Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

141

Četvrtak, 16. Septembar 2004

Mirza (Pauk) jel ovo ti pises il neko drugi se koristi tvoim nikom. Mnogo mi je poznata ova terminologija, znam neke koji istu pricu pricaju. Jel vam to neko zajednicki pise sta treba da se kaze po forumu il mozda vam tako to ispiraju mozak. Da se nisi i ti to od skoro priklonio nekoj grupaciji, koja ima malo ekstremna gledista na svet.
Ne znam sta ti bi, do sad si bio onako profesionalan, pa od jednom okrenu sve onako kako treba i kako Vodji na vodenicu ide.
PS. Hm, eto bas se i ja skoro seti onog dana osnivanja SDA i onog velicanstvenog mitinga na stadionu, veruj mi da se mnogo ljudi probudilo tada i mnogo nas cuva onu sliku kao jedan od lepsih dozivljaja u zivotu. No moj mirza, nit je ona SDA sto je bila nit je onaj Sulejman sto je onda pricao pred onom masom isti ovaj koji je sad. Puno toga se promenilo, puno toga na lose, puno ljudi je otislo iz SDA, puno onih dobrih i osta sam ta Sulejman, prakticno sam, jer od onih sto behu na onoj bini ne verujem da ima jos jednog da je uz njega. A zapital se ti sto to.
Te gluposti o nacionalnim interesima, he he, to ec nedje cu. Sta to treba da znaci, pa i Sadam Husejn il Gadafi, ne verujem da su dje pogresili u nacionalnim interesima, dok je narod umiro od gladi a zemlja propadala. Sta to znaci nacionalni interes, ziveti u prljavom gradu, jel to nacionalni interes?
Naravno da je u ovoj kampanji bilo gresaka, naravno da niko nije savrsen, no treba se dati sansa za promene, treba zavrsiti sa mrznjom i krenuti sa ljudima koji znaju koliko toliko saradjivati, jel to je ipak demokratija i samo u tome je perspektiva, a dosta je nama autoriteta i izdizanja jedog coveka. Braco dovoljno smo valjda pametni da mozemo svi razmisljat, a ne cekat misljenje od Vodje, a onima koji ne znaju i nemaju mozga njima ga neka, no puste nas, mi zelimo dalje i bolje.
Tako evo ako se vec treba izjasnit ja sam za promene, mozda ne trenutno najbolje al bar da se krene boljim putem, pa inshallah za godinu, dvije cetiri, bice ljudi, bice dobrog naroda koji ce radit za Pazar i za sve nas.
malo za promenu

suad_

Početnik

(10)

• »suad_« je zabranjen

Datum registracije: 09.09.2003

• Poruku poslati

142

Na večerasnjim vestima, na RTS-u javili su da je odlukom Vlade Republike Srbije, upravnik zatvora u N. Pazaru, Džemail Dupljak smenjen, a na njegovo mesto postavljen Hakija Curić.
Džemail Dupljak je postavljen pre četiri godine na predlog SDP-a, a takođe je i aktuelni upravnik iz redova Ljajićeve partije.
Iza ove smene stoji lider SDP-a Rasim Ljajić. Do smene je došlo kao posledica sukoba njegovog brata, nama dobro poznatog Kera i upravnika Dupljaka, a kulminiralo prelaskom njegovog brata,Ismaila Dupljaka u SDA.
Sada nam je svima jasno zašto je SDP-u i njihovom lideru toliko stalo da dođe do opštine i upravljanju opštinskom imovinom. Zato ne biraju način i sredstva da do toga i dođu.

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

143

hahahhahaha opet vam neko ispira mozak. Ljudi pa sukob izmedju rahmetli Kera i upravnika zatvora je bio pre godinu dana kada je taj covek i presao u SDA a vi njegovu danasnju smenu vezete sa okoncanim sukobom pre godinu dana. Idete iz krajnosti u krajnost!!!

Glasaj za promene!!!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

144

Jok no oni izgleda da malo kasne, zive ljudi u proslosti, za njih je izgleda Milosevic jos vazan faktor.

