije od drugih. Rtv sa apetitom gutaše saopštenje MUP-a o dvojici uhapšenih, potpuno zanemarujući činjenicu da su oni ostali na mjestu događaja i da su sami priznali svoju umiješanost i dobrovoljno se predali.

Sa druge strane i SDP je govorio o nesumnjivom ataku na njih i prilično se čudio kako je neko mogao da isprovocira njihove mirne momke - Emira Bombaja i ostale. Prava misterija. Ipak jedan dobar potez je od njih došao, a to je odustajanje od promotivnih paradiranja u kolonama vozila i nošenje zastava. Šta da rade, kada je samo postojanje jednih provokacija za druge.

Poslije svega mogu samo da kažem - Haman da bi da počne PREDIZBORNA ŠUTNJA.

[SIZE=1]
Izbačen deo koji se bavi identitetom nekog od članova foruma, jer to nije u skladu sa forumskim pravilima!
[/SIZE]
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

116

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin
Ipak jedan dobar potez je od njih došao, a to je odustajanje od promotivnih paradiranja u kolonama vozila i nošenje zastava. Šta da rade, kada je samo postojanje jednih provokacija za druge.

Poslije svega mogu samo da kažem - Haman da bi da počne PREDIZBORNA ŠUTNJA.

Vala juče je prolazila kolona SDA ulicom Stevana Nemanje.5 vozila puna dece sa majicama i zastavama.
Trubiše, vikaše napraviše jedan krug i odoše.

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

117

ZNA SE VRLO ODLICNO KO JE POCEO I KO "ODRADIO" OVAJ INCIDENT A SMUTNJE KOJE SIJETE CE INSHALLAH BITI RAZOTKRIVENE. TAKO U DANASNJOJ STAMPI STOJI SLIKA KOMBIJA NA KOME SU PLAKATE SDA A U POTPISU SLIKE (PRATECI TEXT)DOSLOVCE STOJI "POLUPANI KOMBI PRISTALICA STRANKE RASIMA LJAJICA" [SIZE=4]C I N I Z A M[/SIZE]

ZAO MI JE ONO DVOJE POVRIJEDJENIH I KAZEM DA BOG DA ONOM KO JE PUCAO STRADALO DIJETE NA ISTI NACIN!!

melem

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.09.2004

• Poruku poslati

118

Cudno, veoma cudno

Ne mogu da shvatim da se na B92 vise prica o dogadjaju koji se desio u NP nego ovde - zasto? Koji je razlog da se ne traze dubinski razlozi ovog dogadaja na ovom forumu? Ili mi se samo cini da je tako?

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

119

Uzrok ovog/ih dogadjaja jesu strah, i nezdrave kampanje stranaka koje onako slobodno sebe nazivaju "vodecim". Te "vodece" stranke, predstavljaju i veliku pretnju gradjanima Novog Pazara.
Jednostavno ne biraju sredstva kako ce uticati na volju biraca, pa bile to lazi, propaganda, nasilje, kako sa jedne tako i sa druge strane. Sve u svemu ovaj stepen mrznje umalo da nas kosta dva zivota. Sto izvinjenja i zaljenja ne moze da nadoknadi pretrpljenu stetu koju su naneli Camilu Jukovicu, koji ce po svemu sudeci nakon oporavka morati u prevremenu penziju.

"Šef dežurne ekipe Urgentnog centra Jugoslav Ajtic ocenio je Jukovicevo stanje kao "krajnje ozbiljno", istakavši da je on, "iako je sada komunikativan, u dobrom opštem stanju, zadobio tešku povredu koja izaziva, najverovatnije, trajni invaliditet ".

Hasna Krlic, koja se nasla na mestu nesrece, zadobila je metak u rame. Ona je juce pustena iz bolnice:

"Izašla sam iz kuce prekjuce oko 16.30 sati do prodavnice. Na ulici sam videla neku gužvu i prišla. U tom trenutku sam osetila da me je u desno rame nešto pogodilo. Osetila sam nešto toplo na desnom ramenu i videla krv. Samo sam htela da dodem do svog dvorišta i da umrem na svom pragu - izjavila je Krliceva." (izvor Blic, prenosi Enes Halilovic i agencije)

Ovde je vrlo lako mogla da se nadje i moja i majka bilo kog forumasa. A nesreca mnogo teze pada kad se gleda izbliza. Sve u svemu ja sam odlucio da inicijatore ovog incidenta kaznim na jedan sasvim legalan nacin.

Vise o ovome incidentu, kao i komentare Sabana Sarenkapica i Ramiza Crnisanina mozete procitati na www.danas.co.yu.
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

120

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin

Vidim, svi sada sa čuđenjem gledaju na ova dješavanja, pa se još i pitaju kako se to moglo djesit. Sve mi to liči na čovjeka koji pusti svoju kćer navečer u grad, sve onako u mini suknji i kratkim majicama koje ne pokrivaju mnogo, onakve kakve se sada nose. On joj ne brine uopšte dok jednog dana ne primjeti da je trudna i onda zavapi - Ah bruka za porodicu.

Odlično poređeđenje je dao Sandžački sin... a ja bih se malo na to nadovezao. Dakle mala je zatrudnela, šta je tu je i sad njeni okrivljuju njega, a njegovi neće ni da čuju- već svu krivicu svaljuju na nju, dok (ne)zainteresovani sa strane imaju svoju teoriju i govore o nekoj zaštiti od neželjene trudnoće, o edukaciji, o kondomima, pilulama (aspirinu među kolenima) i tome slično...

Tragedija se desila.

- Veća je samim tim što se iz aviona videlo da će se desiti i bilo je pitanje dana samo kad će se desiti ( a i prilikom parlamentarnih izbora sevnule su prve iske u Tutinu)
-Veća je zato što akteri- bez obzira na to što se desilo- nastavljaju po starom, sa istim prljavim kampanjama...

-A NAJGORE OD SVEGA JE TO ŠTO (NAJVEROVATNIJE) I PORED SVEGA TOGA LOŠEG I TRAGIČNOG NEĆE BITI KAŽNJENI NA IZBORIMA 19.09.2004. !!! VEĆ ĆE I PORED SVIH OVIH TRAGIČNIH STVARI UPRAVO OVA DVA POLITIČKA SUBJEKTA ODNETI GRO BOŠNJAČKIH GLASOVA- što samo govori o stepenu naše političke svesti :( tj. tačnije o stepenu političke (ne)kulture većine.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Social bookmarks