Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Sestovoboy« je muško
  • »Sestovoboy« je autor ove teme

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 29. Novembar 2002

Blize se IZBORI !

Blize se izbori za predsednika Srbije?

Imamo tri kandidata ( zanimljiva ).

Za koga se odluciti, ko bi od njih trojice bio najbolji za nas koji zivimo u mesovitoj sredini?

Ko bi doneo nesto najbolje i za Srbe i za Muslimane, ko bi poboljsao medjunacionalne odnosi koji, svi smo svedoci toga, nisu zlatni?

?( ?( ?( ?( ?( ?( ?( ?( ?( ?( ?( ?( ????????????????????

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 29. Novembar 2002

A sta ti mislis ? Ko je za tebe covek koji ce to da uradi ?
Da li ljudi treba sami da se menjaju ili im uvek treba neko odozgo da to podstakne ?
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

• »Sestovoboy« je muško
  • »Sestovoboy« je autor ove teme

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 29. Novembar 2002

odgovor

Hvala bogu da sami odlucujemo o nekim stvarima, medjutim u svakoj kuci postoji i gazda cija se rec uzima kao poslednja.
Ta rec su zakoni i uredbe koje donose ipak oni gore!
Mislim da ce umnogome zavisiti od njih kako cemo i mi ovde ziveti jer smo ipak i mi sastavni deo jedne velike kuce koja se zove SRBIJA!

Jos uvek neznam ko mi se od kandita najvise svidja ili ne svidja, zato sam i postavio ovakvu temu.
Zanima me sta drugi ljudi, moji sugradjani misle o tome.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

5

Petak, 29. Novembar 2002

Citirano

Orginalno od Sestovoboy

Ko bi doneo nesto najbolje i za Srbe i za Muslimane, ko bi poboljsao medjunacionalne odnosi koji, svi smo svedoci toga, nisu zlatni?

Na koje Muslimane mislis Arabljane, Egipcane, Bosnjake ili neke trece?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

6

Petak, 29. Novembar 2002

Citirano

Orginalno od Sestovoboy
... medjutim u svakoj kuci postoji i gazda cija se rec uzima kao poslednja.

To je potpuno pogresna analogija. Tzv. "gazda" u zemlji nema poslednju a ni prvu rec, inace bi to bila apsolutisticka zemlja. Zakone donosi skupstina, a ne predsednik. Zakone predlazu skupstinski poslanici i/ili grupe gradjana. Predsednik samo potpise zakon i time on stupa na snagu. Predsednik ima pravo da ne potpise zakon i da ga vrati, ali samo jednom.
Zakone sprovodi policija i sudstvo, a ne predsednik.
Predsednik je smenjiv na demokratski nacin, a "gazda" u kuci nije.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Petak, 29. Novembar 2002

Citirano

Orginalno od Bananaman3
Ja cu da glasam za Vojislava Kostunicu.

......

A za koga ces ti?

o|

Bananaman covek cini mi se nije pitao da se ljudi pojedinacno izjasne za koga ce ko da glasa. On je svojom formulacijom pitanja ostavio prostora da se prokomentarise kvalitet kandidata, kao i to sta je koji kandidat u stanju da promeni u ovom delu zemlje.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 29. Novembar 2002

Evo clanka iz NIN-a o tome kako glasaju manjine.

Svi kao jedan - samo klinkni xx(

Odlomak: Stoga je Labus u prvom krugu septembarskih izbora uz obaveznu natpolovičnu izlaznost uspeo da u Novom Pazaru dobije 75 odsto glasova, Tutinu 92, Sjenici 68....

P.S. Administratoru - Salio sam se kad sam rekao za koga cu da glasam - glasanje je tajno

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 29. Novembar 2002

A kako to glasaju, hajde kaži............

Pozdrav za tebe Šestovoboooooj, opet mislim da si otpočeo temu a nisi umeo da je osmisliš.
Pokreni neku temu koja će duže da traje i o kojoj ćemo svi da razmišljamo.
A kad već pitaš, lično ne verujem da ću i glasati na izborima.
Pozdrav

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 29. Novembar 2002

Citirano

Orginalno od Bananaman3
Evo clanka iz NIN-a o tome kako glasaju manjine.
Svi kao jedan.

