Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

81

Ponedjeljak, 31. Maj 2004

Sandzacki sine, kako to da ti toliko smetaju Sulejman Ugljanin i Boris Tadic (kao politicari) mnogo si mi brzo zaboravio Docekivanje Mirka Marjanovica u Altun Alem Dzamiji, brzo si zaboravio "Javni cas zahvalnosti pokojnom Zoranu Djindjicu" Brzo si mi zaboravio Ljubakanja sa Amfilohijem, a jos brze grljenje sa Bogoljubom Karicem. Nemoj Brate to da radis nije lijepo zato sto si ti ipak musliman covjek.
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

82

Utorak, 01. Juni 2004

Esselamu alejkum

Ne znam zašto pokušavaš da razgovor odvedeš u tu stranu? Da mi Sulejman Ugljanin ne odgovara kao političar je jasno. Razlozi su upravo politika koju on vodi zajedno sa svojim ljudima. Ne odgovara mi ni Boris Tadić, jer se nakon preuzimanja vođstva u DS-u opredijelio na balansiranje između nacionalističkih i demokratskih struja. Za razliku od njega Đinđić i Živković su bili više demoktarski orijentisani. Gledao si vjerovatno kako se sa Nikolićem prepirao oko toga ko ima "veće" četničko porijeklo.
No, opet se vraćamo političkom djelovanju u Sandžaku. Vidiš, politički dogovori se mogu postići na način da ne budu ograničeni trenutnom vlašću i situacijom. Ja u tome svjetlu gledam posjete Marjanovića, Čas zahvalnosti itd. U tome svjetlu gledam i neuspjeh prošlog dogovora sa Tadićem, koji je prema onome što govori Gerilac trebao uroditi plodovima samo ukoliko on pobijedi. Uostalom, da bi se sa nekim sarađivalo na političkom planu ne treba ljubav. Nadam se da je to tebi jasno.

Sa druge strane, nisam ja zaboravio ono na šta me ti podsjećaš, ali nisam zaboravio ni posjetu Izraelskog ambasadora, otvaranje izložbe Izraela, njihovog restorana brze hrane (koji nije dugo radio), I TO SVE U VRIJEME NAJŽEŠĆE INTIFADE U PALESTINI. Nisam zaboravio ni "kulturni kontejner", niti aminovanje gradonačelnice i njene izjave "podržavamo i ovaj i sve buduće projekte". Ko još tako unaprijed odobrava sve projekte "u neviđeno". Nisam zaboravio ni napadanje na omladinu koja se borila protiv toga zla.
Nemoj voditi razgovor u tom pravcu.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

83

Utorak, 01. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Da neke stvari rastavimo i razlozimo, bit ce bolje.

Jedna muslimanska drzava, a u nasem slucaju zajednica, treba da ima Nacionalnog vodju i duhovnog vodju. Dakle Nacionalno Vijece i Islamsku Zajednicu. Na celima tih institucija se nalaze dva covjeka Duhovni Lider (Islamska Zajednica) i Nacionalni Lider (Nacionalno Vijece).

Po hijerarhiji Nacionalni Lider treba da je nizeg ranga od Duhovnog Lidera, tj. Duhvoni Vodja bi trebao da bude Vrh jedne muslimanske zajednice.

Nacionalni Lider se brine za: Sva prava nacionalna u sredinama u kojima ima njegovih sunarodnika, u ovom slucaju se mi koncentrisemo na Sandzak. Dakle, nacionalni lider se brine o pravima NACIONALNIM, dakle zastupa nas kao NAROD kod vlasti u drzavi.

