Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

41

Ponedjeljak, 24. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Naravna stvar posto sam ja za Autoritativno donosenje odluka, a Autoritet u nasem narodu politicki je (bi trebao biti) BNV (Bosnjacko Nacionalno Vijece), odnosno Predsjednik tog Vijeca, Dr. Sulejman Ugljanin, dakle, za koga on kaze da se glasa, za toga i treba glasati.
Nista da se glava razbija, jer moze da se usija pa da pregori po koja lampica. :)

Mislim da ce ovaj Autoritet podrzati i pozvati Bosnjake da glasaju za Tadica, pa ako to bude slucaj, onda cu ja naravno glasati za Tadica.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

42

Ponedjeljak, 24. Maj 2004

Evo sta kaze Solana o predsednickim izborima u SiCG:

SOLANA: NIKOLIĆ NEMA PODRŠKU EU | 14:37 | Izvor: Beta

Brisel -- Havijer Solana, je izjavio da Tomislav Nikolić, nema podršku Evrope.

Visoki predstavnik Evropske unije je to izjavio na konferenciji za novinare u Briselu, u ponedeljak, zajedno sa generalnim sekretarom NATO, Japom de Hopom Sheferom, posle sastanka Političko-bezbednosnog komiteta EU i Saveta NATO.

Na pitanje novinara "da se osvrne na izjavu kandidata radikala na predsedničkim izborima u Srbiji, Tomislava Nikolića, da nisu tačne tvrdnje kako on nema podršku Evropske unije i da bi, naprotiv, ako bude izabran, u Srbiji odmah došli strani investitori", Solana je uzvratio da se ni najmanje ne slaže sa takvom ocenom. "Ako ishod predsedničkih izbora u Srbiji bude takav kao što ste vi pomenuli", moram reći da se ni najmanje ne slažem ko god da je rekao ono šte vi naveli", odgovorio je Solana..

U slučaju da kandidat Srpske radikalne stranke postane predsednik Srbije", on ne bi bio podržan od Evropske unije", rekao je visoki predstavnik EU. "I ja, pošteno da kažem, ne mislim da bi to mogla biti dobra vest za svetske investitore da ulažu u Srbiju", podvukao je Solana.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

43

Utorak, 25. Maj 2004

BOŠNJACI RAZLIČITO O KANDIDATIMA | 11:30 | Izvor: Beta

Sandžak -- Najuticajnije partije koje okupljaju Bošnjake imaju različite stavove o podršci predsedničkim kandidatima.

"Lista za Sandžak", čiji je lider Sulejman Ugljanin, podržaće kandidata Demokratske stranke Borisa Tadića, rekao je potpredsednik te koalicije Bajram Omeragić. On je rekao da je razlog za to činjenica da je DS do sada u parlamentu Srbije podržao sve amandmane i predloge poslanika "Liste za Sandžak". "Drugi razlog je proevropska orijentacija Tadića i DS, a njegovim izborom dobijamo stabilnost zemlje, što je najbitnije", kaže Omeragić.

Portparol Sandžačke demokratske partije Rasima Ljajića Mirsad Jusufović kaže da ta stranka još nema zvaničan stav i da će verovatno posle sednice Glavnog odbora pozvati svoje članove i simpatizere da glasaju po svom nahođenju.

Potpredesednik Stranke za Sandžak Azem Hajdarević smatra da bošnjačke partije ne treba da daju blanko-poverenje nijednom kandidatu i da za sada sve govori da izbore treba bojkotovati. Hajdarević je rekao da je Stranka za Sandžak po raspisivanju izbora pokrenula inicijativu da sve bošnjačko-sandžčke partije podrže jednog predsedničkog kandidata. "Na žalost, kolege nisu prihvatile tu inicijativu", kaže on.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