Citirano

Orginalno od PAUK_
"Zamolicu pristalice stranke SDA da se malo udalje od bine, i da puste spijune Slobodana Milosevica da pridju i dobro cuju i prenesu sta imam da im kazem..."
malo za promenu

suad_

Početnik

(10)

• »suad_« je zabranjen

• Poruku poslati

145

Šmekeru, predstojeći izbori će pokazati za koga je narod. Da li je za izdajnike svoga naroda ili za one koji su tom narodu ostali verni i u najtežim trenucima, kada pojedinci nisu smeli da kažu ni kako se zovu.
Naravno, 19. septembra će se videti čiji su mozgovi isprani i potpuno prazni, mozgovi koji rade kako ih neko drugi navije i ispuni lažnim obećanjima i raznim opijatima, a čiji mozgovi su ostali zdravi.

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

146

Ma kazem vam ja,iza svega ovoga stoji Gavrilo Princip (o)

Meni nije jasno,zasto optuzujete Ugljanina i Ljajica,oni nisu bili direktno prisutni.Ne mogu da zamislim da su oni dvojica tako drski i tako nesta izvedu.
Krivci su u zatvor a resto je valjda stvar policije.
Citam vas a ne vidim nas.ui.Zajednicki interes je ovde ocigledno na nuli.Da covek propeva
A da je vreme,vreme je...jer sada
pada vlada pada vlada :D
U svajcarskoj je 'vako,kad narod i drzava nisu zadovoljni bira se na novo.I bira se bilo ko,samo ne opet isti.finit'To je interes jednog naroda i to je bar po mojem opstanak i demokratija.al' ko sam vec ja.Bice jos biranja dace bog.
Sutra cu da telefoniram u konzulat,da pitam dal' i dijaspora bira 8)
A sada,svi da pevamo
pada vlada.. :))

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

147

Haj opet ja, bas sam nocas zaredio, ovo pred sutnju.

E pa bas to Sismisu, smenljivost vlasti, to je princip demokratije. E za to sam ja, da biramo nove, jer posle ce oni stari borit se da budu novi i tako ic naprijed, a jok sam jedan te isti te do penzije (a penzija daleko brate).
Nije bitno ko ce sad, sam nek odu ovi sto su bili, pa posle videce mo.
Ovde u ovoj mojoj zemlji je ovako, ka i svudje ima lopova, svi se politicari bore za vlast sto u principu i jeste njihova uloga, no da bi je dobili oni moraju da rade u interesu naroda, inace narod nije lud ka ta nas dole da ih bira. E sad, jednom bude desnica, pa ne valja i oni odu te dodje levica, pa ne valja pa sledeci put opet desnica, i ko tu profitira, pa sam narod, jer dok se ovi bore za svoje interese, narod bira jedne pa druge, a oni su obavezni da stalno idu napred, jer da nema toga onda bi oni sto su isti zaseli i ne bi nista radili, a grad ko to kod nas bi se kupao u smecu i svudje bi smrdelo i ****** bi bio urednik lokalne televizije.
E posto oni znaju da su smenjlivi, tako ovdasnji ***** , nece da otvoreno prica ni za jedne ni za druge, nije lud jer zna da sledeci put lako oni prvi mogu bit drugi, pa on odletet sa posla. E posto je ta poso bogomi lijep i more bit lijepo placen, onda kaze ****** (ova odavde da ne bude zabune), veli on, bogomi mada ja hajemm ove lijeve bolje da ja pricam posteno kako jes, i pustim svija da reknu sta hoce, jer kad sutra ovi pobede rej ce, e neka ga ****** on je bio posten, a one ne postene ce poskidat.

Eto tako to ide, oni sto kradu cuvaju se da ne kradu, jer znaju ufatice ih, a oni sto bi hajali kras ne kradu jer znaju ako kradu ovi drugi kad dodju na vlast ufatice ih, t vele bogomi bolje da budem posten. Tako i oni sto ciste ulice umesto da grade Hale i mazu narodu oci, vele, bogomi ova narod ode nije glup, ne moremo im mi surutku za varniku prodavat, odma ce nas oni maknut, no bolje posteno.
Te kako rece ona, POSTENO.