Posto je kod nas slucaj da je nas Nacionalni lider ujedno i na vlasti onda je pored njegove duznosti da se bori za prava Bosnjaka u drzavi, duzan da se brine o pravima svih drugih naroda u mjestima u kojima je on na vlasti. A voditi politiku danas je veoma tesko, kao sto i sam vidis. Pa je dolazak jevreja, kontejnera, itd. bila samo provjera demokraticnosti vlasti nase. Dakle, politika se nemoze voditi VEHABIJSKI, vec mora da se IGRA. Ovo nije islamaska drzava, pa da jedan nacionalni lider se ponasa kao da zivi u islamskoj drzavi, tj. kao da vodi islamsku drzavu. Kontejner je legitimna organizacija priznata od strane evrope, jevrejska organizacija je legitimna organizacija priznata od evrope i nemoze se desiti da u Srbiji i Crnoj Gori jedan Sulejman Ugljanin to zabrani. Sta se onda moze??? Pa moze da fino Duhovni Vodja izadje i kaze rijeci protesta, jer kao vjerska zajednica to ima pravo i da se pozove na Palestinu u slucaju jevreja, a na sirenje nemorala u slucaju kontejnera. Sto su oni i uradili, ali je problem ovdje sto su oni napali nasu vlast i naseg nacionalnog lidera jer nije odragovao VEHABIJSKI.

Sta treba da radi Duhovni Vodja: Treba da radi sa narodom po pitanjima vjere, da ih uvodi u Duhovna znanja Islama i da kod naroda podize moralne vrijednosti, a da bi to radio trebao bi prije svega biti on na tim deredzama visokim i naravno da pazi da nacionalni vodja u tom duhovnom smislu bude ispravan. Dakle, da povremeno nacionalni vodja posjecuje duhovnog vodju i da se nadahnjuje duhovno od njega, tj. da mu ovaj da nekoliko duhovnih savjeta, itd.

Kakvi trebaju da budu? Nacionalni vodja treba da ima Serijat i da je poslusan Duhovnom vodji i da naravno vodi nacionalno pitanje Bosnjaka.

Duhovni vodja treba da je na visokim duhovnim deredzama i da se bavi duhovnim zivotom naroda, a ne nacionalnim pitanjem ili da se u njega mijesa kao da je on nacionalni vodja.

Sta je onda ovdje problem??? Problem je taj sto nnas nacionalni vodja sve odlicno odradjuje po pitanju nacije nase, ali nas duhovni vodja veze nema sa duhovnoscu, i uopste ne kritikuje vlast iz duhovnih razloga vec iz licnog hira i rivalstva. Konkretno nemoze da podnese Sulejmana Ugljanina.

Zato ja ne priznajem trenutnog Bosnjackog "duhovnog" vodju zvanicnog, jer on to za mene nije i njegove izjave i kritike koje se pozivaju na Islam za mene nisu islamske, vec su proizvod licnog hira i oholosti.

"Duhovni" vodja Snadzaka ne samo da se ne bavi duhovnoscu i da nije na deredzama visokim, vec se bavi nacionalnim pitanjem i politikom i cak uopste i ne priznaje nacionalnog lidera, opet ne po islamskim mjerilima, vec po licnom hiru i egu. Pa se desava da on radi neke stvari koje ne treba da radi, a to se zove SMUTNJA.

Ja poznajem i znam prave Duhovne autoritete islamske i oni podrzavaju vlast ovu nasu, naravno po pitanju opstinskih poslova ima gresaka i propusta, ali po pitanju nacionalnih nema greske do sad. A ujedno znam i to da je Sulejman Ugljanin veoma dobar sa tim pravim Duhovnim autoritetima i da se sa njima savjetuje i da njihove savjetuje umnogome slusa.

Zato kazem, ja bih se bojao Allaha da napadnem i budem protiv naseg Nacionalnog lidera bez razloga i iz svoga hira, a jos ako uzmemo u obzir da je musliman i da ima Serijat i da do sada nije nijednu gresku sto se tice nacionalnog vodjenja nije napravio.

Dakle, mi imamo prblem sa Islamskom Zajednicom, tj. sa "Duhovnim" liderom, koji duhovni lider nije. A to ce se vremenom sve vise pokazivati, sve veci i veci broj ljudi to uvidja i trazi prave duhovne ucitelje kod kojih ce se poducavati duhovnosti.

Zato tebi predlazem da se ti u ovu temu ne mijesas, a necu ni ja, osim ako vidim da neko ovako napada, pa moram da svoj glas dam, jer mi je to duznost islamska. Vec da predjes fino na teme o vjeri i o shvatanju vjere i Sustine vjere, pa onda kada to dobro ukapiramo i ja i ti i kada dobro shvatimo vjeru i vjerske autoritete, sta su, koji su, kakvi treba da su, onda cemo se ponovno vratiti na ovu temu i sagledati je.