44

Utorak, 25. Maj 2004

Citirano

Portparol Sandžačke demokratske partije Rasima Ljajića Mirsad Jusufović kaže da ta stranka još nema zvaničan stav i da će verovatno posle sednice Glavnog odbora pozvati svoje članove i simpatizere da glasaju po svom nahođenju.

ovi izgleda nemaju hrabrosti da pozovu da se glasa za Marsicanina nego ce pozvati da se glasa po svom nahodjenju pa poslije ko god da pobijedi reci ce da je uz njihovu podrsku. [SIZE=4]STRASNE SU POLITICKE PARTIJE KOJE NEMAJU SVOJ STAV[/SIZE]
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

45

Srijeda, 26. Maj 2004

Bas me zanima, zasto sve sandzacke stranke ne pozovu svoje birace da glasaju za Borisa Tadica, jer kako vidimo to je trenutno najdemokratskija stranka u Srbiji??? O cemu li se radi???

Ovo pitanje bih volio da mi Sans odgovori, ako nije problem, prije svih.

Hajde malo logike. Radi li se ovdje mozda o "lokalnom hiru"??? Gleda li se ovdje opsti interes ili licni???

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

46

Srijeda, 26. Maj 2004

da požurim...

Ne znam iz kojeg razloga si izrazio želju da ti baš ja odgovorim prvi- ali evo trudim se da ti ispunim želju.

Mislim da se radi o tome, što bi takvom jednom "fetvom" sve te demokratske stranke Sandžaka koje bi je donele, posredno aminovale i pogrešnu odluku Koalicije Lista za Sandžak da na prethodnim parlamentarnim izborima navede glasače da svoj glas daju istom tom Borisu Tadiću, tada nosiocu liste DS. Kod bar 90% običnih glasača takva jedna odluka bi proizvela upravo taj efekat i iz tog razloga se ni jedna od tih stranki ne odlučuje na taj korak.
Istina, predstavnik DS-a jeste najdemokratičniji od "ponuđenih" kandidata, ali ne i toliko demokratičan da bi se zbog njega aminovala jedna odluka koja je bila poražavajuća po nacionalni interes Bošnjaka, a usput i drugih manjina. To što je ponuda takva kakva jeste, i što jeBoris od ponuđenih najdemokratičniji, meni lično ne znači mnogo.
Kad kupujem cipele, pa ne mogu da nađem broj koji mi odgovara od modela koji mi paše, a usput mi se i sviđa...ne kupujem dva broja manje, ili pak više- već sačekam da trgovac nabavi broj koji mi treba :] 12 :]

Logično li je?
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

47

Srijeda, 26. Maj 2004

Da li je to logicno ili nije ti vidi sam sa sobom, a sto se mene tice fala ti na odgovoru. Zadovoljan sam. Upravo sam dobio od tebe odgovor kakav sam i ocekivao od tebe.

Jos jednom fala ti. Ima li jos neko da iznese misljenje po ovom pitanju???

Allahimanet.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

48

Srijeda, 26. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac
Ima li jos neko da iznese misljenje po ovom pitanju???

A svakako da ima, i opet će ta mišljenja bit stereotipno povezana i grupisana,tj. podeljenau zavisnosti od "svete krave" koja je na sceni.

P.S. Ono gore što sam ti izneo jeste upravo jedan primer takvog "svetokravlja " a suštinski ne odražava u potpunosti moje mišljenje već pruža odgovor kakav si očekivao i tražio, po sistemu: tražili ste- gledajte
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

49

Srijeda, 26. Maj 2004

Bas mi je drago kada vidim da su ucesnici na temama Foruma otvoreni, veseli, realni i naravno imaju namjere lijepe i dobre. A najnezgodnije je kada je covjek, kako to nas narod kaze: Chorda. Onda je nezgodno.

Jos jednom fala Sanse na misljenju i objasnjenju, sada bi dobro bilo druge cuti, po tom pitanju.

Fala vam.