Nista cudno. "Manjine" su oduvek glasale homogenije nego "vecine". I to ne vezano samo za Srbiju (Bosnjake), ni za Balkan (glasanje Srba u Hrvatskoj), pa ni za Evropu (glasanje Baskijaca u Spaniji ili glasanje Velsana u Velikoj Britaniji). Takodje ovaj fenomen nije vezan samo za savremeno drustvo, vec se uvek javljao gde god je bilo moguce da "manjina" glasa.
Naravno za poluobavestene osobe ovakve vesti deluju kao spektakularne, a u stvari su samo senzacionalisticko piskaranje.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

11

Petak, 29. Novembar 2002

svi kao jedan

Makar nije tesko predvideti ko ce za Seseljevu politiku da glasa. Takvi se vide i po govoru, i po razmisljanju, i po oblacenju, i po ponasanju.. takvi su isti, i ti su svi kao jedan..
Meni je krivo sto je covek tipa Labusa otpao. Ne znaju Srbi sta su izgubili ne glasajuci za njega i njegovu politiku. Sve je ostalo sto se mene tice presipanje iz supljeg u prazno. Trzisna ekonomija je kolac koji Srbi probali nisu. I ta velika kuca Srbija je jedno OGROOOMNO rasulo hteo to neko da prizna ili ne. Ni meni nije drago zbog toga, al tako je. A asto? Zato sto se prodaje narodu bilo sta za glasove. I zemlja se vodi na jedan nastaromodniji i najgluplji nacin na svetu. I politika, i ekonomija, i skolstvo.. sve zivo (a pitam se ko je kriv)
Ja sam ponosan sto su nasi ljudi mahom glasali za politiku Labusa. I to ne zbog toga sto je to ono "lose il manje lose" (to je sad sto se mene tice), ili "lose i mnogo lose".
Samo ne vredi pricati o onome sta Srbija propusta jer to ionako stvarno niko ne razume. U tome je cinjenica. Zaglupljivanjem kontrolisu narod za odrzavanje sebe na vlasti..
Ne slazem se sa cinjenicom da neki glasaju iz inata recimo za Seselja.. glasaju jer im imponuje sto on prica. Za Kostunicu naspram Labusa su bili oni koji su dovoljno neobrazovani za ono sto Labus nudi da bi razumeli.
Meni je drago da necu glasati ni za jednog od danasnjih kandidata. Neka "veliku" kucu sruse sami do kraja..
Al za ovo "velika" cu da se smejem cini mi se do kraja zivota.. ;(
mogu ja da se potpisem i bolje...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

12

Petak, 29. Novembar 2002

Citirano

orginalno od Sestovoboy-a
Mislim da ce umnogome zavisiti od njih kako cemo i mi ovde ziveti jer smo ipak i mi sastavni deo jedne velike kuce koja se zove SRBIJA!

Ovo što ti zoveš kućom...ja bih pre nazvao "sobičkom" koji je pred spajanjem sa kućom, ali se gazde kuće dvoume da li da spajaju "sobičak" sa kućom jer je temelj "sobička" dosta loš ...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

13

Petak, 29. Novembar 2002

Hajd....

Da se, Gospodo, ne zavaravamo Demokratijom i "slobodnom voljom" koja je izmishljena da bi se mase naroda osecale komotnije i uvazenije :)

Ko ce pobediti bi valjalo pitati nekog iz Bushoog Lobija odakle i teku sve pare za preformulisavanje ovdashnjih brda i hurdulija...

Niko od ponudjenih kandidata nema ni nacin ni novac da bilo shta izmenja, a posebno ne na brzinu kako situacija cesto nalaze :) to hajd da zaboravljamo polako...

Dakle, desice se shta je predvidjeno planom u ciji sadrzaj niko od nas nema niti ce imati uvid a i bashka je mnogo komplikovaniji od svega shto mozemo i pretpostavljati :)

Verujem da ce pobediti neki kandidat koji je PODOBAN da sledeci deo plana "razvoja" YU ume i hoce da iznese na svojim plecima i koji je spreman da ga mase zapamte kao ovakvog ili onakvog :)

Zivi Vi meni bili, oni nek se menjaju a mi da smo Zdravo :)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

14

Subota, 30. Novembar 2002

Jedna pozitivna stvar koju moram da primetim kod predstojećih izbora:

Broj kandidata koji će učestvovati na izborima je mali (tačnije imamo samo tri kandidata).Šta to sa sobom nosi? Znači, možemo se nadati da izbori budu završeni već u prvom krugu. Samim tim troškovi izbora biće znatno smanjeni, Sad će neko reći... nisu to neki troškovi, ali za ovu našu zemlju, u ovoj fazi, svaki sačuvani dinar (sad već ne moramo sve da pretvaramo u konvertabilnu valutu ) znači brži i bezbolniji oporavak privrede. S druge strane i svi kandidati će na ovim izborima biti zadovoljni (treće mesto je osigurano), a još kad se doda da će najverovatnije svi obezbediti i potrebnu kvotu glasova za materijalnu nadoknadu (koja kad se pređe 50000 glasova i nije tako mala!!!) tako da će njihovo zadovoljstvo, kažem, po mojoj prognozi biti potpuno u svakom pogledu.