Dakle Nacionalni i Duhovni vodja moraju zajedno raditi, ali Duhovni vodja kojeg imamo nije Duhovni vodja. To je problem. I ja odgovorno kazem, dakle dajem svoje ubjedjenje i misljenje, da sa te strane dolazi smutnja koja se desava u Sandzaku. Nemoj se samo zaletavat vec predjimo na izucavanje vjere nase i molimo Allaha dz.s. da nas uputi pa ce nam insallah sve bit jasno, ako nas Allah uputi, a ako nas ne uputi onda nam je dzaba.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

84

Utorak, 01. Juni 2004

Esselamu alejkum

Poduži tekst si napisao, pa da vidim da li sam shvatio dobro, a ti me ispravi ako griješim.

Dakle, muslimani trebaju imati duhovnog i nacionalnog vođu. Duhovni vođa je loš, pokvaren i ne podnosi nacionalnog vođu. Zatim širi smutnju i podriva rad nacionalnog vođe.
Sa druge strane nacionalni vođa je vidjevši to pruzeo na sebe i duhovni odgoj (okupljajući oko sebe druge duhovne vođe), jer se na nacionalnom planu pokazao odlično i to mu nije predstavljalo veliki teret.

Ne mislim da je to što ti tako kažeš dovoljno da bi to bilo istina. Tvoje ubjeđenje nije šerijat, pa da po njemu sudimo. Iznio si gomilu svojih ličnih mišljenja, bez i jednog dokaza. Štaviše nisi iznio ništa približno tome. Pokušavao sam do sada da ono što govorim potkrepljujem činjenicama i da "prstom" pokažem na problem. Ti ne govoriš ništa temeljeno na dokazima, već samo neke predpostavke koje su ponikle zarad opravdanja svojih stavova (hirova) uzimaš kao činjenice jasne.
A stvarne činjenice govore sasvim drugu stvar. Sulejman Ugljanin ne samo da je griješio po pitanju nacionalnog vođstva, već je bio poguban po njega. Nikada, ali ponavljam nikada nam nacionalno jedinstvo nije bilo na nižem nivou. Takoreći, svakim danom se po jedna nova struja stvara, i to iz redova Sulejmanove stranke. Stanje u dijelu Sandžaka koji se nalazi u Crnoj Gori je alarmantno. Tamošnji narod je već pred asimilacijom. Ne postoji nikakva saradnja sa političkom strankama koje djeluju na tim prostorima, a taj narod je uvjeren da treba da glasa za Mila. U tome je još veće zlo, jer da su oni primorani drugačije bi bilo, ali oni to žele!!! Totalni neuspjeh na očuvanju nacionalnog jedinstva sa tim dijelom Sandžaka je lider rešio tako što se povukao i ignoriše taj problem, vjerovatno se nadajući da će se sam od sebe riješiti. Za svoje neuspjehe optužuje druge i liči na onoga učenika koji svoje slabe ocjene u školi pravda riječima "mrzi me učiteljica". Samo da znaš da, čak i kada bi bilo tačno ono šta on govori o raznim opstrukcijama njegovog "rada" to je sasvim dovoljan razlog da ustupi mjesto nacionalnog lidera nekom drugom koji bi se sa tim (nepostojećim) strujama koje ometaju rad znao izboriti. Od njega bilo plemenito da jednostavno izađe i kaže "ljudi nisam u stanju da se izborim sa onima koji rade na razbijanju nareg nacionalnog korpusa, te vi birajte drugoga koji je više kadar." Ali to od njega nećeš sigurno čuti. Ali hoćeš čuti da otvori izložbu Izraela. Čut ćeš i da krivi druge za to što to nisu spriječili. Čut ćeš da se demokratija kod nas stavlja na test, i da mi postižemo odlične rezultate, ali nećeš vidjeti da je testovima kraj!!! Kakav je to apsurd da jedan od dvojice lidera koji bi trebali raditi zajedno mora da SA PRAVOM osuđuje ono onaj drugi SA PRAVOM dopušta.