[SIZE=1]..//Edit by Admin: Izbrisano ime jednog clana foruma. [/SIZE]
malo za promenu

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

148

Petak, 17. Septembar 2004

Suade ocigledno si u pravu. Trebamo da glasamo za ljude koji su bili sa nama kada je bilo najteze (Rasim Ljajic) a ne da izdajemo zvoj narod i da bezimo sto pukne prvi metak (Sulejman Ugljanin) (Mada je on svoj pravi narod iz Kos. Mitrovice odavno izneverio i pobegao) Mozda se i secas kada je ceo grad bio obelezen parolama "Suljo pobeguljo" i sl.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

149

Ko prvo ne znam jestel vi primetili da ja nijednom nisam pomenuo stranku SDA, osim kad je bilo reci o sukobima izmedju aktivista. Ono na sta sam se fokusiro jeste ime dr. Sulejman Ugljanin. Ne trudim se da opravdam prljave ljude koji se kriju iza ovog coveka, ali dajem sebi za pravo da verujem da je Sulejman Ugljanin pre svega posten covek i osoba koja je onom prekretnicom zaduzila ovaj narod.

Citirano

Kao prvo cinjenica je da se sukob desio ispred prostorija SDP-a, a smiješno je objašnjenje Vasvije da drugoga puta nije bilo. Kao drugo ne pominješ da su se jedni predali a drugi razbježali.

Sta hoces da kazes, da je SDA izazvo sukob time sto su prosli ispred kancelarije SDP-a ? Ne razumem. :rolleyes:

Citirano

Originalno od Sandzacki sin: ... da je Fevzija spletkaroš protiv njega, da je Tarik usredsreden na njegovo rušenje samo iz ciste zlobe itd.

Dobro pogledaj moje prethodne postove i videces da ovo nisam reko ja vec ti.

U potpunosti slazem po pitanju korumpiranosti odredjenih ljudi unutar te stranke. Ali kad bi se i ti i ja nasli na mesto lidera, videli bi da to nije tako lako isterat ljude iz stranke, jer iskljucenjem jednog pojedinca ti gubis mandat u opstinu. Zato su izbori prava prilika da se stvari promene, a ja se iskreno nadam da ce se taj rez napravit posle izbora.

Realno je sto mnogi zameraju Sulju zbog potenciranja na lojalnosti i partijsku podobnost kad je u pitanju odabir kadrova. Ali svako od nas bi vodio racuna o tome da smo na njegovom mestu. A sa druge strane, smtram da nebih ovo podrzo niukom pogledu da nas narod kao i cela regija ne prolazi kroz tesku organizacionu krizu. A pozitivno je sto se otvaranjem univerziteta, onda formiranjem vise stranaka ko sto su SZS i SA koje okupljanjem i ukljucivanjem kadrove u ovaj nas mali politicki sistem doprinose rastu kadrovskog kvaliteta. Ovo ce u mnogome doprineti poboljsanju rada opstinskog parlamenta i javnih preduzeca.

Svi smo za to da ova opstina profunkcionise, ali sa dojucerasnjim ingerencijama lokalne samouprave i losom kadrovskom strukturom, kakvu posedujemo, ja ne znam sta vi uopste ocekujete. Da vam padaju asfaltirane ulice sa neba. Jeste li vi svesni da opstina placa polovinu skolarine svakog studenta iz zgrade visokog skolstva, plus honorare profesora itd. itd. Promene se ne desavaju preko noci, vec su deo jednog procesa. Ovaj proces zahteva velika ulaganja i sigurno da cemo biti u deficitu sve dok se ne stvori jedan ozbiljan kadrovski potencijal. A to je proces u kojem svi necega moramo da se odreknemo i za koji mora da prodje vreme.

A perenjem prsta, necemo sigurno nista dobit. Ali cemo sigurno izgubit ako se udari na jedinstvo koje se ogleda u liku dr. Sulejmana Ugljanina. Ja sam svestan toga da je Fevzija Muric, jedan vrlo konstruktivan politicar i dobar komunikator koji bi se dobro snasao na mesto gradonacelnika. Ali sam isto tako svestan doprinosa koji je dao Sulejman Ugljanin, i udara koji su se tokom kampanje vrsili na njega i njegove aktiviste pristalice "vodece" opozicine partije, sto umalo nije doprinelo izbijanju gradjanskog rata. Dr. Sulejman Ugljanin nije kvario ni medjuljudske ni medjunacionalne odnose koje su stub svakog drustva. Los rad televizije koja takodje prolazi kroz organizacionu krizu je sigurno doprineo pojavi veceg broja rumora, koji sami po sebi otvaraju sirom vrata spekulacijama i manipulacijama. Informacioni sistem igra i te kako vaznu ulogu. Ali kolko para toliko i muzike . A kolko se nije vodilo racuna o informacijama sa jedne strane i sto nisu postojali uslovi sa druge ne svrstava Sulejmana Ugljanina u red zakrzljalih i dekadentnih politicara. Ova organizaciona kriza je najteza. A onog trenutka kad dobijemo kvalitetne ljude na vaznim mestima, i kad budu otklonjene sve kocnice u organizacionom smislu, e tad cemo moci da kritikujemo te institucije koje ce funkcionisati u sasvim normalnim okolnostima.
Sve je to proces i treba imat to u vidu pre nego se izadje na lokalne izbore.