Sestovoboy, prilikom postavljanja ove teme, upita:

Citirano

Za koga se odluciti, ko bi od njih trojice bio najbolji za nas koji zivimo u mesovitoj sredini?

Pokušaću da odgovorim... Moje mišljenje je da bi bilo dobro da građani procene ko će na ovim izborima pobediti, i odmah glasaju za njega. Bez obzira na političke partije, na nacionalna i druga opredeljenja, dakle čista jedna realnost. Ako bi svi glasali na taj način, zasigurno bi izbegli drugi krug (samim tim i troškove koje on sa sobom nosi) a u nekim najoptimističkijim varijantama moglo bi da se desi da bar jedan od ove dvojice preostalih ne ostvari onu već pomenutu kvotu od 50.000 glasova, što bi naravno uticalo na to da ovi ionako zasad veoma skupi ( i to ne samo za nas nego i za neke bogatije zemlje) izbori (setimo se da su dva kruga istih već bila), budu koliko-toliko jeftiniji.
A što se mešovitih sredina tiče i nas koji živimo u jednoj od njih, što možda nekog posebno interesuje, ovi izbori neće doneti ništa novo, bar po mom mišljenju. Koliko god se neko trudio (ili ne trudio) od njih da nas ubedi u suprotno, naš život (i suživot) je ipak u našim rukama i mi sami ga moramo popravljati i nadograđivati.

P.S. Sama tema mi se veoma svidela... još da nam je stanje u zemlji bolje (pa da ne moramo da gledamo ovako na svaki dinar) ugođaj bi bio potpun. ALI...

[SIZE=5]biće bolje ako Bog da[/SIZE]
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 01. Decembar 2002

Konkretno

Istraživanje javnog mnjenja agencije „Stratedžik marketing“ pokazalo

[SIZE=4]Koštunica ubedljivo vodi [/SIZE]

BEOGRAD (Beta) - Predsednički kandidat Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica ima ubedljivo najveću podršku birača uoči predsedničkih izbora 8. decembra, ali neizvesno je da li će odziv birača biti dovoljan za uspeh izbora, pokazalo je istraživanje agencije „Stratedžik marketing“. Istraživanje je sprovedeno od 21. do 25. novembra anketiranjem 1.684 birača u Srbiji bez Kosova i Metohije.

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 02. Decembar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. Shto se mene tiche ja bih najvishe volio da pobjedi Vojislav Sheshelj na izborima, jer je to veoma interesantan chovjek ima raznih ideja. Oshtrouman je, voli svoju naciju, nije mnogo zaprljan shto se tiche novca i to. Po mojem mishljenju on je jedini koji je ostao da valja od srpskih politichara. Eto tako. Allahimanet

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

17

Citirano

Orginalno od Birdum-Bardum
Shto se mene tiche ja bih najvishe volio da pobjedi Vojislav Sheshelj na izborima, jer je to veoma interesantan chovjek ima raznih ideja. Oshtrouman je, voli svoju naciju, nije mnogo zaprljan shto se tiche novca i to. Po mojem mishljenju on je jedini koji je ostao da valja od srpskih politichara.

Koliko se secam Sheshelj je bio omiljeni politicar i sadasnjem haskom zatvoreniku. :)

Nisi valjda zaboravio zardjale kasike, pucanje po Sarajevu i sl ?
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

18

Selam alejkum Boshnjaci. Naravno da nisam zaboravio. Naravno da nisam zaboravio. Pa radilo se o Boshnjacima. Za Sheshelja sam. Allahimanet

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

19

To po principu što gore to bolje? ;)
Ima logike ali je cena visoka...

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

20

Selam alejkum Boshnjaci. Shto se tiche cijene: O tom po tom. S jedne strane se granichimo sa Kosovom, s druge sa Crnom Gorom, posebno je strateshki vazno ovo shto se granichimo sa Kosovom. Jer tuda moze da protiche roba razna neometano ako bude bilo potrebe. Ima i Albanskih prozvoda kao na primjer chajeva i to, a ima i stranih, Americhkih, Njemachkih, raznih proizvoda ima. A o cijeni chemo: O tom potom. Za Sheshelja sam. Allahimanet

Social bookmarks