Vjersko vođstvo je dalo rezultate, na svim poljima, kako je i jedino ispravno, jer se islam ne može odvajati po sferama života. Rezultate ću ti navoditi kada ti meni navedeš KONKRETNE dokaze da istih nema. Jer meni su očigledni a mism da i ti podsvjesno njih vidiš, te ne mislim da ih trebam ovdje iznositi. Ako si ti upoznao neke "duhovne vođe" koji su ti poslužili kao primjer, te si uporedio njih sa Muftijom onda daj nam reci koji su to da i mi napravimo slično poređenje. Ako ih ne navedeš poimenice onda ih ne uzimaj kao primjer koji mi trebamo vjerovati isključivo iz tvoje spoznaje.

[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

85

Srijeda, 02. Juni 2004

Predlazem ti Sandzacki sine da jos jednom procitas svoj post i dobro razmislis o svemu sta si napisao.

Glavna razlika izmedju mene i tebe je shvatanje Islama i odatle proistice svako drugo mimoilazenje. Ako hoces da vidis kako ja shvatam Islam onda citaj temu Sustina Islama i vidjet ces sta je Sustina Islama, ako jedan Duhovni vodja nije zavrsio ili ti ne nosi tu sustinu on nemoze biti Duhovni vodja, a primjera pravih Hodza ima kolko hoces, pogotovu u Bosni.

To sto ti navodis stanje tesko u Sandzaku, pa za to okrivljujes Sulejmana Ugljanina je po meni neposteno i neispravno, jer je Sulejman Ugljanin izvukao maximum iz onoga sto je moglo, naravno govoreci o nacionalnom interesu.

Nije Sulejman Ugljanin preuzeo Duhovno vodjstvo i odgoj na sebe, vec se osvrce na Duhovne autoritete iz Bosne i Hercegovine, nase Centrale. Pa ces vidjeti na RTV dersove od Imama Hadzi Midhat ef. Celebica, pravi Imam, pa onda recimo Hafiz Sulejman Bugari, koji je kao kost u grlu Muftiji i Hodzam ovdasnjim (onima kojima smeta), a neznam da li si ti cuo za te Autoritete i neznam da li si ih ikad slusao i druzio se sa njima. Ako jesi, a nisi nista vidio onda ja tu nemam vise sta reci, a ako nisi jos, onda cekaj dan kada ces se sa njima upoznati i odmah ce ti sve biti jasno.

Dakle, Sandzak je krenuo da se budi i nacionalno vjerski, na celu sa Sulejmanom Ugljaninom, ali......
Duhovni vodja podriva i pravi smutnju i nered.
Rasim Ljajic se priklanja Srbima i rovari po bosnjackim redovima, dakle sije smutnju i nered. I svaka svadja i nered i razdor medju Bosnjacima su proizvod njihovog djelovanja. Tako je moje ubjedjenje, dok ti mislis drugacije.

Ja bih ovdje i zavrsio sa tobom ovu raspravu, jer svako dalje nastavljanje prelazi u ubjedjivanje.

Ja ti samo eto mogu preporuciti da citas temu Sustina Islama i da upoznas, kada budes imao prilike, Hafiza Sulejmana Bugarija ili Imama Hadzi Midhat ef. Celebica i bit ce ti jasno, insallah.

Dakle, ja sam misljenja da tvoje misljenje proistice iz tvoje podrske Muftiji i davanja podrske njemu. Uzrok tvojeg nepriznavanja Sulejmana Ugljanina je posljedica Muftijinog djelovanja.

A iz onog dijela kojeg si opet naveo o Jevrejima opet pokazujes svoje poznavanje politike, tj. pokazujes svoj proVehabijski nacin razmisljanja.

Zato opet kazem citaj temu Sustina Islama, tu ces vidjeti moje shvatanje vjere i gledaj da upoznas nekog od Imama koje sam naveo.

Eto toliko, nadam se da nisi mnogo ljut na mene, ja sam samo iznio svoje misljenje.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

86

Srijeda, 02. Juni 2004

Esselamu alejkum

Gerilac, tvoje ubjeđenje je toliko jako da ti ni najotvorenije činjenice ne mogu otvoriti oči. Sulejman Ugljanin jeste kriv za stanje u Sandžaku, ako ništa drugo onda zato što je na čelu. Reci mi ako u jednoj porodici imaš rasulo i nered da li otac snosi odgovornost za takvo stanje.
Slažemo se da se razmimoilazimo u shvatanju vjere. Odnosno, ti predpostavljaš da ja ne shvatam vjeru, te mi preporučuješ da je izučavam, predpostavljajući da je nemoguće biti vjernik i biti protiv Sulejmana.