Allahimanet.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

50

Srijeda, 26. Maj 2004

Ja licno mislim da dok ne taknemo dno nema nam gore, zato bi svoj glas dao Nikolicu, da vidimo sta on more, da igamo na kartu sve ili nista. Ponekad u ovim situacijama radikalna resenja su najbolja, a posle sta bude bice. Cini mi se da su ovi ostali svi isti pa sto bi menjali jedne sa drugima, ako vec treba izabrat daj nesto totalno drugacije, pa kome kaka nafaka bude.
malo za promenu

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

51

Srijeda, 26. Maj 2004

Pa, mogu ti reci, nije ti losa ta logika. Ali dzaba meni Lider reko za Tadica i ja nesmijem da biram drugog. :)
Strah me od Allaha!

Allahimanet.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

52

Srijeda, 26. Maj 2004

pa jes kad si vec izabro lidera ne more dvaput
malo za promenu

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

53

Srijeda, 26. Maj 2004

Taman tako, ja drugog Lidera nemam, toga jednoga sam izabro i biram ga evo 14-15 godina. Elhamdulillah.
:)

Allahimanet.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

54

Srijeda, 26. Maj 2004

Citirano

originalno od SANS
već sačekam da trgovac nabavi broj koji mi treba 12

Brate broj 12 je umro sa parlamentarnim izborima, koliko znam informisan si momak pa me iznenadjuje tvoje pisanje.TOLERANCIJA kao kvazi koalicija vise ne postoji ili ti NO MORE. Kasa je prisao DS-u. Bilo je na NEVNIK. Ali mozda je Kamberovic vama rekao drugacije ali nema vam vise ni JUL-a. Pa bi bilo logicno ocekivati da cete ovaj put glas dati malom Ivici Dacicu. Boze me oprosti ti kakav si kontras ces uskoro traziti da se ukine Bosanski od septembra u skolama samo zbog toga sto je to djelo BNVuSCG. Sanse mislio sam da si pametan momak, ali iznenadjujes me.HMMMM

Selam
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

55

Srijeda, 26. Maj 2004

U jednoj drugoj temi sam danas rekao:

Citirano

Orginalno od sans

Zapitate li se ponekad o našim lokalnim, ili manje lokalnim "svetim kravama"? Ne želim da skrenem diskusiju u tom pravcu, već samo da vam eto predočim i taj aspekt, da bar razmislite o njemu...pa možda u nekoj drugoj temi i da pričamo o tome.

P.S. A što se bivolica tiče, a naročito (ne baš toliko)mladih bivolčadi- pouzdano znam da mnogi mesari vrše zloupotrebu ove vrste.Naime, njihovo meso je nešto bleđe, pa izgleda kao da se radi o mlađem teletu i kad je reč o bivolčetu iz klase "junca", te često budu žrtve i bivolčad a i kupci "teletine" :D

i to je povezano sa ovim

Citirano

Orginalno od sans
P.S. Ono gore što sam ti izneo jeste upravo jedan primer takvog "svetokravlja " a suštinski ne odražava u potpunosti moje mišljenje već pruža odgovor kakav si očekivao i tražio, po sistemu: tražili ste- gledajte

E sad,možda iz razloga što sam razgovarao na (za tebe) visokom Gerilčevom nivou- ali očigledno je da nisi shvatio poentu ta dva moja posta- te je ovaj deo tvog posta:

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
Ali mozda je Kamberovic vama rekao drugacije ali nema vam vise ni JUL-a. Pa bi bilo logicno ocekivati da cete ovaj put glas dati malom Ivici Dacicu. Boze me oprosti ti kakav si kontras ces uskoro traziti da se ukine Bosanski od septembra u skolama samo zbog toga sto je to djelo BNVuSCG. Sanse mislio sam da si pametan momak, ali iznenadjujes me.HMMMM

klasični primer pokušaja mesara da bivolče protne kao mladu teletinu. Al đe mene nađe??? 8)

i ... bode mi oči

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

56

Srijeda, 26. Maj 2004

Citirano

originalno od SANS
klasični primer pokušaja mesara da bivolče protne kao mladu teletinu.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, Sta se peckas brate da te malo ne "pogodi"? i jedna ispravkica kaze se PRIMJER a ne PRIMER Bosnjace!