Citirano

Smeker : Ljudi pa sukob izmedju rahmetli Kera i upravnika zatvora je bio pre godinu dana kada je taj covek i presao u SDA a vi njegovu danasnju smenu vezete sa okoncanim sukobom pre godinu dana. Idete iz krajnosti u krajnost!!!

Smekeru ne lazi. Ovo se desilo malo pre Kerove smrti. Pa cak i da je bilo pre godinu dana, ko sto nije , uopste ne menja stvar.

Citirano

Originalno od smeker...studiras kako se meni cini na univerzitetu u Novom Pazaru ciji su osnivaci isti ti ljudi Muftija Muamer Zukorlic i Prof. Dr. Sait Kacapor koji je prorektor i dekan fakulteta. Tebi taj Suljo nije nista pomogao u tom tvom zivotu nasuprot gore navedenih ljudi koji ti daju buducnost i koji od tebe hoce da naprave uspesnog akademskog gradjanina a ti im ovako pricas iza ledja!

A ti si ocigledno zauzeo ulogu advokata Saita Kacapora i Muamera Zukorlica u ovoj prici.
Sait Kacapor je trebo da odigra vaznu ulogu u vreme osnivanja opstinskog univerziteta. Ako nisi zno trebo je da potpise i prihvati funkciju rektora na dan osnivanja. Medjutim i dan danas se ljudi pitaju sto je nesto u vreme potpisivanja. On se malo posle toga pojavio kao prorektor "novog" univerziteta. Lose ti je sto ukljucujes mene u celu ovu pricu, ali kad vec nesto tvrdis duzan sam da ti odgovorim kako to Sait Kacapor pravi od mene akademskog gradjanina. Ali bolje da to obavimo privatno.

A ove promene unutar modernog politickog sistema:

Citirano

Originalno od Hadalj: E sad, jednom bude desnica, pa ne valja i oni odu te dodje levica, pa ne valja pa sledeci put opet desnica, i ko tu profitira, pa sam narod, jer dok se ovi bore za svoje interese, narod bira jedne pa druge, a oni su obavezni da stalno idu napred, jer da nema toga onda bi oni sto su isti zaseli i ne bi nista radili

Jel to ono ko sto se desava trenutno u Srbiji i Crnoj Gori. U kojoj trenutno ne postoji ni jedan jedini autoritet, gde je politicar olicenje jedne opste narodne ironije, sto sve skupa vuce krupne posledice po celokupni politicki sistem. Ja mislim da ovaj primer nije potrebno obrazlagat i sigurno ga ne zelim ovde kod nas.

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

suad_

Početnik

(10)

• »suad_« je zabranjen

• Poruku poslati

150

Šmekeru, pošto je već počela predizborna šutnja, nebih da je kršim i da dajem više komentare.
Za dva dana su izbori pa ćemo videti ko je gde i za koga je narod Sandžaka.
Čujemo se u nedelju posle 20:00, kada se zatvore birališta. Do tada ništa.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

151

Sandzacki sine, primetih sad da sam zaboravio da ti odgovorim na pitanja vezana po povratku iz Turske. To je period u kojem je doslo do rascepa izmedju trenutnih relevantnih licnosti po nas ali istovremeno i period za koji posedujem vrlo malo informacija. A nebih, voleo da se rukovodim raznoraznim spekulacijama. Ali imam ideju, da u skorijoj buducnosti odradim dokumentarac ili eventualno intervjue sa svim relevantnim ucesnicima u tom periodu. Mislim da bi bilo jako interesantno zabeleziti i uporediti njihove price.