Citirano

Dakle, ja sam misljenja da tvoje misljenje proistice iz tvoje podrske Muftiji i davanja podrske njemu. Uzrok tvojeg nepriznavanja Sulejmana Ugljanina je posljedica Muftijinog djelovanja.

I ja mislim da je tvoja podrška Sulejmanu djelovanje njegove propagande.

Citirano

Ja bih ovdje i zavrsio sa tobom ovu raspravu, jer svako dalje nastavljanje prelazi u ubjedjivanje.

Selam tebi

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

87

Srijeda, 02. Juni 2004

Kada sam rekao da citas temu Sustina Islama mislio sam na upoznavanje tvoje sa mojim shvatanjem vjere.
A povodjenje za pretpostavkama je opasno.

Drugo, ti znas da je za Muhammedom a.s. klanjalo 80 munafika, jel tako??? Pa jeli Muhammed a.s. kriv za to??? Pa znas da su se desavali sukobi oko hilafeta, koje kriv zato??? U tim desavanjima se moze uzeti pouka, naravno tako ja mislim, a ako se Sustina Islama shvati onda ce jasno ko dan biti ko sije smutnju, nered, razdor i odakle to dolazi.

Mislim da si ti podlegao Muftijinoj politickoj propagandi koju on vjesto krije iza Islama, ali ne traje to vjecno, obejanit ce se to sve, insallah.

Eto tako. Samo ti nastavi da studiras i da trazis, insallah, ako si iskren Allah dz.s. ce te uputiti, a ako si vec na pravom putu na njemu ce te ocvrstiti.

Ali zapamti ovo sto cu ti sada reci. Ako imas perde, pa Allah dadne te ti te perde padnu, pa ugledas Istinu budi hrabar i prihvati je, nemoj pobjeci i sa sobom injat tjerati. A ako nemas perde, onda samo tako nastavi Allah da te pomogne.

Allahimanet.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

88

Srijeda, 02. Juni 2004

Esselamu alejkum

Citirano

Drugo, ti znas da je za Muhammedom a.s. klanjalo 80 munafika, jel tako??? Pa jeli Muhammed a.s. kriv za to???

Promakla ti je poenta. Muhammed a.s. je bio kadar da vodi muslimane i munafici nisu mogli napraviti neku veliku štetu. Sulejman Ugljanin nije kadar da se izbori ni sa strujama u njegovoj stranci, te ih sve skloni u stranu i dovede svojega vozača i prevodioca na čelne funkcije.

Citirano

Mislim da si ti podlegao Muftijinoj politickoj propagandi koju on vjesto krije iza Islama, ali ne traje to vjecno, obejanit ce se to sve, insallah.

Ne nego si ti podlegao Sulejmanovoj nevještoj vjerskoj propagandi. A Allah hoće, inšaallah, sve obejanit.
Istina je vidljiva onome ko nema perde. Problem je što oni koji imaju perde tvrde da ga nemaju, čak i govore "ljudi kako je lijepo bez njega nećete vjerovat".

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

89

Srijeda, 02. Juni 2004

Opet ti prostudiraj zivot Muhammedov a.s. i vrijeme kada je on bio na zemlji, onda jos jednom prostudiraj temeljno vrijeme kada su Halife bili prvih cetverica pravednih Halifa, pa onda prostudiraj dogadjaje nakon toga i naravno dogadjaje za clanovima Ehli Bejta, Hazreti Hasanom r.a. i Hazreti Husejnom r.a. i DOBRO prostudiraj dogadjaj na Kerbeli, gdje poginuo i pao kao Sehid Hazreti Husejn r.a.

A naravno i ja cu jos jednom sve to prostudirati, mada stalno to studiram.

Pa insallah ce se nesto iz toga shvatiti.