Citirano

opet SANS
Al đe mene nađe???

Na OTVORENOM FORUMU NOVI PAZAR ONLINE.

selam

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

57

Četvrtak, 27. Maj 2004

Esselamu alejkum

Citirano

Orginalno od Gerilac
Ali dzaba meni Lider reko za Tadica i ja nesmijem da biram drugog. :)
Strah me od Allaha!

Uz podršku "lidera" Boris Tadić, prema najnovijim anketama, već ima podršku 120% birača Sandzača, a očekuje se da će do dana izbora ta podrška biti veća od 180%. Strah je jedan od najvećih saveznika "liderovoj" kampanji podrške Tadiću. Neki se plaše od Allaha, neki od "lidera", ali najveći broj se plaši za svoje pravedno stečene privilegije i beneficije, koje su dobili zahvaljujući "liderovom" merametluku. Jer ako dođe nedemokratska vlast šta će biti sa našim DEMOKRATSKIM, SUVERENIM, JEDNIM I JEDINIM "liderom".
Pozivam sve one koji vole "lidera" da pišu jako velikim fontom, jer treba da se vidi kako je velika naša odanost "lideru" koji bez nas nebi ni mogao da liduje.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

58

Četvrtak, 27. Maj 2004

Ja sam bio kristalno jasan, sto se mene tice, za druge niti znam niti me interesuje. Ja slusam svojeg Lidera jer me je strah od ALLAHA dz.s. Jer, velika ce kazna biti za one koji ruse jedinstvo. Ja to ne bih smeo, naravno iz straha od ALLAHA dz.s. (citaj ALLAHA dz.s.).

Takodjer, slijedim (trudim se) Muhammeda a.s. iz straha od ALLAHA dz.s.
A drugi kako hoce, ja ne mogu nikom da namecem svoje misljenje, vjerovanje, ubjedjenje, itd.

Sanse, neznam za Saja, ali ja mislim da je moj nivo daleko iznad tvojeg. To sto ja, eto, dodjem u kontakt sa tobom, to je zbog toga sto je Forum mali. Skoro nemoguce te je izbjeci.

Allahimanet.

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

59

Četvrtak, 27. Maj 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Strasno kakve se ovdje stvari mogu procitati, Sandzacki sine veceras je kazu na RTV repriza intervjua sa Suljom pa ako ti oko njega nije nesto jasno pogledaj intervju.

A uvijek cu poslusati toga covjeka zato sto je covjek hadzija, namazdzija, hanuma mu je pokrivena a ovaj tvoj koga ti podrzavas kazu da se bavi ...[SIZE=1]editovano[/SIZE] tako kazu pa ti vidi...

Selam Alejkum...

p.s. Sandzacki sine vidim da si namazdzija pa pripazi se malo brate... BOJ SE MALO ALLAH'A dragi brate...

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

60

Četvrtak, 27. Maj 2004

Esselamu alejkum

Vidiš PASHA neće oni koaliciju niti bilo kakav savez sa SDA to je jasno. Oni hoće samo da ostvare kratkotrajnu korist od ovoga naroda, bez mnogo ulaganja. No nisu mrvice hljeba sa Tadićevoga stola jedina alternativa da bi smo se tako lako mirili sa tim. To što "lider" pokušava da se očajnički otrese ekstremističkih epiteta koji ga prate još od prvih dana njegova političkog života ne daje mu za pravo da pravi tako pogubne poteze. To on može da radi sebi, a da radi svima nama misleći "Sandžak - to sam ja" ne!!!
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Social bookmarks