Tako bi najbolje sagledali jednu intimnu sliku iz tog perioda politickog organizovanja Bosnjaka na ovim prostorima. Odoh sad da cutim.
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

152

Subota, 18. Septembar 2004

Zagarantovana pobjeda u prvom krugu.
Trebalo je biti ono vece na centru i vidjeti za koga je narod a onaj opozicionar ode u ambasadore

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

153

Subota, 18. Septembar 2004

PASHA Ssssssshhhhhssss, inace ce vam ponistit pobedu :D :o) :]
malo za promenu

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

154

Nedjelja, 19. Septembar 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Danas ce narod Sandzacki inshallah reizabrati svoga vodju i ponovo dokazati uz koga je!!

Selam alejkum...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

155

Nedjelja, 19. Septembar 2004

Slavil se

Kako ja nezvanicno su, tijesno, a za gradonacalnika drugi krug, te izgleda da svi slave, he bas nam je to i trebalo
malo za promenu

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

156

Ponedjeljak, 20. Septembar 2004

Hleba i igara.....
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

157

ada nema hleba od igara
malo za promenu

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

158

Esselamu alejkum!

Ne smije Regionalna da javi pravu istinu!!!

Ide se u drugi krug, SDA vodi za samo dva odbornika u odnosu na SDP, sto znaci da je VECINA NARODA glasala protiv SDA!!!

U sjenici SDP+NPS imaju preko 50% glasova!!!

"Koalicija je u prednosti u odnosu na SDP" (o) (o)
Hahahahahahahahahaha
Ovo su zvanicne izjave!!!

Ljudi gledajte regionalnu ovo je zalost. "sto je za skoro 50% manje nego sto je koalicija dr Sulejman Ugljanin osvojio" izjavi ona Medjedovicka nekoliko puta... :rolleyes: :rolleyes:

Kad suljo gubi onda ne mogu na vrijeme da objave rezultate, barem dok ne prodje ovo "slavlje".

"Neprikosnoveni" lider ode u drugi krug... hmmmm

Jedva cekam da vidim onog, sto mu zamalo ispadose oci prvi dan na miting dok je munaficio, kako ce sad da prica.
I napokon ce RTV da postane narodna.

01:13 AM - Reginalna Televizija je upravo pustila TEST SIGNAL (vertikalne linije razlicitih boja)... 8)
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

159

sta bi ko pobedi?
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

160

IZBORNI REZULTATI POSTIGNUTI NA LOKALNI IZBORIMA
IZVJEŠTAJ OPŠTINSKE IZBORNE KOMISIJE NOVI PAZAR:

GLASALO: 33.986 BIRAČA ILI 51 % ( od ukupno 66.064 birača)
REZULTATI GLASANJA ZA PREDSJEDNIKA OPŠTINE NOVI PAZAR:
1.DOKTOR SULEJMAN UGLJANIN 14.143 GLASA ILI 41,66%
2.PROF.DR SAIT KAČAPOR (SDP) 10.624 GLASA ILI 31,29 %
3.DOKTOR FEVZIJA MURIĆ (SZS) 2373 GLASA ILI 6,99%
4.MILAN VESELINOVIĆ (SRS) 2111 GLASA ILI 5,62%
5.MILE CVETIĆ (SDS) 1078 GLASA ILI 4,77 %
6.TARIK IMAMOVIĆ (SA) 702 GLASA ILI 2,07 %
7.RUŽDIJA AGUŠEVIĆ ( GRUPA GRADJANA) 518 GLASOVA ILI 1,53 %
8.DRAGIĆ PAVLOVIĆ (PSS) 352 GLASA ILI 1,04%
9.MEHMED SLEZOVIĆ (G 17+) 289 GLASOVA ILI 0,85 %
10.ZEHNIJA BULIĆ ( SDU) 250 GLASOVA ILI 0,74%

REZULTATI GLASANJA ZA ODBORNIKE OPŠTINSKOG PARLAMENTA:

1.KOALICIJA LISTA ZA SANDŽAK 13.568 GLASOVA ILI 39,96% (22 ODBORNIKA)
2.SDP 10.765 GLASOVA ILI 31,71 % ( 17 ODBORNIKA )
3.SRS 2189 GLASOVA ILI 6,45 % ( 3 ODBORNIKA )
4.SZS 2181 GLAS ILI 5,50% ( 3 ODBORNIKA )
5.SDS 1206 GLASOVA ILI 3,55% ( 2 ODBORNIKA )
OSTALE STRANKE NISU ISPUNILE CENZUS KOJI JE IZNOSIO: 1.020 BIRAČA

[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Social bookmarks