Allahimanet.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

90

Utorak, 08. Juni 2004

Izbori za predsednika po mom misljenju nece doneti nista novo politickoj sceni srbiji. Jedino vise nece pojedini moci da kukaju kako Srbija jedina u regionu nema predsednika. Eto, imace ga. Imace nekog ko ce moci Skupstini da vrati zakon na ponovno glasanje i ko ce ga bez dalje rasprave morati potpisati. Toga su svi svesni, zato sto je Srbija po uredjenju parlamentarna drzava gde su ingerencije predsednika dosta skromne. Dakle, svi su svesni a ovi izbori sluze kao jos jedno odmeravanje snaga i borba za naravno licne interese...

Sto se tice mog glasa, najverovatnije cu ga dati Borisu Tadicu. Ne zato sto mislim da je on demokrata ili sto mi je bilo ko nalozio da tako uradim, vec zbog pokojnog Zorana Djindjica koji je svoj zivot dao u borbi za evropsku i demokratsku Srbiju. On je zasluzio da jos jhednom pruzim sansu njegovim naslednicima koji su na najboljem putu da sruse sve one ideale za koje smo se svi zajedno sa Djindjicem borili.

Ali, da ipak sacekamo...
Sit Hungry Doesn't Believe

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

91

Utorak, 08. Juni 2004

Naravno i ja cu dati glas Borisu Tadicu, ne zato sto je on demokrata, niti zato sto je on Djindjicev, vec zato sto to od mene trazi Sulejman Ugljanin. I zato sto su Demokratske vrijednosti te za koje se MI BOSNJACI evo koliko borimo uz Sulejmana Ugljanina. Dakle, Bosnjaci su se za demokratiju borili uz Sulejmana Ugljanina, a Srbi uz Djindjica, a sada uz Tadica.

Koliko su do sada uspjele demokratske snage Bosnjaka i Srba da se izbore da u ovoj drzavi demokratije bude vidjet cemo. Ali borba sigurno nece prestati dok demokratije ne bude.

Allahimanet.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

92

Petak, 11. Juni 2004

Esselamu alejkum

Baš htedoh da kažem za koga ću da glasam kad poče predizborna šutnja.

• »Sestovoboy« je muško
  • »Sestovoboy« je autor ove teme

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

93

Petak, 11. Juni 2004

Pitanje za Gerilca!

Stvarno moram da te pitam:
Jel' ti Sulejman Ugljanin brat od tetke ili neki jos blizi rodjak kad ga toliko volis?

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

94

Petak, 11. Juni 2004

Nije mi ni jedno ni drugo. Jednostavno mi je nacionalni vodja i ja ga slijedim po tom pitanju. Nista drugo. Smatram da on najbolje se bori za nacionalna prava Bosnjaka, a ujedno je i demokrata i bori se za demokratske vrijednosti. Eto zato ga volim.

Allahimanet.

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

95

Petak, 11. Juni 2004

izvini ali:

[SIZE=3]I NIJE TI NEKI![/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

96

Petak, 11. Juni 2004

Nije tebi neki, a meni Boga mi jeste. Da drugacije gledas na stvari i da si oslobodjen predrasuda historijskih i fatamorganskih vizija buducnosti i ti bi glasao za njega i uzeo bi ga za lidera ovog regiona.

Allahimanet.

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

97

Petak, 11. Juni 2004

EEEEEEEEEEEEE

Da bih glasao za njega morao bi da nauci barem prostoprosirenu recenicu da sastavi sam, ili bar da ume da procita ono sto mu se napise!
o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o|
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

98

Petak, 11. Juni 2004

Ljudi iz DS,ne citaju sastave,jer je sasvim moguce da se prikrade neka greskica tipa I DOK SU GA UBIJALI ... ili tako nesto ... ;)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

99

Petak, 11. Juni 2004

Slazem se!

U pravu si!
Ni DS nije mnogo bolji! ;) ;) ;)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

100

Petak, 11. Juni 2004

Sinoć, uoči predizborne tišine, na jednoj televiziji prekidoše film zbog političkog marketinga, vesti, marketinga, vremenske prognoze, marketinga, sporta i marketinga. Prekid je trajao 70 minuta! Čik pogodite za koga ne glasam.

Ali posle izbora, da ne remetimo ovu blaženu predizbornu tišinu...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks